PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienka- narożniki z kafli czy listwy?



magwaw
22-08-2006, 11:41
Jak myslicie?
Co lepiej ?
Czy to tylko kwestia wizualna?

andmat1973
22-08-2006, 11:51
Chyba różnic w użytkowaniu nie ma, ja zawsze miałem płytki szlifowane - bo listwy baaardzo mi się nie podobaja.

moniqa_1977
22-08-2006, 16:27
Mam w mieszkaniu płytki szlifowane - bo zdecydowanie bardziej mi sie podobały 8)

Co do różnic - to primo wyższa cena za układanie (opłata za szlifowanie), a secundo - wieksze narażenie na uszkodzenia, wyszczerbienia.

Ja kilka mikrouszkodzeń zaliczyłam - gdyby była listwa to by ich nie było...

D`arek
22-08-2006, 17:05
Teraz norma to szlifowane. Tak mówił rok temu nasz kafelkarz. Wygląda rzeczywiście dużo lepiej. Po roku użytkowania zaliczyliśmy kilka maleńkich obtłuczeń 1-2 mm . Ale tylko w łazience gdzie jest półka na przybory do golenia. Moi domownicy są po prostu zamaszyści i zdarzyło im się po prostu zawadzić o narożnik tej półeczki.

efilo
22-08-2006, 17:39
Jestem za szlifowaniem. Mój kafelkarz stwierdził: pani, kto teraz takie badziewne listwy kupuje...

A co do obtłuczeń, żeby nie było żal - listwy sa plastikowe - szybciej się brudzą i łatwo je porysować.

abromba
22-08-2006, 18:49
Teraz norma to szlifowane. Tak mówił rok temu nasz kafelkarz. Wygląda rzeczywiście dużo lepiej. Po roku użytkowania zaliczyliśmy kilka maleńkich obtłuczeń 1-2 mm . Ale tylko w łazience gdzie jest półka na przybory do golenia. Moi domownicy są po prostu zamaszyści i zdarzyło im się po prostu zawadzić o narożnik tej półeczki.
U ,moe niestety też kilka odprysków na "bajernej" pólce z wnękami z g-k na piętrze. Niestety chyba to nadal pracuje i są jakieś miktonaprężenia. Płytki hiszpańskie Metropol. Na dole bez problemów (Opoczno). Ale i tak wygląda wg mnie o wiele lepiej niż listwy.

yama
22-08-2006, 18:54
troche chodze po chałupach ( oczywiście jak są domownicy ) i faktycznie listwy występują bardzo rzadko jest tylko jeden szczegół glazurnik musi miec wysoki poziom estetyki bo krzywe połączenia to koszmar