PDA

Zobacz pełną wersję : Regulator pokojowy



adam998
19-08-2006, 09:59
Witam
Mam takie pytanie zamierzam zakupic regulator pokojowy Euroster 2005TX do olejowego kotla CO. Posiadam kocioł wiessmann Vitola-Comferral, czy jest mozliwosc podlaczenia takiego regulatora do takiego kotla i czy na podstawie wlasnych doswiadczen daje to jakies oszczednosci?
pozdrawiam

lukol-bis
19-08-2006, 10:24
Nie znam tego regulatora, ani kotła, ale zdecydowanie polecam zastosowanie programatora pokojowego. Zapewnia to bardzo duży komfort i oszczędności. Może nie tak duże jak obiecują producenci programatorów (30%), ale na pewno znaczące.
Zainstalowanie programatora i to najlepiej tygodniowego, pozwala w ogóle nie zaglądać do kotłowni.
Użytkuję taki programator o 3 lat i stwierdzam, że jest to rewelacja.
Ze względu na doś dużą odległość "miejsca reprezentatywnego" od kotłowni, mam programator bezprzewodowy i taki polecam. Można wówczas eksperymentować z "miejscem reprezentatywnym".
Pozdrawiam.

Mały
20-08-2006, 20:10
Witam
Mam takie pytanie zamierzam zakupic regulator pokojowy Euroster 2005TX do olejowego kotla CO. Posiadam kocioł wiessmann Vitola-Comferral, czy jest mozliwosc podlaczenia takiego regulatora do takiego kotla i czy na podstawie wlasnych doswiadczen daje to jakies oszczednosci?
pozdrawiam
Podaj info czy masz sterownik kotła pogodowy czy stałotemperaturowy.