PDA

Zobacz pełną wersję : styropian z supermarketu?



Dagmara391
21-08-2006, 20:04
Własnie zamierzaliśmy kupic styropian na ocieplenie stropu (poddasze nieuztkowe) Fs20 po 164 zł w Obi , jednak nasz wykonawca nam odradził , powiedział , że jakośc styopianu z supermarketu jest fatalna , żeby kupic w składzie budowlanym.(174/m3). jakie są wasze dośiadczenia?

jareko
21-08-2006, 20:07
ciekawe, czego to jeszcze ludzie nie wymysla
I pewnei adres skladu od razu podal? ;)

vanderbobo
21-08-2006, 20:39
dokładnie, kupuj tam gdzie masz taniej !

Rezi
21-08-2006, 20:49
ja czasami korzystam z markety wszak mam go prawie pod nosem
ceny w nim czasami niższe niż w mojej hurtowni i pomimo zakupów w markecie domek stoi nadal

maximdoradca
21-08-2006, 20:57
kupuj tam gdzie taniej :--

Wojtek33
21-08-2006, 20:58
dokladnie , kazdy budowlaniec ma uklady w jakiejs hurtowni i dlatego te idiotyczne gadki ze z marketu jest bee.

krisga
21-08-2006, 22:37
kazdy budowlaniec ma uklady w jakiejs hurtowni i dlatego te idiotyczne gadki ze z marketu jest bee


kupuj gdzie taniej ...............................................

jareko
21-08-2006, 23:03
zwlaszcza, ze w wiekszoci wypadkow odpada juz argument "kupuj krajowe - zmniejszasz bezrobocie"

lackyluk
22-08-2006, 07:28
Z marketu owszem ale trzeba bardzo uważać. Gostek który wydawał za 20 pln przebierał paczki bo jak sam pokazał trafiały sie takie które były krzywe i wmieszane w te dobre.Poza tym tam ciężko dostac markowy styropian.

jareko
22-08-2006, 07:51
....Poza tym tam ciężko dostac markowy styropian.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szukales markowego styropianu?
pewnie ze znakiem wodnym ;)
Nie wierz we wszystkie bzdety jakie Ci ktos wmawia

AldonkaS
22-08-2006, 09:21
Ja kupiłam raz styropian (1 kubik) z marketu i ...... nigdy więcej. Miał byc FS15 a był może FS10. Na podłogi i ocieplenie domu wolałam juz wydać więcej i nie bać się o to co kupiłam - a to więcej to raptem około 500,00PLN na całości kosztów (przy łącznych kosztach budowy to na prawde nie wile - na przysłowiowe flaszki więcej poszło :):):) ).

robertus
22-08-2006, 09:29
Najlepiej podjedź i sprawdź co to za styropian w OBI. A może jeśli chcesz kupić większą ilość to w hurtowni dadzą ci upust, że wyjdzie tak samo jak w OBI? Pamiętaj, że w OBI będziesz musiał zapłacić za transport (no chyba że masz własny).
Ja osobiście styropian kupowałem w hurtowni bo dali mi super cenę. W marketach kupowałem sporo innych rzeczy bo były dużo tańsze (np. cement, klej do styropianu, płyty gipsowe).

Pamiętaj - nie wszystko co w markecie jest badziewiem. Trzeba kupować z głową.

maximdoradca
22-08-2006, 11:26
A po co komu markowy styropian???? Markowe to sobie kupuj auto albo telewizor :-) Jeśli chodzi o stryropian to ważna jest norma...

radomik
22-08-2006, 12:26
Ja kupiłam raz styropian (1 kubik) z marketu i ...... nigdy więcej. Miał byc FS15 a był może FS10.

A jak można rozpoznać gęstość styropianu? Po nacisku?

jabko
22-08-2006, 12:27
Najłatwiej po wadze

akacja
22-08-2006, 12:30
Najlepiej podjedź i sprawdź co to za styropian w OBI. A może jeśli chcesz kupić większą ilość to w hurtowni dadzą ci upust, że wyjdzie tak samo jak w OBI? Pamiętaj, że w OBI będziesz musiał zapłacić za transport (no chyba że masz własny).
Ja osobiście styropian kupowałem w hurtowni bo dali mi super cenę. W marketach kupowałem sporo innych rzeczy bo były dużo tańsze (np. cement, klej do styropianu, płyty gipsowe).

Pamiętaj - nie wszystko co w markecie jest badziewiem. Trzeba kupować z głową.

Transport w OBI jest bezpłatny, no chyba, że kupujesz 1 paczkę styropianu... Nam wozili różne rzeczy, kilka razy, nic nie zapłaciliśmy. W przeciwieństwie do Castoramy - nieważne ile, 30 zł się należy...

jabko
22-08-2006, 12:38
...

Transport w OBI jest bezpłatny...

Chyba na terenie miasta. :roll:

akacja
22-08-2006, 12:39
U nas wozili 20 km za miasto, nie chcieli kasy.

jeżyk
22-08-2006, 12:51
Znajony z lat szkolnych kupil styropian u wytwórcy, po zwazeniu okazało się, że nie miał deklarowanej gęstosci. Sprawa o tyle ciekawa, że ma on firmę produkująca wagi elektroniczne i również obsuguję firmę, od której kupił tn styropian :o - tak więc tam gdzie gdzie wymagana jest większa twardość lepiej kupić markowy produkt, mniejsze prawdopodobieństwo przekrętu.

AldonkaS
22-08-2006, 19:22
radomik - ja to sprawdziłam po nacisku - był miękki jak gombka (notabene kupiony własnie w OBI :):):) - chyba jednym z porządniejszych marketow budowlanych). Ważyć mi się nigdy nie chciało. W okolicznym składzie mam zawsze wysezonowany i sprawdzony styropian. Na dziś już nie muszę kupować żadnego - wszystko pokończone :):):).

lackyluk
23-08-2006, 07:04
Co znaczy markowy? Taki którego płyty są prostokątami a nie trapezem czy równoległobokiem. Niestety tylko kilka firm może to zagwarantować i za to każą sobie zapłacić trochę więcej. Wypracowane formy do produkcji odkupowane od tych firm to często klucz do produkcji taniego produktu, a w szczycie sezonu produkt na zapisy to klient zadowolony z niskiej ceny i nie wybrzydza bo może sobie czasami poczekać.

jabko
23-08-2006, 07:13
hmmm
To nie robi się wielkiego bloku około 5m długości i tnie go później nagrzanymi drutami ??
Wtedy żadne stożki nie wychodzą a z tego co wiem tak robi się styropian

robertus
23-08-2006, 11:40
akacja
Widać w Łodzi wożą za friko. Albo może w Obi. Bo w Castoramie i Leroy trzeba płacić nawet jak w obrębie miasta. W leroy jest mapka miasta z zaznaczonymi okręgami. Cena za dostawczaka do 7 km to coś koło 35 zł. Ale do dostawczaka to styropianu za dużo nie załadujesz

akacja
23-08-2006, 12:05
Znaczy się,mieszkam w dobrym miejscu :D

Geno
23-08-2006, 14:45
Ja kupiłam raz styropian (1 kubik) z marketu i ...... nigdy więcej. Miał byc FS15 a był może FS10.

A jak można rozpoznać gęstość styropianu? Po nacisku?
:D

Wojty
23-08-2006, 15:02
W okolicznym składzie mam zawsze wysezonowany i sprawdzony styropian...
Co to znaczy "wysezonowany"? W moich okolicznych składach dostawy z fabryki są dwa razy w tygodniu i wszystko idzie ....
więc sezonowanie to chyba trwa w czasie transportu fabryka-hurtownia :) ...

Wojty

ja14
23-08-2006, 15:12
Tym się właśnie różni firmowy styropian od niefirmowego - jest sezonowany w fabryce.

Majka
23-08-2006, 15:26
Tym się właśnie różni firmowy styropian od niefirmowego - jest sezonowany w fabryce.
:o :o :o
w jakiej fabryce? Te, które ja znam, nie mają problemu ze zbytem, wszystko z produkcji "idzie" od razu do sprzedazy :roll:

Geno
23-08-2006, 15:40
W okolicznym składzie mam zawsze wysezonowany i sprawdzony styropian...
Co to znaczy "wysezonowany"? W moich okolicznych składach dostawy z fabryki są dwa razy w tygodniu i wszystko idzie ....
więc sezonowanie to chyba trwa w czasie transportu fabryka-hurtownia :) ...

Wojty

"lezakowany" przez 4-6 tygodni, potem dopiero do użycia, nie chciałbyś widzieć na swojej ścianie co sie dzieje ze styropianem prosto z produkcji.

ja14
23-08-2006, 15:50
Tym się właśnie różni firmowy styropian od niefirmowego - jest sezonowany w fabryce.
:o :o :o
w jakiej fabryce? Te, które ja znam, nie mają problemu ze zbytem, wszystko z produkcji "idzie" od razu do sprzedazy :roll:

W każdej porządnej. Styropian w czasie sezonowania znacząco się kurczy.

M@riusz_Radom
23-08-2006, 16:16
Sprawa o tyle ciekawa, że ma on firmę produkująca wagi elektroniczne i również obsuguję firmę, od której kupił tn styropian :o

Jesteś z Puszczykowa ? Chodzi o Pana H.O. ?To on ma firmę produkującą wagi elektroniczne czy jest dealerem firmy je produkującej bo to znacząca różnica ;)

Ale potwierdzam, najpewniej rozpoznać jakość styropianu ważąc go.

jabko
23-08-2006, 19:35
Zakupić i sezonować u siebie
Proste jak ..... :lol:

Wojty
24-08-2006, 08:14
Tym się właśnie różni firmowy styropian od niefirmowego - jest sezonowany w fabryce.
:o :o :o
w jakiej fabryce? Te, które ja znam, nie mają problemu ze zbytem, wszystko z produkcji "idzie" od razu do sprzedazy :roll:
W każdej porządnej. Styropian w czasie sezonowania znacząco się kurczy.
To moze dla potomnych podajcie "porządnych" producentów :)
(dla mnie to i tak nie ma juz znaczenia, bo styropian juz mam)

Wojty

ja14
24-08-2006, 08:25
Zakupić i sezonować u siebie
Proste jak ..... :lol:

I przed zakupem nie zapomnij zważyć :lol: :wink:


To moze dla potomnych podajcie "porządnych" producentów
(dla mnie to i tak nie ma juz znaczenia, bo styropian juz mam)

Producenci styropianu to w większości firmy lokalne. Chyba niewielu działa na terenie całego kraju. Na pewno porządny jest ten w kropki (choć same kropki to raczej tylko bajer):wink:

radomik
24-08-2006, 19:46
Ja kupiłam raz styropian (1 kubik) z marketu i ...... nigdy więcej. Miał byc FS15 a był może FS10.

A jak można rozpoznać gęstość styropianu? Po nacisku?
:D

A może rozpuścić określony kawałek styro we fiolce z rozpuszczalnikiem i porównać???
:wink:

Geno
25-08-2006, 07:35
Ja kupiłam raz styropian (1 kubik) z marketu i ...... nigdy więcej. Miał byc FS15 a był może FS10.

A jak można rozpoznać gęstość styropianu? Po nacisku?
:D

A może rozpuścić określony kawałek styro we fiolce z rozpuszczalnikiem i porównać???
:wink:

Ja bym zważył :wink:

jeżyk
25-08-2006, 07:46
Mariuszu z Radomia mowa własnie o H O - zwanym przed wielu laty "Kiciusiem" :lol:

sharan11
27-08-2006, 07:32
Witam,
ciekawostka odnośnie styropianu z Leroy w B-stoku.
Małża wczoraj kupiła dwie paczuszki bo zabrakło, podzieliłem sobie to na paski a tu masz: Wymiar deklarowany 1000x500 mm, wymiar faktyczny 950x450 mm-
łatwo policzyć że na 1 m3 tną nas na ponad 20 zł - złodzieje. Nie pamiętam nazwy producenta. Gdzieś wyczytałem że w większości że w marketach nie przestrzegają norm lub rżną na inne sposoby - na podstawie moich spostrzeżeń podzielam to zdanie.
Pozdrawiam,
T.O.

ja14
27-08-2006, 09:07
Niewykluczone, że jak ciepły opuszczał fabrykę to jeszcze miał te 100 na 50 :wink: :lol: