PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie mieszkania od wewnątrz



menes74
18-08-2006, 08:22
Witam wszystkich serdecznie,

Chciałbym wykonać ocieplenie mieszkanka, które niedawno kupiłem. Jest to mieszkanie w starej kamienicy na parterze o powierzchni 32 m kw. Wiem, że najlepiej jest wykonać ocieplenie od zewnątrz (czytałem już wiele komentarzy), ale w najbliższych latach nie zanosi się na to. Chciałbym zaoszczędzić na ogrzewaniu.
Rozpatruje ocieplenie w dwóch wariantach:
1. Przykleić na ściany styropian i na to siatka, zaprawa, gładź (mury mają 55 cm grubości).
2. Zamontować płyty gk na stelarzach (pod płytami zostawić warstwę powietrza) i na płyty cieńszą warstwę styropianu.
Do wariantu 1. mam pytanie odnośnie grubości styropianu, czy 5cm wystarczy? Nie chciałbym za bardzo zmniejszać pomieszczenia. Czy w ogóle ocieplanie 55cm ściany ma sens.
Wariant 2. rozpatruje dlatego, gdyż obawiam się, że pomiędzy chłodną ścianę a styropian wejdzie grzyb. W tym przypadku też mam pytanie odnośnie grubości warstw (myślałem o przestrzeni powietrznej 3-5cm i styropian 3 cm)
Nie wiem również czy dla tych dwóch wariantów stosować folię paroizolacyjną i w jakim miejscu. Dla wariantu 2. myślę o oklejeniu płyty gk od strony ściany zewnętrznej.

Przy okazji, podłogę robię w ten sposób, że daję legary 3-5cm (jeszcze się zastanawiam odnośnie grubości) i na to płyty osb. Wełny nie daję, pozostawiam poduszkę powietrzną.

Wszelkie opinie i komentarze mile widziane :)


Pozdrawiam

Krzysiek

malgoss
18-08-2006, 08:29
Ja tam zawsze jestem za wełnš :wink:

Jeœli uważasz iż powinno się ocieplać to najproœciej:
- œciana,
- wełna (sztywna lub na jakimœ welonie),
- paroizolacja,
- płyta na stelażu

sebo8877
18-08-2006, 08:30
A co lepiej zrobic - swetr ubrac czy go zjeśc by grzał.

Po zjedzeniu swetra będziesz Ty miał niestrawności a ściana predzej czy później się zagrzybi.

To tyle słowem komentarza. Chyba wszystko jasne

sebo8877

SNCF
18-08-2006, 09:23
chcesz wiedziec co to jest styropian ?

przyłóż zapalniczke i spróbuj włączyć stoper

od środka! - kolomnie spalil sie taki dom - wszyscy zgineli

toomas
18-08-2006, 11:13
IMHO GK, stelaż i WEŁNA...

MaPa
18-08-2006, 11:46
Jakie jest ogrzewanie w tym mieszkaniu? Ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu tak małego mieszkania? Tylko przy ogrzewaniu elektrycznym być może zastanawiałbym się nad dociepleniem 55 cm ścian. Grzyb pod ociepleniem raczej pewny. Zdrowie przede wszystkim!

toomas
18-08-2006, 13:02
Z tym grzybem to tak nie straszcie. Trzeba by najpierw sprawdzidz rozkład temperatury a potem straszyc..

menes74
18-08-2006, 13:32
Jakie jest ogrzewanie w tym mieszkaniu? Ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu tak małego mieszkania? Tylko przy ogrzewaniu elektrycznym być może zastanawiałbym się nad dociepleniem 55 cm ścian. Grzyb pod ociepleniem raczej pewny. Zdrowie przede wszystkim!

Jeśli chodzi o ogrzewanie to jeszcze go nie ma, właśnie usilnie czytam wszelkie informacje i na 50% jestem za elektrycznym (piece akumulacyjne dynamiczne - 2 taryfa, wtedy nie musiałbym występować do gazowni o warunki i gaz nie byłby mi potrzebny - ciepła woda z bojlera, kuchenka ceramiczna) i na 50% za gazowym dwuobiegowym. Stare okna wymieniłem już na nowe. Tak więc pozostaje kwestia ocieplenia. Mieszkanie składa się z pomieszczeń: przedpokój (jakieś 3 m kw.), mały pokoik do spania (5,5 m kw. wydzielony ścianką gk), aneks kuchenny (jakieś 3 m kw. połączone z pokojem), pokój (jakieś 16 m kw.) i łazienka (3,2 m kw.).

Właśnie, czy ocieplać takie mieszkanie? Podłogę na pewno ocieplę, bo mieszkanie jest nad piwnicą.

Dziękuję za odpowiedzi. Przy okazji, czy dać sobie spokój z piecykiem gazowym dwuobiegowym i założyć ogrzewanie elektryczne?

Pozdrawiam

Krzysiek

18-08-2006, 15:19
jeśli już musisz ocieplać w środku to proponuję klejenie maty z korka. Ciepłe, tłumiącce hałas , trudno zapalne i cienkie.
Jeżeli nie pasuje Ci jego struktura to zawsze możesz nakleić tapętę.
Dostępne są np: w Dom korlowy. poszukaj strone w necie.