PDA

Zobacz pełną wersję : Mapki Geodezyjne



bladyy78
18-08-2006, 10:38
Wlasnie teraz bede robil przylacza wodu i pradu do domu i potrzebuje mapki do celów projektowych które bedzie musial wykonac geodeta. Prosze mi powiedziec czy po zakonczeniu budowy (ja mam domek obecnie w stanie surowym zamknietym) bede potrzebowal znowu jakiej mapki geodezyjnej ? A jesli tak to jakiej? I czy nie dalo by sie za jednym razem, zeby nie ponosci dodatkowych kosztów zrobic teraz jedną mapke, która nadawala by sie do celów projektowych i do pozniejszego odbioru.

jabko
18-08-2006, 10:45
Nie.
Jedna mapka robiona dla projektanta-adaptatora żeby narysował dom wystarczy do końca budowy na wszelakie przyłącza.
Tylko musi ona obejmować cały teren (nawet ten poza działką) na którym planujesz przyłącza.

Moja mapka obejmowała działkę, 50m za działką (bo dokupimy tam grunt) oraz koło 100m drogi w której właśnie sa przyłącza.

czaruś
18-08-2006, 10:49
do odbioru potrzebna jest geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza, czyli mapa z naniesionym budynkiem, przyłączami itp.
Z definicji jest więc inna od mapy do celów projektowych.
Projekt wniesiony na mapę nie jest inwentaryzacją (obiektem pomierzonym w terenie)

bladyy78
18-08-2006, 10:52
Dzieki za informacje wiec powiem geodecie zeby zaznaczyl wiekszy teran na mapce i mam nadzieje ze wiecej zadnych mapek nie bedzie trzeba robic bo tez papierkowe sprawy to kosztuja zdecydowanie za duzo :-?

jabko
18-08-2006, 10:58
czaruś chyba się nie rozumiemy.
Do budowy (do samego jej końca) wystarczy jedna jedyna mapka.
A odbiór budynku to odrębna sprawa.

bladyy raczej trzeba by to uzgodnić z projektantem który ci robi adaptacje.
Mój wiedział gdzie wrysuje dom, gdzie pójdą przyłącza i który teren w przyszłości chcę dokupić.
Zaznaczył geodecie ołówkiem co ma obejmować mapa i jest OK.

Arctica
21-08-2006, 09:54
Mapkę, która jest ci potrzebna teraz już masz, robiłeś ją przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę. Robiłeś wtedy kilka (3-5) takich samych mapek do celów projektowych. Na jednej z nich projektant wrysował przyszły budynek itd. i dołączyłeś ją do wniosku o pozwolenie na budowę. Resztę tych mapek powinieneś mieć, i teraz na nich (muszą być oryginały) projektujesz przyłącza już do realizacji.

bladyy78
21-08-2006, 10:13
Ja mam mapki planu zagospodarowania teranu i na nich mialem wrysowoany budynek i na nich robilem uzgodnienia z wodociagami i energetyka tylko niewiem czy one sie nadaja do celów projektowych.

jabko
21-08-2006, 10:54
Mapka do celów projektowych musi mieć pieczątke o takiej właśnie treści "Mapa do celów projektowych".
Musi też być podbita i podpisana przez geodete który ją sporządzał.

rafibor
21-08-2006, 11:41
całkowicie zgadzam się z Jabłuszkiem, ja dostałem od geodety (oczwiście odpłatnie :lol: ) 5 mapek do celów projektowych, które są obecnie wykorzytywane do wyrysowania budynku na działce oraz projektów przyłączy. Wydaje mi się że powinnieneś miec te wszystkei uzgodneinia przed uzyskaniem pozwolenia na budowę - przynajmniej tak jest u mnie

jabko
21-08-2006, 11:48
całkowicie zgadzam się z Jabłuszkiem...

....yyy...
.... jak juz to jabuszkiem.

"ł" było robaczywe :lol:



Ale żeby tak facet do faceta .... afeee :roll:

Dorota szymczak
21-08-2006, 12:47
No to jak?
Geodeta robi mi jedną mapkę projektową, potem ją "odbijam" i wtedy: na jednej mam dom, a na odbitych 1.wodę i kanalizację, 2. gaz, 3. prąd
czy:
geodeta robi 4 czy 5 mapek projektowych orginalnych i wtedy architekt zaznacza na nich obrys domu, a kazda instytucja na dodatkowych mapkach zaznacza swoje przyłącza,

Ale pokręciłam.

Proszę o dokładne wytłumaczenie żółtodzióbowi. :oops:

jabko
21-08-2006, 12:58
Różnie.
Jedni mają kilka inni jedną.

Ja mam jedną i nie widziałem jej azdo pozwolenia na budowę.
Geodeta dał ja adaptatorowi i ten załatwiał wszystkie warunki techniczne przyłaczy i rysował kanalizę i wode, skrzynkę enegretyczna i nawt śmietnik :lol:
Prawdopodobnie ją kserował.

Dorota szymczak
21-08-2006, 13:32
No tak tylko ja chce sama załatwiać wszystkie przyłącza. Na samą myśl że mam mieć jedną i dam ją w wodociągach do narysowania przyłącza / czekam/, potem ją daję do energetyki / i znowu czekam/ i jeszcze gazownia to ja się emerytury doczekam. :cry:
Tak sobie pomyślałam żeby mieć kilka i każdą oddać innej instytucji żeby było szybciej, ale tak sie chyba nie da bo są przepisy, np: rura z wodą nie może przebiegac blizej niż..... od kabla energetycznego.
Za chwilę dostanę hopla :lol: :lol: :lol:

bladyy78
21-08-2006, 19:24
Mi mapke robil projektant który robil adaptacje projektu a nie geodeta wiec niewiem czy ta mapka bedzie dobra, z ta mapka robilem wszystkie uzgodnienia wody, pradu gazu.

jabko
21-08-2006, 20:22
Mapkę możesz pobrać nawet sam. Koszt kilka złotych.
Miejsce akcji Wydział Geodezji i Kartografii w starostwie powiatowym

Ale na takiej mapce to sobie możesz narysować kółeczko ... i krzyżyk :lol:

To jest mapa sprzed paru lat i od tej pory mogli przeciągnąc kupę rur pod Twojądziałką.
Po to jest geodeta aby to sprawdził i zaznaczył.
Później podbija mapę i od tej pory może ona służyć do celów projektowych.
Jak wtedy przetniesz rurke której nie ma na mapie to wisi geodeta

bladyy78
22-08-2006, 11:44
Dzis sie wlasnie dowiedzialem ze mapka do celów projektowych jest wazna tylko 6 miesiecy tak mi oznajmila pani w wodociagach. Wic nie mam na co liczyc ze te mapki co mam sa aktualne jednym slowem znowu kolejny wydatek :( . I mapki które sie uzganialo na poczatku budowy sa juz nie wazne i trzeba je robic jeszcze raz lub je zaktualizowac.

jabko
22-08-2006, 11:46
Ale uzgodnienia ważne są chyba 2 lata.

bladyy78
22-08-2006, 11:55
Tak uzgodnienia sa wazne 2 lata ale niewiem czemu mapki sa wazne krócej. To mnie wlasnie zdziwilo ale niestety jak jest.

TS147
22-08-2006, 15:46
Mam pytanie - czy do zrobienia mapki do celów projektowych muszę mieć już wybrany projekt domu? Ile dzisiaj średnio kosztuje wykonanie takiej mapki?

Pzdr,
TS

Dorota szymczak
22-08-2006, 16:23
Nie. nie musisz jużmieć wybranego projektu. To jest mapka- co jest na twojej działce, i jej granice. Ja bym tak to określiła.
Za swoją mapkę do celów projektowych mam zapłacic 700-800zł.

bladyy78
22-08-2006, 19:30
Mapka do celów projektowych u mnie kosztuje 400zl + Vat.

darekmatusz
22-08-2006, 20:40
Witam wszystkich

chcialbym zapytac ile kopii mapy geodezyjnej do celów projektowych należy zamówić u geodety?

Pozdrawiam
Darek M.

RaStro
22-08-2006, 20:48
Witam wszystkich

chcialbym zapytac ile kopii mapy geodezyjnej do celów projektowych należy zamówić u geodety?

Pozdrawiam
Darek M.

Ja dostałem jedną na kalce i trzy sztuki na papierze, zaniosłem to do architekta ten zabrał wszystkie, ale kalkę i jedną albo dwie papierowe mi oddał (nie pamiętam dokładnie). Projekt zagosp. działki zrobił na jednej oryginalnej resztę odbił na ksero i takie coś zaniósł do starostwa w celu uzgodnienia.

więc moim zdaniem wystarczą te 4 szt. aż nadto...

acha poza projektem zagospodarowania architekt wykonał mi również osobne projekty przyłącz wodociągowego i elektrycznego.

darekmatusz
23-08-2006, 08:35
Dzięki za odpowiedź

Czyli rozumiem, że do dokumentow do pozwolenia na budowe mozna dolaczyc 1 oryginal i 3 ksero mapy do celow projektowych?

Pozdr
DM

jabko
23-08-2006, 09:48
Do pozwolenia nie składasz map tylko dom narysowany na tych mapach z przyłaczami.
Oryginał mapy leży wtedy u Ciebie w domu.

A w ogóle to mapę weźmie adaptator i potem Ci ją odda.
Czy on ja skseruje 15razy czy 40 to już mało Cie obchodzi.
Niech sobie kseruje ile chce.
Ty mu płacisz jak Ci przyniesie pozwolenie na budowę

Beaty
23-08-2006, 14:27
mapa do celów projektowych jest tak długo ważna, póki nie pojawią się jakieś zmiany na terenie objętym mapą; np. poprowadzą Wam wodociąg; moja mapa była ważna 6 lat
pzd

darekmatusz
24-08-2006, 11:19
Ja mam ciekawą sprawę: zamówiłem mapę do celów projektowych i dowiedziałem się że jeszcze w tym roku będzie wodociąg w drodze przy mojej działce. Na mapie będzie tylko projekt tego wodociągu.
Zapytałem w starostwie i dowiedziałem się że w niczym to nie przeszkadza do otrzymania pozwolenia na budowę i do uzgodnienia przyłączy.

Podsumowując: wg Was 5 kopii mapy do celów projektowych (tyle robi u mnie w standardzie geodeta) wystarczy do pozwolenia na budowę i uzgodnienia przyłączy?

Pozdr
DM

jabko
24-08-2006, 11:26
Wystarczy nawet na 5 pozwoleń :lol:

czaruś
24-08-2006, 11:50
czaruś chyba się nie rozumiemy.
Do budowy (do samego jej końca) wystarczy jedna jedyna mapka.
A odbiór budynku to odrębna sprawa.

zgadza sie, tylko bladyy78 pytał się czy będzie potrzebował mapki po zakończonej budowie. Toteż mu odpowiedziałem.
Ogólnie dla mnie geodeta wykonał 1 egz. mapy do celów projektowych i wystarczyło, ale jak mówią co powiat to obyczaj ;)

jabko
24-08-2006, 14:53
Fakt czarusiu :oops:
Rzeczywiscie napisał "po".
A "po" to inwentaryzacja powykonawcza i geodeta niezbędny :cry:

rescuemen
08-09-2006, 15:33
Wystarczy nawet na 5 pozwoleń :lol:
W/g mnie to jest różnie. Niektóre zakłady energetyczne, wodociągi i gazownia wymagają oryginalnej kopii (takiej od geodety z czerwonymstempelkiem) mapy, innym wystarczy kopia. Mówimy teraz o wydaniu warunków przyłączenia. Również wiem że do projektów przyłączy są potrzebne oryginalne kopie.

Tomek23
08-09-2006, 23:52
Wystarczy nawet na 5 pozwoleń :lol:
W/g mnie to jest różnie. Niektóre zakłady energetyczne, wodociągi i gazownia wymagają oryginalnej kopii (takiej od geodety z czerwonymstempelkiem) mapy, innym wystarczy kopia. Mówimy teraz o wydaniu warunków przyłączenia. Również wiem że do projektów przyłączy są potrzebne oryginalne kopie.


Ja dostałem od geodety 3 mapki. W tej chwili mam wszystko złatwione, stan surowy na ukończeniu i ..... mam nadal wszyskie 3 mapki. Reasumując wszystko dla się załatwić z kopią (ksero) :)