PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet dębowy w kuchni?



Mikazuu
09-08-2006, 16:30
Jestem na etapie urządzania kuchni w mieszkaniu.

Jednak sen z powiek spędza mi nie kolor szafek czy ścian, ale rodzaj podłogi w tym pomieszczeniu.

Mój pomysł to drewno, ale wszyscy kładą raczej płytki lub wykładzinę.

Moje pytanie: czy drewno na podłodze w kuchni sie sprawdza? Czy lepiej pozostać przy sprawdzonych i powszechnie stosowanych materiałach?

Mikazuu
11-08-2006, 17:18
Czy nikt nie ma drewna na podłodze w kuchni?

Mohag
11-08-2006, 17:34
Pare osob z tego co wiem ma takie rozwazanie, poprostu nie ma ich na forumie, to nie moga powiedziec.
Moja siora ma sosne na podlodze lakierowana jakims twardym lakierem i po latach jest ok. Ja nie mam drewna, tylko panele i tez u mnie sie sprawdza po dwoch latach... zobaczymy jak dalej bedzie :wink:

Mikazuu
11-08-2006, 17:45
No właśnie....

Ja też słyszałam, że drewno w kuchni to nie jest złe rozwiązanie. Stosuje się je powszechnie za zachodzie Europy, np w Belgii, Wlk.Brytanii. Ogądam masę programów o urządzaniu wnętrz i też widzę drewno na podłodze.

Sosna należy raczej do tych miękkich gatunków. Więc skoro nawet ona się spisuje w kuchni to dąb powinien tym bardziej.
Tylko jak przekonać do tego męża - tradycjonalistę i niedowiarka?!

fracek
12-08-2006, 09:19
Witam.Mam u siebie dab na podlodze zabezpieczony trzema warstwami lakieru Bona Trafic.Wyglad super i do tej pory sprawdza sie bez zarzutu.Jadynie w stefie mokrej ( zmywarka i zlewozmywka) polozony mam 60 cm szer. pas granitu zrobiony z tego co blat.

polikarpia
13-08-2006, 00:03
Od sześciu lat mam na podłodze w kuchni srebrny klon kanadyjski (raczej twarde drewno) sprawdza się bez zarzutu. W domu na wsi w kuchni mam deski sosnowe; są w miare nowe (dwa lata) więc nie zniszczone. Nie chciałabym innej podłogi. Drewno jest ciepłe (dosłownie i w przenośni), upuszczone szklane rzeczy nie zawsze się tłuką. Widzę same zalety takiej podłogi:)