PDA

Zobacz pełną wersję : Czasopisma



ponury63
30-03-2003, 16:38
ANKIETA:
Jakie czasopismo czytasz najchętniej i dlaczego jest to właśnie "Murator"? :grin:
A poważnie - zastanawiam się, co czytacie - oprócz książek, oczywiście. Gdybyście mogli krótko opisać, co Was rajcuje w danym piśmie?
Pozdriv
ponury63

ponury63
31-03-2003, 21:01
Bardzo cieszy mnie ogromna ilość Waszych opinii na w/w temat. Kiedy ja to przeczytam...? :grin:

Luśka
31-03-2003, 22:57
Wprost, Newsweek, Żagle, Rejs - regularnie. Przekrój, Polityka, Tygodnik Powszechny - z doskoku. O Muratorze nie wspominam, bo to jasne. Rajcują mnie mądrze opisane sprawy, problemy, wydarzenia wszelkiego autoramentu. No i dowcip na poziomie. Dodam, że panu z dużymi uszami nie dałam zarobić ani złotówki.

Maluszek
01-04-2003, 08:38
Cinema, Newsweek

gaga2
01-04-2003, 10:53
Ja ostatnio jestem przywalona robotą, i poza czasopismami budowlanymi mało co czytam. Ale w normalnych czasach przeglądam Wprost, Politykę, Newsweek, kiedyś ambitnie The Economist, ostatnio coraz lepszy Przekrój (bardzo polecam, poziomem odbiega od powierzchownych artykułów we Wprost i w Newsweeku)
od desko do deski, niezależnie od nawału pracy - Dziecko.
Pozdrawiam,
Gaga2

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: gaga2 dnia 2003-04-01 11:54 ]</font>

mbz
01-04-2003, 16:09
Ja bardzo lubie czytac glownie ksiazki, ale czasopisma tez. Poniewaz uwielbiam kino, moja ulubiona gazeta jest Film. Poza tym lubie tez Samo Zdrowie i czytam wlasciwie wszystko co mi wpadnie w rece :smile:

Jaga35
01-04-2003, 16:59
Luśka, czuję podobnie (zwłaszcza co do tego z uszami), ale jeżeli chodzi o "Przekrój", to wolałam, jak był robiony w Krakowie. Teraz też czytuję, ale z mniejszą przyjemnością. No i Filutka nie będzie:sad: Ludzie, co wy robicie!!

Bartt
01-04-2003, 17:48
Z budowlanych oprócz "M." "Ładny dom". Dodatkowo nieregularnie różne o wnętrzach i ogrodach, ale to już raczej moja bardziej rozrzutna połowa :smile:
Poza tym wybrane numery "Domowego fachowca" (Castorama) i wybrane pozycje dostępne na półkach

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-04-01 18:51 ]</font>

ponury63
01-04-2003, 21:31
Hurrrrra!!
Jeszcze, jeszcze!!!!

Agacka
02-04-2003, 07:52
Ja jako na rozrzutną połowę przystało :smile: czytuje: Ogrody,Mój piekny ogród, Kwietnik, M jak mieszkanie, Cztery kąty, Moje mieskanie, Focus, Jestem - wystarczy?

Alicjanka
02-04-2003, 11:33
A ja: Politykę, Forum, Angorę (bardzo lubię za zbiorczość tematów i różnorodność źródeł), Marie Claire, Twój Styl z rzadka, Muratora już tylko z sentymentu. Generalnie ponieważ mam mało czasu a chcę być na bieżąco lubię tygodniki, które zbierają najciekawsze artykuły z tygodnia czyli: Angorę i Forum. Przekrój słyszałam że lepszy, zamierzam spróbować.
Próbowałam Glamour i moim zdaniem jest rzadkiej wody bezsens. Dosłowny przedruk z wydań brytyjskich lub niemieckich, wiadomości nie dłuższe niż 25 słów, żadnej logiki w treści, poprostu misz masz, żeby zająć oczy na jakiś czas, ale nie ruszyć ani jednej szarek komórki.

emems
02-04-2003, 13:25
Hejka ja też się dołaczam
Czytam Świat Nauki, Nową Fantastykę, Mój Piękny Ogród, Claudię, Newsweek, Nacional Geographic, Komputer Świat i takie tam inne od czasu do czasu. http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/sandrine.gif
Oczywiście Murator ale nie ostatnio. :sad:

Jaga35
02-04-2003, 14:29
On 2003-04-02 14:25, emems wrote:
Nacional Geographic


O właśnie, też chętnie czytam :smile:

ponury63
03-04-2003, 21:52
W poniedziałek: Angora, Newsweek, Przegląd, Wprost, Forum;
We wtorek: Nie (a jednak)
W środę: Polityka
W czwartek: Przekrój (nie ma Filutka i Kerna!!!!)
Codziennie: Wyborcza i Rzeczpospolita (nie całe, oczywiście),
a do tego wszystko co w oko wpadnie, oprócz sportu i wykrojów.
Rok 1968: Tylko MIŚ nie kłamie! :smile:

Majka
04-04-2003, 08:09
Ciekawa jestem, kiedy znajdujesz czas na pracę, skoro tyle czytasz? A może twoja praca polega na czytaniu :grin:

Ja czytam czasopisma "branżowe", czasami Wprost czy Neewsweeka, codziennie GW. Na więcej szkoda mi czasu :grin:

pitbull
04-04-2003, 08:52
Poczytaj Komandosa - tam dowiesz sie prawdy :grin:

ponury63
04-04-2003, 21:30
On 2003-04-04 09:09, Majka wrote:
Ciekawa jestem, kiedy znajdujesz czas na pracę, skoro tyle czytasz? A może twoja praca polega na czytaniu :grin:


Kiedyś moja praca polegałą na czytaniu, robiłem research i monitoring prasowy; ale teraz bida z nędzą w kraju rządzą...
Tylko że mania czytelnictwa pozostała (ale nie przejmuj się, nie czytam od deski do deski :smile: )
Pozdriv

nurni
16-10-2003, 21:48
Dawno nikt nie pisał to się dopiszę.
Chip
Digit
KomputerWorld
Murator
AutoŚwiat i inne
Przekrój
Polityka/Wprost

Choć ostatnio to forum zaczyna wypierać niektóre tytuły.
:cry:

ma
18-10-2003, 18:13
a ja kupuje "jak leci", czasem nawet po dwa egzemplarze, byle z filmami dvd. Najczesciej zreszta samo czasopismo zostawiam kioskarce, bo np Gali albo Przyjaciolki nie czytuje...

ponury63
18-10-2003, 21:07
Ale Ma, to co w końcu czytasz, jeśli kupujesz "jak leci" ? Bo rozumiem, że brukowcami i plotkawcami :lol: gardzisz ?

_ZBYCH_
18-10-2003, 21:17
Systemy Alarmowe, Zabezpieczenia, Twierdza, BOS, Ochrona Mienia, Inteligentny Budynek, Instalator. :lol: :lol: :lol:

ma
18-10-2003, 21:46
Ale Ma, to co w końcu czytasz?
oczywiscie muratora, czasem cztery katy albo wnetrza, ponadto przekroj, kuchnie, cucina italiana, rozne komputerowe, wprost i polityke. Ale tak w ogole, to nie jestem bardzo obowiazkowa ;) wole ksiazki.

Alanta
20-10-2003, 08:16
Mamie podbieram Twój Styl i Zwierciadło, mężowi Akwarystykę, Twoje Akwarium, Enter i Chip (choc z tych dwóch ostatnich niewiele rozumiem :wink: ) kumplowi Fantastykę. Czytam tez Muratora i Przeglad Budowlany, z doskoku GW i lokalnego szmatławca :lol: . Dawniej kupowałam też Cztery Kąty, Majstra, Dobre Wnetrze, ale teraz kasy mniej, to i zakupy sie skurczyły :cry:

ckwadrat
20-10-2003, 19:00
Alanta, jak miło że wreszcie ktoś wymienił pisemko, które redaguję. Pozdrów męża! :D

tomek1950
20-10-2003, 19:35
GW, Wprost, Polityka, czasami Newsweek, Zwierciadło (z obowiązku), czasami komputerowe z testami sprzętu bo w tym przypadku rozumiem co czytam, czasopisma specjalistyczne z mojej branży - niestety nie polskie. Murator obowiązkowo, a czasami inne budowlano-wykończeniowo-ogrodnicze.

ponury63
20-10-2003, 20:22
Tomek, dlaczego "Zwierciadło" z obowiązku ??? :o
Przecież czytanie to ma być przyjemność.... :roll:

tomek1950
20-10-2003, 20:50
Muszę wiedzieć co tam zmieszcza dobrze znana mi osoba. Pisze bardzo fajnie. A pismo jest na bardzo wysokim poziomie. Niestety nie cieszy się taką popularnością jak inne "damskie" pisemka.

Arsen
22-10-2003, 08:15
Enter, Chip, PC World Komputer, Akwarium, Świat Brydża, Brydż...

Slawek :)
22-10-2003, 08:28
Kassandryczne Wprost, Polityka, GW (internet), Cztery Kąty (z Muratora to tylko forum mnie interesuje), Altes Haus renovieren (i pochodne), Architectural Digest
chciałbym wrócić do Fantastyki...

Bard13
22-10-2003, 08:43
Świat Brydża, Brydż...

Rety!! Żywy brydżysta na Forum!! Witam serdecznie.

ja też czytam to co powyżej.

przy obecnych portalach internetowych newsy ze świata biorę z netu, a papier kupuję jak ma załączone płyty DVD.

Nie dotyczy to rzecz jasna wyżej wymienionej literatury do tej szlachetnej gry!!

ma
22-10-2003, 09:41
papier kupuję jak ma załączone płyty DVD.
witaj w klubie! :lol:

Mwanamke
24-10-2003, 15:21
a ja..... kynplogiczne ( ale ogolnie poziom malo zadowalahacy) :x
branzowe ...Rynek Instalacyjny,Izolacje.elektro info, komputer swiat, i nowa technike wojskowa;p a;e tylko niektore rzeczy - reszte czyta malzonek :D
pozdrawiam
Aga

ketiso
30-10-2003, 19:41
polecam npm i live.
Pierwszy dotyczy gór.Drugi nowości klubowych.

HEJ!

ponury63
31-10-2003, 17:54
Mam pytanie do Klubu DVD :D
"Gazeta Wyborcza" ostro walczy o swój kawałek tortu na rynku z "Faktem", m.in. dając ostatnio sporo gratisów... :wink:
Niestety, filmiki zawsze przylepia do papieru jakimś nieściągalnym klejem !!!! Cholery dostaję, kiedy mam oczyscić płytkę z tego czegoś... Inni wydawcy jakoś mogą stosować kleje, które dadzą się oderwać jednym ruchem małego palca, a większość ma takie "gluty", które po prostu dają się zrolować i ciapnąć to do kosza... Może macie swój patent na taki klej ???

ma
31-10-2003, 18:00
u mnie zlazlo :) to chyba silikon

kksia
31-10-2003, 22:11
Twój styl, ale chyba zrezygnuję, bo jest coraz słabszy.
Cosmopolitan, bo mnie bawi, chociaż taki trochę obrazkowy i czasami głupi.
GW, oczywiście nie całą
Murator, Moje mieszkanie, inne mieszkaniowo-budowlano-wnętrzarskie przeglądam w pracy i ew. kupuje jak mnie coś zainteresuje
Kiedyś wszystkie, na które akurat mogłam sobie pozwolić, o dzieciach, teraz już nie bo niestety mało tam jest o starszych dzieciach.
No i z rozżewnieniem wspominam Filipinke i Na przełaj sprzed lat.
Ostatnio stare roczniki Działkowca, chociaz niewiele z tego rozumiem...

ponury63
01-11-2003, 06:12
No i z rozżewnieniem wspominam Filipinke i Na przełaj sprzed lat.
Witaj w "Klubie Na przełajowym" :D - śmiem twierdzić, że to było jedno z najlepszych pism młodzieżowych tamtego okresu. Wychowałem się na nim...

Teska
01-11-2003, 08:40
polityka, wprost, newsweek, ładny dom, murator...a ostatnio...Twoje ogrody :lol:

kksia
01-11-2003, 19:15
Witaj w "Klubie Na przełajowym" :D - śmiem twierdzić, że to było jedno z najlepszych pism młodzieżowych tamtego okresu. Wychowałem się na nim...[/quote]
Ja też.
A pamiętasz, jak przestał wychodzić. A potem, gdzieś tak latem, ostatni, pozegnalny numer.
Pamiętam, bo kupiłam gdzieś w trakcie wakacyjnych podróży.

To była gazeta!
A teraz kupiłam dla swojej córki Filipinkę i baardzo się rozczarowałam.

ponury63
01-11-2003, 19:40
Szczygieł, Tochman, wielu których nie pomnę.... wylęgarnia talentów!!

A tu>>> dyskusja (http://www.forum.zhp.org.pl/viewtopic.php?TopicID=544) czym [według niektórych] było "Na przełaj"... :(

Filipinkę "nową" też jakoś przypadkiem podczytałem - sformatowany wg najnowszej mody - wszystko o wszystkim, a naprawdę kalka piątej jakości z większości pism "babskich"; niestety, świetne poradnikowe pismo "Jestem" też podążyło tym śladem :evil: i [co w tym wypadku dobre] padło w tym roku...
Nie ma to jak stare gazety :wink:

Padły dodatkowo: Tylko Rock, Prawo i gospodarka, Życie i Maxim [ale tych dwóch ostatnich wcale mi nie żal :P ] i kilka innych...

kksia
02-11-2003, 21:26
Poczytałam tą dyskusję. Dobrze, że na tym forum jest bardziej zrozumiale.....

Swoją drogą, czy ktoś może polecić jakieś naprawdę dobre pismo dla nastolatki?

Bo ja nic takiego nie znalazłam, chociaż mam zamiar przejrzeć jeszcze te szkolne typu Victor czy Cogito.

No i piszcie jeszcze o Waszych czasopismach, bo jestem ciekawa.

ponury63
03-11-2003, 08:36
Swoją drogą, czy ktoś może polecić jakieś naprawdę dobre pismo dla nastolatki? Bo ja nic takiego nie znalazłam, chociaż mam zamiar przejrzeć jeszcze te szkolne typu Victor czy Cogito.

Kksia, Cogito i Victor to b. dobre tytuły, zobacz też tu:

czasopisma dla nastolatków (http://www.republika.pl/prasspress/only_polskie/kategorie/inne1.htm#nastolatkow)

prasa młodzieżowa (http://www.wychowawca.pl/miesiecznik/6_114/12.htm)

studenckie i młodzieżowe (http://katalog.czasopism.pl/wyniki.php?kategoria=7)

czasopisma w internecie (http://www.rzeszow.opoka.org.pl/linki-gazety1.html)

gazety on line (http://rafalfr.w.interia.pl/polski/Prasa/prasa.htm)

Owocnego szukania... :wink:

Kasiorek
05-11-2003, 09:03
Ze wzg. na zainteresowania i wykonywany zawód uzbierało mi się w domu już niezłe archiwum.Co miesiąc przybywa mi w domu:
Cztery Kąty
M jak mieszkanie
Moje mieszkanie
Dom i wnętrze
Dobre Wnętrze
Stylowy dom
Villa
Rezydencje
Weranda
Elle Decoration
Świat łazienek i kuchni,Salony i sypialnie
Majster
Ładny Dom, Murator
Ogród
a w ramach rozrywki:POlityka,Wprost,Profit,Fokus i Newsweek

Sergio
19-11-2003, 13:38
Widzę, że temat sie powoli wyczerpuje !
Jeśli Punury63 pozwoli to chciałbym Was zapytać jakich czasopism (które zostały zlikwidowane) Wam brakuje. Jakie czasopisma wspominacie z łezką w oku i dlaczego ?

ponury63
19-11-2003, 13:58
Nie tylko pozwolę, ale i dzięki za refresh :D
Z małolackich - Świat Młodych (kiedyś 50 gr, potem kolorowy [sic!] 1,50 zł :D ], naprawdę żal mi "Na przełaj", "Radaru", nawet "Razem", "Non Stopu".... ukształtowały mnie, i chwała im za to. Szczygieł, Tochman, wielu innych zaczynało w NP... Jeszcze "Ekspresu Wieczornego" - w tamtych latach prawdziwie warszawskiej gazety codziennej...

tomek1950
20-11-2003, 00:22
Wojtku, "Świat Młodych" kosztował, jako jedyna gazeta 45 gr,\. A le pewnie tego nie pamietasz. A "Express Wieczorny" był gazetą "najwarszawściejszą".
Czy wiesz kto tak napisał?

Pozdrawiam
Tomek

ponury63
20-11-2003, 06:32
Kurczę , z tą ceną to mnie zastrzeliłeś... ja mówię o "środku" podstawówki, lata jakieś 1974-76, potem już kolor, ale nie mam żadnego numeru archiwalnego...
"Warszawski, bardziej warszawski, najwarszawściejszy" - uwielbiam używać, ale nie pamiętam kto... Podejrzewałbym Tuwima, z jego swadą do neologizmów, ale nie wiem..
Swojego czasu mówiłeś o Tyrmandzie i "Ł"... też jakoś temat upadł... więc zapraszam "Do poetów" - kąciki różne i różniaste, będzie nas więcej...
Pozdrawiam

Sergio
20-11-2003, 14:04
Oooo - Świat Młodych (Tytus, Kajko i Kokosz, Kubus Piekielny)
Razem - najciekawsze w tamtych czasach - wiadomo na ostatniej stronie :D Z tamtych czasów to jeszcze dorzucę Itd.

tomek1950
20-11-2003, 19:35
Hm... Ponury, zabiłeś mi ćwieka. Jak pisałem o "najwarszawściejszym" byłem święcie przekonany, że to Stefan Wiechecki - Wiech.
Chyba jednak on, ale głowy nie dam...
"Świat Młodych" czytałem w pierwszej połowie lat 60. Wychodził we wtorki i chyba w czwartki. Nie wiedziałem, że później był kolorowy.

ponury63
20-11-2003, 20:19
Ocal swój bezcenny kapitel ciała, Tomaszu !!!
Dam mój durny łeb, bom w swej miłości do Tuwima zapomniał o Wiechu [blamaż i hańba]. Oczywiście że Stefan Wiechecki !
"Świat Młodych", zdaje mi się, za moich czasów wychodził już trzy razy w tygodniu; kolor na pewno kosztował 1,50 zł, bo był tańszy od loda Bambino czy drożdżówki [2 zł] :D

tomek1950
20-11-2003, 20:58
Zachowaj Ponury zwieńczenie Twego ciała, nie tylko do noszenia czapki przydatne, ale i do światłych, i dowcipnych wypowiedzi na Muratorowym Forum przydatne wielce.

Wiech miał swoje felietony na ostatniej stronie u góry, po prawej stronie. Oczywiście w "grubszym" sobotnio-niedzielnym wydaniu.
"Dziś 8 stron!"
Tuwima też uwielbiam

Pozdrawiam serdecznie
Tomek

Maluszek
21-11-2003, 08:10
Z czasów młodości pamiętam 'Świat Młodych' potem 'Razem'.

Ostatnio kupiłam nowe 'Razem' :D Czy miał ktoś okazję przeczytać?

Ella
21-11-2003, 13:05
A ja branżowo - Jazz Forum, na co dzień - Rzeczpospolita.
Z powodów oczywistych - periodyki budowlano-ogrodnicze.
Z półki męża podczytuję Audio i Hi-Fi.
Ostatnimi czasy przerost obowiązków różnego rodzaju nie pozwala mi niestety na przyjemności, którym kilka lat temu oddawałam się systematycznie: Zeszyty Literackie, Kultura, Akcent, Brulion, Fronda...

Heath
29-09-2005, 18:58
Regularnie to tylko WRC i Chip, a prawie regularnie to Murator, PC World Komputer i zielone strony Rzeczpospolitej.

Paty
30-09-2005, 14:33
a ja sie wychowałam najpierw na Miś'-iu, Płomyczek, Świerszczyk, Świat Młodych, Filipinka
teraz czytam z racji mojej pracy:
Twój Styl ( odkąd redaktor naczelną została pani z telewizji pismo bardzo sie popsuło)
Elle
Marie Clarie
Dodatek Vivy o modzie
Avanti,
wszystkie gazety branżowe zwiazane z modą ( wyłacznie prenumerata)
od czasu do czasu o wystroju wnętrz w sumie wzystkie pojawiające się na rynku
czasami GW,,lokalnę tygodniówkę
z doskoku tematyka ogrodnicza

dorotazab
04-10-2005, 13:08
A ja lubie Polityke, Focusa, Newsweeka, Wprost, czytam rowniez CKM i National Geographic

_bogus_
04-10-2005, 14:16
Z powodów w miarę oczywistych kupuje i czytam różne okołobudowlane (Twój Dom, Majster itd) i ogrodowe (Działkowiec itd). Kupuję i zwykle nie czytam jakieś z DVD (jeśli ciekawy film).

Do tego dla przyjemności i informacji: różne komputerowe, Angora, Wprost, Przekrój, Fantastyka, National Geografic, Świat Nauki oraz Wiedza i Życie. Trzy ostatnie to jedyne tytuły które prenumeruje.

gaga2
04-10-2005, 18:57
hm.... ale miło wrócić do starych wątków.... łza się w oku kręci...
a mnie od tego czasu znacznie się zmienił zakres tygodniowych lektur:
nadal Wprost (ale już nieco rzadziej, bo bardzo się bojowi zrobili). Polityka, Newsweek, Przekrój, ostatnio doszlusował Ozon (wejście było baaardzo dobre),
za to zupełnie nie sięgam już do Dziecka, Muratora (no może czasami z sentymentu), Ładnego Domu..... w zamian: Ogrody, Mój piękny ogród.... czasami Charaktery...
żelazną lekturą stały się niespodziewanie Wysokie Obcasy.... lubię się podenerwować... :).... a egzeplamrze mam zawsze od teścia, trzyma dla mnie specjalnie.... i mam dostawę we wtorek - środę.... :)
Pozdrawiam,
gaga2

stander
09-10-2005, 22:59
Od kilku lat jestem wierna "Przekrojowi", jak go komuś zachwalam, to mówię, że jest "najbardziej unisex". Wszystkiego po trochu i w popularyzatorskiej strawnej formie, a odkąd są strony Mosza, to jeszcze bardzo pożyteczny dla przedsiębiorczych (czytaj: osób dbających osobiście o swój budżet). Wkradło się do "P" ostatnio (to już jakaś odmiana grypy chyba) trochę plotkarskich artykułów (nie cierpię takich wątków), ale jeszcze się trzyma.
Dzienników nie lubię (może dlatego, że przez parę lat musiałam pewną gazetę czytać od deski do deski, szpalta po szpalcie, wcale nie dla przyjemności), tzw. gorące tematy często na drugi dzień okazują się tanią sensacją... Informacje wyczytuję codziennie w internecie (i ciekawsze polecane artykuły z różnych pism). A tygodniki wolę, bo zazwyczaj opisują rzeczy z dystansu i z dystansem.

Od lat kupuję też wydawnictwo BN - "Nowe Książki". O wszelkich innych, oczywistych (budowlanych, ogrodniczych itp.), pisać nie będę.

ewak39
10-10-2005, 08:49
Co miesiąc przybywa mi w domu:
Cztery Kąty
M jak mieszkanie
Moje mieszkanie
Dom i wnętrze
Dobre Wnętrze
Stylowy dom
...
...
...
Elle Decoration
Świat łazienek i kuchni,Salony i sypialnie
Majster
Ładny Dom, Murator
Ogród



Kasiorek jakbym swoje pudla z magazynami widziala! :lol:

Dodatkowo: Ideal Home, Homes and Gardens, Living etc, Beautiful Kitchens... ale tu musze uwazac, bo malzon sie buntuje! Twierdzi, ze za trzy takie magazyny moge miec wiekszosc wymienionych powyzej! :lol:

Ale inspiracje mozna czerpac fantastyczne z tych magazynow...

Monika $ Seba
10-10-2005, 18:17
fajnie sie mają ci co mieszkają w Krokowie tam na targowisku zwanym "starocie" można dostać prawie każde pisemko za grosze np. murator z poprzedniego miesiąca 3zł starsze po 2 zł, m jak mieszkanie 1 zł itp. szkoda, że u mnie takiego targu nie ma :cry: A jak to wygląda u Was?