PDA

Zobacz pełną wersję : Brama i furtka z drewna - do wykonania samemu?



Żółtodziób
09-08-2006, 12:42
Witam,
Zarys już mam i myślę, że nie powinno to być skomplikowane.
Stolarz przygotuje listwy i belki pod wymiar.
Impregnacja po skręceniu w całość czy przed?
Czy ktoś może podac link do ewentualnych zdjęć takich bram lub szkiców na podstawie których można sie wzorować w wykonawstwie.

PS
Czy murek wystarczy jak zrobi się z betonu B15 - osadzone w nim będą słupki z rury 50mm

Majka
09-08-2006, 14:20
a nie chcesz zrobić najpierw ramy stalowej?

Roobertt
09-08-2006, 18:38
Pisze to bardziej jako ciekawostke niż pomoc w temacie mam brame i bramke z drewna i w tym roku bramka po zamknieci sama się otwierała tak mocno drzewo wyschło teraz jest ok bo popadało.
Bramka jest na domofon i zaczep niesięgał całkiem

Żółtodziób
10-08-2006, 06:36
a nie chcesz zrobić najpierw ramy stalowej?


ramy stalowej w sensie?
generalnie to ma być proste i szybkie w wykonawstwie ogrodzenie, z którym poradzi sobie taki żółtodziób jak ja :wink:

wyznaję zasadę, ze najpristsze rozwiązania sa najlepsze. Czasami tylko jest mały problem z wprowadzeniem ich w życie.

Czekam na ewentualne sugestie :)

Majka
10-08-2006, 09:25
a nie chcesz zrobić najpierw ramy stalowej?


ramy stalowej w sensie?
generalnie to ma być proste i szybkie w wykonawstwie ogrodzenie, z którym poradzi sobie taki żółtodziób jak ja :wink:

wyznaję zasadę, ze najpristsze rozwiązania sa najlepsze. Czasami tylko jest mały problem z wprowadzeniem ich w życie.

Czekam na ewentualne sugestie :)

więc :D
my mamy pospawaną ramę z kątowników /utrzymuje bramkę w odpowiednim kształcie. Zawiasy są wmurowane w słupy kamienne. Do ramy przykręcone sa deseczki i pomalowane na konkretny kolor. Taka bramka ma również przyspawany do ramy zamek.

Piotrek1
10-08-2006, 11:01
My tez będziemy taka mieli taką z katowników wypełniona deskami (poziomo) brame, furtkę i ogrodzenie :wink:

jabko
10-08-2006, 19:16
Posłuchaj majki.

Konstrukcje drewniane mają to do siebie ze wystawione na słońce i mrozy lubią się odkształcać (niedomykanie itp)
Rama stalowa zapewni konstrukcji stabilność a uroku doda wypełnienie drewniane.
Ogólnie wygląd zapewni drewno a stabilność konstrukcji stal.

Takie rozwiazanie zapewnia spokój na wiele lat.

jurand79
11-08-2006, 21:04
Posłuchaj majki.

Konstrukcje drewniane mają to do siebie ze wystawione na słońce i mrozy lubią się odkształcać (niedomykanie itp)
Rama stalowa zapewni konstrukcji stabilność a uroku doda wypełnienie drewniane.
Ogólnie wygląd zapewni drewno a stabilność konstrukcji stal.

Takie rozwiazanie zapewnia spokój na wiele lat.

...ja właśnie tak planuję zrobić. HOWGH!!! :D
Jak nie chcesz żeby stalowa konstrukcja była widoczna z ulicy to możesz ją ukryć w wydrążonej belce drewnianej.

Żółtodziób
12-08-2006, 06:17
Faktycznie, w taki sposób konstrukcja będzie stabilniejsza i mocniejsza. Rama na pewno jest maskowana belkami i listwami, bo w innym przypadku szpeciłaby.

jurand79
12-08-2006, 07:22
Zaimpregnuj drewno przed montażem. Jeśli tego nie zrobisz to przy impregnacji gotowej bramy będą miejsca gdzie ty pędzlem nie dotrzesz a wilgoć tam trafi bez problemu...

beton44
14-08-2006, 12:36
http://www.mik.krakow.pl/Administracja/biuro/uploads/skarabeusz_zabytki/Zubrzyca_skansen_03.jpg

Żółtodziób
17-08-2006, 08:29
:roll: :roll: :roll:
Czy ktoś może podac link do ewentualnych zdjęć takich bram lub szkiców na podstawie których można sie wzorować w wykonawstwie.

PS
Czy murek wystarczy jak zrobi się z betonu B15 - osadzone w nim będą słupki z rury 50mm[/quote]

Majka
17-08-2006, 08:39
pod słupki normalnie fundament poniżej strefy przemarzania, podmurówka zdylatowana od słupków /nie musi być głeboko wkopana w ziemię/.
Niestety nie mam zdjęć naszej bramki i bramy :roll:

zes
17-12-2007, 18:10
A jak wygląda (jest zbudowana) kratownica bramy?
Szukam co mają forumowicze - a tego zbytnio na fotkach nie widać.

tomkob
18-12-2007, 19:19
witam,rama pospawana metalowa z profila,sztachety olchowe malowane sadolinem i przykręcone do ramy

http://images29.fotosik.pl/128/761a504ec1a48780.jpg

http://images32.fotosik.pl/82/bcf9af80a2179bbf.jpg

zes
18-12-2007, 20:34
No to mi się podoba ;-). A jakich profili użyto do konstrukcji ramy?
I całość spawana?

tomkob
18-12-2007, 21:00
profil chyba 4x2 cm,zespawane ramki ,a pózniej poprzykręcane sztachetki,słupki były stare,wczesniej była stara brama metalowa z siatką

JackD
19-12-2007, 07:43
profil chyba 4x2 cm,zespawane ramki ,a pózniej poprzykręcane sztachetki,słupki były stare,wczesniej była stara brama metalowa z siatką
ja myślę, ze trzeba użyć profil 4 x 4 o grubości 2 mm, żeby brama była stabilna

zes
19-12-2007, 19:24
ja myślę, ze trzeba użyć profil 4 x 4 o grubości 2 mm, żeby brama była stabilna

Czy lepiej zrobić z 50 x 30 lub coś podobnego? Rama z profili 40 x 40 w bramach z deskami na jednej stronie zdaje mi się że może się zwichrować