PDA

Zobacz pełną wersję : Co najpierw-zdjęcie humusu czy wytyczenie...



androzek
22-08-2006, 14:33
..przez geodetę.Miła Pani w "geodezji"powiedziłą,że najpierw wytyczenie a potem zbierani9e humusu... mam wątpliwości.

Renatka&Petronek
22-08-2006, 14:39
Jeżeli wiesz dokładnie gdzie są granice Twojej działki i pi razy oko potrafisz wymierzyć gdzie stoi dom to zrób sobie zapas po 3 metry po obwodzie budynku i ściągnij humus a potem wytyczaj. Ale bezpieczniej jest wytyczać najpierw a potem ściągać humus. Ja najpierw ściągnąłem humus a potem tyczył mi geodeta. Wziąłem zapas po 2 metry i wyszło OK. Ale mam niedużą działkę i dokładnie wytyczone granice, więc nie było problemu.

Duży Boban
22-08-2006, 14:40
..przez geodetę.Miła Pani w "geodezji"powiedziłą,że najpierw wytyczenie a potem zbierani9e humusu... mam wątpliwości.

Najpierw zgrubne wytyczenie (samemu lub z kierbudem) z marginesami 2m żeby spychacz wiedział skąd zgarnąć ziemię. Dopiero na odgarniętej ziemi wytyczasz dom z geodetą.

akacja
22-08-2006, 14:40
U mnie było odwrotnie - humus, potem geodeta. Raczej ciężko ściągać humus przy rozstawionych palikach lub ławach drutowych.

Pietrov
22-08-2006, 14:52
Nabicie ław (wytyczenie przez geodete osi budynku) PRZED wykopaniem humusu to ryzyko, że koparka/ładowarka potrąci nam "oś" do czego raczej się nie przyzna.

Wypadki się zdarzają, więc trzeba pamiętać aby przed każdą robotą (wykop, fundamenty,ściany) sprawdzić czy rozstaw osi jest zgodny z projektem.

D`arek
22-08-2006, 15:09
.przez geodetę.Miła Pani w "geodezji"powiedziłą,że najpierw wytyczenie a potem zbierani9e humusu... mam wątpliwości.

"Pani z Geodezji " miała rację ale chodziło jej pewnie o wytyczenie działki.
Nie każdy nabywca ma wbite kamienie graniczne a wówczas po kupnie, odpłatnie oczywiście, wykonuje to geodeta. Dopiero później zdjęcie humusu i wytyczenie osi budynku. Pozdrawiam