PDA

Zobacz pełną wersję : ceny stanu surowego



fegor
27-03-2003, 09:58
> WITAM
>
> MAM PYTANIE CO DO MOJEJ PRZYSZŁEJ INWESTYCJI
> CHODZI MI GŁÓWNIE O STAN SUROWY CZY NIE PRZEPŁACĘ ZA ROBOCIZNĘ
>
> POWIERZCHNIA UZYTKOWA -130 M2 POWIERZCHNIA CAŁKOWITA 145 M2
>
> FUNDAMENTY - GŁĘB. 80CM SZER 50CM KOPANE RĘCZNIE ZALWEANE Z POMPY+ 5 WARSTW BLOCZKÓW BETONOWYCH ORAZ ICH IZOLACJA -8000ZŁ
> PODKŁADY POD POSADZKOWE - POSPÓŁKA DO BETONU ZALEWANE Z POMPY 3000 ZŁ
> ŚCIANY PARTERU - BETON KOMÓRKOWY PRAWDOPODOBNIE "YTONG" 36CM -5000ZŁ
> ŚCIANY PODDASZA - BETON KOMÓRKOWY PRAWDOPODOBNIE "YTONG 36 CM -3000 ZŁ
> STROP MONOLITYCZNY BEZ PODCIĄGÓW - 5700 ZŁ
> KONSTRUKCJA WIĘŹBY - 1500 ZŁ
> POKRYCIE DACHU DACHÓWKĄ CERAMICZNĄ -DWUSPADOWY BEZ OBRÓBKI - 2500 ZŁ
> ŚCIANKI DZIAŁOWE BETON KOMÓRKOWY PRAWDOPODOBNIE "YTONG 12,5 CM -2400 ZŁ
> KOMINY DWA - 1500 ZŁ
>
> W SUMIE WYCHODZI 32600 - MYŚLĘ ŻE WARTO BY JESZCZE PO NEGOCJOWAĆ , CO WY NA TO?
>
> LOKALIZACJA BLISKO ŁODZI
>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: fegor dnia 2003-03-27 10:58 ]</font>

A-Z DOM
28-03-2003, 21:43
Witam!
Moja propozycja robocizny za wykonanie stanu surowego Pana domu
tzn. fundamenty ściany parteru strop poddasze więźba schody i kominy to około 24000zł.
Pokrycie dachowe trzeba doliczyć do kosztu robocizny.
Zapraszam do współpracy.
Mój telefon:0501090251
Pozdrawiam.

A-Z DOM
28-03-2003, 21:44
Witam!
Moja propozycja robocizny za wykonanie stanu surowego Pana domu
tzn. fundamenty ściany parteru strop poddasze więźba schody i kominy to około 24000zł.
Pokrycie dachowe trzeba doliczyć do kosztu robocizny.
Zapraszam do współpracy.
Mój telefon:0501090251
Pozdrawiam.

propagator
29-03-2003, 01:16
AZ DOM !
A ile Ci zostanie, jeżeli zapłacisz podatek i ZUS. Cena niewygórowana robocizny za stan surowy otwarty wynosi około 300 zł/m2. Takiej odpowiedzi udziela się na email prywatnie. Pozdrawiam.

marian1
29-03-2003, 10:17
na ZUS zapłaci ok. 20% czyli zostaje ok 19000 zł. zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych to dalsze kilkanaście procent. Na czysto pozostanie ok. 16.000 zł. Wiesz doskonale, że najweiększa szara strefa istnieje właśnie w budownictwie. Temat cen stanu surowego był zresztą wielokrotnie wałkowany na forum. Jeżeli dobrze poszukasz to przekonasz się, że na określony przez Ciebie zakres robót znajdziesz tańsze ekipy.

marian1
29-03-2003, 10:18
wyliczenia ZUS i podatku dotyczą oczywiście kwoty 24.000 zł.
Marian

ipk
02-04-2003, 15:12
Pamiętajcie, że najtańsze nie znaczy najlepsze...jak ktoś chce budować tanio, to niech sam zaciągnie rękawy

09-04-2003, 07:33
Nie sułuchaj ich, jak myślisz? dlaczego oferują tak od razu swoje usługi wyszukując Cię na forum. Bo to wcale nie są tanie ceny. Sami znajdą pracowników, pewnie nawet z twojej okolicy, którzy wszystko zrobią a obrotni oferenci doliczą swoja prowizję. Koniec koncem szukaj dalej - ceny są często niższe bo recesja w budownictwie i w ogóle bezrobocie.Dla przykładu
Dom 10mx10m z garazem dobudowanym 6na5m w trzeciej klasie szkód gorniczych (droższe fundamenty z Ytonga) strop przefabrykowany schody betonowe, nad garazem strop drewniany
ceny robocizny
fundamenty 1800, wylanie plyty na gruncie 300
sciany parteru 2000
strop schody nadprzoża 3500
sciany poddasza z kominami 2000-2500
dach jeszcze nie dokonca dogadany wiec nie podajem
ale znacznie taniej niż u Coiebie

margda
21-04-2003, 13:25
Propagator,przepraszam, ale odnoszę wrażenie że na ceny patrzysz przez pryzmat swojego ineresu.Sytuacja w gospodarce jest taka,że inwestorzy też mają ograniczone środki i szukają tanich wykonawców. Na pewno każdy by wolał zlecić budowę swojego domu pod klucz jednej firmie,dobrze jej zapłacić i nie mieć tych wszystlich problemów z budową. Jeżeli budować będą mogły tylko firmy ,,koncesjonowane" to budownictwo jednorodzinne moim zdaniem padnie już zupełnie, a razem z nim producenci materiałów budowlanych, elektrycznych, całęj chemii budowlanej itp.( swoje ukochane mieszkanie inwestor też będzie musiał umeblować- znowu popyt na parę drobiazgów). Jężeli budownictwo przez wysokie ceny utrącimy już na samym początku, to popyt na całą resztę też padnie.Zdaję sobie sprawę z szarej strefy, ale czy lepiej nie wybrać mniejszego zła o którym już ktoś mówił.

21-04-2003, 15:18
cześć, to wszysko co wcześniej przeczytałeś to bzdury. NIe sama cena jest najistotniejsza.Liczą się jeszcze kompetencje, oraz jakość świadczonych usług. Musisz sobie zdawać sprawę że ci, którzy mają trochę wyższe ceny nie są wcale pośrednikami zarabiającymi na ludzkiej naiwności. Firmy te reprezentują ludzie, którzy dbają o swoje dobre imię i zatrudniają osoby o wysokich kwalifikacjach, co podnosi ich koszty.
Zaoszczędzisz 3000 pln a stracisz o wiele więcej.
Jeżeli jesteś zainteresowany poważną ofertą to zadzwoń, umówimy się na spotkanie, przejrzymy dokumentację.
Dopiero wtedy można racjonalnie określić realny koszt robocizny.
tel. 506071953

21-04-2003, 15:19
cześć, to wszysko co wcześniej przeczytałeś to bzdury. NIe sama cena jest najistotniejsza.Liczą się jeszcze kompetencje, oraz jakość świadczonych usług. Musisz sobie zdawać sprawę że ci, którzy mają trochę wyższe ceny nie są wcale pośrednikami zarabiającymi na ludzkiej naiwności. Firmy te reprezentują ludzie, którzy dbają o swoje dobre imię i zatrudniają osoby o wysokich kwalifikacjach, co podnosi ich koszty.
Zaoszczędzisz 3000 pln a stracisz o wiele więcej.
Jeżeli jesteś zainteresowany poważną ofertą to zadzwoń, umówimy się na spotkanie, przejrzymy dokumentację.
Dopiero wtedy można racjonalnie określić realny koszt robocizny.
tel. 506071953

pyrka
21-04-2003, 21:30
Fegor! Wykonanie dachu wychodzi dość tanio wg. tej kalkulacji, ale reszta jest o 100% droższa niż umnie. Czteroosobowa ekipa dobrych i pracowitych fachowców wykona przedstawiony przez Ciebie zakres prac w 2 miesiące. Jeśli będą robić dłużej to albo nie sa dobrymi fachowcami albo są obibokami.

pawel_l
27-04-2003, 21:29
Za dwie połówki bliźniaka (po 150m2+garaż 23m2), wszystko od fundamentów do pokrycia dachówką płacimy 70 tys. Wszystko na fakturę. Parter+ poddasze użytk, Max, terriva, kanalizacja pod chudziakiem, trochę zewn. prac porządkowych. odwodnienie. Co wy na to? Ok. Wrocławia

14-05-2003, 17:48
On 2003-04-27 22:29, pawel_l wrote:
Za dwie połówki bliźniaka (po 150m2+garaż 23m2), wszystko od fundamentów do pokrycia dachówką płacimy 70 tys. Wszystko na fakturę. Parter+ poddasze użytk, Max, terriva, kanalizacja pod chudziakiem, trochę zewn. prac porządkowych. odwodnienie. Co wy na to? Ok. Wrocławia
wszystko ok, ale nie wiem czy to cena robocizny bez materiałów czy wszystkiego?

Grzegorz63
18-05-2003, 10:42
Mam pytanko do szanownych forumowiczów. Trochę poczytałem w różnych wątkach na temat cen za robociznę stanu surowego otwartego, ale nigdzie nie znalazłem informacji jakie prace wchodzą w standardowy zakres robót stanu surowego otwartego. Np. czy wchodzi w ten zakres wykonanie tarasów zewnętrznych i schodów wejściowych do domu? (mój dom będzie na skarpie i trochę tych schodków będzie).

Marzyciel
02-09-2003, 15:48
Witam!
Moja propozycja robocizny za wykonanie stanu surowego Pana domu
tzn. fundamenty ściany parteru strop poddasze więźba schody i kominy to około 24000zł.
Pokrycie dachowe trzeba doliczyć do kosztu robocizny.
Zapraszam do współpracy.
Mój telefon:0501090251
Pozdrawiam.
koleś, proponuj swoje usługi korzystając z prywatnej korespondencji :evil:

Pingwin
19-09-2003, 14:18
Witam
Wczoraj podpisałam umowę z wykonawcą stanu surowego. Dom duży - 270 m2 w parterze + poddasze ok. 80m2. Dach prosty- prawie 500 m, kryty dachówką. Stan surowy - od zdjęcia humusu po dach z rynnami to 40 tys brutto. Wykonawca z bardzo dobrymi referencjami i z tego co widziałam solidny. Aha - okolice Poznania

kret
29-09-2003, 11:58
Fajnie by było gadybym miał tyle kasy co ty :) ale nie mam :( ;
za całą robociznę od ław fundamentowych do stropu monolitycznego (na razie na tym zakończyłem) domu 170m2 całk. (140 uzytkowej) z porothermu , wliczając w to pomocników wydałem 5750 zł

Cezarr
29-09-2003, 12:56
Jak to jest?Ile powinna trwać budowa domu, którą zleci sie ekipie np 3 osobowej dla domu pow użytk 120-140m-prosta konstrukcja, w miarę prosty dach, w zakresie prac jakie wymienia sie najczęściej na forum, czyli od fundamentów po deskowanie i pape na dachu, jedowarstwowo, pustak max.Napewno ten wątek pojawiał się wcześniej (jeśli tak proszę o podpowiedź gdzie go znależć).Znając mniej więcej czas budowy, można przeciez określić zarobek budujących. Czy np 2 miesiace to dobry czas, zakładając, że nie będzie żadnej obsuwy w trakcie budowy.Jeśli ktoś kalkuluje w ten sposób, to jaka jest wg Was dobra dla obu stron miesięczna pensja wynajętego budowlańca?
Pozdrawiam