PDA

Zobacz pełną wersję : Zagadka do rozwiązania, co to jest?



e.kala
21-08-2006, 22:53
Przywieziono mi to na budowę, chciałabym abyście sie wypowiedzieli co to jest i ocenili tego stan. Według was, czy to nadaje się do czegokolwiek? Ciekawa jestem, czy ktoś napisze co to miało być. Jak to zobaczyłam to "zzieleniałam" :lol:
http://preview.ezedler.photosite.com/~photos/tn/3625282_348.ts1156197094999.jpg
http://preview.ezedler.photosite.com/~photos/tn/3625277_348.ts1156197091600.jpg
http://preview.ezedler.photosite.com/~photos/tn/3625285_348.ts1156197099033.jpg

ramol_1
22-08-2006, 00:55
[quote="e.kala"]Przywieziono mi to na budowę, chciałabym abyście sie wypowiedzieli co to jest i ocenili tego stan. Według was, czy to nadaje się do czegokolwiek? Ciekawa jestem, czy ktoś napisze co to miało być. Jak to zobaczyłam to "zzieleniałam" :lol:

Hymmm...
Bloczki "12stki" z BK? Cegła silikatowa raczej nie bo na niej ciężko rośnie...
Jeśli tak, to polecam 3 jeden na drugim z jednej strony, 3 z drugiej i na to deseczka - mamy już ławeczkę, do tego unit pifka i można w spokoju obserwować ja rozwija się ŻYCIE ! 8) [/i]

Jagna
22-08-2006, 01:06
Nooo....jeśli planujesz zieloną elewację....i od razu jakieś pnącza - czemu nie? Buduj. :lol:

Heath
22-08-2006, 06:42
Hmm, składowali to od północnej strony? :lol:

toomas
22-08-2006, 06:50
J u suebie tez przez pewien czas składowałem BK. Na północnych pow pojawił się mech. Kupiłem w sklepie chemie, popryskalem i po sprawie. Wszelkie ustrojstwa na BK rozwijają sie na powierzchni, łatwo sie tego pozbyć.

lackyluk
22-08-2006, 07:06
To używane czy z rozbiórki?. Jeśli nowe to zaproś przedstawiciela producenta i Azor będzie miał co robić.

miwol
22-08-2006, 07:50
Że też się opłacało do Ciebie nad morze ciągnąć popowodziowy BK spod Kłodzka... :wink:

adam_mk
22-08-2006, 08:07
Towar leżakowany. Bez wewnętrznych naprężeń. To widać.
Adam M. :lol:

e.kala
22-08-2006, 09:11
Mała podpowiedź, to nie jest BK. Zdjecia już wysłałam dostawcy :D
Nie z rozbiórki, nowe.

bul
22-08-2006, 10:04
Widziałem coś takiego na silce, która leżakowała około 2 latka

e.kala
22-08-2006, 14:44
Tak to jest cegła silikatowa. Na szczęście cała silka jest ładna i bielutka, a to idzie do wymiany.

Kurcze, a tak jak napisał ramol_1 na silce nie rośnie (też tak sądziłam) :evil: :evil: :evil:

kze
22-08-2006, 14:57
To sa bloczki fundamentowe.

e.kala
22-08-2006, 21:23
To sa bloczki fundamentowe.


:D :D :D Naprawdę cegła silikatowa :D :D :D

jabko
22-08-2006, 21:27
Ceramika albo keramzyt też by tak zarósł po 2 latach ??
Bo to chyba nie jest tylko przypadłośc BK i Silki ??

e.kala
23-08-2006, 16:29
Myślę,że wszystko by zarosło, ściśnięte, mokre, leżące długo.

Chociaż trochę jestem zawiedziona, bo myślałam, że silka jest inna, jest najlepszym materiałem budowlanym :lol: :wink: :P

jabko
23-08-2006, 19:34
To JUTONG już nie jest naj, naj, najlepszy ??

Ojej :roll:

adam_mk
23-08-2006, 22:30
Wiecie co powiedział baca jak zapytali czemu twierdzi, że jego jest najlepsze?
BO MOM! :lol:
Adam M.

Sp5es
24-08-2006, 10:59
Glony na silikacie to natura i ekologia.
Żyjątka te egzystują 1,2 mld lat.

Jedynie co, że kiepsko wygląda. Jeśli cegła jest spoista, to się nic nie dzieje.

Można odkazić ew. roztworem "bielinkowatych" preparatów domowych typu Ace (chlorowe) - je śli sie chce mieć lepsze samopoczucie.

Nałożenie świeżego tynku / zaprawy z wapnem, też zadziała na nie zabijająco (pH 14).

To tylko kwestai samopoczucia

e.kala
24-08-2006, 23:20
Glony na silikacie to natura i ekologia.
Żyjątka te egzystują 1,2 mld lat.

Jedynie co, że kiepsko wygląda. Jeśli cegła jest spoista, to się nic nie dzieje.

Można odkazić ew. roztworem "bielinkowatych" preparatów domowych typu Ace (chlorowe) - je śli sie chce mieć lepsze samopoczucie.

Nałożenie świeżego tynku / zaprawy z wapnem, też zadziała na nie zabijająco (pH 14).

To tylko kwestai samopoczucia

A nie uważacie, że nie trzeba odkażać a wymienić. Czy cegła w takim stanie powinna byc dostarczona na budowę. Jeżeli ja mam coś jeszcze z nią robić to chyba nie jest pełnowartościowy towar. Gdybym ją kupiła za niższą cenę to może bym coś robiła, ale ona zepsułaby nawet wygląd murów, wszystko takie piękne bialutkie :wink: :D

tomek_lodz
24-08-2006, 23:54
Masz rację oddaj bo zarośbięte nie powinni ci tego przywieść> Ale z drugiej strony 2 kursy hds-em ( bo najpierw muszą to to zabrać - wszak masz malutką działkę :wink: pożniej drugim kursem przywieść , do tego dwa zaladunki i dwa rozładunki to istna STRATA KASY DLA SPREDAWCY plus TWOJA JESZCZE CENNIEJSZA strata czasu. Połowę ceny opuścić musi - bo ty wtedy pójdziesz mu na rękę i zostawisz sobie ( z wielkim bólem ten produkt. A później zaprawa ( a właściwie wapno i ewentualnie jakieś ACE na tront i od wewnątrz oraz słońce i po krzyku. I masz tanio materiał. Falt że w piachu nic nie rośnie działa na Twoją korzyść jest to tylko na pow. i tylko czasowo :D 8)

e.kala
25-08-2006, 08:40
Nie bedzie dodatkowych kursów, dzisiaj przywożą następny transport silki i wymieniają tą cegłę. Wieczorem wstawię zdjęcie, jak wygląda ta wymieniona. Mam nadzieję, że będzie biała i bez nalotów :D

A chciałam wam napisać, że mój małżonek, wykonawca, kierownik uznali, że ta cegła może być. Ale cóż kobieta na budowie jest marudna :wink: i mnie to aż ciarki przechodzą jak sobie pomyślę, że takie cudo byłoby w moich ścianach :P

e.kala
26-08-2006, 13:54
Nie wymienili :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kierowca twierdził, że nic o tym nie wie, a przdstawiciel handlowy, że transport był z innej hurtowni i wymiana następnym razem. Kurde, a cegła potrzebna, chyba zakupię ACE i wypróbuję co z nia będzie.

kze
28-08-2006, 10:58
Nie wymienili :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kierowca twierdził, że nic o tym nie wie, a przdstawiciel handlowy, że transport był z innej hurtowni i wymiana następnym razem. Kurde, a cegła potrzebna, chyba zakupię ACE i wypróbuję co z nia będzie.
Współczuję.. :( Mi udało się zareklamować troszkę pth, bo przyjechał popękany.. Widać przedstawiciel handlowy kombinuje.. :cry:

aru
28-08-2006, 19:12
odp na zagadkę - to jest syf
a tak serio
są to "leżaki" - stare jak swiat; ja bym wymienił dla świętego spokoju, a to dla tego, że jednak to piasek i wapno, co ulega biodegradacji bez odizolowania od środowiska zewnętrznego