PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka...??????????????????????????????????????????? ??????



DaroMan..
22-08-2006, 18:16
Glebinowa czy kopana w kregach?
Jakie aspekty nalezy wziasc pod uwage przy wyborze rozwiazania. Czym sie kierować. Powiedzmy ze aspekt ekonomiczny mnie nie interesuje.
Sasiad mowi ze ma wode na 5 metrach i cala rodzina ja pije latami.
Zbadac ja? I potem podjąc decyzje?


Prosze o cenne uwagi..

Pozdrowienia..

DaroMan

kabietka
22-08-2006, 18:29
Glebinowa czy kopana w kregach?
Jakie aspekty nalezy wziasc pod uwage przy wyborze rozwiazania. Czym sie kierować. Powiedzmy ze aspekt ekonomiczny mnie nie interesuje.
Sasiad mowi ze ma wode na 5 metrach i cala rodzina ja pije latami.
Zbadac ja? I potem podjąc decyzje?


Prosze o cenne uwagi..

Pozdrowienia..

DaroMan


Uważam że zbadanie wody to podstawa!! :D
Czy sąsiad aby choć raz przebadał te wodę??
Przecież nie chcesz się truć na własne życzenie :evil:

Jak się okaże że woda zdatna do picia do wierć studnię głębinową :D

Pozdrawiam :D

yama
22-08-2006, 18:44
gdzies na forum czytałem ze 5 m to troche krótko zwłaszcza przy gestej zabudowie i dziurawych szambach jak mi wiercił studnie to woda tez była na kilku metrach ale ostatecznie dowiercił do 13 i powiem ze wszystkim zycze takiej wody

DaroMan..
22-08-2006, 18:45
No wlasnie o to chodzi, ze jak sie okaze ze ta podskorna jest dobra to po co mi glebinowa?


Pozdrowienia

DaroMan

krisga
22-08-2006, 19:28
co za durny temat postu .....ludzie piszcie bardziej szczegolowo o co wam chodzi :evil:

marcin_u
22-08-2006, 19:45
No wlasnie o to chodzi, ze jak sie okaze ze ta podskorna jest dobra to po co mi glebinowa?


Pozdrowienia

DaroMan

dokladnie nie ma sensu wiercic gleboko jak ta podskorna okaze sie dobra..ta z wiekszej glebokosci moze byc gorsza!!! woda z wiekszej glebokosci ma zazwyczaj wiecej zelaza co jest dosc drogie w usunieciu. zazwyczaj i tak trzeba uzdatniac wode filtrami. zrob badanie wody podskornej w sanepidzie i bedziesz wiedzial na czy stoisz.

lukol-bis
22-08-2006, 20:07
Kopanych studni to raczej sie już nie realizuje. Przy tym, stopniu zanieczyszcenia jest to rozwiazanie zdecydowanie niepolecane. Jeżeli nawet woda sąsiada jest teraz dobra, a może byc nawet bardzo dobra, to wcale nie znaczy, że będzie taka za miesiąc.
Polecam studnię wierconą tylko ekipa musi być uczciwa.
Polega to na tym, że woda na 15 - 20m może być rewelacyjna, ale ponieważ płacisz za m bieżący wiercenia pojadą Ci na 30 i będzie źle - duża zawartość żelaza.
Na własnym przykładzie przekonałem się o tym. Przez lata walczyłem z żelazem i żelazo wiele razy wygrywało.
Przyszła druga ekipa, wywiercili w tym samym miejscu na 19m i jest bardzo dobrze.
Pozdrawiam

dominikams
22-08-2006, 20:27
co za durny temat postu .....ludzie piszcie bardziej szczegolowo o co wam chodzi :evil:

No właśnie - nie mogłeś napisać, że chodzi o studnię? Aż się nie chce odpowiadać
:evil:

Ela_i_Maciek
22-08-2006, 21:24
Nasza studnia wywiercona jest na głębokość 22 m, lustro wody ustabilizowane jest na 13m, pompa zanurzona jest na 15-16 m. Woda super (identyczną studnię, robioną przez tę samą ekipę, ma 5 m dalej sąsiad i badał w Sanepidzie)...

podskórnej wody nie warto brać w gęsto zaludnionym terenie. Jak masz dużo domów w okolicy, to nigdy nie wiesz, czyj zbiornik na nieczystości akurat traci szczelność...

Pozdr
EiM

alicjam80
22-08-2006, 22:22
rozmyśliłam się :)

DaroMan..
23-08-2006, 04:40
Wybaczcie za temat postu ale czasem trzeba sie lapac roznych sposobow na przyciagniecie uwagi. :oops:

No cos juz wiem...tylko czy w okolicach Gliwic jest taka porzadna ekipa????????......watpie :cry:
Pewnie wszyscy beda chcieli wiercic prawie do 30 metrow :evil:

pozdrowienia i podziekowania...


DaroMan

dominikams
23-08-2006, 06:00
Taki tytuł wcale nie przyciąga. Są inne sposoby :wink: (ja np. wątek o tym jak się wibruję beton zatytułowałam: "potrzebuję instrukcji używania wibratora" :oops: :lol: - odzew był natychmiastowy, chociaż niekoniecznie na temat :lol: )

Pozdrawiam