PDA

Zobacz pełną wersję : Czy i jak wykorzystać cegły z rozbiórki



Gnome
21-08-2006, 21:56
Witam,

zanim rozpocznę budowę, muszę rozebrać dom z lat 30 XXw.. Dom jest zbudowany częściowo z cegły i tu pojawia się dylemat: czy próbowac wykorzystać co lepsze cegły do różnych robót czy olać to i wywieźć wszystko.

Mój kierownik budowy (z rodziny, a więc szczerze życzliwy) uważa że "takich cegieł jak te to teraz się nie znajdzie" i chce je wykorzystać np. do wymurowania fundamentów.

Jednak każdy z szefów 3-4 ekip które widziały ten stary dom nie widzi sensu w łączeniu starego z nowym (dodam że dom będzie z ceramiki poryzowanej). Dodatkowo rozbiórka z pełnym wywozem (po)trwa ok. 4 dni, a ta z odzyskiem (cegły trzeba oczyścić, opukać, złożyć oddzielnie) - 2 razy dłużej i będzie odpowiednio droższa

Jeżeli macie jakieś doświadczenia, przemyślenia czy mozecie mi coś poradzić - proszę o wpisy.

Pzdr,

Gnome

krisga
21-08-2006, 22:23
stara cegła dobra rzecz ....dobrze wypalona [ nie to badziewie co teraz ] ......poza tym cegła tez kosztuje i zuzyjesz jej troche ...policz .....a kominy z czego robisz ? cegła czy systemowy

marekcmarecki
21-08-2006, 22:55
Jak faktycznie jest dobra i się w rękach nie rozpada to bym wykorzystał. Kupiłem sporo przed rozpoczęciem budowy i teraz bardzo się przydaje. Wyszło tanio, bo sam sobie wybieralem, teraz trochę żałuję, że nie chciało mi się trochę dłużej powybierać :D Mądry Polak po szkodzie.

ddoommiinniikk
21-08-2006, 23:05
Tu trzeba się przyjrzeć,czy te stare cegły nie mają jakich osobliwych wymiarów (mogłaby być trudność ze zgraniem z nowoczesnymi materiałami).
Ale warto brać. Jak nie wbudujesz w dom, to wykorzystasz do budowy ogrodzenia czy elementów małej architektury.

bzado
22-08-2006, 07:11
chce je wykorzystać np. do wymurowania fundamentów.


Do fundamentow to moze ich nie wykorzystuj.
Ale np. do grila, obudowy studni czy innych budowli malej architektury.

Z doswiadczenia wiem ze stare cegly sa innych wymiarow niz te nowoczesne i trudno wpasowac je do terazniejszej ceramiki.

Aga - Żona Facia
22-08-2006, 10:21
Byliśmy u znajomych w nowym domu. Na podjeżdzie i chodniczkach miał cegłę z rozbiórki. Starą cegłę. Wyglądało super, a do tego trwałe. Kilka mu zabrakło i dokupił nowe, to te od razuu mu sie pokruszyły i popękały.
Naprawdę gdybym ja miała taką możliwość to tak bym zrobiła.

bfl kam
07-10-2010, 22:10
jestem w stanie rozebrać dom który opisałeś w zamian za cegły z jego rozbiórki,prosze o odpowiedz mój nr gg 10026151 lub na forum