PDA

Zobacz pełną wersję : CZY TO PRAWDA?-KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM



sylwia13
18-08-2006, 10:38
Witam, mam pytanie do użytkowników tych kominków. Chodzi o to, że ostatnio znajomi kupowali kominek do domu i pan w sklepie sprzedał im kominek z nawiewem, bo kominki z płaszczem wodnym trzeba wymieniać co 10lat :o tak im powiedział.Czy to prawda?Bo pierwszy raz takie coś słyszę.

sSiwy12
18-08-2006, 10:39
Każdy kiedyś bedzie trzeba wymienić.

sylwia13
18-08-2006, 10:40
Ale co 10 lat?

sSiwy12
18-08-2006, 10:49
A co w tym dziwnego? To wszystko zależy od eksploatacji danego urządzenia. Jeśli potraktujemy kominek jako "główne" źródło ciepła, to podlega on takiej samej (a może i większej - bo nie jest konstrukcyjnie do tego przystosowany) degradacji jak każdy inny kocioł.

lukol-bis
18-08-2006, 10:51
sylwia13 zniszczenie lub zużycie wkładu kominkowego zależy od bardzo wielu czynników i często może okazać się, że ten z płaszczem dłużej pociągnie od konwekcyjnego. Można powiedzieć, że pan w sklepie trochę rozminął się z prwadą, może akurat bardzo chciał sprzedać kominek konwekcyjny i tyle.
Jeśli szukasz wkładu bardzo trwałego, wybierz taki, który ma ścianki wyłożone szamotem.
Pozdrawiam

mWini
06-09-2006, 14:06
Jak chcesz oszczędzić sobie problemów, to odpuść sobie wkład z płaszczem wodnym.

wcich
06-09-2006, 20:11
Jak chcesz oszczędzić sobie problemów, to odpuść sobie wkład z płaszczem wodnym.
Dlaczego tak twierdzisz - podaj więcej szczegółów - czy masz aż tak złe doświadczenia???

Majka
07-09-2006, 08:35
Jak chcesz oszczędzić sobie problemów, to odpuść sobie wkład z płaszczem wodnym.
Dlaczego tak twierdzisz - podaj więcej szczegółów - czy masz aż tak złe doświadczenia???

pewnie coś słyszał :wink:

anpi
07-09-2006, 08:41
Jak chcesz oszczędzić sobie problemów, to odpuść sobie wkład z płaszczem wodnym.

Przestań w końcu rozsiewać plotki na forum.

anpi
07-09-2006, 08:42
Jak chcesz oszczędzić sobie problemów, to odpuść sobie wkład z płaszczem wodnym.
Dlaczego tak twierdzisz - podaj więcej szczegółów - czy masz aż tak złe doświadczenia???

pewnie coś słyszał :wink:

Tiaaaa... sąsiadka powiedziała sąsiadce w kolejce w mięsnym, że córka jej znajomej kupiła kominek z płaszczem wodnym i jest bardzo niezadowolona. :lol:

piotru7
07-09-2006, 11:22
A wedlług mnie dzięki temu że woda jest czynnikiem
grzewczym i zarazem chłodzącym powoduje to, że takie
kominki są trwalsze, jest w nich niższa temperatura.
Oczywiście należy dbać o stały odbiór ciepła (pompa, wężownica)
i o jakość wody w instalacji, ponieważ większość problemów
w kominkach z płaszczem wodnym wynika z niekontrolowanego
wzrostu temperatur.

adi_
07-09-2006, 13:32
czesc ale o jakih kominkah mowa o tyh z nomi czy inne markety gdzie kominek kosztuje jedyne 3 zloty czy te z salonu kominkowego gdzie ku zdziwieniu ekspedjetki na moje pytania wybrali najwiekszy jaki mieli dostepny z tej firmy kominek wraz z obsuga automatyczna chodzi o powietrze dostarczane do komory to wydatek 10 000 zloty i do tego montaz ale narazie nie pytalem kominek wielkosci 32 kw produkcji wloskiej jak by co to najwczesniej w grudniu bede wiecej mogl na ten temat powiedziec dawaja gwarancje na 10 lub hyba na 15 lat pozdrawiam i zycze powodzenia z kominkami z nomi to czysta imitacja

miwol
07-09-2006, 13:36
Pytanie czy ktoś już kominek z płaszczem "zajechał" :wink: Ja palę intensywnie ale kończę dopiero pierwszy pełny sezon (pierwsze odpalenie listopad 2005).

No właśnie: kto ma najstarszy kominek z płaszczem na forum ??????

Majka
07-09-2006, 14:14
Pytanie czy ktoś już kominek z płaszczem "zajechał" :wink: Ja palę intensywnie ale kończę dopiero pierwszy pełny sezon (pierwsze odpalenie listopad 2005).

No właśnie: kto ma najstarszy kominek z płaszczem na forum ??????

pewnie ja :D zacznę 5-ty sezon palenia :wink:

mariobros35
07-09-2006, 20:36
czesc ale o jakih kominkah mowa o tyh z nomi czy inne markety gdzie kominek kosztuje jedyne 3 zloty czy te z salonu kominkowego gdzie ku zdziwieniu ekspedjetki na moje pytania wybrali najwiekszy jaki mieli dostepny z tej firmy kominek wraz z obsuga automatyczna chodzi o powietrze dostarczane do komory to wydatek 10 000 zloty i do tego montaz ale narazie nie pytalem kominek wielkosci 32 kw produkcji wloskiej jak by co to najwczesniej w grudniu bede wiecej mogl na ten temat powiedziec dawaja gwarancje na 10 lub hyba na 15 lat pozdrawiam i zycze powodzenia z kominkami z nomi to czysta imitacja
zajżyj na www.kominki.byrski.pl nie tylko włosi produkują kominki 32 kw z automatyką chodzi o powietrze dostarczane do komory paleniskowej a w dodatku polski i tańszy od włoskiego no i blacha 5 mm :D :D :D

adi_
08-09-2006, 15:08
czesc ale mi nie chodzilo ze co wloskie to lepsze poprostu znalazlem jeden salon z kominkami w moim miasteczku i narazie nie szukalem tam mi taki zaproponowali i juz mniej wiecej wiem ile musze miec na niego a opisz wrazenia z uzytkowania kominka z plaszczem czy to zdaje faktycznie egzamin czy potrzeba jeszcze pieca do c.o bo ja najpierw kominek chce miec a potem moze piec jeszcze pozdrawiam i dzieki za stronke

mariobros35
08-09-2006, 21:58
czesc ale mi nie chodzilo ze co wloskie to lepsze poprostu znalazlem jeden salon z kominkami w moim miasteczku i narazie nie szukalem tam mi taki zaproponowali i juz mniej wiecej wiem ile musze miec na niego a opisz wrazenia z uzytkowania kominka z plaszczem czy to zdaje faktycznie egzamin czy potrzeba jeszcze pieca do c.o bo ja najpierw kominek chce miec a potem moze piec jeszcze pozdrawiam i dzieki za stronke
Co do mocy kominka wodnego to z mojej strony lekkie :o ,po jakiego djabła ci taki mocny kominek no chyba że masz do ogrzania 320 m kwadratowych bo kominki wodne dobiera się w/g wzoru 1 kw mocy kominka na 10 m kwadratowych powieszchni domu.Natomiast co do wrażeń z urzytkowania to musiałbyś zapytać o to klijętów któży skożystali z moich usług montażowych ale z moich obserwacji to śą raczej bardzo zadowoleni bowiem z takiego kominka możesz ogrzać c.o i wodę użydkową w zasobniku natomiast co do pieca gazowego to dobrze byłoby go zainstalować bo inaczej musiałby ktoś ciągle palić zimą w kominku aby tenperatura w domu nie spadła poniżej 0 bo zamarznie woda w grzejnikach i instalacji i rozsadzi róry lub grzejniki

anpi
08-09-2006, 22:17
kominki wodne dobiera się w/g wzoru 1 kw mocy kominka na 10 m kwadratowych powieszchni domu

Niby tak, ale jak kominek ogrzewa też CWU, to moc musi być o parę kW większa.

adi_
09-09-2006, 09:10
czesc trafiles w samo sedno cos kolo 320 bedzie a i wode tez musi ogrzac a co do pieca dodatkowego to bedzie zwykly na eko groszek nie chce gazowego . a co do kominkow to czytalem ze wklady w kominkach z plaszczem wodnym sa dos wielkie wiec jesli rozpalisz go to powinno na pare godzin wystarczyc no to moze nie bedzie az tak zle zima no hyba ze sie myle masz wieksze doswiadczenie to mozesz co nieco uhylic rabka tajemnicy i doradzic gdzie szukac pozadnyh kominkow i nie miec potem klopotow z ih uzytkowaniem pozdrawiam

mariobros35
09-09-2006, 20:30
czesc trafiles w samo sedno cos kolo 320 bedzie a i wode tez musi ogrzac a co do pieca dodatkowego to bedzie zwykly na eko groszek nie chce gazowego . a co do kominkow to czytalem ze wklady w kominkach z plaszczem wodnym sa dos wielkie wiec jesli rozpalisz go to powinno na pare godzin wystarczyc no to moze nie bedzie az tak zle zima no hyba ze sie myle masz wieksze doswiadczenie to mozesz co nieco uhylic rabka tajemnicy i doradzic gdzie szukac pozadnyh kominkow i nie miec potem klopotow z ih uzytkowaniem pozdrawiam
Kupić dobry kominek z płasazczem wodnym to możesz przezemnie a jeszcze ci dam dobry rabat jeżeli mnie wezmiesz na montaż natomiast co do długości palenia to możesz zastosować bufor kąbinowany z zasobnikiem na wodę urzydkową który ogrzeje ci centralne nawet po wygaśnięciu w kominku co do ekogroszku to możesz kupić piec firmy kostrzewa nadają się idealnie do stosowania z kominkami z uwagi na zapalarkę paliwa która pozwala na wygaszanie i zapalanie paliwa kiedy jest taka potrzeba

adi_
11-09-2006, 06:26
czesc wszystko jest do przemyslenia ale nie na teraz . i sadzisz ze kominek 32kw mi wystarczy ze bedzie oki ze wszystkim no bo w sumie to kominek laczy zalety pieca do c.o. i wlasnie kominka czyli widac ogien prawie jak w telewizoze tylko tu jest ta zaleta ze nie mozesz przelaczyc kanalu jak ci brakuje drewna do palenia a co do twojej propozycji to musialbys mi napisac czy na terenie woj. wielkopolskiego tez dzialales i blizej podac jakies miasta bo ja wole obejzec czyjas robote zanim go zatrudnie ale to temat za jakies dwa lata napewno hyba ze sie uda wczesniej pozdrawiam

mariobros35
16-09-2006, 10:55
czesc wszystko jest do przemyslenia ale nie na teraz . i sadzisz ze kominek 32kw mi wystarczy ze bedzie oki ze wszystkim no bo w sumie to kominek laczy zalety pieca do c.o. i wlasnie kominka czyli widac ogien prawie jak w telewizoze tylko tu jest ta zaleta ze nie mozesz przelaczyc kanalu jak ci brakuje drewna do palenia a co do twojej propozycji to musialbys mi napisac czy na terenie woj. wielkopolskiego tez dzialales i blizej podac jakies miasta bo ja wole obejzec czyjas robote zanim go zatrudnie ale to temat za jakies dwa lata napewno hyba ze sie uda wczesniej pozdrawiam
Tak działałem nawet w samym Poznaniu poprawiałem kominek z płaszczem wodnym po lokalnych psełdofachowcach jak zechcesz mogę podać kontakt do inwestora który mnie zatrudnił :)

Zdun Darek B
17-09-2006, 07:40
TYLKO JEDNO PYTANIE : Skoro jesteś taki dobry tp czemu szukasz pracy po całym kraju ?

kozik
17-09-2006, 16:03
problemy może mieć każdy kto próbuje z "g...na bat ukręcić" mówiąc w przenośni ale przy odpowiednim nakładzie pracy i pieniędzy można spodziewać się pozytywnych efektów :D

mariobros35
17-09-2006, 22:02
TYLKO JEDNO PYTANIE : Skoro jesteś taki dobry tp czemu szukasz pracy po całym kraju ?
Nie ja szukam pracy po całym kraju a praca znajduje mnie.Każdy jest dobry w swojej dziedzinie ja jestem dobry w technice grzewczej c.o i kominkach wodnych i automatyce do nich.A mogę pracować na terenie całego kraju bo nie obawiam się że będę jeżdził na reklamacje i wykonuję swoją pracę solidnie.

tuzin
20-09-2006, 18:48
Witam.

Mariusz ma całkowitą rację, co do kominków wodnych. Jeżeli zaś chodzi o zlecenia, także zdarza sie tak, że ja jako wykonawca jeżdze na zlecenia po kraju. Nie oznacza to jednak, że nie mam zleceń. Obecnie mam problem nie z pracą lecz z ludzmi do pracy.

Pozdarwiam