PDA

Zobacz pełną wersję : Woda spływająca po kamieniach - rodzaj fontanny-gdzie kupić?



Tommco
09-08-2006, 10:34
Witam,

Pomysł oczka wodnego już porzuciłem. Niestety naczytałem się, że dbanie o nie wymaga dużo roboty a czasu niestety nie mam.

Mam jednak inny pomysł. Widziałem to w sklepie ogrodniczym w Holandii. Chodzi mi o specjalne kamienie (formy geometryczne), do których od dołu podłączona jest pompka. Z tych kamieni (form) sączy się od góry woda i po nich spływa. Fajnie nawilża to powietrze i wygląda. Problem jednak mam taki, że nie wiem, gdzie takie rzeczy można kupić. W marketach pytałem, na Allegro też nie ma...

Czy gdzieś widzieliście coś takiego?

Proszę o info...

Tommco

hanka55
09-08-2006, 10:53
Na allegro były i są ( poszukaj wystawiającego w zakończonych aukcjach).
Są w sklepach Obi.
Inna opcja, to kupno kamienia z dziurką u kamieniarza. Nawet tego, który robi nagrobki. Serio!
Można to zrobić np. tak :
Dół, podsypka piaskowa na 10 cm lub pianka do wyścielenia, folia lub guma, drobne kamyki, na to 4 cegły klinkierowe tworzące kosz na pompę , przewód elektryczny na bok, rurka z wypływem do góry i na to dopiero kamień. Potem resztę obsypać kamykami, ale tak byś mógł mieć dostęp do pompki z jednej strony. Pompę można tez umieścić z boku, ale wtedy rurka powinna być stalowa i wygieta pod kątem.

Tommco
09-08-2006, 13:05
Niestety szukałem raz jeszcze po Allegro i nie znalazłem niczego.
Nie wiem jak można przeszukiwać zakończone aukcje, w których nie brało się udziału....jak możesz, to rzuć linkę :)

W OBI zobaczę co jest dostępne. W Holandii widziałem bardzo dużo różnych takich form....

T

hanka55
09-08-2006, 14:21
"Witamy w serwisie internetowym firmy Fontanny z Kamienia.

Zajmujemy się produkcja fontann wyłącznie z
naturalnego kamienia. W naszych projektach stosujemy
osprzęt i dysze renomowanych firm, wykonane ze stali
nierdzewnej i brązu.

Charakterystyczne dla Nas są duże „pływające” obiekty:

kule, głazy, dyski itp. osadzone i obracające się wokół własnej osi
w podstawie z kamienia. Dzięki perfekcji obróbki i zjawisku fizycznemu
o nazwie Aqua Planing można z łatwością wprowadzić w ruch nawet
kilkudziesięciotonowe obiekty!

Ponadto jesteśmy w stanie wygrawerować na fontannach motywy
dekoracyjne, reklamy lub logo firmy.
Posiadamy również w swojej ofercie fontanny typu Jumping Jet.
a to wkład - gotowiec do ogródka"

http://www.fontanny.net/StronaWWWKaczmarczykRenata/Albumjumping_files/Photos/reduta-jumpjet-2%20(web).jpg
http://www.fontanny.net/

a w google wpisz hasło " fontanny z kamienia" i gotowe :D

Tommco
09-08-2006, 16:21
Hanka...

Dzięki za odpowiedź. W google wpisywałem "kamienne fontanny" i słabo coś wychodziło. Ale teraz będę wiedział :)

Takie kule, to fajna rzecz, ale ja myślałem o tym, żeby z kamienia woda sikała i go obmywała :)

Pozdrawiam,

T

hanka55
10-08-2006, 10:00
http://www.fontanny.net/StronaWWWKaczmarczykRenata/Albumogrodowe_files/Photos/IMAGE-22%20(web).jpg
to na tej samej stronie :-)))
Podstawę umieszczoną w wodoszczelnej niecce na fundamencie, zasypuje się żwirkiem i widać tylko kulę tryskającą wodą.