PDA

Zobacz pełną wersję : z czego budować najlepiej?????



tomekbb
23-08-2006, 08:31
wiem, że różne są opinie na ten temat, ale mimo to chciałem je poznać po jakimś czasie użytkowania. zastanawiałem się na pustakiem gazowym - stare i pewne rozwiązanie, bloczków MAX lub Termopol oraz nowoczesnym rozwiązaniem Keramzytem.
bardzo prosze o info. na ich temat.

beton44
23-08-2006, 08:56
a co to jest pustak gazowy???

Geno
23-08-2006, 09:01
widziałem piękną elewację - dom budowany z cegły rozbiórkowej, dobrze wypalonej i z POROTHREMU,wewnątrz 20 cm styropianu, na zewnątrz selekcjonowany kamień, wygląd podobny nieco do domó jakie mozna spotkać w wielkiej brytanii.

Jezier
23-08-2006, 09:15
O tak najlepiej to z kamienia i cegły pełnej.

ESKIMOS
23-08-2006, 09:25
a co to jest pustak gazowy???
Bloczek gazobetonowy, albo bloczek z betonu komórkowego.
Inaczej Ytong, zwany kiedyś siporeksem.

Geno
23-08-2006, 09:29
a co to jest pustak gazowy???
Bloczek gazobetonowy, albo bloczek z betonu komórkowego.
Inaczej Ytong, zwany kiedyś siporeksem.
Serio? Brzmi trochę jakby element był wykonany z gazu i dodatku pusty w środku co de facto oznaczałoby otoczkę gazową z próżnią wewnątrz :wink:

Tak na serio to czasami brzmi wesoło jak ktos na bloczek z BK mówi pustak :)

Kryspin
23-08-2006, 09:40
tomekbb napisał

z czego budować najlepiej

najlepiej buduje się z głową

a na poważnie to nikt ci na to pytanie nie odpowie bo ile systemów to tyle zwolenników przemnówż przez n!

Czy to z betonu komórkowego czy z kreamzytu czy z ceramiki zawsze będzie 1000 powódów za i przeciw. Sprawdź sobie koszty postawienia takiej a nie innej ściany przemnóż koszty przez sens wybrania danego rowiązania i rozważ możliwość wybrania tańszego rowiązania po to by zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na inną istotniejszą część budynku a potem skonfrontuj otrzymane informacje ze swoim portwelem i bedziesz miał odpowiedź.

jabko
23-08-2006, 09:41
Najlepiej budować z cudzego darmowego :lol:

Kryspin
23-08-2006, 09:43
z rusztowania też się dobrze buduje, najgorzej z drabiny :P :P

tomekbb
23-08-2006, 09:50
z rusztowania też się dobrze buduje, najgorzej z drabiny :P :P
:D
co do finansów to myślę, że spoko. Lepiej przy budowie więcej zainwestować niż potem cierpieć przez całe życie, bo zimno i bo się wali. :D
domek przewiduje około 154 m 2. jeśli kogoś interesuje to www.projektykatalogowe.pl projekt upb 607. Niby piszą, że najlepiej budować z pustaka ceramicznego, ale nie wiem.

Wwiola
23-08-2006, 11:31
Lepiej przy budowie więcej zainwestować niż potem cierpieć przez całe życie, bo zimno i bo się wali.


No dobra, to powiedz mi w domu z jakiego,wymienionego przez Ciebie materiału (pod warunkiem, że uzywanego zgodnie ze sztuką) było zimno i mógłby się zawalić ?

tomekbb
23-08-2006, 11:43
Lepiej przy budowie więcej zainwestować niż potem cierpieć przez całe życie, bo zimno i bo się wali.


No dobra, to powiedz mi w domu z jakiego,wymienionego przez Ciebie materiału (pod warunkiem, że uzywanego zgodnie ze sztuką) było zimno i mógłby się zawalić ?
użyłem tak zwanej przenośni :D