PDA

Zobacz pełną wersję : STALKOT / KOM-STER z Pleszewa (piec na eko-groszek). Znacie?



sopel750
15-08-2006, 00:53
Cały dzień spędziłem czytając forum więc dużo wiem i jeszcze więcej nie wiem... :)

Mam zamiar kupić lada tydzień piec na eko-groszek ok 19-20KW.
Czy piec z firmy STALKOT z Pleszewa to wg WAS dobry wybór ?
http://www.allegro.pl/item118888521_hit_najnowsyz_piec_na_rznku_transpor t_gratis_.html
Wiem że na forum głównie HEF i ZĘBIEC (słyszałem też o EKO-TOM) , ale wolę zapytać, bo ten mi wygląda solidnie.
Oczywiście mam zamiar pojechac do producenta, porozmawiać i obejrzeć, ale Wasza opinia jest dla mnie b.ważna.
Czy na podstawie zdjęć możecie coś ocenić ?
A może ktoś z Was ma lub zna kotły od tego producenta ?

Z góry dzięki !!!

sopel750
15-08-2006, 11:39
Aha, mają stronę www.stalkot.pl
Nie bardzo kumam bo na sterowniku mają nazwę KOM-STER i z takiego adresu e-mail też piszą.
Nie wiem jak się ma KOM-STER do STALKOT i czt to jest coś warte...

Znacie ?
Ocenicie ?
Pomożecie ?

:)

sopel750
16-08-2006, 23:40
Nikt nie ma pieca z Pleszewa ????

misio235
17-08-2006, 11:26
Ja zamówiłem piec z Pleszewa ale firmy Ekocentr

kaangoo
04-08-2007, 10:58
Już tłumaczę jak ma się Firma STALKOT do KOM-STER z Pleszewa. Otóż to dwie bliźniacze firmy. Jedna od samego poczatku zajmuje się produkcją kotłów centralnego ogrzewania. Druga - KOM-STER zajmuje się produkcją urządzeń sterujących pracą kotłów. Do tego obydwie firmy prowadzą swoją hurtownię z kotłami i całym osprzetem do kotłów. W połączeniu tworzą jedną dużą samowystarczalną firmę która ukierunkowana jest na jakość oferowanych produktów, stąd też powołana jest firma KOM-STER jako odnoga firmy STALKOT która tworzy elektronikę na najwyższym poziomie dostosowaną do wymogów jakie narzuca produkcja kotłów.

Wszelkie zamówienia skłądane w tych firmach i tak trafiaja na jedno biurko.
Czasami prosukty jednej z firm reklamuje druga firma i odwrotnie.

Poczatki działalności sięgają 1986 roku co firma może potwierdzić licznymi nagrodami, atestami i certyfikatami.

Mogę polecić te firmy z czystym sumieniem.

Znam temat bardzo dobrze.....

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Leszko
04-08-2007, 13:27
Nikt nie ma pieca z Pleszewa ????

Tak szczerze! to co że z Pleszewa,jak tam jest ze 100-tu producentów.Jak nie którzy produkują 20 km od Pleszewa i mają kod pocztowy Pleszewski,już kręcą biznes. Ja też od dwóch tygodni mam piec z Pleszewa i co z tego.
Tak naprawdę ciekawi mnie jaka to może być firma która tak naprawdę słynie z produkcji piecy Pleszewskich

lino
13-03-2010, 09:48
Faktycznie w Pleszewie jest bardzo dużo firm. Są solidne firmy i firmy "garaż"
Są firmy z tradycjami i firmy które otwierają się i zamykają co roku. Najprościej sprawdzić firmę. Poprosić o Wpis do ewidencji. Firmy z tradycjami istnieją na rynku kilkadziesiąt lat i z miła chęcią to udowodnią. Firma "krzak" nie ma się czym chwalić lub w ogóle nie jest zarejestrowana.
Jeśli zobaczymy i potwierdzimy że firma istnieje na rynku np. 15 lat - nie ma obaw. Jeśli by robiła oszukane piece już dawno by przestała istnieć. Poza tym firmy duże, z tradycjami nie będą ryzykować utraty pozycji na rynku.

Więc albo można kupować w ciemno albo zweryfikować to co mówią o sobie (jak długo istnieją) Ja kupiłem piec w firmie z która powstała w 1994 roku. Jestem bardzo zadowolony. Palę 4 sezon. Do piecyka ma wszystkie atesty, wiem z jakiej blachy jest zrobiony itp itd.

Pozdrawiam Was.

PAPROCIAK
02-04-2010, 22:10
Nie podpalaj sie na zakup. Najlepszy czas na kupowanie pieców nadchodzi bedą obnizki po 20% tylko musisz o nie zapytać. Poczytaj także to forum sprawdz co znaczy np Pid, ecoal, brucer. Pogadaj z ludzmi i wtedy kupu. Koniecznie zagladnij na http://zawijan.wordpress.com/1-co-to-jest/, i na www.kotly.com
Ja szukałem rok i w tym czasie miałem kilku faworytów, m in. stalkot

Jarecki79
08-04-2010, 19:01
Większe upusty raczej się kończą, bo dostawcy stali znacząco podnoszącą ceny.

Raczej pod koniec kwietnia można się spodziewać podwyżek cen zamiast obniżek.
Zbliżają się też cenione w branży Międzynarodowe Targi Poznańskie "Instalacje 2010" (prestiżowe, odbywające się co 2lata, większe magazyny branżowe już o nich zaczynają pisać)

Dobry czas na podjęcie decyzji jest raczej max. do lipca, od sierpnia gorzej z dostępnością "od ręki"...

zygur
12-04-2010, 12:04
Witam ja mam pytanie do Jareckiego79 . mam domek o pow. 160m i noszę się z zamiarem kupna kotła z podajnikiem na ekogroszek firmy skamet RETORT - podajnik ślimakowy 25KW bo nie ma mniejszych. poza tym trzymają mnie rozmiary kotła - mała kotłownia. jakie masz zdanie na temat tego kociołka. pozdro

Jarecki79
12-04-2010, 14:59
Na temat firmy Skamet mam dobre zdanie.

Firma z tradycjami.
Polecam kontakt z biurem z p.Kościanowskim.

Możesz też się odezwać do mnie na priva.

zygur
12-04-2010, 16:40
witam. Jarecki79 mam pytanko bo na stronie skametu nie jest napisane jaki kielich podajnika jest w kotle obrotowy, żeliwny czy jakiś inny. i Jak jest ze spalanie w tym kotle. pozdro

zygur
12-04-2010, 16:57
...jest też firma która sprzedaje kotły skamet z podajnikiem na allegro jeden z nich ma moc 20KW...a na stronie skamet-u najmniejszy zaczyna się od 25kw. to są tej samej firmy kotły: pozdr

Jarecki79
13-04-2010, 13:16
o stosowanych retortach w tej firmie mam dość mgliste pojęcie.
Wiem,że wcześniej korzystali z palników ekocentr, klasyczne stalowe ślimaki, stalowa obudowa, żeliwne palenisko. Taki odpowiednik modelu PPS marki Pancerpol, też był rozbierany w połowie.
Wiem,że były to wersje typowo groszkowe.

Znam właściciela tej firmy i pracownika. Firma istniej od wielu lat i uważam,że jest solidna.

Najlepiej jednak zadzwoń sobie do nich do biura i dopytaj bezpośrednio o stosowany palnik czy sterownik.
Dowiesz się też, czy maja dostępną mniejszą moc.

Napisz ewentualnie do mnie na priva : yaro(małpa)interia.eu

mka71
16-05-2010, 22:49
Witam, posiadam piec Stalkot KWM SGR 19 kW z sterownikiem Lider, czy ma ktoś instrukcję obsługi sterownika w pdf lub jej skany , moja gdzieś sie zapodziała przy robieniu tynków i wylewek, pozdrawiam Marek

szuirad
30-12-2010, 22:02
Używam piec stalkotu z palnikiem samoczyszczącym od początku sezonu grzewczego moim zdaniem kocioł spisuje się dobrze.Palę pelletem z łuski słonecznika zmieszanego ze zbożem pszenżyto pozostałosci po powodzi i spalam około 30 kg na dobę,4 dni zasobnik przy temeraturach cały czas ujemnych.Poczotkowo miałem problem z ustawieniem palnika ,ale pomału sobie poradziłem.

igor33
13-08-2013, 07:43
Jestem bardzo zadowolony z zakupu kotła, sterownika i paneli dodatkowych w firmie kom-ster (kocioł firmy Stalkot). To firma z Pleszewa, byłem, obejrzałem, wszystko mi wytłumaczono (bardzo cierpliwie :cool:). Firma duża, porządna - zresztą wysyłają towar praktycznie na całą Europę - to chyba też coś mówi o towarze. Czułem się spokojny kupując, mimo że nic nie wiedziałem zarówno na temat kotłów, jak i sterowników. Byłem z teściem - on bardziej w temacie. Byliśmy u większości kotlarzy w Pleszewie - w końcu to miasto obok i wybraliśmy ofertę Kom-ster. Nie żałuję w ogóle. Wybór najlepszy z możliwych.

konradp
07-03-2015, 09:45
Czy moze ktos napisac opinie o stalkocie po kilkuletnim uzytkowaniu ich kotla? Zastanawiam sie nad jego zakupem ,ale jak napisalem do nich zeby mi przeslali warunki gwarancji i czy ich piece sa z blachy kotlowej czy zwyklej, oraz o wage pieca to nic nie odpisuja. Gdy wczesniej do nich pisalem odpowiedz byla od reki a po tych pytaniach nabrali wody w usta.