PDA

Zobacz pełną wersję : JAKĄ RYNNĘ WYBRAC?



JJACK
22-08-2006, 21:43
WITAM.MAM KOLEJNY DYLEMAT.SZUKAM RYNIEN.Z RACJI LOKALIZACJI W GÓRACH ODRADZONO MI MONTAŻ PLASTIKOWYCH.TYTANCYNK NIE PASUJE ŻONIE/BRAK WYBORU KOLORÓW/.MAM NA OKU STALOWE POWLEKANE.jEDEN ZE SPRZEDAWCOW ODRADZAŁ MI TEN WYBÓR-ŁĄCZENIE NA GUMOWE USZCZELKI MOŻE BYC NIETRWAŁE W PERSPEKTYWIE PARU LAT,A I KOROZJA IM NIEOBCA.CO O TYM SĄDZICIE?

jabko
22-08-2006, 21:47
Z tworzywa nie bo śnieg ??
Czy o coś innego chodzi z tymi górami ??

Ja się boję plastiku bo widziałem strasznie wyblakłe rynny markowe (u moich rodziców na budynku - brązowe wyblakłe od strony południowej) po dosłownie 5 latach.

A jak powlekanych nie chcesz to masz jeszcze zwykły ocynk lutowany.
Robili tak dziesiątki lat więc na pewno działa

SAVAGE7
23-08-2006, 05:39
ja mam polskiego gamrata i już po 2 latach zmienił wygląd. z plastikowych to tylko marley nie płowieje. a co do pękania pod naporem śniegu to przecież stosuje się drabinki przeciwsniegowe. no ale jeśli już zdecydowałeś że stalowe to tylko rautaruuki. solidne rynny kilkakrotnie powlekane. czysta skandynawska stal, nie to co nasza. i kolorów parę też mają, no chyba, że chcesz jakis nietypowy.

Zavadcoff
23-08-2006, 05:57
Witam,
Wczoraj kupiłem Marleya. Wiem, że jest ryzyko płowienia, ale cena też ma duże znaczenie. Najbardziej trwałym rozwiązaniem jest tytan-cynk lub miedź, ale to już Mercedes (zwłaszcza cenowo). Jeżeli nawet wypłowieje mi, to za 10 lat wymienię na następne plastikowe. W Marleyu są całkowicie plastikowe uchwyty, więc odpadnie mi problem jaki miałem z uchwytami metalowymi proszkowo malowanymi, w których farby nie ma już wcale! Śniegu nie masz się co bać, bo jeśli uchwyty dasz co max 50cm, to nic się nie stanie. Metal powlekany plastikiem może być kapryśny, bo są to 2 odmienne materiały, które równomiernie nie pracują w przypadku zmian temperatury.
Pozdrawiam

kaltam
23-08-2006, 07:24
Mam od trzech lat rynny f-my Wavin z PCV i nie się z nimi nie dzieje polecam. Co do śniegu to nie rodzaj rynny decyduje o tym czy rynna się urwie czy nie lecz prawidłowy sposób zamocowania do deski i położenia względem skosu połaci dachu. Płotki (lub inne) śnieżne polecam zabudować wyłącznie nad wejściem i garażem a z pozostałej części dachu niech śnieg się zsuwa (mniejsze obciążenie dachu).

malgoss
23-08-2006, 07:59
A ja mam scalę plastics bršz, co ciekawe dajš 10lat gwarancji na kolor :o