PDA

Zobacz pełną wersję : płytki klinkierowe na elewacji "styropianowej"



fotofox
23-08-2006, 07:23
spodobały mi sie elewacyjne płytki z Przysuchy.Czy mozna je bez problemów przykleic na elewacji ze styropianu.Cerrad i Paradyz mają 6 mm grubości a Przysucha 10.Co zrobić zeby mi to nie odpadło?Jeszcze jedno pytanko.Spotkali sie u mnie na budowie trzej wykonawcy elewacji i stwierdzili kategorycznie,ze do porothermu nie ma sensu "kołkować" styropianu,bo kołki i tak nie trzymaja,lepiej dac wiecej kleju.Czy maja rację???

piejar
23-08-2006, 07:31
spodobały mi sie elewacyjne płytki z Przysuchy.Czy mozna je bez problemów przykleic na elewacji ze styropianu.Cerrad i Paradyz mają 6 mm grubości a Przysucha 10.Co zrobić zeby mi to nie odpadło?Jeszcze jedno pytanko.Spotkali sie u mnie na budowie trzej wykonawcy elewacji i stwierdzili kategorycznie,ze do porothermu nie ma sensu "kołkować" styropianu,bo kołki i tak nie trzymaja,lepiej dac wiecej kleju.Czy maja rację???
Co do kołkowania to fakt że w pustaku trzymają gorzej niż w pełnym. Dużo zależy od doboru długości kołka i staranności montażu ze strony wykonawcy - z własnego doświadczenia wiem, że jest z tym różnie. Co do koniecznosci kołkowania to musi ją określać producent systemu. Nie wykluczone że przy małej powierzchni i niedużej wysokości można z kołków zrezygnować. Ja mam kołki i gdybym jeszcze raz robił to też bym dał.
Co do klejenia płytek to będę niedługo miał ten sam problem. Chyba damy dodatkowe kołki na siatkę albo cuś :D .
Myślę, że jeżeli cokół nie jest wysoki (u mnie ma ok 0,5 m) to nie powinno być problemów. Gdzieś na forum widziałem post goscia który okleił cokół kamieniem, była nawet fotka.

damiang
23-08-2006, 09:04
Na cokół można, na elewację nie ma sensu - już lepiej zrobić 3W z elewacją z klinkieru. Ale na to chyba trochę za późno...

kaskaa
23-08-2006, 09:38
Na stronach atlasu znalazłam taką instrukcję:
http://www.atlas.com.pl/doradztwo/porady/BDC89E50A38FB39EC1256D440023ADE7?PHPSESSID=70650a2 17cbdffeed7bdf226c63508ec

Sp5es
24-08-2006, 11:34
W temacie przyklejania ceramiki do ocieplenia - wielokrotnie podawałem założenia. Polecam przejrzeć archiwum.
To trudny i odpowiedzialny temat techniczny.

Rezi
24-08-2006, 18:49
2 warstwy siatki
kołkowanie przez I warstwe siatki ( na mokro kołkami wkręcanymi)
siatka najlepiej 160g
klej do zatapiania siatki zbrojony włóknem
kołków nie mniej niż 8 szt m2
po wyschnięciu pierwszej warstwy zatopić druga warstwę siatki
zagruntować
do klejenia okładziny- kleje elastyczne
fuga elastyczna najlepiej zbrojona

tak w skrócie