PDA

Zobacz pełną wersję : czym przykleic plytki granitowe na :) ogrzewanie podlogowe



rimsky
16-08-2006, 12:30
czyli podloga z ogrzewaniem podlogowym
majster mowi, ze musi byc bialy klej, bo odbarwi granit
panz praktikera mowi, ze moze byc na zwykly atlas bo to granit to i tak nie odbarwi
pomocy...

malgoss
16-08-2006, 12:43
czyli podloga z ogrzewaniem podlogowym
majster mowi, ze musi byc bialy klej, bo odbarwi granit
panz praktikera mowi, ze moze byc na zwykly atlas bo to granit to i tak nie odbarwi
pomocy...

I majster i pan z praktikera lekko mijajš się z prawdš :wink:

Przede wszystkim klej na ogrzewanie podłogowe musi być z grupy elastycznych (nie daj się przekonać na "taniochę" bo będziesz żałował). Biały być nie musi bo nie odbarwia, poza tym granit jest szary :wink:

rimsky
16-08-2006, 15:13
a moze byc Karo Atlasa?

malgoss
16-08-2006, 15:48
Po odwiedzinach na stronie producenta nie widzę przeciwskazań choć i tak radzę skonsultować to ze sprzedawcš lub wykonawcš :D

rimsky
16-08-2006, 16:38
bardzo dziekuje

jajmar
16-08-2006, 17:01
Własnie rozgryzam temat klejenia płytek marmurowych do podłogówki i z tego co słyszałem od kilku osób to marmur i granit klei sie na kleje na bazie biłego cementu własnie aby nie nastąpiło odbarwienie, i na podłogówke oczywiście kleje elastyczne.
Mi jeszcze zwracano uwage aby pamiętać o impregnacji kamienia przed fugowaniem gdyż nałożenie fugi również może powodować odbarwienia. I z tego co się dowiedziałem dla dobierać fugę najbardziej zbliżoną kolorystycznie do płytek aby w razie przebarwnien nie raziło.

Mohag
16-08-2006, 18:00
Granit, marmur itp klei sie tylko na bialych klejach i jest to obojetnie czy granit jest ciemny czy jasny. Zwykly klej jak napisal juz jajmar powoduje przebarwienia, na granicie powstaja cienie. Przy klejach do granitu czy marmuru jest zmniejszone ryzyko wykwitow, ktore zdarzaja sie przy kamieniach naturalnych.
Dodam jeszcze do tego impregnowania przed fugowaniem, to to ze jezeli potrzebny jest sylikon (np granit w lazience), to trzeba kupic tez sylikon do kamienia naturalnego ktory nie posiada tluszczu, bo tluszcz tez przebarwia.

U mnie granitogres kladli na Kanuf-a Semiflex.