PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje pomocy jak usunąć CHRZAN?



rewa
14-08-2006, 18:43
Potrzebuję pomocy w usunięciu duzych ilości chrzanu z pola ,które próbuję przeksztalcic w działkę. Randap na to nie pomaga i niewiem czym moge to zniszczyć.Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Pozdrawiam.

Pinus
14-08-2006, 19:10
U mnie działał i zniszczyłem nim chrzan na działce.
..

Mirek_Lewandowski
14-08-2006, 20:03
Proponuję Roundup 1:1 z wodą i pędzelek, wystarczy środek pomalować.

Majka
16-08-2006, 10:48
a poptem nie ma czego dodac do kiszenia ogórków :roll:

Wciornastek
16-08-2006, 11:15
a poptem nie ma czego dodac do kiszenia ogórków :roll:
Ba sadzenie ogórków też znacznie redukuje ilość chrzanu :wink:

ESKIMOS
16-08-2006, 11:24
A moze by tak zagospodarować tą plantację, uruchomić małą przetwórnię chrzanu i do marketów wstawiać.?
Mógłby być dobry interes.

pawelm
16-08-2006, 11:52
Potrzebuję pomocy w usunięciu duzych ilości chrzanu z pola ,które próbuję przeksztalcic w działkę. Randap na to nie pomaga i niewiem czym moge to zniszczyć.Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Pozdrawiam.
Czy to na pewno chrzan a nie szczaw tępolistny lub kędzierzawy?

Tak czy owak, spróbuj Starane zmieszane z Chwastoxem.
W sklepie powinni pomóc ustalić proporcje.
To skuteczna mieszanka na chwasty dwuliścienne głębokokorzeniące się.
Inna sprawa, o tej porze oprysk nie będzie superskuteczny.
Najlepiej na wiosnę, na młode liście roślin, albo po skoszeniu i odczekaniu na nowe intensywnie odrastające liście
- aby wchłonęły jak najwięcej środka.

Pozdrawiam Paweł

rewa
16-08-2006, 19:34
Witam.
Dzięki choć za to co jest spróbuję z Randapem wstrzykiwanie do środka, zobaczymy co to pomoże.
Pozdrawiam.

CoolaTT
17-08-2006, 08:31
Ja też proponuję wykopać, korzenie zetrzeć, pakować w słoiki i na targ do mista jechać. Przy czym na słoikach napisać trzeba, a że to produkt ekologicny wg babcinej receptury sprzed 200 lat. Sukces murowany.

Pawson
17-08-2006, 11:51
Ja też proponuję wykopać, korzenie zetrzeć, pakować w słoiki i na targ do mista jechać. Przy czym na słoikach napisać trzeba, a że to produkt ekologicny wg babcinej receptury sprzed 200 lat. Sukces murowany.

ale lepiej niewspominac ze juz 10 razy Roundup-em był traktowany i nic mu .... :lol: :lol:

Majka
17-08-2006, 14:06
Ja też proponuję wykopać, korzenie zetrzeć, pakować w słoiki i na targ do mista jechać. Przy czym na słoikach napisać trzeba, a że to produkt ekologicny wg babcinej receptury sprzed 200 lat. Sukces murowany.

ale lepiej niewspominac ze juz 10 razy Roundup-em był traktowany i nic mu .... :lol: :lol:

a na placu to jakie warzywka kupujesz? 8)

Pawson
17-08-2006, 14:08
Ja też proponuję wykopać, korzenie zetrzeć, pakować w słoiki i na targ do mista jechać. Przy czym na słoikach napisać trzeba, a że to produkt ekologicny wg babcinej receptury sprzed 200 lat. Sukces murowany.

ale lepiej niewspominac ze juz 10 razy Roundup-em był traktowany i nic mu .... :lol: :lol:

a na placu to jakie warzywka kupujesz? 8)

nie przesadzaj Majeczko ...

na placu to max 8 razy ...

Anulcia
17-08-2006, 15:01
Mi się zdaje ze trzeba wszystko usunąć ręcznie jak randap nic nie daje . albo zaorać i wyciągnąć jakąś maszyną rolniczą - chrzan ma mniejsze korzenie niż korzenie drzew ja mam większy problem bo muszę wyciągac korzenie drzew a było i jest ich od groma!

CoolaTT
17-08-2006, 19:19
albo zaorać i wyciągnąć jakąś maszyną rolniczą



To jakim Caterpillarem albo JCB tylko niech głęboko bierze.

pawelm
17-08-2006, 19:30
Witam.
Dzięki choć za to co jest spróbuję z Randapem wstrzykiwanie do środka, zobaczymy co to pomoże.
Pozdrawiam.
Uff......
Herbicydy o działaniu układowym takie jak Roundup czy Starane
wchłaniane są głównie przez powierzchnię liści,
po czym wędrują poprzez tkanki roślin, także do korzenia, powodując zamarcie całego osobnika.
Wstrzykiwanie - naprawdę szkoda Twojej pracy.

Pozdrawiam Paweł

Pinus
17-08-2006, 20:33
Roundup zniszczy chrzan lecz trzeba opryskać roztworem o większym steżeniu dpkładnie pokrywając cieczą liście.
Zabieg ten powinno się wykonać w czasie intensywnego wzrostu rośliny (maj-czerwiec).
Korzenie zostaną zniszczone na dośc dużą głebokość. Może sie zdarzyć, że będą wybijać (nawet w nastepnym roku) jeszcze jakieś anemiczne roślinki chrzanu ale wtedy wystarczy już nawet motyka aby go „zdusić".

...