PDA

Zobacz pełną wersję : Szpara pod murłatą



uziom
21-08-2006, 00:28
Mili ludzie, którzy stawiają mój dom pod jedną z murłat, a wieńcem zostawili szparę na 2cm. Coś widać im nie pasowało skoro wsadzili pod nią malutkie deseczki, położyli dach i tak to zostawili.
Podpowiedzcie proszę, co z tym fantem zrobić. Deseczki są liche i jakoś nie chce mi się wierzyć, że jest to dobrze wykonana robota.

Druga murłata leży na trzech drewnianych klockach długości około 20cm (klocki na wieńcu), między klockami metrowa przerwa, a pod murłatą szpara na cegłę. Podmurować cegłami i zapomnieć?

Z góry dziękuję za pomoc.

piejar
21-08-2006, 05:24
Jeżeli okaże się że więźba jest OK tzn symetryczna, prosta itp to podmurować i zapomnieć. Być może murarze skiepścili i zrobili nierówny wieniec ? Gorzej jeżeli to cieśle tuszują swoje niedokładności. Spróbuj na szybko pomierzyć przekątne i wypoziomowanie. Ponoć przy dobrze zrobionej więźbie każda krokiew pasuje w dowolne miejsce (oczywiście te równe krokwie :-)). U mnie fachowcy zrobili inne nachylenie dachu na garażu a inne na domu. Było to tak spieprzone że gołym okiem było widać. Poprawili i jest OK.