PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! Jak to jest z fakturami od instalatora c.o. ?



gj123
13-08-2006, 18:41
Bardzo proszę o pomoc-czy instalator może żadać ode mnie zapłaty za materiały na podstawie zestawienia lub faktury wystawionej przed siebie ?
Na większość materiałów np. kocioł gazowy turbo,grzejniki,głowice,zawory mam faktury z hurtowni na siebie , o resztę jest kłótnia z instalatorem...

sSiwy12
13-08-2006, 18:59
To zależy od warunków jakie są w umowie jaką zawarłeś z wykonawcą. Praktycznie robi sie tak, że płaci się za materiały dostarczone na budowę przez wykonawcę - zaliczkami rozliczającymi, o ile taki jest zapis w umowie.

gj123
13-08-2006, 21:21
Niem mam spisanej umowy z instalatorem, na większość materiałów , np. kocioł co,grzejniki,zawory mam faktury z hurtowni na siebie.Na resztę materiałów np. rury miedziane , zawory kulowe , gaz do lutowania instalator chce abym zapłacił na podstawie zestawienia lub faktur od niego.Co robić ??? :oops: :oops: :oops:

geguś
13-08-2006, 21:51
Witam :)
Spisać ceny, które wykonawca proponuje. Lecieć z tym do hurtowni. Jak się okaże, że są wyższe niż zakup zrobiony przez Ciebie, to spuścić naciągacza. Jak takie same lub niższe to jest dobrze.

gj123
13-08-2006, 22:14
Witam :)
Spisać ceny, które wykonawca proponuje. Lecieć z tym do hurtowni. Jak się okaże, że są wyższe niż zakup zrobiony przez Ciebie, to spuścić naciągacza. Jak takie same lub niższe to jest dobrze.
My mamy rabat w hurtowni 45 % , ten instalator 30 % , ale przyłapałem jego na oszustwie.Czy dać się naciągnąć ???

gj123
14-08-2006, 22:11
Odpowiedzcie koledzy ...

arkadius
16-08-2006, 13:19
Witam :)
Spisać ceny, które wykonawca proponuje. Lecieć z tym do hurtowni. Jak się okaże, że są wyższe niż zakup zrobiony przez Ciebie, to spuścić naciągacza. Jak takie same lub niższe to jest dobrze.
My mamy rabat w hurtowni 45 % , ten instalator 30 % , ale przyłapałem jego na oszustwie.Czy dać się naciągnąć ???
dziwne ze instalator ma mniejszy rabat od inwestora.szkoda ze Ty wszystkch materialow niedostarczales. ale oczywiscie nie daj sie naciagnac.