PDA

Zobacz pełną wersję : Co warte są Polskie kominki ???



selimm
15-08-2006, 19:41
Własnie stoje przed patriotycznym dylematem

Hajduk , Tarnava , Halmat -warto czy nie ?

moze ktoś mi poda jakies fajne stronki z obudowami :wink:

lutek34
15-08-2006, 23:42
Ja bym brał tarnave sam niestety z przyczyn finansowych kupiłem francuza. na allegro widziałem Tarnavy w dobrej cenie.

Pawson
16-08-2006, 07:37
http://www.homer.com.pl/index.php?go=10

Yoric
16-08-2006, 15:16
selimm,

nie wiem czy warto ....ale teraz nic innego mi nie pozostaje jak mowic ze warto - wlasnie zamowilem Tarnawe Prestige 18 kW i w tym tygodniu odbieram.
Na Tarnawy jest fajna promocja - mojego prestiza za 4500 brutto udalo mi sie kupic za 3361,- PLZ brutto.
Szukajcie (przegladarka) a znajdziecie ;-)

(Y)

Yoric
16-08-2006, 15:19
a i jeszcze jedno - jestem po rozmowach z 3 ma goscmi od kominkow - kazdy chwalil Tarnav(w)e ....
kupujcie Tarnawy - trzech kominkarzy nie moze sie mylic hehehe

(Y)

ps: nie pobieram prowizji za kryptoreklame Tarnav(w)y - ale jak jest cos polskie i dobre i w rozsadnej cenie to trzeba brac .

ps 2: kazdy kto ma glowe kupuje krajowe ;-)

selimm
16-08-2006, 19:59
Własnie sie skłaniam ku Tarnavie
jak coś jest dobre NASZE to po kiego
płacić obcemu

http://www.tapis.pl/kominki/kominki_rustykalne.htm

drobny retusz i jest jakaś baza wyjsciowa

musze jeszcze o DPG poczytać

Mona75
19-08-2006, 11:26
Powiedzcie mi jak otwiera się te kominki tarnavy żeby sie nie poparzyć, bo u mnie 2 gości od kominków źle mówili o tarnavie a za to zachwalali invikte- mam teraz mentlik w głowie bo na forum większośc osób nie jest zadowolonych z invikty.
Powiedzcie proszę jak się otwiera wkłady tarnava- za co jak w katalogu rzeczywiście nie widać jakiegoś otwierania :o

Gdzie mogę znależć info o promocji tarnavy? :wink:

Zdun Darek B
20-08-2006, 15:50
Kup bez promocji za to z fachowym podłączeniem i obudową Jeśli liczysz na 10 lat gwarancji to musi podłączyć firma z AUTORYZACJĄ . Mamy paru takich co kupili a teraz szukają kogoś z "papierem" co im podstępluje że podłączył . Autoryzowany diler firm TARNAVA oraz TARNAWA Darek B www.kafle-kominki.pl

JoShi
20-08-2006, 22:06
Powiedzcie mi jak otwiera się te kominki tarnavy żeby sie nie poparzyć,
Do tarnawy dolaczaja taka specjalna raczke, ktora moze nie jest piekna za to jest praktyczna i wygodna. Sluzy do pokrecania regulatorami doplywu powietrza, bo sie nagrzewaja, do odblokowywania i wyjmowania popielnika jesli jest i do otwierania drzwiczek. Obrotowy skobelek blokujacy drzwiczki czasem nie da sie dotknac. Wtedy przekrecam go przy urzyciu tej raczki. Potem zahaczam nia o taki wystajacy cypelek pod drzwiczkami i otwieram. Zamykam popychajac ta raczka.

Trzeba uwazac, zeby styk drzwiczek z korpusem kominka byl czysty, bo jak sie zapaskudzi to sie potrafia drzwiczki przylepic i trzeba troche szarpac. Kilka razy na poczatku mialam z tym problemy, ale jak sie nauczylam pilnowac czystosci drzwiczek sprawa sie rozwiazala.

Nie wiem jak to jest w innych kominkach, ale nie uwazam zeby tarnawa jakos szczegolnie uciazliwie sie otwierala.

Yoric
23-08-2006, 09:08
Darku B,

Nie rozumiem, dlaczego namawiasz do nie kupowania w promocji ??
przeciez mozna kupic w promocji i podlaczyc w promocji ?

(Y)

Aśka
23-08-2006, 14:32
Mam tarnawę 18 kW. Dzielnie walczyła przez cała długa zimę. Fachwocy, którzy kończyli robić srodek mieszkali w domku od grudnia do marca. Palili w kominku non stop. Nie mogli się nachwalić ze taki dobry wkład

Yoric
24-08-2006, 11:10
aska,

jak duza powierzchnie/kubature nia (Tarnava) ogrzewasz ? i ile drewna twoj kominek zjadl przez te zime?

(Y)

Aśka
25-08-2006, 10:28
Mam rozprowadzenie na cały dom, bez pomieszczenia gospodarczego to będzie ok. 150 kw. Zuzyłam przez te miesiace ok 2-3 m3 drzewa. Niestety nie byłam jeszcze przygotowana do sezonu ( bo jeszcze nie mieszkaliśmy), więc nie miałam dobrego wysuszonego drzewa. Paliłam topolą wyciągana wprost z pod śniegu, czyli najgorszym co moze być. Do - 5, -7 wystarczył kominek żeby w domu była temp. ok 16-19 stopni. Jak nadeszły mrozy -25 musiałam oczywiście dogrzewać.
Na ten sezon porządne drewno właśnie się suszy i dopiero teraz będę miała rozeznanie co i jak.