PDA

Zobacz pełną wersję : Panele ....



SławekD
18-08-2006, 09:47
Właśnie kładę panele Classena bezklejowe. Po złożeniu dość często na łączeniu wychodzi coś ze złączonej szczeliny, na mój gust to coś w rodzaju wosku.
Czy to normalne ? Jak się tego pozbyć ?
Mam wrażenie że łaczenia paneli są tym wysmarowane przez to jakoś ciaśniej wchodzą, ale może się mylę :roll:
Czy panele po położeniu warto jakim środkiem zaimpregnować a w sumie to ich łączenia ? Jakich środków używacie do pielęgnacji i impregnacji paneli ?
Będę wdzięczny z wszelkie spostrzeżenia :wink:

andk
18-08-2006, 10:14
Nie przejmuj się. Zwracaj uwagę na to, żeby we wpuście przed złożeniem nie było żadnych paprochów - a lubią być tam okruchy laminatu - najczęściej odłamki narożników lub trociny. Ja przed złożeniem przeciągałem wpust dość sztywną szczotką. A ten wosk jeśli nie schodzi szmatą na sucho to pewnie pomoże zwilżenie terpentyną - spróbuj na kawałku panela.
Paneli nie impregnuje się. Są one fabrycznie gotowe do "leżenia".
Co do pielęgnacji to czym ci wygodnie z zastrzeżeniami:
- minimum wody - jeżeli wniknie pod podłogę to nie wyschnie, a kiedyś swoje zrobi...
- uważać na środki żrące (aktywne chemicznie) - mogą nieodwracalnie poplamić - zwłaszcza te do glazury i - te uniwersalne, co to wszystko czyszczą.
- żadnych środków, które zawierają cząstki ścierne - chyba że chcesz zmatowić... :D

fizyk
18-08-2006, 14:24
Sławek do czyszczenia paneli można kupić jakiś taki specyfik. Kupiliśmy go, ale dotychczas stosowaliśmy zwykły płyn + woda. :wink:

anpi
18-08-2006, 15:09
Właśnie ten wosk to zaleta Classenów. Impregnuje krawędzie paneli, które są najbardziej narażone na wilgoć. Ja właśnie dlatego kupuję Classeny.

PRO
18-08-2006, 22:31
ja tez kupiłem classena ze wzgledu na wosk :)