PDA

Zobacz pełną wersję : grzanie gazem a drzewem/węglem/miałem koszty. PILNE



agnieszkakusi
18-08-2006, 06:25
Witam, chciałabym się dowiedzieć jakie są REALNE ceny ogrzewania domu parterowego ok.140m gazem z butli i węglem/miałem/drzewem. Jesteśmy w tej chwili na etapie pozwolenia na budowę i zastanawiamy się czy jednak zamiast pieca na drzewo/miał/węgiel nie postawić pieca na gaz. Proszę o pilne info.

Aga - Żona Facia
18-08-2006, 08:12
W najnowszym MURATORze są ceny wszystkich paliw.

agnieszkakusi
18-08-2006, 08:15
Wiem, czytałam, ale mi chodzi o takie realne zużycie w domku jednorodzinnym. Takie "na żywo"

jabko
18-08-2006, 08:29
W najnowszym MURATORze są ceny wszystkich paliw.
Ceny z muratora zawsze mają się tak do rzeczywistosci jak ziemia do nieba.
Chyba że mieszkasz w Warszawce to może pasują

sebo8877
18-08-2006, 08:32
Pod 300 m2 (dom) uzytkowej około 200 - drewna schodzi około 20 mp średnio licząc po 80 zł za mp. Dom lata 60 z nowymi oknami - tak u mojej babci

U siebie bedę testował tez drewno - ale dopiero w tę zime po zimie mogę zdac relacj ajak to wyszło

Sebo8877

agnieszkakusi
18-08-2006, 08:33
no własnie, a ja chcę znać realne ceny...

Mały
18-08-2006, 08:45
no własnie, a ja chcę znać realne ceny...
Od 1 zł do 10.000zł...
Zależy od :
- dostępności paliwa (jak dostaniesz np gratis kilkadziesiąt mp palet drewbianych - przy kotle na drewno)
- uzytkowania kociołka (jaka temperatura w domu i jaki kocioł)
I wielu wielu innych czynników.
Sam pale drewnem i przy zakupie odpadówki wychodzi mi jakieś 1200zł/długi sezon. Ale przy zakupie drewna w cenach normalnych podniosłoby sie to co najmniej dwukrotnie.
Dom ok 180m2 gdzie wciąż cos jest otwarte (firma).

Gryfpc
18-08-2006, 08:49
Jeszcze weź poprawkę na to, że w pierwszym roku użytkowania (grzania) nowego domku, koszty C.O. są o wiele, wiele wyższe. Sytuacja staje się ponoć jasna po kilku sezonach grzewczych.
Co do samych kosztów, to napewno najtaniej powinno wyjść ogrzewanie ekogroszkiem, ale dochodzą do tego większe nakłady pracy (rozładunek opału i przeniesienie go do skladzika, popiół (problem z tym, gdzie go wyrzucać - w niektórych gminach nie wolno go wysypywać do pojemników na śmieci, ale do specjalnych kubłów na popiół...), zasypywanie podajnika (raz na kilka dni, chyba, że nie ma podajnika, to trzeba to robić często). Dodatkowym problemem może b yć fakt, że chciałbyś mieć podłogowkę, a przy piecach na opał stały może wystąpić problem z przegrzaniem rurek (trzeba stosować wymienniki).
Gaz z kolei jest wygodny, ale na pewno droższy, choć sumując nakłady pracy i koszty przy tradycyjnym ogrzewaniu i porównując to z gazem może wyjść podobnie.
My zastosujemy u siebie kocioł gazowy z zasobnikiem C.W.U. i wspomożemy to kominkiem. Powierzchnia do ogrzania to 146m2 (ok. 480 m3) - będzie podłogówka i grzejniki.
Poza tym koszty ogrzewania gazem u jednego mogą się okazać np. niższe niż u drugiego, nawet przy podobnej kubaturze. Wszystko zależy od:
- materiału na ściany (grubość i rodzaj ścian - 2W, 3W),
- izolacji termicznej (podłoga na gruncie+ściany + dach)
- szczelności stolarki okiennej i drzwiowej
- wielkości otworów okiennych i drzwiowych

Takich pytań było na tym Forum sporo, poszukaj. To temat z wieloma odpowiedziami...

Powodzenia

:D :D :D

agnieszkakusi
18-08-2006, 09:49
hmmm...dzwoniłam do przedstawiciela shellgas. Podobno na taki domek (140m) tylko do ogrzewania bez kuchenki wystarczy jedna pełna butla. Jeśli zatankuje ją w sezonie letnim to zapłacę 3600zł, a jak w zimowym to 5700. Nie wiem czy ta różnica jest prawdziwa...

AldonkaS
18-08-2006, 09:59
kusi - z porownań Muratora, to możesz jedynie dowiedzieć się, że:
drewno jest jednym z najtańczych mediów, a prąd najdroższy, pomiedzy nimi cała reszta.
Tylko taka informacje da się wyciągnąć z tego typu porównania.
Jak ktoś napisał wcześniej, jest tyle zmiennych składników do ustalenia, że nie da się czegoś takiego powiedziec czy wyliczyć wprost.
Ja powiem tak: jak stac by mnie było na prąd - to wybrałabym prąd (najwyższy komfort i bezpieczeństwo uzytkowania), z konieczności mam piec na eko-groszek.

Piotrek77
18-08-2006, 10:09
Ogrzewam dom 340m2 kotłem na owies.
Sezon c.o i c.w.u ok. 10t owsa.
Koszt 2600-3000zł.

jabko
18-08-2006, 10:14
...
drewno jest jednym z najtańczych mediów, a prąd najdroższy, pomiedzy nimi cała reszta.
...
Czy to możliwe ??
Znajdzie się na forum kilka osób które przekonują wszystkich w koło że to prąd jest najtańszy :roll:

agnieszkakusi
18-08-2006, 10:58
tak, znajdzie sie kilka osób, dla których prąd jest najtańszy. Tylko spytaj gdzie pracuja....Zakłady energetyczne dają pracownikom spore zniżki i wtedy mogą ogrzewac domy prądem. Mój brat pracuje w energetyce i jego roczne rachunki za prąd wynoszą jakieś 300 zł....dom prawie 300m (2 rodziny) plus non stop coś robią przy domu. Ogrzewanie mają na węgiel/miał/drzewo.

TomekJ
18-08-2006, 14:46
tak, znajdzie sie kilka osób, dla których prąd jest najtańszy.

Wystarczy kalkulator i dobrze dobrana PC do podłogówki.
I wtedy całe te "groszki" odpadają cenowo.
Tylko te koszty... :roll:

Pozdrawiam TomekJ

Mały
18-08-2006, 16:51
tak, znajdzie sie kilka osób, dla których prąd jest najtańszy.

Wystarczy kalkulator i dobrze dobrana PC do podłogówki.
I wtedy całe te "groszki" odpadają cenowo.
Tylko te koszty... :roll:

Pozdrawiam TomekJ
No własnie albo zabulisz na początek majątek, albo później.

FREDY
18-08-2006, 21:37
Ja grzeje dom 220m2 gazem z butli i kominkiem. Kominek był raczej jako dodatkowe dogrzewanie. W większości podłogówka. Zużyłem 1215 litrów propanu. Właśnie kupiłem gaz od Progazu za 1.35 netto. Zatem zapłacę około 2000zł za sezon. Doliczając comiesięczną dzierżawę - 40 zł = 480, wychodzi 2480 zł za sezon. Nadmienie że to był mój 1 rok grzania, czyli powinno byc tylko lepiej.
Podsumowując nie jest żle, komfort ogromny, a cena nie aż taka straszna jak myślałem.

Aga - Żona Facia
18-08-2006, 21:59
tak, znajdzie sie kilka osób, dla których prąd jest najtańszy. Tylko spytaj gdzie pracuja....Zakłady energetyczne dają pracownikom spore zniżki i wtedy mogą ogrzewac domy prądem. Mój brat pracuje w energetyce i jego roczne rachunki za prąd wynoszą jakieś 300 zł....dom prawie 300m (2 rodziny) plus non stop coś robią przy domu. Ogrzewanie mają na węgiel/miał/drzewo.

kusi nie zrozumiałam tego :o Gdyby Twoj brat miał "spore zniżki" to ogrzewałby dom prądem :D

agnieszkakusi
21-08-2006, 07:14
No, nie ogrzewa domu prądm, bo zrobili instalacje pod kocioł miałowy tzn. piec i resztę, nie wychodzi to drogo więc nie rezygnują. Poza tym trochę się obawiają, bo rachunki w przypadku pracowników, otrzymują raz na...rok....nie pytajcie o co dokładnie w tym chodzi, bo sama nie wiem... :o

Aga - Żona Facia
21-08-2006, 09:01
kusi nie ukrywajmy ogrzewanie na miał jest bardzo tanie. Pewnie aż takich zniżek z tym prądem to nie ma jak by się wydawało. Musiał sobie wszystko policzyć dokładnie.
Chociaż płacenie 300 zł/rok na taki dom to się opłaca.

agnieszkakusi
21-08-2006, 12:08
Szczerze mówiąc nie wiem, jak to wyglądałoby z ogrzewaniem. Przy okazji podpytam i dam znać. Ja dziś dostałam ciekawą ofertę na piec na eko-groszek i znowu jestem w kropce...czym mamy ogrzewac nasz domek?