PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi sosnowe wewn - kto ma?



przemekk74
09-08-2006, 20:17
Witam
Widzialem ciekawa alternatywe dla drzwi "sztucznych"-ramiak drewniany/mdf+okleiny i wypelniania (przedzial 100-1000 pln w zaleznosci od producenta, okleiny: folia , fornirowane itp, szybek, wzorkow itp)

Drzwi alternatywe to drzwi sosnowe firmy kronodoor model "natura 2"... drewno selekcjonowane (bez sekow, przebarwien itp).. dostepne w wersji "surowej" za okolo 350-400pln albo pomalowanej i z szybkami (jakies 570-650 w zaleznosci od wersji). Sosnowki to drzwi (maja prosta futryne) a papierowki to skrzydla (bez futryny wiec drzwi za okolo 300pln z futryna wyjda niewiele taniej niz sosnowki)
1)
Czy ktos ma
drzwi sosnowe jakies
a) drzwi sosnowe kronodooru z selekcjonowanego drewna
.. czy model natura/natura2/natura3/inne
b) drzwi sosnowe nie kronodoru z selekcjonawego drewna
...jakie
c) drzwi sosnowe z jakiegos placu targowego, z marketu za 100pln w promocji z sekami i przebarwieniami - noname

2)
.. i moze powiedziec ze jako alternatwa dla papierowek to
a) strzal w 10tke
b) tak sobie (sa jakies tego wady np cos sie gdzies rozsycha i widac niepomalowane elementy itp)
.. jakie wady
c) kompletna kicha: pekaja, krzywia sie, pies je obgryza itp
... jakie wady
Prosze o odpowiedzi np "1b , 2b".
Jak do tych sosonowek upgradowac mozna ta prostacja futryne do innych rozmiarow sciany (szerokosc)

Przemek

piotrul
10-08-2006, 08:51
1c ale nie z targowiska tylko od stlolarza, 700 zł komplet z futryną robione pod wymiar + montaż wyglądają pięknie( bejca heban + lakier)
2 a-b coś pomiędzy. Zaleta taka, że się nie np. wycierają bo widziałem już takie gdzie wyciera się okleina. Wada to miękkość sosny, u mnie akurat psu coś odbiło i zapragnął dostać się do łazienki więc je podrapał :evil: Poza tym normalne drzwi.

jolka009
10-08-2006, 13:33
Ja mam drzwi sosnowe kupine u stolarza (klejone warstwowo, czyli tak jak być powinno). Skrzydło surowe z fotryną na wymiar (15cm grubości) kosztowało ok 700 zł (3 lata temu).
Malowaliśmy sami.
Jestem zadowolona, nigdy nie kupiłabym papierowych drzwi - lubię naturalne materiały.
Nie są krzywe ani wypaczone bo po wstawieniu pilnowaliśmy aby przez jakiś czas były cały czas zamykane.

vanderbobo
10-08-2006, 13:38
ja będe miał bukowe - robi stolarz, komplet bez klamek 500zł z montażem !!!

zobaczym jak będą wygladały. Kolega ma sosonowe malowane i są naprawdę ładne.