PDA

Zobacz pełną wersję : Okna ze zintegrowanymi roletami zewnętrznymi - co sądzicie?



Aga - Żona Facia
21-08-2006, 12:42
Jestem na etapie fundamentów, za chwilę będą stawiane ściany. I robione otwory okienne. Żeby zamonotwac okna z roletami zewnętrznymi muszą być większe otwory.

Mam pytanie do Was i prosze o pomoc: dlaczego zakładacie okna z roletami zewnętrznymi? Co one dają, jaki jest z nich pożytek, jakie spełniają funkcje?

Jeżeli ich nie zakładacie to dlaczego.

Czekam na Wasze opinie (tym bardziej, że takie rolety bardzo dużo kosztują! :evil: )

Mohag
21-08-2006, 14:14
Dla mnie osobiscie same plusy 8) mam teraz w mieszkaniu, oszczednosc na ogrzewaniu zima jest spora, latem przy upalach w mieszkaniu jest zawsze 10 stopni mniej niz na zewnatrz, no i o bezpieczenstwie nie mozna zapomniec. Dla mnie jeszcze jest plus, bo nie lubie firan :wink:

W mojej chalupce nie ma, ale bede jeszcze przed zima zakladac nastawne.

Aga - Żona Facia
21-08-2006, 19:25
Mohag jesteś niezastąpiona!

LamiaReno
21-08-2006, 20:09
ja właśnie czekam na takie okienka z roletami. Zdecydowaliśmy sie na nie właśnie ze względu na -bezpieczeństwo -temp. w lecie i zimie -ciekawskich sąsiadów
Jedyny minus to wszyscy wiedzą kiedy cię nie mam w domu :evil:

hos
23-08-2006, 06:30
a powiedzcie czy jest sens zakladać i alarm i rolety?bo rownież mam zagwochę i chyba zostanę przy samej instalacji alarmowej...

ulanka
23-08-2006, 08:02
my zakładamy rolety nie ze wzgledu na bezpieczeństwo (tu mamy alarm) a własnie tak nak napisała Mohag ciepło zimą i chłodek latem. Mamy wielkie okna tarasowe od zachodu, rolety pozwolą nam nad panowanie nad słoncem, zimą pustka powietrzna pomiedzy szybą i roleta powinna troche zniwelowac straty temperatury.

A przede wszystkim bardzo mi sie podobają.

ula

Aga - Żona Facia
23-08-2006, 16:15
No właśnie ta ochrona przed słońcem: jak będziemy chcieli wyjść na taras to co chwilę będziemy opuszczać i zasuwac rolety?????

Mohag
23-08-2006, 18:31
Aga to tej zaluzji od drzwi tarasowych nie bedziesz zasuwac :wink:

hos dla mnie rolety maja wiecej praktyczno-oszczedniosiowe znaczenie i bezpieczenstwo jest na ktorejs tam pozycji dopiero.

LamiaReno
23-08-2006, 21:52
jak będzie +38 st. w cieniu to nie będzie Ci się chcało wychodzić na taras

Aga - Żona Facia
23-08-2006, 22:38
jak będzie +38 st. w cieniu to nie będzie Ci się chcało wychodzić na taras

Tu masz rację. Właczę sobie wentylator w domu i położę na chłodnych kafelkach.
Tylko kiedy to wreszcie nastąpi? (bo budowa dopiero się rozpoczęła :D )

ulanka
24-08-2006, 08:16
No właśnie ta ochrona przed słońcem: jak będziemy chcieli wyjść na taras to co chwilę będziemy opuszczać i zasuwac rolety?????


wtedy nie bedziesz miala zasunietych rolet tam, gdzie drzwi tarasowe. Natomiast podczas upalnego dnia, kiedy nie bedzie Was w domu warto opuscic rolety po to, aby w domu był przyjemny chłod po powrocie z pracy.

Maciek-MZM
24-08-2006, 12:32
a powiedzcie czy jest sens zakladać i alarm i rolety?bo rownież mam zagwochę i chyba zostanę przy samej instalacji alarmowej...

Rolety nie sluza jako zabezpieczenie antywlamaniowe (chyba ze mowisz o specjalnych roletach antywlamaniowych ktore waza kilkadziesta kilogramow i kosztuja grubo ponad 10 tys), jedynie utrudniaja zlodziejowi wejscie do budynku. Ja mam alarm i rolety. Alarm wiadomo. Rolety - zima cieplej latem chlodniej, ciemno w pokoju mozna spac, ogladac TV, latac na golasa itp. :D

Maciek-MZM
24-08-2006, 12:35
Jedyny minus to wszyscy wiedzą kiedy cię nie mam w domu :evil:

Jesli masz rolety elektryczne mozesz sobie zainstalowac przy kazdej wlacznik czasowy. Albo zrobic centralne sterowanie roletami. Albo podlaczyc je do centrali alarmowej w ktorej programujesz godziny otwarcia i zamkniecia (oprocz tego mozesz z klawiatury alarmu zamykac je i otwierac). A najbardziej mi sie podoba, jak wlacza sie alarm i rolety sie opuszczaja. hehehe

Sail
21-09-2006, 09:35
Trochę minęło od założenia wątku, ale dodam coś od siebie....
Rozmawiałem kiedyś z Małużeństwem mieszkającym juz na osiedlu domków jednorodzinnych i zdażyło się kilkukrotnie, że mieszkańcy domów z roletami rano nie mieli czym pojechać do pracy, ponieważ rolety tłumią też dźwięki i nie usłyszeli (bo zobaczyć nie mogli), ze ktoś odjeżdża ich autem sprzed domu... :x
My postanowiliśmy, że będzie alarm i może rolety wewnętrzne, materiałowe jako ochrona przed słońcem i nieporządamymi spojrzeniami..... A auto profilaktycznie do garażu :wink:

Aga - Żona Facia
21-09-2006, 11:44
hm mój wątek został przesunięty :o

Ale piszcie, piszcie...