PDA

Zobacz pełną wersję : Sauna na balkonie, ale nie o to chodziło



facelia
30-03-2003, 18:41
Witam
mam oszklony mały balkon o wymiarach 1m. na 4.m., w bloku od strony południowej.
Jest to wspaniała rzecz w zimie, ale niestety latem zbytnio się nagrzewa. Miał powstać ogród zimowy a powstała sauna, pomimo tego, że dwa okna są zawsze otwarte.
Nawet moje słoneczkolubne bugenwille nie są w stanie wytrzymać temperatury jaka tam powstaje.
Założenie żaluzji aluminiowych od środka niewiele pomogło.
Co na ten temat sądzicie? Proszę o jakieś rady.
pozdrawiam

facelia
30-03-2003, 21:36
Bardzo przepraszam jestem tu nowa,
może na nieodpowiednim forum zadałam pytanie?
Czy nikt nie może mi pomóc?

Marek13
31-03-2003, 07:57
Zrobiłaś szklarnię. W szklarniach walczy się latem z temperaturą poprzez zaciemnienie (białkowanie okien, czarne folie itp.)W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest także zaciemnienie ale najlepiej przed szybą (drewniane okiennice, markizy itp.), tak aby promienie słoneczne zatrzymywały się przed szybą nie robiąc z niej kaloryfera.

facelia
31-03-2003, 13:33
Marek-13 dziękuje, tak myślałam niestety, że coś musi być zrobione od zewnątrz. Nie jest to zbyt optymistyczne, dla mnie.
Okiennice, markizy zewnętrzne ... odpadają bo mieszkam w bloku (jeszcze długo), poza tym koszt chyba byłby zbyt duży.
Myślałam o naklejanej na szybę folii,
która by odbijała promienie słoneczne,
ale nie wiem, czy coś takiego istnieje???
pozdrawiam

facelia
04-04-2003, 21:34
Sauna/szklarnia jest na balkonie!
czy NIKT NIE MOŻE NIC PORADZIĆ ????
Wolno, ale idzie wiosna, mam nadzieję!
i niedługo nowu zrobi się ZBYT cieplo.
co z tym można zrobić na takim małym balkonie ???????
pozdrawiam

dziuba
05-04-2003, 10:33
Co się tak gorączkujesz? Popytaj w firmie, która zabudowała Ci balkon, może mają jakieś folie czy inne gadżety.

awt
05-04-2003, 12:05
Sąrolety które odbijają promieniowanie słoneczne i powodują, że okno ma wtedy współczynnik przenikania ciepła k=0,4. Niestety m2 takiej rolety to około 200 zł. (czasopismo OKNO 1(32)2003 )
Pozdrawiam

Osówka
05-04-2003, 15:16
A może puścić jakieś bohaterskie pnącze, które wytrzyma ten żar i trochę przesłoni szyby?

Smok
05-04-2003, 19:34
Facelia, zajrzyj na http://www.folieokienne.com.pl

facelia
05-04-2003, 21:09
Smoku, jesteś wielki, dziękuję,
tego właśnie szukałam.
Chyba też założę sobie folie na przednią szybę w samochodzie,
który jest niestety bez klimatyzacji,
a lata mamy ostatnio gorące.
pozdrawiam

Smok
05-04-2003, 22:02
Interesuje mnie jeszcze, czy masz zamontowane szyby zespolone i o jakim współczynniku "k".
Firma jest z Wrocławia i jeśli będziesz tu korzystać z ich usług, skontaktuję Cię z przedstawicielem (kolega). Folie nie są tanie, ale może coś utargujemy. :smile:

facelia
05-04-2003, 22:23
Smoku, zwykłe szyby na balkonie mam zamontowane przez "fachowca", o żadnym "k" nie ma mowy.
Jestem z Warszawy, nie wiem, jak to się ma do firmy z Wrocławia?
pozdrawiam

Smok
05-04-2003, 22:34
Hmmm, zadzwoń do nich i spytaj, może znają kogoś z Warszawy. Ostatecznie zamów folię pocztą. Przyklejanie na płaskie powierzchnie jest dziecinnie proste. Sam wyklejałem sobie tylne szyby w busie ciemną folią. Sam jestem ciekaw jaki efekt da folia na balkonie. Powodzenia. :smile:

facelia
05-04-2003, 22:42
Smoku, zadzwonie, dzisiaj jest zbyt późno.
Może wiesz, czy samemu można taką folię nakleić na szybę?
co wtedy z gwarancją?

Jak działa naklejanie w samochodzie? można samemu?
jaki kolor wybrać i dlaczego?
jazda bez klimatyzacji na dłuższe dystanse to horror.
pozdrawiam

Smok
05-04-2003, 23:00
Co z gwarancją, nie wiem. Musisz pytać w firmie. W busie wyklejałem tylne szyby ciemną folią by nie było widać co woże ( no nic strasznego nie woże :roll: ) Nic nie widać hihi. Spryskuje się wodą szybę, folię, przykłada folię (folia "pływa" po szybie) nadmiar wody wyciska się na zewnątrz plastikową płytką ( w zestawie- gratis). Słyszałem, że przednich szyb w aucie nie wolno oklejać .

facelia
06-04-2003, 11:40
Smoku, dzięki, pomysł jest, pozostaje tylko realizacja.
Napiszę o efektach, pozdrawiam.