PDA

Zobacz pełną wersję : czy płacić za taras?



11-02-2002, 18:44
W zeszłym roku kupiłem mieszkanie w jednej z wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych. W umowie kupnam ieszkania miałem podany metraż 57,5mkw. Z uwagi na to iż jest to mieszkanie na parterze jest do niego "dołączony" taras. Pod tym tarasem znajdują się garaże. W trakcie budowy budynku wykonawca wykończył taras kładąc izolację i płytki. Dzisiaj dostałem ze spółdzielni pismo że na podstawie uchwały Rady Nadzorczej spółdzielni, w ostatecznym rozliczeniu został uwzględniony koszt
wykończenia tarasu i mam z tego tytułu dopłacić prawie 3000 PLN. Z uwagi na to że taras nie jest częścią mieszkania wliczaną w jego metraż czy mam obowiązek płacić za jego wykończenie a jeśli nie to na podstawie jakiego aktu prawnego mogę się niezgodzić z zarządem spółdzielni.

Frankai
11-02-2002, 21:07
Jak nie masz podanego w umowie, że płacisz za taras, to dlaczego chcesz to robić. Prawidłowa umowa obejmuje punkty typu balkon i taras. Czy wykończenie mieszkania miałeś prawo wybierać? Jeżeli tak to czy ktoś Ci się pytał co chcesz na taras?
To oni muszą Ci podać podstawę, na której masz płacić (Ty w umowie nie masz, że powinieneś coś płacić) i potem się dopiero zastanawiaj jak to obalić.

mandragorax
12-02-2002, 18:11
W umowie ze spółdzielnią nie ma słowa o tarasie , a tym bardziej o zapłacie za jego wykończenie i jakbyś zgadł nikt sie mnie nie pytał czy chcę aby go wykończono płytkami oraz zaizolowano(bo za izolacje także kazą nam zapłacić)Spółdzielnia obciaża nas na podstawie kosztorysu wykonawcy tych prac.
Dzięki bardzo za Twoją opinię,jest dla mnie bardzo cenna :grin:

baba
12-02-2002, 20:15
mam lokal pod tarasem, wykupiony, czyli zapłaciłam za metry (również stropu).Wiem że spółdzielnia próbowała skasować lokatorów z 1 piętra za taras, ale przegrała w sądzie.(Wrocław)baba