PDA

Zobacz pełną wersję : OCIEPLENIE DOMKU - ile oszczędzę



hennoh
21-08-2006, 10:36
Witam po raz pierwszy!!!
Posiadam domek w piętrowy o powierzchni 140m2 i muszę go ocieplić.
Zastanawiam się ile mogę procentowo uzyskać oszczędności i jakiej grubości styropianu użyć ???

Jeśli w 2005 roku zapłaciłem w sumie za gaz 4000pln to czy realna będzie oszczedność około 20%.

Dodam że dom był rozbudowany w 1998, ale nie został wówczas ocieplony... Z góry dzięuję za odpowiedzi !!!!

P.S. Dach jest "ciepły".

piotr.o
21-08-2006, 10:57
wszystko zależy z jakiego materiału i jakiej grubości jest ściana.
bez tych danych nie da sie niestety nic powiedzieć.
Pozdrawiam Piotr Orzechowski

hennoh
21-08-2006, 11:13
dokładnej grupości nie znam, jest to standardowa biała cegła typu suporex, tynk z zewnatrz i karton gips wewnatrz....

gosciu01
21-08-2006, 16:58
ciepło nie ucieka tylko przez ściany.
w zależnosci od ocieplenie stropu, podłóg, U-okien, wentylacji, możesz oszczędzić szcunkowo 15-25% na kosztach ogrzewania w zależności jeszcze od grubości styropianu.

To można policzyć, ale za mało danych.

Podejdź do tematu kompleksowo, ociepl również wełną strop i przyjrzyj się oknom ( szybom ).

adam_mk
21-08-2006, 17:34
Problem trzeba potraktować kompleksowo.
Ocieplenie ścian.
Ocieplenie stropów.
Doszczelnienie powietrzne całości.
Rozpoznanie co ze stolarką okienną (ew. uszczelki).
Rozpoznanie wentylacji i podejście pod reku.

Możesz sięgnąć nawet po 60% oszczędności, ale koszt termomodernizacji w takim wymiarze może być spory. W pierwszym sezonie wyjdziesz urobiony i bez zysku. Zyski będą potem.
Próba wprowadzenia tylko części działań to góra 15-20%, a może być i 5%.

Pozdrawiam Adam M.

Jacek K.
22-08-2006, 06:59
Witam po raz pierwszy!!!
Posiadam domek w piętrowy o powierzchni 140m2 i muszę go ocieplić.
Zastanawiam się ile mogę procentowo uzyskać oszczędności i jakiej grubości styropianu użyć ???

Jeśli w 2005 roku zapłaciłem w sumie za gaz 4000pln to czy realna będzie oszczedność około 20%.

Dodam że dom był rozbudowany w 1998, ale nie został wówczas ocieplony... Z góry dzięuję za odpowiedzi !!!!

P.S. Dach jest "ciepły".
Zrób jak koledzy podpowiadają: kompleksowo, z uszczelnieniem i z wentylacją mechaniczną. Najmniej opłacalne jest wymienianie okien, najbardziej kontrola filtracji powietrza (czyli uszczelnienei + wentylacja). Jak okna są w dobrym stanie, to pomyśl o szczelnych okiennicach zamiast wymiany stolarki. Zwróć dużą uwagę na drzwi wejściowe do domu: czy są szczelne?
Co do dachu to co znaczy, że jest "ciepły"?
Realne zmiejszenie rachunków za gaz wynosi nawet 500%, ale to oznacza bardzo duże prace i raczej w 7-letnim budynku nieuzasadnione. Najważniejsze, żebyś podszedł do problemu całościowo, bo inaczej niepotrzebnie wydasz pieniądze.

johny27
22-08-2006, 09:27
hehe 500% - niezle - czyli ktos bedzie ci jeszcze placil 16 tys zl corocznie. Pytanie tylko kto........;). kiedys nasz były Prezydent stwierdzil ze ceny spadna o 100%....... myslalem ze to szczyt - ty go jednak przebiles i to pieciokrotnie! ;)

Jacek K.
22-08-2006, 10:34
hehe 500% - niezle - czyli ktos bedzie ci jeszcze placil 16 tys zl corocznie. Pytanie tylko kto........;). kiedys nasz były Prezydent stwierdzil ze ceny spadna o 100%....... myslalem ze to szczyt - ty go jednak przebiles i to pieciokrotnie! ;)
Miałem na myśli pięciokrotne zmniejszenie rachunków za gaz i to jest mozliwe.

johny27
22-08-2006, 12:08
wiem co miales na mysli ;) napisales jednak cos innego ;)