PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje remont mieszkania?



Mikazuu
14-08-2006, 14:10
Zbieram kasę na wykończenie mego pierwszego, nowego mieszkania. O ile wcześniej martwiłam się czy będę miała CO remontować, o tyle teraz ile trzeba na to pieniędzy.

Pytanie do fachowców albo doświadczonych w tej kwestii: ile trzeba mieć w portfelu by wykończyć lokal o pow. 61mkw?
Chodzi mi o ściany, podłogi, kuchnię itp.
Czy 40-50tys zł wystarczy?

Krashan2
14-08-2006, 21:01
Czy 40-50 tys zł wystarczy?
Zależy od zakresu robót (np. czy meble kuchenne wliczasz do remontu, co robisz i wymieniasz w łazience) i od tego czy wszystko zleca się "fachowcom" czy robi się samemu. Ja robię "postępujący" remont całego mieszkania (58 mkw) całkowicie samodzielnie i biorąc pod uwagę koszty tego, co już zrobiłem z całym remontem powinienem się spokojnie zmieścić w 10 tys. zł. Z tym, że np. nie muszę wymieniać stolarki czy robić gładzi w pokojach...

Mikazuu
16-08-2006, 18:16
10tys to rzeczywiście atrakcyjna kwota, ale mnie nie urządza. Dosłownie. ;)

Muszę wykończyć mieszkanie od stanu gołych ścian, czyli także gładź, aż po meble (ale bez stolarki okiennej i nie licząc robocizny).
Zakładam, że za taką kasę (40-50 tys) kupię meble do kuchni i sprzęt AGD, zrobię podłogi, łazienkę i może starczy na kanapę do salonu.

Mam rację? Czy to razcej daleko idący optymizm?

Krashan2
16-08-2006, 19:49
Mam rację? Czy to razcej daleko idący optymizm?
I znowu zależy. Bez robocizny to ta kwota jest moim zdaniem całkiem w porządku, chyba że wszędzie pójdziesz na "full wypas" czyli np. granitowy zlew za 1000, wanna z hydromasażem za 4000, armatura łazienkowa po 500 zł sztuka, na podłogę coś po 150 zł za mkw i tak dalej... W ten sposób można wydać i 100 tysięcy, czemu nie :D. No i ta robocizna mnie troszkę niepokoi, chyba że ktoś Ci zrobi po znajomości, bo tzw. fachowcy to się teraz wściekle cenią i trzeba liczyć czasem drugie tyle co na materiały.

Mikazuu
17-08-2006, 14:04
Zwyczajnie chcę do wykończenia użyć materiałów dobrej jakości i raczej nie oszczędzać na sprzęcie AGD.

A od roboty to mam specjalistę w domu :lol:
Myślę, że nie policzy drogo... co najwyżej piwko do kolacji... codziennie! A może i cos po kolacji... kto wie? :oops: :wink:

Maggda
25-08-2006, 14:59
Ja na malutką łazienkę wydałam 7 tysięcy (razem z wodomierzami, wymainą rur ipodwiezanym WC). Teraz robię remont reszty z 43 metrowego mieszkania ( 2 pokoje) i tak: Wymiana 3 okien, gładzie, podłoga z deski barlineckiej, drzwi zewnętrzne, szafa wnękowa, wyposażenie do dużego pokoju (salonu - sypialni ;)) meble kuchenne + kuchenka, płytki w kuchni.... wychodzi nam, że jakieś 20 tysiący jest potrzebne lub nawet przekroczy... A nie szlajemy raczej (np. meble w kuchni - 4 tysiące... )

KasiaSzyBa
25-08-2006, 19:43
W zimie odbieram nowe mieszkanie (62m2). Liczę jakieś 20tys. za stan do zamieszkania - to znaczy mam zrobione ściany, podłogi, skończoną łazienkę i puste pokoje :wink: . Za zrobienie kuchni (wcześniej planuję jakąś prowizorkę), szaf (niedrogi stolarz) i zakup podstawowego wyposażenia (meble) liczę kolejne 20tys. Ale to już później i sukcesywnie przez cały rok.
Pozdrawiam,
Kasia

Mikazuu
29-08-2006, 13:10
Hmmmm, czyli moje obliczenia wcale nie są błędne.
Z tego co klikacie wynika, że 50tys to kwota taka w sam raz (bez bajerów).

Janika
03-09-2006, 19:32
u mnie generalny remont mieszkania 73m2 wyniósł około 60tys.

Joanna D-G
21-09-2006, 09:19
Witam,
ja borykałam sie z tym problemem w tym roku. Odbierałam mieszkanie ok 52 m, jedynie ze stolarką okienną. Do wykończenia było wszystko, począwszy od łazienki (wanna, umywalka, system podtynkowy, baterie, pralka, mebelki, płytki i cała reszta) kuchnia (meble, cały sprzęt AGD - klasa przynajmniej A, płytki) pokoje (farby, panele, meble - skromnie na początek) przedpokój (zabudowy 2) i na to poszło ok 50 T PLN, przydałoby się jeszcze z 10 T na rolety, firanki, TV, DVD, garnki itd, ale to wszystko powolutku później. Na początku myślałam, że starczy 35-40 T, niestety nie i musiałam 10 T pożyczyc. dlaczego zawsze pieniędzy jest za mało :)

Nemo74
24-09-2006, 22:20
Witam.
Mam możliwość otrzymania mieszkania, 89 m2, trzy pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój, dwa balkony. Powierzchnia samych pokoi około 64 m2. Mieszkanie jest do generalnego remontu, łącznie z wymianą podłóg, zbijaniem tynków, instalacje itd., dosłownie wszystko. Pytanie moje brzmi. Do kogo się zwrócić, aby przed rozpoczęciem prac, wszystko zaplanować, zrobić kosztorys itd. (będę podpierał się przy remoncie kredytem i nie wiem o jaką kwotę wnioskować). Chciałbym z tych 3 pokoi zrobić 4 pokoje tzn. salon, sypialnia i dwa pokoje dla dzieci. Jest to stara poniemiecka kamienica, I piętro, dwa balkony. Ile taka usługa może kosztować i do kogo się zwrócić. Ile taki remont może kosztować. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Amciek
08-10-2006, 00:36
robocizna w KRK mieszkania 50 m kw (lazienka, kuchnia, podlogi terakota plus parkiet, sufity podwieszane, gruntowna przerobka instalacji elektr, przeniesienie wszystkich grzejnikow, wymiana okna, ogrzewanie podlogowe, murowanie i wyburzanie, malowanie, tynk strukturalny) od 11.000 netto do 24 tys netto w zaleznosci od ekipy.

Materialy to juz sobie trzeba samemu policzyc, bo mozna miec gres za 50 i za 200 za m, nie mowiac juz o dodatkach typu oswietlenie czy tez armatura i bialy montaz.

generalnie doradzam kupowanie przez internet i gosci ktorzy maja dostep bezposrednio do przedstawicieli marek. Ja kupowalem przez Termico w Tychach i mial do 30 % taniej niz w sklepach a wszystko ok i na czas.

amciek

Piotr-Krk
13-10-2006, 22:32
Amciek , to wszystko robiła Ci jedna ekipa czy parę ekip?
Jestes zadowolony?
Jesli tak to prosiłbym Cię o jakies namiary na solidnych fachowców na pw , oczywiscie jesli mozesz :wink:

Pozdrawiam
Piotr

Amciek
15-10-2006, 16:55
na razie remont trwa, wiec powiem Ci jak sie skonczy

elektryka mialem osobno, reszta czyli przerobka wod kan, grzejniki, sufity, tynki, malowanie, plytki etc jedna ekipa, parkiet osobno

elektryk skonczyl i moge go polecic bo zrobil solidnie i szybko choc troche mu marudzilem i zmienialem projekt w trakcie :lol: w sumie przekul cala instalacje i moze 2 gniazdka zostaly nieruszone

z reszta remontu na razie idzie powoli bo moja ekipa robi kilka fuch na raz ale wiedzialem jak ich bralem wiec nie narzekam

telefonow do polecanych ekip mam sporo ale sa zarobione tzn terminy min 2 miesieczne, moge Ci podeslac na priv ale ja ich osobiscie nie sprawdzalem tylko znajomi. Na pewno lepiej robic remont w grudniu /styczniu - taniej i wiecej wolnych terminow.

Nie mowie juz o ekipach od ktorych dostalem wycene i jak poprosilem i szczegolowy kosztorys to uslyszalem ze nie maja czasu robic kosztorysow, albo biore albo maja robote i tak

czyli po prostu obdzwon ekipy, umow sie na wycene materialow i robocizny, obejrzyj ich lokale i potem wybierz tego ktory Ci pasuje
ja np odrzucilem na dzien dobry tych co podjezdzali nowym passatem kombi a na szyi blyszczal lancuch ;-)

na koniec taki dowcip obrazujacy sytuacje z ekipami

przy drodze stoi TIRowka
zatrzymuje sie gosc dostawczym i pyta:
- co zrobisz za 100wke?
- wszystko co chcesz
- to wsiadaj, jedziemy na budowe

no, i niech mi ktos powie ze w Polsce nie ma pracy

a

tzylka
01-11-2006, 11:59
Jak sadzicie, ile beda kosztowac materialy sredniej klasy, gdzie kupowac najlepiej, aby wyremontowac mieszkanie 48m2 ze stanu developerskiego :
1- oscieznicze wewn. i zewn. do malowania
2- podloze betonowe pod posadzke wlasciwa (co to znaczy?moge na
to bezposrednio klasc panele?)
3- tynki gipsowe wykonane na mokro, sciany nie malowane i
nie gruntowane (co to znaczy? moge to bezposrednio malowac?)
4- sufit z plyt filigranowych nie tynkowany i nie malowany, miejsca
laczenia plyt spoinowane (co to znaczy? moge to bezposrednio
malowac?)
Chcialbym narazie zrobic lazienke w kaflach + sprzety, panele, pomalowac sciany i sufit. Na wydatek jakiego rzedu sie mam nastawiac ?

ramsey1981
04-11-2006, 21:30
u mnie remont kapitalny mieszkania 40 metrow (2 pokoje i kuchnia) + wyposazenie kosztowaly 65 tys zl, w tym robocizna ok 7-8 tys. Na niczym nie oszczedzalem.
pawel

olli
19-11-2006, 19:06
Amciek -napisałam na priva, proszę o odpowiedź

RoleX
24-11-2006, 14:48
Tak Was czytam i sie zaczyna obawiać bo ja na sowje wykończenie mam tylko 50.000 a to mało a mam do zorbienie tynki, posadzki, ocieplenie poddasza, instalacja ele, grzewcza kan i to wszytko pomalowac okleic płytkami, panelami i zorbić kuchnie ...myśłicie że porawałem się z motyką na księżyc..??

Mufka
24-11-2006, 18:18
Tak Was czytam i sie zaczyna obawiać bo ja na sowje wykończenie mam tylko 50.000 a to mało a mam do zorbienie tynki, posadzki, ocieplenie poddasza, instalacja ele, grzewcza kan i to wszytko pomalowac okleic płytkami, panelami i zorbić kuchnie ...myśłicie że porawałem się z motyką na księżyc..??
Wszystko zalezy od podejscia, wydaje mi sie, ze moze sie udac, zalezy od tego ile wydasz na robocizne, warto czesc rzeczy zrobic samemu, naprawde, wszytskiego mozna sie nauczyc
8)

RoleX
27-11-2006, 09:37
Tak Was czytam i sie zaczyna obawiać bo ja na sowje wykończenie mam tylko 50.000 a to mało a mam do zorbienie tynki, posadzki, ocieplenie poddasza, instalacja ele, grzewcza kan i to wszytko pomalowac okleic płytkami, panelami i zorbić kuchnie ...myśłicie że porawałem się z motyką na księżyc..??
Wszystko zalezy od podejscia, wydaje mi sie, ze moze sie udac, zalezy od tego ile wydasz na robocizne, warto czesc rzeczy zrobic samemu, naprawde, wszytskiego mozna sie nauczyc
8)


Tak ...zamierzam robić wiekszośc rzeczy smamau. jedyne co zlece firmie to położenie tynku, posadzek i C.O reszta bezię moja i szwagra robotą...wieć liczę na skormny sukces finanoswy ;-)(

Mufka
27-11-2006, 21:48
W takim razie powodzenia :D mi sie udalo za 50 000 zrobic naprawde gruntowny remont od zera: elektryke, hydraulikę, ogrzewanie, sciany, kuchnie lazienke, podlogi :D.

RoleX
28-11-2006, 08:52
W takim razie powodzenia :D mi sie udalo za 50 000 zrobic naprawde gruntowny remont od zera: elektryke, hydraulikę, ogrzewanie, sciany, kuchnie lazienke, podlogi :D.

Nie dziękuję ....relacje z roboty przedstawie na forum rzecz jasna...

baphomet1984
12-01-2007, 04:57
koszt remontu zalezy tez od ukladu mieszkania i jego typowosci np mieszkanie ojca kupil w bloku na poddaszu wszystkie meble szafeczki szafy wnekowe musimy robic sami poniewaz nic ze standardowych nie pasuje ale nam sie nie spieszy mamy czas i sprzet. Glupie drzwi do szafy wnekowej robilismy sami poniewaz tak nam sie oplacalo bo sklep liczyl za kazde a tak defakto z jednej plyty my robilismy pare czyli zaplacilismy za 2 plyty a nie za 4 jak liczyl soebie sklep na takich rzeczach mozna zaoszczedzic calkiem sporo ale trzeba na to czasu
Ja manualnie jestem cienki - student infy tylko tyle co ojciec mi kiedys cos pokazal a remont idzie nam nie zle. lacznie z kladzeniem paneli i deski barlineckiej i kafelkow

szczeniakos
21-11-2010, 13:06
Ile mniej więcej może kosztować wymiana parapetów w mieszkaniu?

Witam,

1,5 miesiąca temu zakończyłem remont w mieszkaniu 3 pokojowym - 60m2. Wymieniałem okna we wszystkich pokojach oraz parapety - za 3 parapety z konglomeratu zapłaciłem 350 zł netto ( do 3 okien ) - konglomerat nie kruszony na pyłek tylko widoćzne są większe kamyczki.

pepejeans
22-11-2010, 09:43
ile trzeba mieć w portfelu by wykończyć lokal o pow. 61mkw?
Chodzi mi o ściany, podłogi, kuchnię itp.
Czy 40-50tys zł wystarczy?

a jakie podłogi zamierzasz robić??
panele, deski, parkiet?
tu róznice w cenie ogromne
kuchnie?
ze sprzętem?
jakim?
zmywara, piecyk, płyta, mikrofala?? czy jeszcze inne pierdółki typu express, roboty itp ;)
meble? jakie fronty przewidujesz??
łazienka?
koszty białego montażu i płytek - różnice cenowe ogromne
wszystko zależy od naszych upodobań i zasobności portfela
ale trzyma kciuki za pomyślne wykończenie mieszkania a nie wykończenie siebie ;)

szczeniakos
24-11-2010, 15:44
Innych materiałów tzn jakich ? Marmur , granit - oczywiście . Plastkik , drzewo niekoniecznie. Konglomerat jest lżejszy od marmuru czy granitu - jeżeli masz tylko wpuszczany parapet nie oparty na niczym to może opaść. Użytkuje parapety już 3 miesiące - podczas dużego remontu już były wstawione - nic sie nie dzieje. Moi rodziece mają już parę lat - i nic. Parapety to nie blat kuchenny ;) więc nie ma się czego obawiać a ladniej wyglądają.

Koszty mojego remontu remontu to ok 50 tys zł, mieszkanie 60 m2 , 3 pokoje. W dużej mierze remont robiony własnymi siłami - ekipa tylko w łazience i kibelku. Bez kafelek w kuchni tylko wyprostowane sciany KG i malowanie sufitu. W tym wymiana okiem i drzwi wewnetrznych, panele w calym mieszkaniu, tynk strukturalny w przedpokoju, na scianach gladzie , farba, tapeta, zakup wanny, umywalki, geberit, bateria ( umyw i wannowa ) . Ogólnie remont generalny, od gołego betonu.

Jeżeli planujecie generalny remont to tak trzeba liczyć w średniej jakości materiały + wyposażenie łazienkowe + pomoc firmy remontowej . Oczywiście cena urośnie jeżeli weźmienie ekipę do wszystkiego + wyposażenie z górnej półki.

witu102
07-02-2011, 14:05
u mnie mieszkanie 71m2, 3 pokoje zakres remontu: elektryka, gładzie, panele, rury w kuchni, kafelki nie ruszane ani w przedpokoju ani w łazience.
Na ścianach nowe gładzie, jak na razie koszty prądu i hydrauliki z podłączeniem pod rozdzielnię 5,5 tys..do końca drugie tyle, czyli robocizna wyjdzie ok 11-12tys..meble do kuchni 18 tys bez AGD, kontakty, przełączniki, czujki ruchu 1,8tys. Całość remontu z materiałami, meblami i AGD szacuje na około 50-55tys...ale bez łazienki

nielot2
08-02-2011, 17:42
U nas mieszaknie w bloku z plyty 53m2. Remont od podstaw czyli wszedzie gladzie, kafle i panele na podloge, malowanie, plytki w lazience i WC, podwieszane sufity w 2 pomieszczeniach, elektryka, oswietlenie, burzenie i stawianie scian to koszt szacunkowy okolo 25.000. Na umeblowanie i AGD liczymy ze bedzie potrzebne okolo 20.000. Takze w sumie okolo 50.000

Miśka76
07-03-2012, 20:12
Mnie za gładzie, malowanie, poprawienie skrzypiacych desek połogowych, położenie pianki i paneli i montaż drzwi wyszło około 2000 za mniejszy pokój i 2500 za większy. Ale jak dodasz okna, drzwi, i panele to będzie Dodatkowe 3-5 za pokój. Z tym, ze nie oszczędzałam na jakości :)

Majkel__
07-03-2012, 20:43
Witam,

Właśnie jestem po remoncie w wielkiej płycie 70m2. Zakres obejmował:

- gładzie ściany i sufity
- kafelkowanie przedpokój ( podłoga ), kuchnia ( podłoga ), łązienka ( całość ) z klejem i fugą w cenie
- przeróbka instalacji gazowej ( na miedź ) - z materiałem
- przeróbka instalacji wodnej/kanalizacji - z materiałem
- przeróbka instalacji elektrycznej ( puszka z S, dwie nowe linie kuchnia/łazienka, wykucie 25 puszek podtynkowych ) - z materiałem
- biały montaż ( instalacja brodzika, umywalki, WC - geberit )
- wymiana futryn ( 4 sztuki wewnętrzne )
- wymiana drzwi zewnętrznych
- zabudowy rur CO, licznika z gazu - z materiałem
- malowanie całości na biało
- malowanie całości na kolor

Całość wyszła około 19.000 zł. Chłopaki się uwinęli w 5 tygodni. Efekty tutaj https://plus.google.com/u/0/photos/115564442596829667687/albums/5708677870631090545


Często nie rozumiem co znaczy " zrobiłem/am elektrykę " koszt wymiany listwy bezpiecznikowej to kilkaset złotych, jednak wymiana całej instalacji bezpuszkowej w wielkiej płycie to kosz rzędu kilku tysięcy złotych ( bruzdowanie w podłogach, ścianach i sufitach ). Mnie wykucie jednego gniazdka kosztowało 20 zł ( nie ma to nic wspólnego z elektryką )

Miśka76
08-03-2012, 20:07
Warto wcześniej zadzwonić do spółdzielni lub wspólnoty - u mojej przyjaciółki kucie w ścianach i wymianę kabli zrobili za darmo.

NatkaB
22-03-2012, 12:16
Podepnę się pod pytanie:)

Mieszkanie jest w stanie deweloperskim. Ile może kosztować robocizna w przeliczeniu na 1 m kw (sama robocizna, bez materiałów) przy założeniu ze kompleksowo wykańcza wszystko jedna ekipa? (Warszawa)

panicz
22-03-2012, 21:51
Jeśli proste wykończenie to koszt ok 150zł/m2. Z podłogami litymi, udziwnieniami w łazienkach, dużo suchej zabudowy, dodatkowej elektryki, gładź na ścianach to koszt tak od 300zł do ??? Wykonuję takie prace od lat i tak to wychodzi cenowo, sprawdzone.

Pozdrawiam

NatkaB
23-03-2012, 08:44
Jeśli proste wykończenie to koszt ok 150zł/m2. Z podłogami litymi, udziwnieniami w łazienkach, dużo suchej zabudowy, dodatkowej elektryki, gładź na ścianach to koszt tak od 300zł do ??? Wykonuję takie prace od lat i tak to wychodzi cenowo, sprawdzone.

Pozdrawiam

Dziękuję

Michał855
08-05-2017, 15:31
Zawsze wychodziłem z założenia, że jeśli jest tanio, trudno liczyć na to, że praca zostanie wykonana dobrze. Jednak skuszony dobrymi opiniami, zleciłem proste wykończenie firmie "Tanio pod Klucz" i jestem zadowolony. Nie nadwyrężyłem budżetu, a efekty są w pełni zadowalające.

Alishia
23-05-2017, 16:47
wszystko zależy od standardu wykonania i jakości używanych materiałów.

rawex
06-07-2018, 14:15
kolo 50 tys

bt9
10-07-2018, 07:31
Liczyłbym ok. 40-50 tyś. w zależnosci jaki standard i ile spraw samemu by się udało zrobić.
Największy koszt to kuchnia i łazienka ze sprzętami.

NewM
29-11-2018, 21:18
Dla mnie 50tys złotych faktycznie to takie minimum. Liczyłem ostatnio co i ile może mnie kosztować bo jestem właśnie przed podjęciem decyzji. Trochę dużo ale nie robi się tego co rok ;)

piotrmajak72
06-03-2019, 22:11
Wszystko zależy od metrażu i standardu wykończenia. Jeżeli mówimy o stanie deweloperskim to trzeba zakładać że koszt minimum to jakieś 1000zł za m2 przy średniej niższej jakości materiałach oczywiście wliczając meble i sprzed rtv, agd. Gdy chcemy lepsze materiały to koszt koło 1500zł należy zakładać najbezpieczniej.

lukasik84
09-04-2019, 19:10
Dokładnie jak pisze kolega wyżej, nam też budowlańcy przy wykończeniu deweloperki kazali liczyć minimum 1000zł za m2 przy najbardziej ekonomicznej opcji. Nam wyszło biorąc to co nam się podobało pod klucz jakieś 1600zł z meblami i RTV, w tym podwieszane sufity, oświetlenie ledowe i dość dobry sprzęt AGD.

mskrzypek77
24-06-2019, 01:00
Nam za wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim wyszło jakieś 1800 zł/m2. Nie oszczędzaliśmy na niczym, w dodatku zależało nam na czasie, więc pracowało na miejscu kilka ekip. Wszystko zależy od klasy materiałów jakie chcemy użyć, jak pisali koledzy wyżej.

karolakopeczek
03-01-2023, 10:51
Zgłoś się do :spam:, bo zajmują się usługami remontowo – budowlanymi, w tym instalacjami elektrycznymi, wodno – kanalizacyjnymi, centralnego ogrzewania, całą budową domu i zapewniają kontakt w optymalizacji materiałów budowlanych. Kosztorys otrzymasz bezpłatnie, więc to się generalnie opłaca, żeby określić perspektywy inwestycji.