PDA

Zobacz pełną wersję : BK a zima



zibzet
22-08-2006, 20:33
Wiele na tym forum jest zwolenników BK. Może ktoś z doświadczenia wie jak zachowa się dom z bloczku komórkowego bez ocieplenia pozostawiony przez zimę? Spotkałem sie z opinią, że BK bardzo wchłania wilgoć, wodę a to + mróz może powodować pęknięcia i kruszenie materiału. Bardzo proszę o opinie. Zastanawiam się nad wyborem materiału na ściany. BK jest tańszy od Porothermu ale czy z w/w powodów jest sens oszczędzać?
:roll:

Graczyk
22-08-2006, 20:51
Oczywiście że wchłania jak każdy inny pozostawiony bez zabezpieczenia w postaci dachu.
Jeśli zostawisz wyciągnięte ściany bez dachu to woda bedzie spływać po bloczkach zamiast być odprowadzana poza obrys budynku. Tego to Porotherm też nie wytrzyma ponieważ woda bedzie wpływać w kanaliki i moim daniem jeszcze gorzej rozsadzi scianę.
Jeśli natomiast zrobisz choćby więźbę, deskowanie i papę to możesz moim zdaniem budować z BK, Ceramiki lub z czego tylko zapragniesz.
A swoją drogą to co na ten temat myslą Twoje majstry?

andre59
22-08-2006, 20:55
Mój dom stał nieogrzewany przez dwie zimy i nic się nie działo.
Oczywiście stał pod dachem.

zibzet
22-08-2006, 22:13
Majstry proponują budować z Porothermu ale sami mają domy z BK!! :lol:

jajmar
22-08-2006, 22:26
Jeżeli dom przykryjesz a więc ściany nie zamakają to ja bym się nie przejmowął. Moje bloczki stały jenadną zima na paletach drugie w murze teraz ocipelam budynek:)
Z tego co wiem to bloczki z betonu komórkowego powinny wytrzmyać 10 cykli zmarzania-odmarzania, to jest i dużo i mało. Przy długiej zimie i często zminijących się warunkach moze to nastąpić w poł roku, lub w 3 lata.

krisga
22-08-2006, 22:40
Majstry proponują budować z Porothermu ale sami mają domy z BK!!
bo kiedyś nie bylo Porothermu i innego badziwia :lol: i domki stoja i dobrze sie w nich mieszka


Spotkałem sie z opinią, że BK bardzo wchłania wilgoć, wodę
a czy czasmi nie od przedstawiciela porothermu lub silki?
WSZYSTKO CO STOI NA DESZCZU "PIJE" WODE I CHLONIE WILGOĆ




Tego to Porotherm też nie wytrzyma ponieważ woda bedzie wpływać w kanaliki i moim daniem jeszcze gorzej rozsadzi scianę.

to tyczy sie wszystkiego co ma kanaliki .....

trzymaj przykryty material przed deszczem [ niewazne jaki jest] i nie zostawiaj budowy na pastwe wody i mrozu ....lepiej poczekac do wiosny, wybudować i nakryć dachem


Mój dom stał nieogrzewany przez dwie zimy i nic się nie działo.

potwierdzam na wlasnym przykladzie :lol:

ESKIMOS
22-08-2006, 22:54
Spotkałem sie z opinią, że BK bardzo wchłania wilgoć, wodę a to + mróz może powodować pęknięcia i kruszenie materiału. Bardzo proszę o opinie. Zastanawiam się nad wyborem materiału na ściany. BK jest tańszy od Porothermu ale czy z w/w powodów jest sens oszczędzać?
:roll:

To juz jakas fobia jest!
BK to doskonały i tani materiał do budowy ścian.
Jeszcze lepszy Ytong (dokładniejszy)- ale juz nie tak tani.
Łatwo wchłania wilgoć i jeszcze łatwiej ją oddaje.
Pobudowałem 3 domy z BK.
Stały w stanie surowym przez 2 zimy i nic im nie było.

Czwarty też z niego będzie.

Polecam.

PS. Juz o tym gdzies pisałem. Opodal mojego domu leży na pustej, zapomnianej działce kilkaset bloczków BK. Niczym nie przykryte leżą tak kilkanaście lat - tak twierdzą sąsiedzi.
I nic. większośc jest całych i z powodzeniem możnaby z nich budować ścianę.

Wiech
23-08-2006, 09:29
I jeszcze jeda cecha BK. Po powodzi w 1997 r BK lepiej i szybciej zniósł jak poroterm osuszanie domów z wody.Ponieważ mieszkam blisko Odry wybralem BK.Stawiając dom miałem 2 lata bez ocieplenia.Wiech

jabko
23-08-2006, 09:38
Na ceramice jest costakiego:
- trwałosć (25 cykli do -25stC - bez zmian

Jest coś takiego na karcie technicznej BK ??
Też jest wynik "bez zmian" ??

Geno
23-08-2006, 09:44
I jeszcze jeda cecha BK. Po powodzi w 1997 r BK lepiej i szybciej zniósł jak poroterm osuszanie domów z wody.Ponieważ mieszkam blisko Odry wybralem BK.Stawiając dom miałem 2 lata bez ocieplenia.Wiech
hmmm...ryzykowna sprawa budowac się z BK w poblizu wody z możliwością podtopienia, z YTONGiem było by prawdopodobnie jeszcze gorzej.

bladyy78
23-08-2006, 09:50
Ja dom postawilem z suporeksów które maja 15 lat zostaly zakupione przez mojego ojca na inny budynek ale niestety zabraklo mu checi i material zostal. I po 15 latach pomimo ze suporeksy byly slabo zabezpieczone nic wiele sie im nie stalo. Wiec jesli chodzi o trwalosc to wiem ze jest to solidny material. Mialem tez kilkaset pustaków żużlowych jednak one nie przetrzymaly pruby czasowej i skonczyly jako utwardzenie drogi.

Wiech
23-08-2006, 11:27
Geno a czemu to ryzykowna sprawa z budować sie z BK w pobliżu ewentualnych miejsc zalania wodą.tak jak pisałem wcześniej to właśnie BK najlepiej zniósł szkody popowodziowe i najwcześniej sie osuszył budynek z wody.Na temat ytonga nie wypowiadam się(myśle że tak samo).Sam na szczęście nie zastałem zalany przez powódż ale interesowałem się tą tematyką w tamtym okresie.Wiech

Geno
23-08-2006, 11:31
Geno a czemu to ryzykowna sprawa z budować sie z BK w pobliżu ewentualnych miejsc zalania wodą.tak jak pisałem wcześniej to właśnie BK najlepiej zniósł szkody popowodziowe i najwcześniej sie osuszył budynek z wody.Na temat ytonga nie wypowiadam się(myśle że tak samo).Sam na szczęście nie zastałem zalany przez powódż ale interesowałem się tą tematyką w tamtym okresie.Wiech

Długotrwałe zamoknięcie - spadek wytrzymałości nawet do 50% , jeśli następuje równocześnie np. z wiekszym osiadaniem ze względu na uplastycznienie gruntu zacznie co najmniej pękać.

toomas
23-08-2006, 11:56
Zgadzam sie z GEno. Jak BK namoknie to staje sie kruchy. Wiem bo niektore mi namokly i jak przenoszę to czuję w rękach różnicę w kruchosci materiału.

zibzet
23-08-2006, 12:57
Rozmawiałem z jednym gościem co wybudował dom w zeszłym roku a teraz wziął sie za ocieplanie. Twierdzi, że mury są obecnie tak kruche, iż jest problem z przyklejeniem styropianu. Osobiście tego nie widziałem. Facet twierdzi, że żałuje wyboru BK. Stąd mój temat postu. Czy to możliwe, żeby przez ostatnią długą i mroźną zimę tak BK pękał?

jabko
23-08-2006, 13:03
Na ceramice jest cos takiego:
- trwałosć (25 cykli do -25stC - bez zmian

Jest coś takiego na karcie technicznej BK ??
Też jest wynik "bez zmian" ??

Dlatego o to pytam

Graczyk
23-08-2006, 13:13
Rozmawiałem z jednym gościem co wybudował dom w zeszłym roku a teraz wziął sie za ocieplanie. Twierdzi, że mury są obecnie tak kruche, iż jest problem z przyklejeniem styropianu. Osobiście tego nie widziałem. Facet twierdzi, że żałuje wyboru BK. Stąd mój temat postu. Czy to możliwe, żeby przez ostatnią długą i mroźną zimę tak BK pękał?

No cóż moim zdaniem choć sam zbuduję dom z Ytonga to niestety jest ale pod warunkiem że:
1. dom stał niezabezpieczony od góry dachem i od spodu izolacją poziomą
2. sąsiedzi złośliwie polali mu tuż przed mrozami ściany wodą i niezdążyła odparować bo przecież w czasie mrozów nie ma wilgoci w powietrzu.
Oczywiście obydwa warianty traktuj jako błędy w sztuce budowlanej a nie jako standard. Mój kolega mieszka już 3 zimę w nieotylkowanym domu z Ytonga o grubści 30 cm. i daje sobie za niego rękę obciąć taki jego zdaniem jest to świetny materiał.

jabko
23-08-2006, 13:56
...bo przecież w czasie mrozów nie ma wilgoci w powietrzu.....
Dośc ciekawe stwierdzenie :lol:

A fakt faktem że BK to nie jest jakis tragiczny materiał.
To że nie może zamakać i przmarzać w tym stanie to żaden wielki minus.
Przeciez dom jest pod dachem i odizolowany od podłoża tak jak napisałeś.

Kali
23-08-2006, 14:20
...bo przecież w czasie mrozów nie ma wilgoci w powietrzu.....
Dośc ciekawe stwierdzenie :lol:

A fakt faktem że BK to nie jest jakis tragiczny materiał.
To że nie może zamakać i przmarzać w tym stanie to żaden wielki minus.
Przeciez dom jest pod dachem i odizolowany od podłoża tak jak napisałeś.

Skąd takie kategoryczne stwierdzenie, że nie może? Gdyby nie mógł, to nieotynkowane domy nie przetrwały by jednej zimy, a stoi takich w naszym kraju setki i nic się nie dzieje. Deszcze zacinają też pod kątem, bywa że godzinę po deszczu jest przymrozek ( na drogach mamy wtedy tzw. szklankę ), i nikomu BK nie rozsadziło....
Myślę, że może.

WM 08
23-08-2006, 19:35
Nasz dom stał przez minioną zimę bez ocieplenia, z oknami zabitymi deskami, ale z kompletnym dachem i nie widać NIC co by wskazywało, że zima mu zaszkodziła :D

jabko
23-08-2006, 19:39
Na ceramice jest costakiego:
- trwałosć (25 cykli do -25stC - bez zmian

Jest coś takiego na karcie technicznej BK ??
Też jest wynik "bez zmian" ??

Spytam jeszcze raz.
Macie kartki przyklejone na palecie przy dostawie BK
Co jest tam napisane przy trwałosci ??

WM 08
23-08-2006, 19:49
Jest, czy nie jest jakie to ma znaczenie? Widziałeś, żeby dom z BK ocieplony nie wytrzymał mrozów i się rozpadł? BK za to jest "cieplejszym" materiałem. Mój blok stoi od 1979 roku, jest z BK (suporeksu), ocieplony, mieszka się OK, a tej zimy mieliśmy poprzykręcane prawie wszystkie kaloryfery tak było cieplutko.

jabko
23-08-2006, 19:52
A czy ja mówie że nie.
Nie jestem przeciwnikiem BK.
Materiał jak każdy inny.

krisga
23-08-2006, 20:01
teraz jest duzy nacisk producentow na porotherm i silke ....i walcza z BK jak mogą .........[duze wsparcie medialne ], tez na tym forum ....pod przykrywka niby inwestorów ..ciagniete sa wątki [w nieskonczoność] wychwalajace nowe technologie .......robia wode z mózgu i tyle .....porównaj paratetry techniczne , koszt budowy 1m2 [ lub wielokrotnosci] , szybkość budowania......wiekszosc ekip budowlanych chce wiedzieć czym bedzie stawiany dom i od tego zalezy ich cena wykonania.

juz ci napisali ze jak zamoczysz i wystawisz na mroż ...... to wszystko ci rozsadzi

najprostszym rozwiazanie jest sprawdzenie w zamrażalniku wlasnej lodowki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jabko
23-08-2006, 20:15
teraz jest duzy nacisk producentow na porotherm i silke ....i walcza z BK jak mogą ...
Silka raczej nie walczy z Jutongiem :lol:

Ale faktycznie reklama górą.
Nie wiem dlaczego "ogół" jest tak podatny na reklamę, chyba dlatego ze głupi.
Porotherm - ceramika jak każda inna (prawie :lol: ) ale kolorują go i wygląda jakoś ładniej. Taki czerwony :lol:
Do tego kilka artykułów opłaconych profesorów i już mamy super materiał.

Nowość - Keramzyt
Wypalony z gliny. W sumie to samo co cegła (ceramika) tylko troszke inaczej przygotowany.
Pare reklam i już pogląd ze super ciepły materiał przyszłosci.

Jutong - tu przykład reklam nad reklamy.
Generalnie zwykły BK znany od lat.
Ale taki piekny, bialutki to musi być najlepszy
Tu reklama przeszła samą siebie.

Silka - znowu materiał przyszłości
Wypiera nawet Jutonga :o
Już nie Jutong jest the best. Teraz SILKA is the best.

Zbudujmy też komin a wiec
Shiedel
Od czasu wprowadzenia tej marki każdy inny komin to "gówno" które rozpadnie się za rok.
Tu nie ma konkurencji TYLKO SHIEDEL

Zbudujmy też dach:
Więżba strugana 124 krotnie. Impregnowana ciśnieniowo 3 krotnie.
Leżakowana na mysich futrach i osikana przez stuletniego bobra.
Tylko taka nadaje się do budowy.
Zwykła ścięte sosny czyli technologia znana i działająca od setek lat jest "nie do przyjęcia na budowie" :evil:



P.S - Mam zły dzień :evil:

toomas
23-08-2006, 20:18
heh..dobrze prawisz..ale ten bóbr i tak przebija wszystko :)

krisga
23-08-2006, 20:31
Więżba strugana 124 krotnie.

miażdzy :lol:

podobne ze wszystkim ...certyfikaty i opinie sie kupuje .....poza tym kasa na reklame , artykuly sponsorowane ...i biedny inwestor mysli ze fajnie sie wybudował z super kosmicznego materiału z kolorowej gazety .......a za pare lat wyjdzie na jaw ze do materialu dodawane jest jakies swinstwo co jest odpadem z jakies elektrowni i nikt tego nie chce miec u siebie skladowane ....ale przy okazji wplywa nie korzystnie na nasze zdrowie .....PRZYJEMNEGO MIESZKANIA Z SUPER TECHNOLOGIAMI


a na dodatek wyliczysz wszystko i bedziesz myslal ze masz super cieply domek ....ale podczas twojej niobecnosci ekipa ci spartoli robote ...i zeby nie wyszlo na jaw ....poprawią dla lepszego widoku wzrokowego .....a jak wezmiesz katerke termowizyjną to dopiero odkryjesz prawde :lol:

nie namawiam nikogo na BK czy inne materialy ...kazdy buduje wg zasobnosci portfela ....ale MIEJ ŚWIADOMOŚC INWESTORZE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

andre59
23-08-2006, 20:37
Więżba strugana 124 krotnie.

miażdzy :lol:

podobne ze wszystkim ...certyfikaty i opinie sie kupuje .....poza tym kasa na reklame , artykuly sponsorowane ...i biedny inwestor mysli ze fajnie sie wybudował z super kosmicznego materiału z kolorowej gazety .......a za pare lat wyjdzie na jaw ze do materialu dodawane jest jakies swinstwo co jest odpadem z jakies elektrowni i nikt tego nie chce miec u siebie skladowane ....ale przy okazji wplywa nie korzystnie na nasze zdrowie .....PRZYJEMNEGO MIESZKANIA Z SUPER TECHNOLOGIAMI
Trzeba będzie do szałasów wrócić :roll: :wink:

jabko
23-08-2006, 20:49
Nie zndre
Nie o to chodzi.

Chodzi o takie teksty:

...więźba drewniana nieimpregnowana ciśnieniowo dla mnie jest niedoprzyjęcia przy budowie domu...

Impregnacja ciśnieniowa jest OK.
Dobrze zaimpregnowana więźba jest "lepsza" od nieimpregnowanej

Tylko nie można głupio pisać że "tylko impregnowana".
Technologia OK ale nie "tylko" ona jako jedyna zapewnia że dom przeżyje nas samych.

ESKIMOS
24-08-2006, 09:56
teraz jest duzy nacisk producentow na porotherm i silke ....i walcza z BK jak mogą ...
Silka raczej nie walczy z Jutongiem :lol:

Ale faktycznie reklama górą.
Nie wiem dlaczego "ogół" jest tak podatny na reklamę, chyba dlatego ze głupi.
Porotherm - ceramika jak każda inna (prawie :lol: ) ale kolorują go i wygląda jakoś ładniej. Taki czerwony :lol:
Do tego kilka artykułów opłaconych profesorów i już mamy super materiał.

Nowość - Keramzyt
Wypalony z gliny. W sumie to samo co cegła (ceramika) tylko troszke inaczej przygotowany.
Pare reklam i już pogląd ze super ciepły materiał przyszłosci.

Jutong - tu przykład reklam nad reklamy.
Generalnie zwykły BK znany od lat.
Ale taki piekny, bialutki to musi być najlepszy
Tu reklama przeszła samą siebie.

Silka - znowu materiał przyszłości
Wypiera nawet Jutonga :o
Już nie Jutong jest the best. Teraz SILKA is the best.

Zbudujmy też komin a wiec
Shiedel
Od czasu wprowadzenia tej marki każdy inny komin to "gówno" które rozpadnie się za rok.
Tu nie ma konkurencji TYLKO SHIEDEL

Zbudujmy też dach:
Więżba strugana 124 krotnie. Impregnowana ciśnieniowo 3 krotnie.
Leżakowana na mysich futrach i osikana przez stuletniego bobra.
Tylko taka nadaje się do budowy.
Zwykła ścięte sosny czyli technologia znana i działająca od setek lat jest "nie do przyjęcia na budowie" :evil:



P.S - Mam zły dzień :evil:

Jaki zły dzień?
Chyba dzień szczerości :lol:
Wywaliłeś całą prawdę i tyle.........
Sam bym sie pod tym podpisał.

Pozdrawiam.

Graczyk
24-08-2006, 12:23
teraz jest duzy nacisk producentow na porotherm i silke ....i walcza z BK jak mogą ...
Silka raczej nie walczy z Jutongiem :lol:

Ale faktycznie reklama górą.
Nie wiem dlaczego "ogół" jest tak podatny na reklamę, chyba dlatego ze głupi.
Porotherm - ceramika jak każda inna (prawie :lol: ) ale kolorują go i wygląda jakoś ładniej. Taki czerwony :lol:
Do tego kilka artykułów opłaconych profesorów i już mamy super materiał.

Nowość - Keramzyt
Wypalony z gliny. W sumie to samo co cegła (ceramika) tylko troszke inaczej przygotowany.
Pare reklam i już pogląd ze super ciepły materiał przyszłosci.

Jutong - tu przykład reklam nad reklamy.
Generalnie zwykły BK znany od lat.
Ale taki piekny, bialutki to musi być najlepszy
Tu reklama przeszła samą siebie.

Silka - znowu materiał przyszłości
Wypiera nawet Jutonga :o
Już nie Jutong jest the best. Teraz SILKA is the best.

Zbudujmy też komin a wiec
Shiedel
Od czasu wprowadzenia tej marki każdy inny komin to "gówno" które rozpadnie się za rok.
Tu nie ma konkurencji TYLKO SHIEDEL

Zbudujmy też dach:
Więżba strugana 124 krotnie. Impregnowana ciśnieniowo 3 krotnie.
Leżakowana na mysich futrach i osikana przez stuletniego bobra.
Tylko taka nadaje się do budowy.
Zwykła ścięte sosny czyli technologia znana i działająca od setek lat jest "nie do przyjęcia na budowie" :evil:



P.S - Mam zły dzień :evil:

No chyba faktycznie kolega ma zły dzień :lol: choć sporo prawdy w tym co piszesz. reklama dźwignią handlu i niec tego nie zmieni. Natomiast każdy inwestor unie chyba sam cenić jaki materiał mu odpowiada patrząc na jego wady i zalety. Jaką ma ekipę, jak szybko i starannie chce to pobudować i wiele innych.

tomek38
24-08-2006, 18:37
jestem na etapie wyboru projektu, ale jest tylko w wersji poroterm44cm. czy opłaca się finansowo: przeprojektować i budować BK24cm+15styropian, czy pozostać przy porotermie?
[email protected]

24-08-2006, 18:55
czy opłaca się finansowo: przeprojektować i budować BK24cm+15styropian, czy pozostać przy porotermie?

opłaca sie przeprojektowac

pzdr

jabko
24-08-2006, 20:14
Za adaptację i tak musisz zapłacic.
Pewnie jakieś małe zmiany będziesz chciał i tak zrobic.
To czy chcesz zmienić materiał ścian zewnętrznych pewnie nie będzie miało wpływu na cenę adaptacji.

radomik
24-08-2006, 20:21
teraz jest duzy nacisk producentow na porotherm i silke ....i walcza z BK jak mogą ...
Silka raczej nie walczy z Jutongiem :lol:

Ale faktycznie reklama górą.
Nie wiem dlaczego "ogół" jest tak podatny na reklamę, chyba dlatego ze głupi.
Porotherm - ceramika jak każda inna (prawie :lol: ) ale kolorują go i wygląda jakoś ładniej. Taki czerwony :lol:
Do tego kilka artykułów opłaconych profesorów i już mamy super materiał.

Nowość - Keramzyt
Wypalony z gliny. W sumie to samo co cegła (ceramika) tylko troszke inaczej przygotowany.
Pare reklam i już pogląd ze super ciepły materiał przyszłosci.

Jutong - tu przykład reklam nad reklamy.
Generalnie zwykły BK znany od lat.
Ale taki piekny, bialutki to musi być najlepszy
Tu reklama przeszła samą siebie.

Silka - znowu materiał przyszłości
Wypiera nawet Jutonga :o
Już nie Jutong jest the best. Teraz SILKA is the best.

Zbudujmy też komin a wiec
Shiedel
Od czasu wprowadzenia tej marki każdy inny komin to "gówno" które rozpadnie się za rok.
Tu nie ma konkurencji TYLKO SHIEDEL

Zbudujmy też dach:
Więżba strugana 124 krotnie. Impregnowana ciśnieniowo 3 krotnie.
Leżakowana na mysich futrach i osikana przez stuletniego bobra.
Tylko taka nadaje się do budowy.
Zwykła ścięte sosny czyli technologia znana i działająca od setek lat jest "nie do przyjęcia na budowie"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
świetne, za to ty ubawiłeś mnie dzisiaj do łez

pozdrawiam :lol:

jabko
24-08-2006, 20:28
Sie pifko należy :lol:

radomik
24-08-2006, 20:31
Sie pifko należy :lol:

zapraszam serdecznie :lol:

jabko
24-08-2006, 20:54
Do Płocka ?? :cry:

radomik
26-08-2006, 06:55
no tak, tylko nie licz że zatankujesz taniej (w drodze powrotnej):D

daggulka
26-08-2006, 09:37
Się uchichrałam z tego bobra..... :D .
Właśnie niedawno polemizowałam z moim mężem i tatusiem na temat materiałów "firmowych" czyli Ytong kontra inne betony komórkowe (będziemy budować ścianę jednowarstwową). I oni np. wyznają zasadę: "to tak jak z ciuchami-kupisz bluzkę na targu za 20zł i pochodzisz w niej sezon, a kupisz z Wranglera za 200 to posłuży Ci kilka sezonów". Tylko jak to się ma do mat. budowlanych własnie? Z doświadczenia wiem, że nie zawsze to co firmowe jest najlepsze-bądż to co niefirmowe jest czasem równie dobre jak firmowe tylko o połowe tańsze.

stiff
26-08-2006, 09:48
Na ceramice jest costakiego:
- trwałosć (25 cykli do -25stC - bez zmian

Jest coś takiego na karcie technicznej BK ??
Też jest wynik "bez zmian" ??

Spytam jeszcze raz.
Macie kartki przyklejone na palecie przy dostawie BK
Co jest tam napisane przy trwałosci ??

Zgodnie z normą PN-89\B-86258