PDA

Zobacz pełną wersję : montaz okien



jolik
20-08-2006, 23:55
Witam,
podpowiedzcie prosze w sprawie montazu okien PCV. Panowie zamontowali, opiankowali, przykrecili kotwami. Po tygodniu przyszli poprawic dwa trojkatne okna, poniewaz bardzo ciezko sie otwieraly. Przy okazji popatrzyli na duze tarasowe i .... przecieli pianke od samej gory do dolu okna (tylko w jednym). Nie bylo mnie przy tym. Zanim pojde sie z nimi rozliczyc i zapytac dlaczego to ciecie, wolalabym cos o tym wiedziec, inaczej wcisna mi kazdy kit. Moze tak byc?

jareko
21-08-2006, 07:51
najprawdopodobniej piana zrobila im "beczke"
Ale samo podciecie piany to zle rozwiazanie - trzeba wyciac i ponownie uzupelnic dajac dystanse by znow nie wypchnelo

pchelek
21-08-2006, 08:56
czyli montaz do kitu - zadam pytanie dodatkowe - ile dali kotew i z torej strony - pytanie drugie - czy okna stoja na klockach czy na pianie - pytanie trzecie - czy parapety zewnetrzne mocowane sa do ram okna czy pod ramy okna - pytanie czwarte zadam pozniej .............

jolik
21-08-2006, 23:08
czyli montaz do kitu - zadam pytanie dodatkowe - ile dali kotew i z torej strony - pytanie drugie - czy okna stoja na klockach czy na pianie - pytanie trzecie - czy parapety zewnetrzne mocowane sa do ram okna czy pod ramy okna - pytanie czwarte zadam pozniej .............

1. nie pamietam ile kotew, jutro policze (wydaje mi sie ze duzo), ale sa z kazdej strony, przykrecane dwoma srubami kazda (na moja prosbe, bo okna mahoniowe)
2. okna stoja na klockach drewnianych i plastikowych
3. nie ma jeszcze parapetow
dodam, ze okno tarasowe jest duze( 1780 na 2320), dwuskrzydlowe, z ruchomym slupkiem.

jareko
21-08-2006, 23:40
...dodam, ze okno tarasowe jest duze( 1780 na 2320), dwuskrzydlowe, z ruchomym slupkiem.
i wlasnie w tym oknie wycinali piane?
Wez late lub duza poziomice i sprawdz czy oscieznica jest prosta
zarowno przod/tyl jak i lewo/prawo