PDA

Zobacz pełną wersję : Cena sklepowa a producenta....



O.Tomczynski
22-08-2006, 16:07
Witam,
Od pewnego czasu poszukuje sprzętu AGD do nowego mieszkania. Nie ukrywam, że dużym czynnikiem wybranego sprzętu jest cena. Sprawdzałem już w różnych punktach i spostrzegłem ciekawą rzecz. Cena producenta jest wyższa niż oferowane przez pośredników! Np.
Kuchenka Amica G6E 3 33 S2ZpTeKDWsb na stronie producenta Amica Wronki kosztuje 1900(okolo)pln a np w EUROAGD widzialem za 1700 a na stronie sklepu internetowego Merkury za 1469pln !! O co chodzi? Wydawało mi się, że producent, który stoi na początku procesu sprzedarzy powinień miec najniższą cene, a tak nie jest.....

Acha, jeżeli możecie poradzic jakiej firmy sprzęt polecacie będę bardzo wdzięczny. Chodzi o pralkę, lodówkę i kuchenke gazową.

Pozdraiam

Pawel_T
22-08-2006, 16:12
poprostu producent nie chce zezloscic handlowcow ;)

SNCF
22-08-2006, 17:17
[quote="O.Tomczynski"]Witam, ......./quote]

mowisz nie o cenie producenta tylko sugerowanej detalicznej!

w tym wypadku sprzet o ktorym mowisz producent sprzedaje dystrybutorom w cenie 1040-1130zł netto zaleznie od upustow
reszta to "myto"

AgaS
25-08-2006, 12:12
Mi Pani w salonie mebli kuchennych na wymiar probowala tlumaczyc ze sprzet agd, ktory jest tanszy w hipermarketach jest gorszej jakosci, ze producenci (m.in. Bosch, Siemens, Amica) robia pod supermarkety typu media Markt lub Domar :)

carpedijem
25-08-2006, 12:19
Oni chyba zwykle detalicznym takie podają. Ja ostatnio dzwoniłam do producenta pustaków. Podał mi cenę 3,02zł, a w hurtowni kupiłam za 2,40zł. :P

sharan11
27-08-2006, 07:19
Witam,
chronią sieć sprzedazy.
Pozdrawiam,

SNCF
30-08-2006, 18:11
Mi Pani w salonie mebli kuchennych na wymiar probowala tlumaczyc ze sprzet agd, ktory jest tanszy w hipermarketach jest gorszej jakosci, ze producenci (m.in. Bosch, Siemens, Amica) robia pod supermarkety typu media Markt lub Domar :)

i tu jest akurat prawda

zobacz jak wyglada chocby welna rockwoola w castoramie a jak oryginalna i jakie ma parametry.
to samo tyczy sie sprzetu
modele sa podobne i zwykle nie maja wszystkich funkcji , złącz itd
ta sama rzecz sprzedawana przez market musialby byc drozsza stad sa inne.
no chyba ze produkt trafia do gazetki i sprzedaja po cenie zakupu lub ponizej dla rekalmy , by potem odbic sobie na pozostalym asortymencie

Rezi
30-08-2006, 19:07
Mi Pani w salonie mebli kuchennych na wymiar probowala tlumaczyc ze sprzet agd, ktory jest tanszy w hipermarketach jest gorszej jakosci, ze producenci (m.in. Bosch, Siemens, Amica) robia pod supermarkety typu media Markt lub Domar :)

bzdura totalna
PAni w salonie może ci sprzedać to samo za te same pieniadze - pytanie czy chce ???
daję ci słowo ze koncerny maj uporządkowany rynek ( cena A hurt i B detal jednakowa dla wszystkich od hurtowni po Media Markt
różnica tkwi jedynie w tzw opłatach marketingowych, półkowych gazetkowych etc

załóż działalnosc gosp, zwróc się do PH firmy AGD po cennik i zobaczysz jakie dostaniesz ceny - takie jak wszyscy reselerzy.



(Bosch, Siemens, Amica) robia pod supermarkety typu media Markt lub Domar ale ten towar ma inne oznaczenie niz zawarte w katalogu i zazwyczaj sztucznie rozróżniaja produkty aby upchnać stany magazynowe lub zwiększyć dostępnosć rynkowa - np seria Siemensa My Concept dostępna wyłacznie w salonach kuchennych co samo co w katalogu ale za mniejsze pieniądze)

piotr.o
31-08-2006, 07:15
Rezi nie masz racji. Nie pamiętam na jakim forum było ostatnio na temat taniego styropianu. Kupiona w markecie płyta miała rozmiar 95x45 cm a nie 50x100 i nigdzie nie było informacji że płyta jest mniejsza.
A co do upustów i jakości wielu towarów marketowych to porównaj tylko chociazby okna dachowe. Jeśli jakośc jest taka sama jak w sieci sprzedaży normalnych sklepów top cena również jest taka sama. Przy oknach " marketowych" jakośc przekroje ramiaków sa inne. A co do upustów również nie masz racji. Firma bioraca kilkanascie tirów na miesiąc czy tydzień (po jednym na market np.) zawsze dostanie inna cene jak firma co kupuje 1 tira.
Pozdrawiam Piotr