PDA

Zobacz pełną wersję : rynny ŁUKOWE - jak je mieć



morrigan
19-08-2006, 12:34
Witam serdecznie,

Budujemy domek http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=77&a=175&sid=5 i pomyślałam, że dobre będzie orrynnowanie w krótym rura spustowa schodzi łukiem (a nie prosto).
Chodzi o coś takiego

http://www.creaton.de/jcat-images/Referenzbilder/gross/324A_NO_REF_Detail.jpg

http://www.creaton.de/jcat-images/Referenzbilder/gross/9_NO_Apr_4_B.jpg

Czy ktoś wie jak to uzyskać? czy to tylko dodatkowe kształtki w dostępne w każdym orynnowaniu czy też tylko niektórzy producenci oferują?

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Acent
19-08-2006, 12:46
Poszukaj kogoś kto tłoczy rynny z aluminium.( rynny tloczone przenośną giętarką na budowie na wymiar).Powinno sie udać.

jabko
19-08-2006, 21:40
Lub staromodnie polutuje Ci to każdy kto robi ryny.
Tylko ten łuk będzie trzeba pomalować pod kolor gotowych

KaiM
19-08-2006, 22:13
A jaką białą rynnę mogę założyć na zaokrąglony balkon?

piotr.o
21-08-2006, 11:17
Jak widać na załączonym zdjeciu rynna jest miedziana. Czyli łuk jest lutowany z krótkich odcinków. tak samo można zrobiż z tytan cynku i ocynku.. Na upartego z klejonego PCV ale to już bedzie zupełnie nie to.
Pozdrawiam Piotr

bigmario4
21-08-2006, 11:59
Ten łuk nie jest lutowany!! To jest jednolity łuk i też takich szukam.Lutowany to już nie ten efekt niestety :cry:

jabko
21-08-2006, 12:02
Ten łuk nie jest lutowany!! To jest jednolity łuk i też takich szukam.Lutowany to już nie ten efekt niestety :cry:
Jaja se robisz ??
Esteta siakis czy co. :roll:

Z ilu metrów widać łączenia blachy 0,5mm ?? Z pięciu ??

A na fotce pierwszej widać łączenia.
Kto Ci wyciagnie rura po łuku ?? Chyba ze będzie gięta ale i tak na wewnętrznej stronie pojawią się fale.

sSiwy12
21-08-2006, 12:41
Te na zdjęciu mają łączenia (nawet ja widzę ze swoją wadą wzroku) i tak na moje oko zostały zmontowane z kilku kolanek. Praktycznie w każdym systemie dostepne są kolana o róznych "kątach" i wymiarach i z nich można zmontować praktycznie kazdy łuk - co moim zdaniem obrazuje fotka. W systemach miedzianych istnieja łuki i "eski", które nie posiadają widocznych szwów. Pewnie w innych systemach jest to możliwe, bo na hasło "łuki rynnowe" w google wyświetliło się kilkanaście stron.
Pozdrawiam

Dr.opsik
21-08-2006, 19:07
Możliwe są łuki rynnowe zarówno z cynku jak i miedzi i nie widać żadnych zagięć :-)). Jest idealnie gładki łuczek . Nie jest wykonywany z żadnych kolan, idealnie gładki, ciągniony łuczek.
pzdrw

wartownik
21-08-2006, 20:01
Rurki miedziane do bimbru to sie wygina w ten sposob , ze sie wczesniej wsypuje , no ten ... piasek i wtedy sie gnie :roll:

morrigan
22-08-2006, 10:03
Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi!

Wiem, że na zdjęciu są łuki łączone, ale widziałam w innym katalogu 'jednolite'. Wbrew temu co napisał sSiwy12 w googlu znalazłam tylko firmę Markey, która robi łuki (na zamówienie) z PCV, a tego materiału nie chcemy.

Dr.oopsik napisał:

Możliwe są łuki rynnowe zarówno z cynku jak i miedzi i nie widać żadnych zagięć ). Jest idealnie gładki łuczek . Nie jest wykonywany z żadnych kolan, idealnie gładki, ciągniony łuczek.

A my mamy stalowe Galeco, czy ze stali też coś można dobrać? Kto moze mi to zrobić?
Dziękuję!

KaiM
22-08-2006, 11:27
A ja jakoś nie mogę wygooglac tej firmy Markey. Podasz jakiegoś linka? Może mi wygną białą rynnę z PCV - akurat taką potrzebuję.

MARKOG
22-08-2006, 11:36
A ja jakoś nie mogę wygooglac tej firmy Markey. Podasz jakiegoś linka? Może mi wygną białą rynnę z PCV - akurat taką potrzebuję.


Pewnie chodzi o MARLEY a to juz chyba sobie wygooooglasz :)

akacja
22-08-2006, 12:38
Taki łuk rynnowy to tzw. łabędzia szyja. Lutuje się od środka, na zewnątrz nie widać żadnych łączeń. Poszukaj ekipy, która specjalizuje się w tytan - cynku, tam wszystkie lutowania robią od środka, mają wprawę.

bigmario4
22-08-2006, 15:38
jabko nie osmieszaj sie. Jest łączenie ale na początku jak przy każdym łuku dalej już nie.Lutowany nie ma takiej łagodnej lini.Przy dzisiejszej technologi nie takie rzeczy można zrobić,pytanie tylko za ile i czy ktoś to robi :wink:

tomkk
27-12-2011, 15:59
Witam!
Ja mam podobne rozwiązanie na dachu. Rynna zamontowana na pół okregu.Dekarz doradził mi firmę Marley Alutec i ich system z aluminium 1,5mm grubości, malowany proszkowo . Oni wykonują na zamówienie łuki rynnowe, wiele kolorów do wyboru ( my wybralismy brązowy) i bardzo dobry servis ( przedstawiciel firmy nadzorował wykonanie ) . Wyszło tak jak sobie wyobrażaliśmy i mamy na to 50 lat gwarancji;-).
W razie pytań śmiało pytaj.
Pozdrawiam
Tomek i Ania z pieknego domku;p