PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówka Karpiówka Firmy JOPEK



kasilas
11-08-2006, 09:15
Co sądzicie o dachówce Karpiówce firmy JOPEK ??. Bardzo proszę o podzielenie się swoimi uwagami na jej temat szczególnie osób które już dachy mają nią pokryte. Próbowałem co nieco wyszperać na wcześniejszych forach ale niestety są już mocno delikatnie mówiąc przeterminowane :).
Chodzi mi o Karpiówkę czarną angebowaną, antracytową.

Pozdrawiam i liczę na pomoc w wyborze.

jabko
11-08-2006, 09:17
Ja słyszałem (miesiąc temu) że karpiówka Jopka cieniutka i strasznie krzywa.
Że jak chce karpiówkę to tylko nie Jopka.

Ale każdy dekarz gada inaczej a pustaki mam z Jopka i są OK.
Także wybór należy do Ciebie.

Heath
11-08-2006, 09:19
Gryfpc chyba kryje tym dach. poszukaj w jego dzienniku

delor
11-08-2006, 09:40
Nie jestem powna, ale wydaje mi się, że Jopek nie robi dachówek angobowanych tylko naturalne (czerwona i grafitowa).
Moja czerwona jest OK. :D
Pozdr.

Gryfpc
11-08-2006, 09:42
Przykro mi, ale ja kryję karpiówką Creatona. Być może nie przekonam Cię do mojego wyboru, ale na własne oczy widziałem kilkuletnie karpiówki Jopka i na pewno nie wziąłbym ich do siebie. Rozwarstwiają się niemiłosiernie, poza tym praktycznie każda różni się wymiarami (są krzywe), a ma to niebagatelne znaczenie przy kryciu karpiówką.
Ale może teraz robią już lepsze...
Osobiście namawiam na co najmniej Koramica, o Creatonie, czy Meyer-Holsenie nie wspomnę. Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam
:D :D :D

wartownik
11-08-2006, 10:36
Zywotnosc karpiowek , z ktorymi mialem do czynienia - od 1 roku do ponad 100 lat - naprawde , jest nad czym myslec.

delor
11-08-2006, 19:06
Zawsze zastanawiało mnie dlaczego Jopek ma "złą prasę".
I wreszcie się wydało!!!!!
Pewien hurtownik z Krakowe zdradził, że hurtownicy poobrażali siię na jopka, bo daje im identyczne upusty jak kupcowi detalicznemu!!!
Więc nie daje zarobić. :evil:
W takim razie mozna się domyślić komu zależy na dyskredytacji Jopka.
Pozdr.

jabko
11-08-2006, 20:47
Nieprawda !!

Znaczy PRAWDA :(
Ale chodzi bardziej o pustaki.
Rzeczywiscie gość powiedział mi w jednej hurtowni że jopek ma dziwną politykę i klient indywidualny dostaje większy upust niż hurtownik.
Dlatego nie handlował jopkiem.
Kupiłem gdzie indziej.

Natomiast reputacja dachówki nie pochodzi z hurtowni.
Ja słyszałem o niej od mojego dekarza.
Powiedział od razu że jeśli karpiówka to tylko nie jopkowa bo kładł i jest strasznie krzywa.
Gryfpc pisze to samo wiec chyba cosw tym jest.
I akurat zła reputacja dachówki nie ma nic wspólnego z dziwaczną polityką sprzedarzy. :roll:

kasilas
12-08-2006, 13:45
Przykro mi, ale ja kryję karpiówką Creatona. Być może nie przekonam Cię do mojego wyboru, ale na własne oczy widziałem kilkuletnie karpiówki Jopka i na pewno nie wziąłbym ich do siebie. Rozwarstwiają się niemiłosiernie, poza tym praktycznie każda różni się wymiarami (są krzywe), a ma to niebagatelne znaczenie przy kryciu karpiówką.
Ale może teraz robią już lepsze...
Osobiście namawiam na co najmniej Koramica, o Creatonie, czy Meyer-Holsenie nie wspomnę. Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam
:D :D :D

Grypc ile Ci wyszło za m2 w pln za Creatona ?
A co do rozwarstwiania Jopka przedstawiłem to mojemu sprzedawcy który namawia mnie na JOPKA !! Słuchaj jeśli wskażesz mi gdzie ewentualnie prześlesz mi jedną dachówkę JOPKA tę która się rozwarstwia BęDę MIAł RABAT 50 % NA jopka. tAK WIęC LICZę NA tWOJą POMOC. a JEST SIę O CO BIć :)

Pozdrawiam

Gringo...
12-08-2006, 15:19
ja krylem karpowka jopka ale nie angabowana. w kazdym razie problemow nie mialem i polecam.

kasilas
12-08-2006, 15:45
ja krylem karpowka jopka ale nie angabowana. w kazdym razie problemow nie mialem i polecam.

Gringo ?? Mogę się do Ciebie uśmięchnąć o zdjęcia dachu ?? Z góry niezmiernie dziękuję. U mnie w okolicy nic nie mogę znaleść co by było kryte dachówką JOPKA (karpiówką)

Pozdrawiam

mail: [email protected]

FREDY
12-08-2006, 21:34
Koło mnie są dwa dachy kryte karpiówką - jedna wiekora druga Jopkiem. Powiem szczerze i obiektywnie że bardziej podoba mi się ta z Jopka.
Właściciel tego domu krytego Jopkiem jest z branży budowlanej więc chyba sobie badziewia nie założył.

Gryfpc
13-08-2006, 00:04
Grypc ile Ci wyszło za m2 w pln za Creatona ?
Ponieważ cena 1m2 nie jest kwotą obiektywną (różne są dachy i różne akcesoria potrzebne do ułożenia tych dachów) podam Ci ceny (brutto po upustach) konkretnych asortymentów ceramiki Creatona z marca b.r., kiedy to kupiliśmy dachówę, ale na priva. :lol: 8) :D

A co do rozwarstwiania Jopka przedstawiłem to mojemu sprzedawcy który namawia mnie na JOPKA !! Słuchaj jeśli wskażesz mi gdzie ewentualnie prześlesz mi jedną dachówkę JOPKA tę która się rozwarstwia BęDę MIAł RABAT 50 % NA jopka. tAK WIęC LICZę NA tWOJą POMOC. a JEST SIę O CO BIć :)
Pozdrawiam

Postaram się "wydębić" taką dachówkę od nieszczęśliwego właściciela, jak mi się nie uda, to może chociaż pstryknę fotkę. Mam nadzieję, że to coś Ci pomoże. Co do miejsca, to okolice Krzeszowic k. Krakowa

Też pozdrawiam

:D :D :D

kasilas
18-08-2006, 19:49
No tak to już sam nie wiem co robić ??
Qrde Grypc jest nadzieja na tę dachówkę ?? :)
No ale mam jeszcze troszkę czasu w ostateczności kupię dachówkę zimą :) robię deskowanie i papa więc zimkę przestoi może się coś okazyjnie trafi.
Pozdrawiam

Ps. W dalszym ciągu czekam na Wasze komentarze.

Gryfpc
18-08-2006, 20:37
Przepraszam, ale mam małe urwanie głowy. Postaram się jutro o fotki, bo dachówki mi nie dadzą niestety :(

gruby86
18-04-2012, 13:18
Widzę że temat już parę lat nie poruszany. Ale morze ktoś ma jeszcze jakieś info na temat jopka? Podoba mi się ta grafitowa.

Jacek Kulik
19-04-2012, 21:29
Ja uważam że jak na ten poziom cenowy to nie ma tragedii , chociaż osobiście uważam że najlepsze karpiówki robi Ruppceramika , obecnie Braas

gruby86
21-04-2012, 12:41
Dzięki za info a widziałesi tą grafitową ? A Braas nie robi betonówek?

Andrzej Wilhelmi
22-04-2012, 12:28
Aktualnie firma Braas jest producentem pełnego zakresu dachówek ceramicznych i cementowych. Ma nawet w swojej ofercie płaską dachówkę cementową zakładkową Reviva imitującą karpiówkę. Pozdrawiam.

gruby86
27-04-2012, 13:38
Dzięki muszę się rozejrzeć za tymi dachówkami.

brylekpl
16-05-2012, 12:59
Dzięki muszę się rozejrzeć za tymi dachówkami.

udalo Ci sie cos ciekawego wypatrzec? obecnei szukam tez dachowki krpiowki ceramicznej. Zastanawialem sie nad Jopkiem, ale inne tez wchodza w gre.
Kolory brazowe

gruby86
20-05-2012, 10:31
Oglądam dowiaduje się jak coś dam znać:) Jopka widziałem na żywo i po 5 latach wygląda jak nowy i właściciel zadowolony, zobaczymy.

jerzy7k
13-02-2013, 10:12
Oglądam dowiaduje się jak coś dam znać:) Jopka widziałem na żywo i po 5 latach wygląda jak nowy i właściciel zadowolony, zobaczymy.

Potwierdzam. U mnie leży juz 5 rok i nic sie nie dzieje. Wygląda jak nowy.