PDA

Zobacz pełną wersję : podlogowka w salonie czy potrzebny dodatkowy kaloryfer?



marta024
22-08-2006, 15:18
Zastanawiam sie nad ogrzewaniem podlogowym, tylko nie wiem czy montowac dodatkowe kaloryfery. Co o tym sadzicie? A moze ktos jest niezadowolony z takiego ogrzewania?

Wiem ze na ten temat jest duzo postow na forum, ale prosila bym tez o porade w sprawie podlogi. Plytki czy gres jakos nie bardzo podobaja mi sie w salonie a wizja cyklinowania parkietu co x lat takze mnie nie pociesza. Wiec zastanawialam sie na panelami ale widze tyle negatywnych komentarzy na ich temat ze teraz jestem kompletnie w kropce.

Prosze pomozcie

Pozdrawiam Marta

ppp.j
24-08-2006, 09:59
Po co kaloryfer? Przecież podłogówkę między innymi robi się po to by wyeliminować ten wątpliwej urody element wystroju pomieszczenia a sprawność cieplna podłogówki jest wystarczajaca.
Co do wykończenia podłogi. Miałem podobne wątpliwości. W salonie położyłem terakotę drewnopodobną w jodełkę. Jeszcze trwa etap wykończeniówki i przyznam się, że często łapie się na tym by nie rzucić młotek na podłogę, bo złudzenie drewna jest wręcz doskonałe.

tomasz sulej
27-08-2006, 13:00
Witam.

Nie ma potrzeby przy podłogówce w salonie stosowani dodatkowego grzejnika. Domyślam sie, że Pani obawy spowodowane są tym czy podłogówką poradzi sobie z ogrzaniem danego pomieszczenia. Poradzi. Nie ma najmniejszego problemu. Jeżeli zaś chodzi o same podłogi to płytki są idealne do podłogówki. Oczywiście nie oznaczxa to, że inne materiały juz nie nadają sie.


Pozdrawim Tomasz Sulej

Gryfpc
27-08-2006, 14:38
A ja uważam, że mimo wszystko należy zastosować kaloryfer (teraz są takie fantastyczne wzory i modele, które z pewnością nie będą "wątpliwej urody" wyposażeniem salonu... Dlaczego?! Z prostego powodu, kiedy jeszcze za wcześnie na rozpoczęcie sezonu grzewczaego, a w kominku nie ma się ochoty palić (lub go nie mamy), warto włączyć ogrzewanie kaloryferami, bez załączania podłogówki, która jest systemem wolnonagrzewającym się i wymagającym zasilania non stop. Jako laik zupełnie nie potrafię Ci tego jaśniej wytłumaczyć, ale ja w każdym razie zastosuję obok podłogówki również kaloryfery, a będzie też kominek... Polecam!

tomasz sulej
27-08-2006, 20:06
Witam.

Zazwyczaj jest tak, że inwestor, który decyduje sie na ogrzewanie podłogowe nie chce mieć grzejników. Jestem teraz na etapie konczenia budowy, gdzie w cześci salonu jest podłogówka zaś w drugiej cześci grzejnik podłogowy Brugman Interra. Jest to tez rozwiazani

Pozdrawiam Tomasz Sulej

Jagna
28-08-2006, 20:20
Marta a czemu chcesz jeszcze grzejnik? Czy boisz się, że sama podłogówka w mrozy nie wystarczy? Wystarczy. Przetestowaliśmy w zeszłą zimę. A tak jak pisali przedpiszcy po to się robi podłogówkę, żeby się pozbyć kaloryfera.
Co do paneli, to w sypialniach mamy podłogówkę i panele i to połączenie się sprawdza. Podłoga jest przyjemna w dotyku a w pokojach ciepło. Wybór paneli jest teraz taki, że zawrotów głowy można dostać. Ale do salonu jednak namawiałabym Cię na gres. Pamiętaj o tym, że w domu zawsze więcej się "nosi". Nawet przy pilnowaniu domowników, żeby zdejmowali buty i braku zwierząt. Panele są jednak o wiele bardziej delikatne niż kamień a dbanie o nie bardziej uciążliwe. Dodatkowym minusem paneli jest ten okropny stukot. Słychać nawet jak kot idzie. Nie wyobrażam sobie osobiście paneli w salonie, gdzie cały czas ktoś chodzi, nawet w sypialniach ten odgłos mnie irytuje :roll: Ale oczywiście to bardzo subiektywna opinia i Tobie może to w ogóle nie przeszkadzać. W każdym razie u nas gres w całej części dziennej sprawdził się na 200% i na pewno zrobiłabym to samo gdybym miała budować po raz drugi. Polecam.

Pietrov
28-08-2006, 21:48
można zrobić pod tynkiem, w bruzdach, podejścia dla kaloryfera na wypadek
gdyby się okazało w przyszłości że podłogówka działa mało wydajnie.

marta024
31-08-2006, 20:25
Po co kaloryfer? Przecież podłogówkę między innymi robi się po to by wyeliminować ten wątpliwej urody element wystroju pomieszczenia a sprawność cieplna podłogówki jest wystarczajaca.
Co do wykończenia podłogi. Miałem podobne wątpliwości. W salonie położyłem terakotę drewnopodobną w jodełkę. Jeszcze trwa etap wykończeniówki i przyznam się, że często łapie się na tym by nie rzucić młotek na podłogę, bo złudzenie drewna jest wręcz doskonałe.

A jakie plytki ukladasz? Mnie zauroczyl gres Quercia ale jest dosyc drogi :/