PDA

Zobacz pełną wersję : zwrot VAT - czego nie można odliczyć?



civic9
10-08-2006, 17:11
Witam,

Podpowiedźcie z praktycznego doświadczenia.
Od czego nie można odliczyć części VATu korzystając z ostatniej VATowej ulgi budowlanej, a co statnowi istotny koszt stanu surowego zamkniętego.

Zastanawiam się ile można stracić kupując materiały na siebie (22%VAT) i próbując to potem odzyskać, zamiast przepuszczając to przez wykonawcę (co pozwala na osiągnięcie 7%).

Wiem, że można szczegółowo przestudiować wykazy, co też zrobię, ale to nie gwarantuje, że czegoś nie przeoczę lub coś źle zinterpretuję. Dlatego pytam o doświadczenia - co istotnego i kosztownego w kupiliście z 22% VATem i nie mogliście tego odliczyć (lub już wiecie, że nie będzie mogli, nawet jeśli jeszcze nie występowaliście).

MIGacZ
14-08-2006, 08:59
Mnie też interesuje ten temat. I jestem ciekawy jakich drogich materiałów nie będę mógł rozliczyć z vatem 7%.

barbies
14-08-2006, 21:56
Zobacz na inne wątki o tym co zostało odliczone. To czego ci nie zakwalifikują a poprzednio było z VAT'em 7% to już tylko złośliwość urzędników.

Tak więc pytaj w sklepach jaki był VAT poprzednio bo jeśli też 22 % to lepiej brac faktury na usługe lub przez wykonawcę.