PDA

Zobacz pełną wersję : Wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci energ.



Evva
10-08-2006, 13:28
Wypełniam właśnie wniosek i mam dylemat dotyczący mocy przyłączeniowej.
Mój kuzyn architekt przestrzegał mnie żebym przypadkiem nie podała mocy 10kW lub więcej, ponieważ będę musiała zrobić jakiś specjalny projekt instalacji elektrycznej :o . Sprawę będę załatwiać w Wołominie, podobno czeka się tam na warunki powyżej 3 m-cy i jest ogólnie trudno.
Pani w Zakładzie Energetycznym twierdzi jednak, że muszę na dom do 120 mkw napisać min. 10 kW, i że żadnych dodatkowych projektów nie trzeba robić.
Ten mój kuzyn działa aktywnie w okolicach Wołomina i wydaje mi się że się zna, ale różnie to może być...

Powiedzcie mi czy jeżeli napiszę te 10 kW to będzie w porządku? Nie spowoduje konieczności robienia jeszcze czegoś dodatkowo?

A tak w ogóle to w przewidywanym rocznym zużyciu energii wstawiłam 3.000 kWh, a w polu układu pomiarowego wybrałam 3-fazowy, jednostrefowy. Dobrze?

jeżyk
10-08-2006, 13:40
Przy 10 kW bedzie zabezpieczenie 16 A, ja mam 10 kW i spróbuję z tym żyć, ale zakładam, że będę musiał wystąpić o podwyższenie. Tak więc 10 to chyba troszkę za mało. Poszukaj, było o tym całkiem niedawno na forum.

ania
10-08-2006, 14:19
A mnie ktoś z Forum poradził żeby wpisać małą moc (niskie opłaty) np. 8,5 KW i bardzo dużą moc największego projektowanego odbiornika (np. jednofazowy podgrzewacz przepływowy 4,5 KW). Tak zrobiłam i mam wyższe zabezpieczenia i mniejsze opłaty. Polecam taki patent.

Evva
10-08-2006, 15:04
Dzięki,
ale co z moim pytaniem odnośnie robienia dodatkowych projektów instalacji przy mocy równej 10kW lub większej? Prawda czy fałsz?

ania
10-08-2006, 16:09
Wg mojej wiedzy fałsz.

marcin714
10-08-2006, 16:37
Witam.

Nie wiem co masz na myśli jako ten dodatkowy projekt.
1)czy masz w projekcie budowlanym część elektryczną. Jeśli tak to jest to projekt instalacji elektrycznej i jest on podstawą do wykonania instalacji a następnie do przyłączenia jej do sieci . Nie ma tu znaczenia moc przyłączeniowa czy to 10 czy 16kw.
Jeśli twój projekt nie zawiera części elektrycznej i pozwolenia na budowę nie masz na instalacje elektryczną to nie wiem co masz zrobić. Może faktycznie lokalny RE przyłącza instalacje do sieci wykonane bez projektu o mocy przyłączeniowej mniejszej niż 10kW. Ja przyznam o takim przypadku nie słyszałem.

Z innego wątku można się dowiedzieć że można otrzymać pozwolenie na budowę domu bez związanych z nim instalacji w tym elektrycznych. Pewnie tak jest ale szczerze mówiąc widziałem już kilkaset pozwoleń na budowę i takiego przypadku nie uświadczyłem.

marcin714
10-08-2006, 16:47
witam.


A mnie ktoś z Forum poradził żeby wpisać małą moc (niskie opłaty) np. 8,5 KW i bardzo dużą moc największego projektowanego odbiornika (np. jednofazowy podgrzewacz przepływowy 4,5 KW). Tak zrobiłam i mam wyższe zabezpieczenia i mniejsze opłaty. Polecam taki patent.

To jak to na litość trzeba ich brać żeby dali większe zabezpieczenia bo inaczej nie będzie można używać zainstalowanych urządzeń?.
Wg. mnie to panie w ZE zaproponują zakup większej mocy przyłączeniowej aby mieć większe zabezpieczenia.
No chyba ,że masz małą moc przyłączeniową jednofazowego przyłącza i istotnie duże zabezpieczenie ale chyba nie oto chodzi. Poza tym 8,5 kW to musi być 3 fazowe przyłącze.
Może zdradzisz jakie to duże zabezpieczenie posiadasz przy 8,5kw.

ania
10-08-2006, 17:59
.
Może zdradzisz jakie to duże zabezpieczenie posiadasz przy 8,5kw.

Wg taryfy chcieli mi dać 16A przedlicznikowe i 25A główne.
A ostatecznie mam 25A przedlicznikowe i 40A główne.
Nie są to wartości imponujące, ale mnie cieszy i taki mały zysk.
STOEN narzucając zabezpieczenia zmusza w Warszawie klientów do zamawiania mocy, której nie potrzebują. W wyniku takiego działania płacisz zawyżoną opłatę przyłączeniową, a potem wyższy abonament (liczony przez czas budowy od zamówionej mocy).

geguś
10-08-2006, 18:38
Witam :)


Z innego wątku można się dowiedzieć że można otrzymać pozwolenie na budowę domu bez związanych z nim instalacji w tym elektrycznych. Pewnie tak jest ale szczerze mówiąc widziałem już kilkaset pozwoleń na budowę i takiego przypadku nie uświadczyłem.

Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli :lol: .

Zapraszam do siebie. Zdanie zmienisz :D.

krisga
10-08-2006, 19:43
STOEN narzucając zabezpieczenia zmusza w Warszawie klientów do zamawiania mocy, której nie potrzebują. W wyniku takiego działania płacisz zawyżoną opłatę przyłączeniową, a potem wyższy abonament (liczony przez czas budowy od zamówionej mocy).

podobnie ENEA wielkopolska ......ponizej 11kw nie chcieli gadac o przyłączeniu ....

tu masz przyklad jak w wielkopolsce , roznie sie placi za taryfe c11 w zalezności o rejonu zamieszkania ......

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75990&highlight=oplata+wiszenie

podsumowując ........MONOPOL WCIĄŻ ZYJE :lol: :lol:

krisga
10-08-2006, 20:40
ale co z moim pytaniem odnośnie robienia dodatkowych projektów instalacji przy mocy równej 10kW lub większej? Prawda czy fałsz?

zdecydowanie fausz



Mój kuzyn architekt przestrzegał mnie żebym przypadkiem nie podała mocy 10kW lub więcej, ponieważ będę musiała zrobić jakiś specjalny projekt instalacji elektrycznej

policz ile bedziesz zuzywać KV gdy sie wprowadzisz .....i tak zaplacisz za kazdy KV mocy przyłaczeniowej ...teraz czy pozniej i tak "zabulisz" tylko jak masz zamiar sie dluzej budowac ...to odwlecz to w czasie .... w taryfie c11 placisz za kazdy KV mocy przylaczeniowej stała oplate + to co zuzyjesz ...


będę musiała zrobić jakiś specjalny projekt instalacji elektrycznej

u mnie nie wymagali zadnego projektu instalacji w projekcie :lol: [ chyba ze chodzi Ci o projekt przyłącza???]

marcin714
10-08-2006, 21:00
Wg taryfy chcieli mi dać 16A przedlicznikowe i 25A główne.
A ostatecznie mam 25A przedlicznikowe i 40A główne.
Nie są to wartości imponujące, ale mnie cieszy i taki mały zysk.
STOEN narzucając zabezpieczenia zmusza w Warszawie klientów do zamawiania mocy, której nie potrzebują. W wyniku takiego działania płacisz zawyżoną opłatę przyłączeniową, a potem wyższy abonament (liczony przez czas budowy od zamówionej mocy).

Wszystko ładnie ale jak ich przekonałaś do tego ,że chcesz mieć zabezpieczenia 25 a zapłacisz tak jak za 16.
Przecież sposób określania mocy przyłączeniowej i doboru zabezpieczeń wynika z zatwierdzonej taryfy a to świętość dla energetyki.

jabko
10-08-2006, 21:02
A mnie ktoś z Forum poradził żeby wpisać małą moc (niskie opłaty) np. 8,5 KW i bardzo dużą moc największego projektowanego odbiornika (np. jednofazowy podgrzewacz przepływowy 4,5 KW). Tak zrobiłam i mam wyższe zabezpieczenia i mniejsze opłaty. Polecam taki patent.

Anka Ty................Ty..................Ty kombinatorko :roll:



...za kazdy KV mocy ...
WWWWWWWWWWWwwwwwwwwwwww

krisga
10-08-2006, 21:30
Wszystko ładnie ale jak ich przekonałaś do tego ,że chcesz mieć zabezpieczenia 25 a zapłacisz tak jak za 16.

rozwojowy wątek :lol:
czekamy na porady :lol: jak to zrobic?

ania
11-08-2006, 07:57
Wszystko ładnie ale jak ich przekonałaś do tego ,że chcesz mieć zabezpieczenia 25 a zapłacisz tak jak za 16.
Przecież sposób określania mocy przyłączeniowej i doboru zabezpieczeń wynika z zatwierdzonej taryfy a to świętość dla energetyki.

No właśnie tak jak to opisałam: wnoszę o zmianę warunków przyłączenia w zakresie wielkości zabezpieczeń, gdyż planuję używać jednofazowego przepływowego podgrzewacza wody o mocy 4,5 KW a obecna konfiguracja mi na to nie pozwala.
No i musieli podnieść, bo zamówionej mocy nie przekraczam. 8)
W każdym razie udało się. :lol:



Anka Ty................Ty..................Ty kombinatorko

No co? :oops: :roll: :oops:
Kto nie kombinuje temu wiatr w oczy i kanapka masłem do podłogi!

marcin714
11-08-2006, 09:40
Witam.

No muszę przyznać niezły bajer im wcisnęłaś.
Niestety przy troszeczkę bardziej rozgarniętym pracowniku ZE coś takiego nie przejdzie.

Ograniczenie mocy nie polega na kontrolowaniu odbiorników u obywateli .
Ograniczanie mocy polegana zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń. W twoim przypadku masz pełna możliwość przekroczenia limitu mocy przyłączeniowej bo nic cię w tym nie ogranicza.

Na twój wniosek ,że chcesz używać podgrzewacza wodu 4,5 kW powinna paść odpowiedź ,że beak jest technicznych możliwości.
Na twoje pytanie a co trzeba zrobić powinna paść odpowieź- wystąpić o zwiększenie mocy przyłączeniowej .(Zakładamy ,że sieć i instalacja jest na to przygotowana)

ania
11-08-2006, 13:21
To ile teraz mocy mogę "wyciągnąć"?
Oczywiście hipotetycznie, bo w praktyce nie mam takiej "technicznej możliwości".

marcin714
11-08-2006, 21:25
Prz zabzpieczeiach 25A twoja moc przyłączeniowa to 16 kW.

Chatte
12-08-2006, 07:50
Witam.

Nie wiem co masz na myśli jako ten dodatkowy projekt.
1)czy masz w projekcie budowlanym część elektryczną. Jeśli tak to jest to projekt instalacji elektrycznej i jest on podstawą do wykonania instalacji a następnie do przyłączenia jej do sieci . Nie ma tu znaczenia moc przyłączeniowa czy to 10 czy 16kw.
Jeśli twój projekt nie zawiera części elektrycznej i pozwolenia na budowę nie masz na instalacje elektryczną to nie wiem co masz zrobić. Może faktycznie lokalny RE przyłącza instalacje do sieci wykonane bez projektu o mocy przyłączeniowej mniejszej niż 10kW. Ja przyznam o takim przypadku nie słyszałem.

Z innego wątku można się dowiedzieć że można otrzymać pozwolenie na budowę domu bez związanych z nim instalacji w tym elektrycznych. Pewnie tak jest ale szczerze mówiąc widziałem już kilkaset pozwoleń na budowę i takiego przypadku nie uświadczyłem.

Nie wiem na jakim terenie prowadzisz główną działalność, ale w okolicach Warszawy otrzymuje sie pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego BEZ projektów instalacji wewnętrznych, tylko na podstawie projektu budowlanego architektonicznego (jestem tego żywym dowodem) . Oczywiście trzeba mieć warunki przyłączenia ale nikt nie żąda regularnego projektu instalacji elektrycznej. Inna sprawa, że na instalację gazową wewnętrzną trzeba uzyskać potem oddzielne pozwolenie.

krisga
12-08-2006, 20:31
Prz zabzpieczeiach 25A twoja moc przyłączeniowa to 16 kW.

moje : zabezpieczenie 25A ...- 11KV, gdybym zszedl do 8KV ..zabezpiecznie zmieniają na 16A i nie ma przeproś :evil:


No właśnie tak jak to opisałam: wnoszę o zmianę warunków przyłączenia w zakresie wielkości zabezpieczeń, gdyż planuję używać jednofazowego przepływowego podgrzewacza wody o mocy 4,5 KW a obecna konfiguracja mi na to nie pozwala.
No i musieli podnieść, bo zamówionej mocy nie przekraczam.
W każdym razie udało się.



znajomy ktory pracuje jako monter w ENEA [ energetyka ] powiedzial :
1 albo zaczarowała , zachipnotyzowała kolesia i zrobil jej to ..
:lol:
2 znajomości .....[wszystko mozna zrobić ...za nalezyta opłatą]

marcin_u
12-08-2006, 21:17
Prz zabzpieczeiach 25A twoja moc przyłączeniowa to 16 kW.

moje : zabezpieczenie 25A ...- 11KV, gdybym zszedl do 8KV ..zabezpiecznie zmieniają na 16A i nie ma przeproś :evil:


No właśnie tak jak to opisałam: wnoszę o zmianę warunków przyłączenia w zakresie wielkości zabezpieczeń, gdyż planuję używać jednofazowego przepływowego podgrzewacza wody o mocy 4,5 KW a obecna konfiguracja mi na to nie pozwala.
No i musieli podnieść, bo zamówionej mocy nie przekraczam.
W każdym razie udało się.



znajomy ktory pracuje jako monter w ENEA [ energetyka ] powiedzial :
1 albo zaczarowała , zachipnotyzowała kolesia i zrobil jej to ..
:lol:
2 znajomości .....[wszystko mozna zrobić ...za nalezyta opłatą]

cos strasznie duze masz napiecie w domu...albo jednostki ci sie pomieszaly..kV to nie to samo co kW

ania
13-08-2006, 08:18
znajomy ktory pracuje jako monter w ENEA [ energetyka ] powiedzial :
1 albo zaczarowała , zachipnotyzowała kolesia i zrobil jej to ..
:lol:
2 znajomości .....[wszystko mozna zrobić ...za nalezyta opłatą]


No kiedy ani jedno (fuuu!) ani drugie!
Wszystko odbyło się po linii wymiany pism.

P.S. To po co we wnioskach każą wpisywać moc największego odbiornika?

krisga
13-08-2006, 10:08
ups rzeczywiscie ...KW nie KV .......moj błąd

maxus79
14-01-2016, 07:57
witam odswieze temat
mam pytanie musze zlozyc ponownie wniosek o warunki przylaczenia pradu
czy musze miec znowu nowa aktualna kopie mapy zasadniczej czy wystarczy ta ktora posiadam jest z 2011 roku wtedy poraz pierwszy skladalem o warunki przylaczenia pradu i byly wazne 2 lata ?

pozdrawiam

nexiq
02-11-2016, 10:15
Raportuj | Pomocny post? (0)
#9 02 Lis 2016 10:45

Witam,
Podpinam się pod temat aby nie tworzyć nowego. Wydaje mi się, że temat zbliżony do mojego "problemu".

Właśnie przygotowuję wniosek o określenie warunków przyłączenia...

Mam linię produkcyjną, dla której producent określa następujące dane:
-zasilanie: 3×380V+N+PE
-napięcie sterowania: 24VDC+220VAC;
- częstotliwość: 50Hz + -2%
- moc instalacji: Rzeczywiste zużycie 112 KW x 70% = 77 KW

Proszę o pomoc w dobraniu:
- mocy przyłączeniowej [kW]
- zabezpieczenia przedlicznikowego
- rodzaj oraz parametry kabla przyłączeniowego do obiektu

Nadmieniam, że odległość od skrzynki przy ulicy do obiektu to około 25m.

Oprócz w/o lini produkcyjnej "podpięte" będą już tylko małe urządzenia elektryczne jak sprzęt biurowy, podgrzewacz wody w WC, 2-3 małe grzejniki elektryczne do biura....

Dzięki za konstruktywną odpowiedź.