PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana przyłącza elektrycznego na kablowe



Lolec
22-08-2006, 13:36
Witam

Jak poinformował mnie ZE (Warszawa-Teren) w przypadku wniosku o zmianę rodzaju przyłącza z napowietrznego na kablowe klient będzie obciążony całkowitymi kosztami tej operacji. Wg mojej orientacji koszty te są spore mimo, że praktycznie wystarczy tylko zejść ze słupa.

Mam taką sytuację, że napowietrzna LZ jest doprowadzona do rozwalającego się drewnianego baraku, który trzeba usunąć lub całkowicie odbudować. Chciałem przy tej okazji umieścić złącze w linii ogrodzenia, tuż obok podstawy słupa.

Jak myślicie czy rozwiązanie umowy na dostarczanie prądu do baraku i jednoczesna likwidacja przyłącza napowietrznego da mi możliwość złożenia następnie wniosku o przyłącze kablowe zgodnie z obecną procedurą, czyli do ZK na koszt ZE a ja tylko opłatę przyłączeniową?

filipek
23-08-2006, 08:53
Witam

Jak poinformował mnie ZE (Warszawa-Teren) w przypadku wniosku o zmianę rodzaju przyłącza z napowietrznego na kablowe klient będzie obciążony całkowitymi kosztami tej operacji. Wg mojej orientacji koszty te są spore mimo, że praktycznie wystarczy tylko zejść ze słupa.


Czeœć
Pomęcz ich jeszcze. Ja mam napowietrzne przyłšcze do działki na czas budowy. Pod koniec grudnia (2005) złożyłem wniosek o kablowe. Musiałem dopłacić różnicę wynikajšcš z opłaty ryczałtowej. Termin realizacji standardowo 2 lata chyba, że zrobię projekt itp. Technicznie sprawa prosta (sšsiad ma kablowe) tylko zejœć z słupa. Ja czekam. Zakład Pruszków.

Pozdrawiam
filipek

Lolec
23-08-2006, 13:42
Tak, tylko ja mam już umowę na dostarczanie prądu do budynku w celach mieszkaniowych, tzn jest jeszcze na poprzedniego właściciela. Zastanawiam się czy to on nie powinien najpierw wymówić. A ja potem od nowa wniosek na cele budowlane i docelowe przyłącze kablowe.