PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie i podłoga na stryszku - Problem techniczny



lonly
18-08-2006, 09:05
Na poddaszu mam kratownicę z belek drewnianych i jętek o wymiarach 7 X 15 cm na której zrobię sufit podwieższany z GK. Chciałem nadbić od góry kantówkę 5 X 7 cm żeby podwyższyć wysokośc belek by było miejsce na ocieplenie 15 + 5 cm i jednocześnie od góry nadbić deski jako podłogę stryszku.
Trochę mnie te upały chyba zaćmiły i zamówiłem deski pod wymiar które chciałem położyć wzdłuż podłogi i dopiero później zorientowałem się, że żeby wykorzystać deski bez odpadów muszę przybić kantówkę wzdłuż istniejących belek.
No i jestem w kropce bo takie wykonanie spowoduje, że nie będzie zalecanej zasady ocieplenia wełną "przeciwpołożnie" czyli warstw wełny naprzemiennie i przechodzenie zimna przez belki. Mogę przybić kantówkę poprzecznie do belek ale będę musiał deski przybijać wzdłuż belek i kombinować jak "koń pod górę" a sporą część desek wyrzucić jako odpad. Co radzicie: czy zrobić tak jak wyszło i machnąc ręką na przemarzanie i ewentualnie dać dodatkowe 5 cm wełny w stelażu "przeciwpołożnie" ale to dodatkowy koszt. Czy przybić kantówkę w poprzek i machnąc ręką na "straty w deskach" i jakoś to posztukować?

malgoss
18-08-2006, 10:55
(...) czy zrobić tak jak wyszło i machnąc ręką na przemarzanie i ewentualnie dać dodatkowe 5 cm wełny w stelażu "przeciwpołożnie" ale to dodatkowy koszt. Czy przybić kantówkę w poprzek i machnąc ręką na "straty w deskach" i jakoś to posztukować?

Raczej to pierwsze, martwić się byłoby czym gdyby belki były betonowe albo stalowe :wink: W przypadku drewna taki problem raczej występować nie będzie. Jeœli nie kupiłeœ jeszcze wełny to wypada że będzie 20, jeœli już masz to "składak", po prostu zostaw po 1cm z każdej strony na leciutki "wcisk"

lonly
18-08-2006, 11:18
Mam 15 i 5 supermaty Isovera czyli wg moich wyliczeń odpowiednika 25 unimaty

malgoss
18-08-2006, 11:20
œwietny wybór :wink: tym bardziej nie masz się czego obawiać i nie musisz niepotrzebnie kombinować z przycinaniem desek 8)