PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja rury PIEC-KOMIN



alexiel
22-08-2006, 11:53
Witam.
Mam taki problem że musze sie przebic przez ścianę z betonu komórkowego żeby sie dostać do komina. Bo niestety bede miał piec na ekogroszek i musze umieścić go w innym pomieszczeniu, a tam nie ma bezpośredniego dostępu do komina tylko trzeba sie przekuć właśnie przez w/w ścianę. W związku z tym mam pytanie czy bardzo duża jest tempaeratura spalin w takim piecu przy wyściu z pieca i czy nic sie nie stanie z tą ścianą, a może czymś tą rure odizolować od ściany, tylko nie bardzo wiem czym. Jakby miał ktoś jakieś pomysły to byłbym wdzięczny...

simon1234
22-08-2006, 20:14
mam ten sam problem, do izolacji użyłem wysokotemperaturowej wełny mineralnej zbrojonej drutem i folia alu

lukol-bis
22-08-2006, 20:30
Zdecydowanie polecam zrobienie większego otworu w ścianie, uwzględniającego rozszerzalność cieplną rury (nie wkładać rury w ścianę na wcisk), ponieważ może doprowadzić do pęknięcia ściany.
Pozdrawiam.

alexiel
23-08-2006, 06:39
Dzięki bardzo za odpowiedz, słyszałem że można też watą szklaną. Mam pytanie do @simon1234. Jak grubo trzeba obłożyć wełną tą rure, czy 5cm wystarczy czy wiecej masz tej wełny obłożonej, jeśli można to prosze o odpowiedź.

sebo8877
23-08-2006, 06:46
ales - fachowo ta rura to czopuch. tem spalin może dojśc tam nawet do 250C - zalecam zastosowanie gotowej wełny kominkowej 3cm co 10 cm związanej drutem pólstalowym. Otwór przez ścianę mozesz zrobic z 1cm luzem - czopuch nie ma tak dużych naprężeń by rozwaliło Ci scianę czy coś podobnego. Podejście tej rury do komina min 45 stopni - dużo ludzisków popełnia ten błąd że łaczy czopuch prostopadle do komina to bład oslabiający ciag a co za tym idzie powodujacy szybsze zarastanie komina, szybszą korozje kotła.

sebo8877

alexiel
23-08-2006, 07:00
ales - fachowo ta rura to czopuch. tem spalin może dojśc tam nawet do 250C - zalecam zastosowanie gotowej wełny kominkowej 3cm co 10 cm związanej drutem pólstalowym. Otwór przez ścianę mozesz zrobic z 1cm luzem - czopuch nie ma tak dużych naprężeń by rozwaliło Ci scianę czy coś podobnego. Podejście tej rury do komina min 45 stopni - dużo ludzisków popełnia ten błąd że łaczy czopuch prostopadle do komina to bład oslabiający ciag a co za tym idzie powodujacy szybsze zarastanie komina, szybszą korozje kotła.

sebo8877


Wielkie dzięki sebo8877!!! Pozdrawiam alexiel