PDA

Zobacz pełną wersję : Czym myć plastikowe okna ?



Radek1974
20-08-2006, 11:47
Witam,

Jak w temacie czego używacie do mycia okien. Niedawno mi założyli i pod taśmami ochronnymi są jakieś smugi czerwone , samą wodą schodzą ale bardzo ciężko, jest może coś lepszego do mycia tych plastików.

Oczywiście mam na myśli nie szyby tylko plastikowe ramy.

Pozdrawiam,

Radek

MARKOG
20-08-2006, 11:51
bo te taśmy ochronne trzeba momentalnie po założeni zerwać - żeby słoneczko ich nie dogrzało. A na niejednym domu widac że taśmy te moga przetrwać i pół roku na ramach okiennych ale potem problem z zerwaniem i problem z klejem. Miałem jedno takie "zapomniane" okno i niestety woda z mydłem - na żadną chemię się nie decydowałem - być może dlatego że nie znałem środka - chyba pomocny może być środek do usuwania starych naklejek.

jareko
20-08-2006, 12:10
przede wszystkim unikac srodkow posiadajacych w sobie jakakolwiek maczke - rysuje lub matowi profile
Cilt, Cif ale zel lub plyn, woda z dokladnie rozpuszczonym proszkiem do prania, z szarym mydlem - raaaaany, sposob jest wiele i srodkow takze

piejar
20-08-2006, 14:40
Słyszałem o jakimś ekstra środku do białych okien. Nazywa się to jakoś cosmo cośtamcośtam. Popytaj u sprzedawców okien.

anpi
20-08-2006, 14:45
Ja mam od nowości rysę na drzwiach tarasowych, ekipa od okien ma podjechać i jakąś taką pastą zlikwidować ją. Jeśli dobrze pamiętam, to się nazywa właśnie cosmo-cośtam. Ale to chyba jest pasta polerska, a nie środek do mycia? Jareko na pewno więcej wie na ten temat.

jareko
20-08-2006, 15:13
Cosmofen 5 lub 10 lub 20
plyn do polerowania i usuwania rys - zalezy ktory sie zastosuje
To zawsze mi sie mylilo
ale 5 chyba najbardziej oddzialowuje na tworzywo czyli sluzy do usuwania zarysowan glebokich 10 do malych rysek a 20 do polerki

zapomnialem dodac ze stosowac TYLKO do okien bialych !!!
I uzywac bialej szmatki - tylko BIALEJ !!!