PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka papa na dach



Kobzi
14-08-2006, 07:07
Witam,
w tym roku zamierzam zakończyć budowe na etapie stan surowy otwarty.
Obecnie zastanawiam się nad wyborem papy na dach, chcę odeskować dach i pokryć go papą a w przyszłym roku dokończyć dach i ułożyć na nim blachodachówkę.
Proszę o informację o dobrej papie na dach.
Pozdrawiam

Kobzi
14-08-2006, 10:36
Czasem się zastanawiam, czy w moim przypadku jest sens zadawać kolejne pytania, bo do tej pory mało kto na nie odpowiada.
Pytania, które zadaje wg mnie dla doświadczonych forumowiczów nie powinny być trudne.
Pozdrawiam

brzuzens
14-08-2006, 13:03
Masz rację, pytanie które zadałeś nie jest trudne :) A nikt nie odpowiada pewnie dlatego, że odpowiedź na to pytanie też nie raz się pojawiła na tym forum, wystarczyłoby poszukać, poczytać - to też nie jest trudne:P

A w temacie: u mnie na deskowaniu kładą właśnie papę wierzchniego krycia, W/400/1200 (na tekturze) - na kilka lat napewno wystaczy, a przez ten czas zdążę położyć docelowe pokrycie

Pozdrawiam
Brzuzens

popi
14-08-2006, 13:04
termozgrzewalna

Kobzi
14-08-2006, 14:41
Witam,
papa W 400/1200 to raczej nie jest dobry materiał, jest to papa na tekturze, szukam czegoś czegoś lepszego ale jeszcze stosunkowo niedrogiego.
Pozdrawiam

vanderbobo
14-08-2006, 15:01
termozgrzewalna


dlaczego taki pomysł? Szkoda kasy na termozgrzwalną!

obij papą wierzchniego krycia, tylko niech ci ją bija na papniaki a nie na zszywki bo pierwszy wiatr ci ją zerwie.

jabko
14-08-2006, 15:02
Kiedys tylko taką papę kryli i nie można powiedzieć ze wymieniali papę co rok.

Twoja nie będzie traktowana słońcem (już po kryciu blachą) ani deszczem czy gradem.
Pewnie poleży na tym dachu do końca Twojego istnienia.

Ale rzeczywiscie sam zdecydowałbym się na najtańszą papę termozgrzewalną. :lol:

brzuzens
14-08-2006, 15:06
Witam,
papa W 400/1200 to raczej nie jest dobry materiał, jest to papa na tekturze, szukam czegoś czegoś lepszego ale jeszcze stosunkowo niedrogiego.
Pozdrawiam

A wiesz to z doświadczenia czy wyczytałeś gdzieś? Ja jak na razie nie narzekam na jakość tego nie najlepszego materiału :) Na dach płaski pewnie wybrałbym jakąś papę termozgrzewalną, ale jako tymczasowe pokrycie i podkład pod dachówkę (lub blachodachówkę) idealnie spełnia swoją rolę.

Pozdrawiam
Brzuzens

Kobzi
16-08-2006, 10:57
Witam,
a pamiętasz jakiej firmy była to papa.
Pozdrawiam

brzuzens
16-08-2006, 12:01
Witam,
a pamiętasz jakiej firmy była to papa.
Pozdrawiam

Pewnie że pamiętam, jeszcze w piątek dokupowałem 4 rolki :) Ale nie wiem czy to nie będzie reklama :D

Pozdrawiam
Brzuzens