PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za ulozenie kostki granitowej?



Ryszardj
26-03-2003, 19:20
Jak w temacie razem z materielem od podstaw wykop + piasek +zwir +kostka granitowa ekipa chce 100zl za m/2 robocizna + material ich.wzory jakie chcesz kostka szara ta wieksza . Czy to dobra cena ?Pozdrawiam Ryszardj

Zbyszek_S
27-03-2003, 08:49
Moim zdaniem drogo, ale standard jesli chodzi o firmy brukarskie - mniej więcej tyle chcieli na Śląsku za robotę na gotowo jak pytałem w zeszłym roku. Poproś ich o podanie ceny w rozbiciu na materały i robociznę: ile za granit, ile za piasek, ile za żwir do utwardzenia, ile za robocizne (wykop pod kostki, utwardzenie, położenie kostki). Wtedy zobaczysz na czym chcą Cię naciągnąć.
Proste wyliczenia materiałów i kosztów masz w ostatnim numerze muratora (artykuł o opaskach), ale moim zdaniem ceny tam podane są i tak za wysokie - np. m2 ułożenia kostki 8/10 (z materiałem) wychodzi u nich od 74 do 105 PLN.
Wg moich obliczeń jakbym sam sprowadzał kostkę sortowaną 9/11 z kamieniołomu(300 km) i robotę zlecił drobnym firmom (spychacz na godziny do wykopu, utwardzenie - prości robotnicy, kostka - znajomy emeryt z doswidczeniem), piasek i żwir we własnym zakresie to wybrukowanie 240 m2 wyszło by mi 50-55 PLN maxymalnie 70 PLN (gdy kostkę układa brukarz).
Zobacz tez na forum "Wymiana doświadczeń" wątek "Kostka kamienna", jast tam fajny link z cenami wrzucony przez Jasia, ja tez tam może dzisiaj coś dorzucę.

Pozdr.
ZS

Bartt
27-03-2003, 10:16
W czasach studenckich wyjeżdżałem regularnie do Szwecji by dorobić w wakacje. Raz układałem nawet kostkę brukową przed gankiem. Wyszło nienajgorzej (biorąc pod uwagę cenę naszej robocizny :wink:). Widziałem to samo miejsce po 2 latach ... wszystko osiadło, porobiły się wgłębienia.
Zatrudniajcie więc jednak brukarza z papierami :grin:

Zbyszek_S
27-03-2003, 11:15
Na pewno masz trochę racji Bartt, ale je się z Tobą nie zgodzę - spójrz czasami w miastach na chodniki z kostki. Czy nie zauwazyłeś jak często są one spaprane w taki właśnie sposób? A niby robią je firmy zatrudnijące "brukarzy z papierami", a co najmniej z doświadczeniem.
Układanie bruku moim zdaniem to nie jest większa filozofia, pod warunkiem, ze trzymasz się reguł.
Jesli odpowednio przygotujesz podłoże z odpowiednią warstwą utwardzonego żwiru i utwardzonego piachu, a po położeniu kostki i zasypaniu piaskiem jeszcze raz przelecisz wszystko zagęszczarką (czy jak tam sie nazywa to cudo do ubijania ziemi), a na to jeszcze zasmażka ... :smile:, to chyba tylko uszkodzenie wodociagu może spowodować zapadnięcia.

Pozdr.
ZS

Ryszardj
27-03-2003, 13:02
Dzieki dzisiaj bede dzwonil do wykonawcy pytac sie za ile on ma kostke granitowa jak drogo to pojade do Strzelina albo Strzelec i tam na miejscu bede sie targowal Wykonawca mowi ze gdy sam przywioze kostke to oszczednosci na 20 tonach bede mial okolo 800 zl wtedy wychodzi okolo 90zl za m/2 Pozdrawiam ryszardj

waldas
29-03-2003, 19:56
W Bydgoszczy ułorzenie bruku kamiennego ceny krztałtują się od 35 do 50zł/m2 netto w zalerzności od wzoru i rodzaju kamienia.

ania
18-08-2006, 21:19
Odświeżam. Ile obecnie?

zezo
20-08-2006, 13:17
Okolice Krakowa
120 zł za m2/ robocizna + materiał/ kostka granitowa 6cm

NOTO
10-03-2007, 15:17
Tak na szybko mi powiedział brukarz 5000 zł za 30 m2 kostki na gotowo (taras).

To jakieś 166 zł / m2