PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik budowy - pierwsza strona



nowy_pragnie_wiedzy
21-08-2006, 12:55
Witam i od razu mam pytanie:

Co należy wpisać w polu "posiadający uprawnienia budowlane numer..........." na pierwszej stronie dziennika budowy w punkcie dotyczącym kierownika budowy???

Szukałem w archiwum forum muratora, ale nic nie znalazłem.
Generalnie chodzi mi o to, że od kierownika budowy mam dwa dokumenty:
1. Stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego... datowany na 12.05.1983
2. Zaświadczenie o przynależności do Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - datowany na całkiem niedawno.

Na obu tych dokumentach są różne numery ewidencyjne - czy któryś z nich to jest właśnie numer uprawnień budowlanych??

Z góry dziękuje za odpowiedz
pozdrawiam.

lackyluk
21-08-2006, 13:31
Dziennik prowadzi kierownik budowy daj mu do wypełnienia i przestan się martwić lub zgadywać.

nowy_pragnie_wiedzy
21-08-2006, 13:41
Dziennik prowadzi kierownik budowy daj mu do wypełnienia i przestan się martwić lub zgadywać.

"POUCZENIE

2. Inwestor na pierwszej stronie dziennika zamieszcza dane określające wykonawcę lub wykonawców, oraz osoby sprawujące kierownictwo budowy i robót, nadzór autorski i inwestorski, podając ich specjalność i numery uprawnień budowlanych."

Geno
21-08-2006, 13:49
Wpisujesz nr np. DOŚ/IE/0655/06 gdzie pierwsze to nazwa izby,drugie rodzaj uprawnienć, trzecie nr..

tu można sprawdzić http://www.piib.org.pl/index.php?tryb=wyszukiwarka&SID=664627f2989b4681cc39c5e069b50c3e

lackyluk
21-08-2006, 13:50
Świetnie - to teoria a życie to praktyka.Mój kierownik nie wymagał odemnie znajomości numeru swoich uprawnień. Wypisał sam numeki informację o zgłoszeniu rozpoczęcia budowy i pogonił mnie do geodety żeby wytyczyć budynek i uzyskać wpis potem sam wymagał dziennika jak konieczny był wpis.

jabko
21-08-2006, 21:29
Mój kierbud sam kupił dziennik i sam go prowadzi.
Na oczy go nie widziałem do momentu gdy go potrzebowałem do banku.

Wypełniona pierwsza strona, wpis geodety, wpisy kierownika, jakieś oświadczenia.
Wszystko tam jest
I za to właśnie płacę kierbudowi

I to straszną kasę :evil: