PDA

Zobacz pełną wersję : Motylowe budowanie - KOMENTARZE



Strony : 1 [2] 3

glowac
11-12-2007, 10:57
orientujemy sie teraz i szukamy, żeby problemu potem nie było...
tak jest łatwiej
polecamy wizytę w składzie - jest wielki i mają b duży wybór.
ale sprzedają jedynie podmiotom gospodarczym - jak przystało na prawdziwą hurtownie.
mi sie podoba piaskowiec rainbow - jest super - ale to kwestia gustu...
polecam też (w okolicy)
http://www.stoneconnection.pl/
dalej (Mszczonów):
http://www.artstone.com.pl/
http://www.interstone.pl/
ale polecam też http://www.swiat-kamienia.pl/ szczególnie zeby się zorientować co się podoba i gdzie to coś można kupić -> http://www.swiat-kamienia.pl/pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=84&Itemid=122 i http://www.swiat-kamienia.pl/pl/index.php?option=com_content&task=view&id=692&Itemid=132

Amtla
11-12-2007, 11:05
julienx
Julko,

wszystkiego najlepszego z okazji imienin i żeby się spełniały wszystkie domowe życzenia.

Sądzę, że kuchnia będzie bardzo udana i czekam z niecierpliwością....

Pozdr

julienx
11-12-2007, 11:35
orientujemy sie teraz i szukamy, żeby problemu potem nie było...
tak jest łatwiej


Niestety przewaznie jest tak, ze koncepcja zmienia sie milion razy, a jak przyjdzie co do czego to i tak trzeba na nowo szukac...

Tak było z moją kuchnią, drzwiami wew, łazienkami... :( :( :(

No ale jak macie teraz przed startem troche czasu na przeszperanie netu w poszukiwaniach wykonczenia to pewnie...

Sciskam mocno

julienx
11-12-2007, 11:37
julienx
Julko,

wszystkiego najlepszego z okazji imienin i żeby się spełniały wszystkie domowe życzenia.

Sądzę, że kuchnia będzie bardzo udana i czekam z niecierpliwością....

Pozdr

dziekuje, dziekuje....

Kuchnia nie bardzo podobna do rzeczywistości, ale bardziej chodziło mi o rozmieszczenie szafek....

jeszcze dwa miesiace i bedzie stala juz na wlasciwy, docelowym miejscu

EWAF
11-12-2007, 11:54
http://img138.imageshack.us/img138/5457/kamienjo7.jpg

mysle ze to sznurek: gdzies to juz widzialam

julienx
11-12-2007, 11:58
http://img138.imageshack.us/img138/5457/kamienjo7.jpg

mysle ze to sznurek: gdzies to juz widzialam

a co to jest. Wiemy napewno ze jest to naturalny kamien. Tylko jaki..
Najbardziej przypomina to co przeslalam Glowac czyli wapien...

semir
15-12-2007, 08:50
brawo , nie ma to jak ciepło w domku
to teraz już będziecie mieli ciepło domowego ogniska :)

ps.czy kominek jest podłączony do centralnego ogrzewania?

pozdrawiam

julienx
15-12-2007, 15:35
brawo , nie ma to jak ciepło w domku
to teraz już będziecie mieli ciepło domowego ogniska :)

ps.czy kominek jest podłączony do centralnego ogrzewania?

pozdrawiam

Tak, mamy kominek z płaszczem wodnym. W tej chwili grzeje tylko podłogówke, ale jak zbudujemy do konca cały układ, to będzie grzał wodę w zasobniku, a wiec ciepła woda w kranachi i kaloryfery...

glowac
17-12-2007, 19:45
a byłaś z wyceną w Drewexie? http://www.drewex.net.pl/
na stronie mają cennik, więc samemu wstępnie można coś wydedukować...
Salon ekspozycyjny mają na Puławskiej - 400 m2, więc jest na co patrzeć: podłoga, schody, drzwi.
nam zrobili wstępną wycenę w kilka chwil, więc może warto?
Rozumiem ze u Pazury na Trakcie Brzeskim już byłaś?

Amtla
20-12-2007, 21:09
http://www.kartki.drukifirmowe.pl/foto_galeria/1471_kartka-sw.25_2.jpg
Wiary co góry przenosi,
nadziei, która nie gaśnie,
miłości w każdej ilości
- od Bożej Dzieciny
życzy

Amtla

kasia w
22-12-2007, 23:38
http://kartki.net.pl/kartki/4/115.gif

Spokojnych, pełnych miłości i pogody ducha świąt Bożego Narodzenia i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń w nadchodzącym roku 2008 :P :P :P

glowac
24-12-2007, 08:44
Kochani życzymy Wam z całego serca dużo zdrowia, miłości, wzajemnego zrozumienia i wytrwałości w tym do czego tak wspaniale dążycie.
Oby w przyszłym roku spełniły się Wasze marzenia, abyście w końcu zasiedli całą rodziną przed rozpalonym kominkiem, wygodnie rozsiedli się w kanapach w Waszym wspaniałym domu.
Dla Antosia samych szczęśliwych dni, pełnych dziecięcych uniesień oraz malutkiego rodzeństwa.

AMM Głowaccy (Glowace)

maksiu
24-12-2007, 11:43
http://212.244.189.200/pics/choinka.jpg

'Mizerna cicha, stajenka licha, pełna niebieskiej chwały,
oto leżący przed nami śpiący w promieniach - Jezus mały'

życzenia błogosławieństwa Bożego w każdym dniu Nowego Roku
dla Ciebie i całej rodzinki składa Maksiu z rodziną

kropkq
24-12-2007, 13:15
http://www.kartki.lagata.pl/kartki/14/1192.JPG

Składa Ola

mikopiko
03-01-2008, 21:26
Hej!
ja pierwszy raz się wpisuję :D ale nie pierwszy raz tu jestem :oops:
fajnie się już u ciebie robi :D
Te pomarańczowe płytki to aparici? bardzo ładnie wyglądają :D

julienx
03-01-2008, 21:31
Hej!
ja pierwszy raz się wpisuję :D ale nie pierwszy raz tu jestem :oops:
fajnie się już u ciebie robi :D
Te pomarańczowe płytki to aparici? bardzo ładnie wyglądają :D

Witam w dzienniku, zapraszam częściej

A to widać, ze Aparici? :lol: :lol: :lol:

Trafiłaś, ale mam problem z ich domówieniem :( Zabrakło mi 3 paczki :(

mayland
03-01-2008, 22:03
Ja dzisiaj też jeździłam za płytkami. Z powodu zmiany w projekcie kilku mi zabrakło. Oczywiscie remanent. W sobotę mi sprzedadzą :evil: Więc nie jesteś sama z tym problemem :wink:
Glazurnik ma co robić więc 2 dni wytrzyma :lol:

mikopiko
03-01-2008, 22:04
Hej!
ja pierwszy raz się wpisuję :D ale nie pierwszy raz tu jestem :oops:
fajnie się już u ciebie robi :D
Te pomarańczowe płytki to aparici? bardzo ładnie wyglądają :D

Witam w dzienniku, zapraszam częściej

A to widać, ze Aparici? :lol: :lol: :lol:

Trafiłaś, ale mam problem z ich domówieniem :( Zabrakło mi 3 paczki :(

kiedyś o tym pisałaś :D
a zamawiałaś w Arcerze? :roll:
bo my tak tylko inny rodzaj ..a te pomarańczowe to jak się nazywają?
bo fajne są a ja koncepcję górnej łazienki ciągle zmieniam :oops:

julienx
03-01-2008, 22:06
quote="mikopiko"]
..a te pomarańczowe to jak się nazywają?
bo fajne są a ja koncepcję górnej łazienki ciągle zmieniam :oops:

Stripes Maiz kupowane w Arcerze :)

20x59,2

mikopiko
03-01-2008, 22:14
quote="mikopiko"]
..a te pomarańczowe to jak się nazywają?
bo fajne są a ja koncepcję górnej łazienki ciągle zmieniam :oops:

Stripes Maiz kupowane w Arcerze :)

20x59,2

:D a my będziemy mieć jazz białe i czarne ale te twoje też są ciekawe :D ..a jakie jeszcze będziecie mieć ? widziałam białe :roll:

julienx
03-01-2008, 22:21
białe i pomarańczowe + mozaika szklana sunny orange mix

narazie nie bardzo to wszystko mi sie podoba, moze przyjdzie sie przyzwyczaić, a moze jak juz skoncza cala lazienke to zacznie mi sie podobać :D

mikopiko
03-01-2008, 22:46
białe i pomarańczowe + mozaika szklana sunny orange mix

narazie nie bardzo to wszystko mi sie podoba, moze przyjdzie sie przyzwyczaić, a moze jak juz skoncza cala lazienke to zacznie mi sie podobać :D
a mi się bardzo podoba :D i właśnie tak pomyślałam jaką tu dodać mozaikę...żeby obudować wannę :D ...no chyba .. :roll: ...
a muszę ci powiedzieć, że na początku to miała być u nas ta sama płytka tylko w wersji pistacjowej :D

Muci
04-01-2008, 11:41
Julka,
sprubuj sie zapytac o te plytki Aparici w firma Kamen na Bartyckej. Moj kolega dostal tam bardzo atrakcjina cena. Moze beda mieli cos na stanie magazynowej.
Wiem ze w tej chwili jest problem s powodu inwentarizacji..ale moze bedes miala szczescie. Nawet niektory salony z plytkami sa zamkniety do poniedzialku s powodu tej inwentaricji.

minkapinka
04-01-2008, 19:08
Gratuluje postepu prac, a zwłaszcza zakupu 4 swiatełek do łazienki ;)

Zszokowałałas mnie róznica cen kominków. :o

glowac
08-01-2008, 09:54
Kochana widzę, że wszystko przyspieszyło i dużo się dzieje - wspaniale :P

Co do skrzyni (nie wiem czy szukacie kufra czy skrzyni) to polecam allegro.
My kupiliśmy parę lat temu skrzynię (planowałam ją do holu albo do pokoju któregoś z dzieci jako skrzynię na zabawki :roll: ) oddaliśmy do renowacji - i wygląda całkiem OK - niestety jest przeogromna.
Faktem jest, że za 200/300zł można kupić prawdziwy antyk i potem oddać go do renowacji albo samemu się pobawić w odrestaurowanie jej.

julienx
08-01-2008, 20:59
Kochana widzę, że wszystko przyspieszyło i dużo się dzieje - wspaniale :P

Staramy sie jak mozemy, ale i tak to nie jest tempo ktore pozwoli nam terminowo sie wprowadzić... kazdy blokuje kazdego. Hydraulik, szpachlarzy, Ci z kolei glazurników, Ci znowu parkieciarzy... i tak dalej, dalej....


Co do skrzyni (nie wiem czy szukacie kufra czy skrzyni) to polecam allegro.
My kupiliśmy parę lat temu skrzynię (planowałam ją do holu albo do pokoju któregoś z dzieci jako skrzynię na zabawki :roll: ) oddaliśmy do renowacji - i wygląda całkiem OK - niestety jest przeogromna.
Faktem jest, że za 200/300zł można kupić prawdziwy antyk i potem oddać go do renowacji albo samemu się pobawić w odrestaurowanie jej.

Obserwuje kilka aukcji... moze cos z tego wyniknie... Najlepszym miejscem na zakup kufra jest pchli targ w Kazimierzu :) ale kto ma teraz czas jezdzic do Kazimierza... a bywało się , bywało :D

mikopiko
08-01-2008, 23:00
a na Kole? byłaś tam...pewnie tak...oj mnie tam juz chyba ze sto lat nie było ale wspominam te niedziele cudnie..przechadzanie się wokół staroci :D

mikopiko
08-01-2008, 23:17
:o teraz zobaczyłam głowę :o ..czy ona wcześnie nie była owłosiona :o

mayland
09-01-2008, 06:22
Miałam taki plan kiedyś by udać sie do mojej babci na wieś. WIem, ze tam ludzie mają masę starych mebli w domach. Niepotrzebnych i chętnie sie ich pozbywają. Pamietam mieszkanie takiej jednej ciotki. Stała tam piękna aczkolwiek prosta w formie toaletka, stół, komody itp. Ciotka juz nie żyje więc ciekawe co się stało z meblami :-?
Jakby tak pojeźdizł po wsiach to naprawdę mozna duzo ciekawych rzecyz znaleść z tym tylko, ze trzeba pewnie odnowić :-?

semir
09-01-2008, 08:51
co do tego skalpu na głowie płytkarza :lol: :lol: :lol:

nam już też pare razy sie zdarzyło troszke naruszyć sufit głową :lol: :lol: :lol:

my z łazienkami moze ruszymy do 2 tygodni
pozdrowienia

mikopiko
10-01-2008, 17:35
julienx chciałam zobaczyć jakie to płytki..i chyba sie pomyliłaś bo one mają wymiar 31,6x59,2 to są takie beżowe?
a te w kwiatki też są A? ładne :D

julienx
10-01-2008, 17:49
julienx chciałam zobaczyć jakie to płytki..i chyba sie pomyliłaś bo one mają wymiar 31,6x59,2 to są takie beżowe?
a te w kwiatki też są A? ładne :D

dziekuje za wypatrzenie pomyłki, już poprawiam,

Miko to są zupełnie inne płytki. Te do sprzedania to są płytki ktore ida na podłogę do łazienki na dole... a te z kwiatkami kładziemy na gorze w łazience przy sypialni i to są dwie rozne kolekcje, inne firmy inne wymiary inne kolory

JoShi
10-01-2008, 23:21
Faktycznie piękne te Twoje płytki w łazience. Powiesz co to takiego?

julienx
11-01-2008, 08:07
Faktycznie piękne te Twoje płytki w łazience. Powiesz co to takiego?

Joshi ciesze sie, ze Ci sie podobają, to są płytki firmy Naxos - kolekcja X-OTIC

Jacobina
11-01-2008, 13:29
Julienx,
Patrzę na Twoja kuchnię i jakbym swoją widziała :). Napiszesz co, w jakim kolorze i jakiej cenie zamówiełas na blat? Mnie tez powalają ceny konglomeratu. Nie mam też pomysłu co na ścianę nad blatem więc chetnie odgapię od Ciebie :)

julienx
11-01-2008, 17:21
Julienx,
Patrzę na Twoja kuchnię i jakbym swoją widziała :). Napiszesz co, w jakim kolorze i jakiej cenie zamówiełas na blat? Mnie tez powalają ceny konglomeratu. Nie mam też pomysłu co na ścianę nad blatem więc chetnie odgapię od Ciebie :)

a zapraszam, zapraszam, moze uda mi sie wkleić zdjecia. Kafelki do kuchni wybrane. Mają byc w przyszłym tygodniu. wybrałyśmy polerowany gres o wymiarach 90x30 cm

Poniewaz nie chce zeby kuchnia byla "prowansalsko" przestylizowana (male kafle np. travertyn mocno stylizuja kuchnie) dlatego zdecydowałam sie na nowoczesne, duze, proste formy. troche eklektyzmu we wnetrzach...

To pozwoli mi uproscic i delikatnie unowoczesnic kuchnie. Oraz wprowadzic troche prostych form do dalszego wnetrza przy zachowaniu np. starych mebli.

Kolory frontów to magnolia - choc dopiero w poniedzialek zobacze probke dwoch kolorow w realu. Drewno na szafe i blat juz mam, płytki na podłoge i sciane tez...

Moze uda mi sie cos wkleic do watku. Zapraszam do obserwacji i komentarzy.

mikopiko
12-01-2008, 21:56
Mam pytanie do tego zdjęcia

http://img156.imageshack.us/img156/3678/pytki3mt3.jpg
czy to jest płyta kg nacięta?, na to idzie gips? powiedz coś o tym pliss :D

julienx
13-01-2008, 10:06
To są pocięte bloczki betonowe, ktore sa juz oklejone płyta g-k i na to mozaiką...

mikopiko
13-01-2008, 10:10
To są pocięte bloczki betonowe, ktore sa juz oklejone płyta g-k i na to mozaiką...

czyli to co widać to są bloczki?

julienx
13-01-2008, 10:15
Dokładnie. Pocięte bloczki z betonu komórkowego gr 5 lub 6 cm. Wanna musi sie na czymś trzymac, a na samym k-g nie ma za bardzo szans.

Jacobina
14-01-2008, 09:44
Julienx,
Patrzę na Twoja kuchnię i jakbym swoją widziała :). Napiszesz co, w jakim kolorze i jakiej cenie zamówiełas na blat? Mnie tez powalają ceny konglomeratu. Nie mam też pomysłu co na ścianę nad blatem więc chetnie odgapię od Ciebie :)

a zapraszam, zapraszam, moze uda mi sie wkleić zdjecia. Kafelki do kuchni wybrane. Mają byc w przyszłym tygodniu. wybrałyśmy polerowany gres o wymiarach 90x30 cm

Poniewaz nie chce zeby kuchnia byla "prowansalsko" przestylizowana (male kafle np. travertyn mocno stylizuja kuchnie) dlatego zdecydowałam sie na nowoczesne, duze, proste formy. troche eklektyzmu we wnetrzach...

To pozwoli mi uproscic i delikatnie unowoczesnic kuchnie. Oraz wprowadzic troche prostych form do dalszego wnetrza przy zachowaniu np. starych mebli.

Kolory frontów to magnolia - choc dopiero w poniedzialek zobacze probke dwoch kolorow w realu. Drewno na szafe i blat juz mam, płytki na podłoge i sciane tez...

Moze uda mi sie cos wkleic do watku. Zapraszam do obserwacji i komentarzy.

Ja zamawiałam meble z Atlasu bo chciałam jak najprostsze fronty. Wrzosową oglądałam ale zbyt ozdobne dla mnie były. Tez nie chcę stylizacji, zastanawiałam sie nad kaflami 10x30 - podłużnymi, kremowymi w kolorze mebli ale takie same mam w łazience, w kuchni przydałaby się drobna odmiana.
30x90... to brzmi smakowicie :D. Napisz jeszcze jaki kolor i jakiej firmy :)

julienx
14-01-2008, 09:59
Koloru nie znam. Kafle zamawiałam w Yeti na Bartyckiej. Jak Ci sie spodobają, to podam jakies namiary ew. z faktury.

Beda w tym tygodniu to postaram sie je wkleic.

Ja waniliowych nie chcialam, bo wydaje mi sie ze wanilia na frotnach jest juz wystarczajaca. Chcialam je odrobine odciac kolorystycznie. blizej im do podłogi niz do frontow...[/u]

Jacobina
14-01-2008, 10:04
Koloru nie znam. Kafle zamawiałam w Yeti na Bartyckiej. Jak Ci sie spodobają, to podam jakies namiary ew. z faktury.

Beda w tym tygodniu to postaram sie je wkleic.

Ja waniliowych nie chcialam, bo wydaje mi sie ze wanilia na frotnach jest juz wystarczajaca. Chcialam je odrobine odciac kolorystycznie. blizej im do podłogi niz do frontow...[/u]

Hmmm no ja mam z tym problem....

Na podłodze będe miała.... akcję parzona ;-). Drewniana podłoga wchodzi mi do kuchni i tylko wzdłuż szafek jest wąski na 60 cm pasek gresu Agrobuchtal Slate. Taki jasny beż 30x60 półpoler. Na blat i na 30cm ściany chciałam brązowy konglomerat ale zabili mnie ceną. I zgłupiałam.... Drewno na podłodze mnie obliguje do kosekwencji. Moge położyć blat drewniany ale musi być zbliżony tonacją doakacji. A kafelki na ścianie? Sama nie wiem. Ściany chciałam kawowe z grafiką w kolorze szafek. Zresztą co ja Ci będę opowiadać... zajrzyj tutaj i sama zobacz:
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,62204070.html

Może mi coś podpowiesz :)

julienx
14-01-2008, 10:30
Koloru nie znam. Kafle zamawiałam w Yeti na Bartyckiej. Jak Ci sie spodobają, to podam jakies namiary ew. z faktury.

Beda w tym tygodniu to postaram sie je wkleic.

Ja waniliowych nie chcialam, bo wydaje mi sie ze wanilia na frotnach jest juz wystarczajaca. Chcialam je odrobine odciac kolorystycznie. blizej im do podłogi niz do frontow...[/u]

julienx
14-01-2008, 10:35
Jacobina styl przepiekny, co tu duzo mowic, moj ulubiony i u mnie mam nadzieje, ze wnetrza troche do niego nawiaza.

akacje parzona ogladalismy w sobote jestem nia urzeczona. I chyba finalnie sie na nia zdecydujemy. Ale poszlaby wtedy do salonu i gabinetu.

Masz gdzies na muratorze swoj watek? czy tylko na gazecie?

julienx
14-01-2008, 10:44
Kuchnia ktora zamieszczasz na gazecie, to kuchnia Arino House z Domaniewskiej - jest to malowana na walnilie olcha - tez u nich wyceniałam. Fronty mam takie same. A kuchnia jest przepiekna.

Fronty mam takie same. Choc efekt w kuchni chcemy bardziej uzyskać podobny do Siematica:)

Jacobina
14-01-2008, 11:50
Tak, wiem, ze to Arino :). Po wstępnych oględzinach nie chcieliśmy ich mebli ze względu na materiał (drewno lub mdf łączony z drewnem), cenę i podejście do Klienta. Wygrała prywatna firma, która zrobi nam kuchnię na bazie Atlasa - fronty jak dla nas idealne, cena przyjazna. A obejrzeliśmy chyba wszystko co jest na rynku, nawet firmy z Częstochowy :D
Siematic nam się tez bardzo podobał ale nie znaleźliśmy zbliżonych do niego frontów. Wrzosowa też zdaje się ma bardziej rustykalne, prawda?

Akacja parzona jest piękna i można uzyskać z niej fajny efekt. Z ciekawości zapytam jakiego producenta akację widziałaś? My zamówieliśmy z Dreweko i co ciekawe znaleźliśmy ją w cenie 135 zł za metr a wszędzie indziej jest po 165 zł za metr.

Wątek mam tylko na Gazecie. Na drugiej czy trzeciej stronie jest projekt mojej kuchni. Wydaje się byc mniejsza niż Twoja :)

julienx
14-01-2008, 19:03
Jacobina, ja ogladałam klepke III klasy (bo taka najbardziej mi sie podobała) -94 zł/mkw. Desek z akacji nie mieli w ofercie.

Parkiety Borek - na Bemowie

Jacobina
15-01-2008, 10:26
Jacobina, ja ogladałam klepke III klasy (bo taka najbardziej mi sie podobała) -94 zł/mkw. Desek z akacji nie mieli w ofercie.

Parkiety Borek - na Bemowie

Widziałam parkiety z Borka, też nas cena zainteresowała ale kolorowe są bardzo, baliśmy się że nam zdominują wnętrze. Ładnie wgląda jeszcze akazja z firmy AZET (Bartycka) ale bardzo droga jest (ponad 160 zl za metr). Nam się najbardziej podobała ta na która się zdecydowaliśmy bo ma selekcjonowane pod względem koloru klepki dzięki czemu jest bardziej jednolita (choć nadal ma bardzo wyrazisty rysunek) i deseczki są w takim fajnym sporym rozmiarze 80x540mm. Ta na dole zdjęcia:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ph/pe/fgpe/94RTQanG3cTvVLvReX.jpg

julienx
15-01-2008, 18:06
A mozesz zdradzic na jaką sie zdecydowaliscie i ile kosztuje i gdzie taką piekna mozna dostać?

mikopiko
15-01-2008, 18:15
a dziewczyny jak dlugo trzeba czekać na parkiet? wiem...w zależności na jaki ..tylko kurcze boję się, że jak przyjdzie co do czego to okaże się , że trzeba czekać 2-3 mieś :roll: .
No i może wiecie, gdzie merbau w dobrej cenie można dostać :roll:

Julienx czekamy na kolejne zdjęcia z postępów :D , ja już nogami przebieram :oops:

julienx
15-01-2008, 18:59
a dziewczyny jak dlugo trzeba czekać na parkiet? wiem...w zależności na jaki ..tylko kurcze boję się, że jak przyjdzie co do czego to okaże się , że trzeba czekać 2-3 mieś :roll: .
No i może wiecie, gdzie merbau w dobrej cenie można dostać :roll:

Julienx czekamy na kolejne zdjęcia z postępów :D , ja już nogami przebieram :oops:

Miko ładne merbau'y w calkiem rozsadnej cenie ma wlasnie Borek - oni specjalizuja sie w akacjach i merbauach - przynajmniej tak twierdza...

mikopiko
15-01-2008, 19:02
a dziewczyny jak dlugo trzeba czekać na parkiet? wiem...w zależności na jaki ..tylko kurcze boję się, że jak przyjdzie co do czego to okaże się , że trzeba czekać 2-3 mieś :roll: .
No i może wiecie, gdzie merbau w dobrej cenie można dostać :roll:

Julienx czekamy na kolejne zdjęcia z postępów :D , ja już nogami przebieram :oops:

Miko ładne merbau'y w calkiem rozsadnej cenie ma wlasnie Borek - oni specjalizuja sie w akacjach i merbauach - przynajmniej tak twierdza...
dzięki :D

ewe
16-01-2008, 10:20
julinex- po porostu wielkie brawa .....
Chyba sie uzależniłam od Twojego dziennika bo dzien zaczynam od kawki i sprawdzenia co dzisiaj nowego u Ciebie :D
Czytając o Twoich wyborach mam nieodparte wrażenie "braterstwa dusz"
Pisz, pisz jak najwięcej no i oczywiscie zdjęcia, zdjęcia....
Napisz jaki masz pomysł na ścianę tv bo ja cały czas o niej mysle i jakos na nic nie mogę sie zdecydować.

mikopiko
16-01-2008, 20:47
Słodziak :D taki jak mój :oops: :D ,(mój ze stycznia)
Co tak mało zdjęć kafelek :roll: , my tu czekamy i czekamy.
Zaczynacie robić wjazd?, robicie ogród?

siobhan1
16-01-2008, 21:04
---

glowac
16-01-2008, 22:43
obsypanymi fundamentami?

Amtla
17-01-2008, 09:11
Witam,

nie mogę się nadziwić jak to wszystko sprawnie się u Was dzieje :) Świetna realizacja fajnych pomysłów :D

Także czekam na zdjęcia, bo zawsze coś można z takich wnętrz zgapić :wink:

Pozdr

A na jaki materiał w kuchni się zdecydowałaś?

glowac
17-01-2008, 10:49
Julienx ale dziedzić pięknie Wam rośnie :P
Miałam nadzieję, że pobawi się z naszą Marynią na spotkaniu u Zuzi - może przy innej okazji? :wink:

Musimy się zmobilizować i wziąć nr telefonu do stolarza od koleżanki (bardzo go zachwalała).
Postaramy się dziś zadzwonić :oops:

Jacobina
17-01-2008, 13:56
A mozesz zdradzic na jaką sie zdecydowaliscie i ile kosztuje i gdzie taką piekna mozna dostać?

Pewnie że mogę, to żadna tajemnica. Zdecydowaliśmy się właśnie na tę którą wkleiłam na zdjęciu. Kolorystyka...hmmmm...nieznana :D. To znaczy tak jak gdzies pisałam w zależności od próbnika miała ciut inny odcień. ten ze zdjęcia był najjjaśniejszy. W ogóle dowiedzieliśmy się że wszystkie drewna parzone i termiczne z czasem jasnieją ( a nie tak jak normalne które z czasem ciemnieją)

Ta nasza kaacja to Dreweko (producent). Kupowana na Bartyckiej 24/26 paw 100A. Cena 135 zł/metr, czeka się jakies 2 tygodnie. Ale możesz ja znaleźć też w wielu innych miejscach tyle że tam była najtaniej. A czy piękna? Zalezy co się komu podoba ;-). My nie chcieliśmy wielkiego miszmaszu kolorystycznego i dlatego wybór padł na tę właśnie podłogę.

julienx
17-01-2008, 18:54
julinex- po porostu wielkie brawa .....
Chyba sie uzależniłam od Twojego dziennika bo dzien zaczynam od kawki i sprawdzenia co dzisiaj nowego u Ciebie :D
Czytając o Twoich wyborach mam nieodparte wrażenie "braterstwa dusz"

Bardzo sie cieszę i dziekuje za miłe słowa jak byłam w ciązy miałam swoj dziennik, ale teraz nie mam tak czasu i siły na wenę :)



Pisz, pisz jak najwięcej no i oczywiscie zdjęcia, zdjęcia....
Napisz jaki masz pomysł na ścianę tv bo ja cały czas o niej mysle i jakos na nic nie mogę sie zdecydować.

Postaram sie, oczywiście na miarę czasu i możliwości. Ale zawsze zapraszamy do nas
Pozdrawiam

julienx
17-01-2008, 18:55
Słodziak :D taki jak mój :oops: :D ,(mój ze stycznia)
Co tak mało zdjęć kafelek :roll: , my tu czekamy i czekamy.
Zaczynacie robić wjazd?, robicie ogród?

Postaram sie wkrótce jakies fotki wkleić

julienx
17-01-2008, 18:58
Witam,

Sledzę Wasz wątek z zapartym tchem, musze przyznac chylę czoła, przed gustem i smakiem, budujecie poprostu wspaniały domek!
Joanna

Fajnie ze sie komuś podoba. Takie słodzenie to balsam na moje serce, bo czasem mam juz wszystkiego dosc...


No ale jak na komentarze przystało, trzeba coś skomentować, nieprawdaż?
Mianowicie, macie tak świetny dom, że szkoda by było jak byście mieli narzekać na tak niewygodne sofy. Mam niestety przyjemność korzystać z takowych i jest to jednym słowem, tragedia. Nie da sie nawet książki poczytać, żadne,nawet grubaśne poduszki nie pomagają. Odradzam zdecydowanie tego typu boki w wypoczynkach! Prosze sobie samemu wypróbować, kładąc sie na przykładowej i położyć głowę na oparciu - nie da się!
Życzę udanego polowania :)

Pozdrawiam,

Joanna

a wiesz, ze dzis w nocy o tym myslałam i tak sie własnie zastanawiałam czy to moze być wygodne??? Dzieki za rade, to bardzo cenna uwaga. Bedziemy szukac czegos innego. Bo nie zamierzam meczyc sie na czyms mało wygodnym i katowac tym siebie i gosci

julienx
17-01-2008, 19:00
obsypanymi fundamentami?

No blisko, to znaczy to też, ale głownie wstawiona została wreszcie maskownica pomiedzy oknami od kołtowni i garderoby (po prawo od drzwi) wreszcie przestał przeswitywać ten paskudny beton kom. :D

julienx
17-01-2008, 19:01
W ogóle dowiedzieliśmy się że wszystkie drewna parzone i termiczne z czasem jasnieją ( a nie tak jak normalne które z czasem ciemnieją).

Tak, też o tym słyszałam


Ta nasza kaacja to Dreweko (producent). Kupowana na Bartyckiej 24/26 paw 100A. Cena 135 zł/metr, czeka się jakies 2 tygodnie. Ale możesz ja znaleźć też w wielu innych miejscach tyle że tam była najtaniej. A czy piękna? Zalezy co się komu podoba ;-). My nie chcieliśmy wielkiego miszmaszu kolorystycznego i dlatego wybór padł na tę właśnie podłogę.

Jest piekna, dzieki za info. Poprosiłam, zeby parkieciarz postarał mi sie ją wycenić.

Amtla
17-01-2008, 21:06
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Wszystkim odpowiedziała, tylko nie mi :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :wink:

julienx
17-01-2008, 22:44
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Wszystkim odpowiedziała, tylko nie mi :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :wink:

ooo! a jak to się stało??!!! Chyba zmęczenie rzuca mi się na oczy... przepraszam.

Chetnie odpowiem na pytanie, tylko nie wiem czy chodzi o fronty, blaty, forniry czy płytki a moze jeszcze cos innego?

sciskam

INEZ2007
17-01-2008, 23:08
Bardzo ładny domek :D jaką macie dachówkę?
Powodzenia

Amtla
18-01-2008, 08:43
Ups, no tak wielka nieścisłość :)

Interesuje mnie szczególnie dobór materiałów na mebelki kuchenne, bo miałaś kiedyś bardzo zbliżoną koncepcję do mojej prywatnej wizji :wink:

Ale jak podzielisz się wiadomością na temat płytek w kuchni - będę bardzo wdzięczna, bo domek szykuje się piękny po tym co już widać w pokazanych fragmentach :D

Pozdr

Jacobina
18-01-2008, 15:38
Julienx,
Pamiętasz o mnie i płytkach na scianę w kuchni? Przebieram nóżkami z niecierpliwości ;-).
No i ciekawa jestem czy wybrałaś juz drzwi wewnętrzne... Ja cały czas zwlekam z decyzją.

julienx
18-01-2008, 18:20
Bardzo ładny domek :D jaką macie dachówkę?
Powodzenia

Dziekuje za miłe słowa,

Brass celtycka lumino brąz

Pozdrawiam

julienx
18-01-2008, 18:27
Ups, no tak wielka nieścisłość :)

Interesuje mnie szczególnie dobór materiałów na mebelki kuchenne, bo miałaś kiedyś bardzo zbliżoną koncepcję do mojej prywatnej wizji :wink:

Ale jak podzielisz się wiadomością na temat płytek w kuchni - będę bardzo wdzięczna, bo domek szykuje się piękny po tym co już widać w pokazanych fragmentach :D

Pozdr

Meble kuchenne to mdf lakierowany na magnolie + fornirowana dębem szafa lodówkowa (to samo na blat w czesci drewnianej) + blat staronowy (samsung) kolory na zdjeciach w wątku

Pozdrawiam

julienx
18-01-2008, 18:29
Julienx,
Pamiętasz o mnie i płytkach na scianę w kuchni? Przebieram nóżkami z niecierpliwości ;-).
No i ciekawa jestem czy wybrałaś juz drzwi wewnętrzne... Ja cały czas zwlekam z decyzją.

Pamiętam, pamietam, nie mialam czasu ich w tym tygodniu odebrać, ale pamietam, wiec jak tylko dotrą to je obfotografuje

Dzrzwi wybrałam, jesli chodzi o kształt - kolorystyka jest do uzgodnienia jeszcze - ale bardziej orzechowe...

W niedziele bedzie wykonawca to bede wiedziec wiecej

mayland
18-01-2008, 20:55
No to ładnie, nie ma co. Szkoda płytek i nerwów. Przykro mi że tak to wyszło. Współczuję.
Daj znać i koniecznie zrób zdjecia kominka. Pewnie nie jest tak tragicznie jak piszesz. Mnie też przerażała zabudowa bo ukradła troche salonu. Teraz wcale tego nie zauważam.

wasiek
18-01-2008, 21:38
Julinex a co było nie tak z tymi paskami płytek na obudowie? Krzywo?

julienx
19-01-2008, 20:40
No to ładnie, nie ma co. Szkoda płytek i nerwów. Przykro mi że tak to wyszło. Współczuję.
Daj znać i koniecznie zrób zdjecia kominka. Pewnie nie jest tak tragicznie jak piszesz. Mnie też przerażała zabudowa bo ukradła troche salonu. Teraz wcale tego nie zauważam.

Mi nie przykro. Ktoś za to zapłaci i to nie będę ja. Najważniejsze, ze został mi materiał, ktory akurat starczy... Materiał wykorzystają do końca, mi oddadza za niego kase, a tak musialabym go sprzedać na allegro i poszedłby albo i nie... nie ma tego złego... :D

Mayland z tym, ze kominek zabierze sporo salonu wiedzieliśmy na etapie projektu, ale jak przyszło do rzeczywistości, to jakoś jestem przerażona...
To jest ogromne, małozgrabne, zabierające przestrzeń szafisko :o

julienx
19-01-2008, 20:43
Julinex a co było nie tak z tymi paskami płytek na obudowie? Krzywo?

Na kleju popłynęly zupełnie, linie sie rozmyły i nie trzymały pionu i poziomu, jedne powpadały za bardzo do srodka inne powychodziły do przodu, nieładnie zostały ułożone w stosunku do poczatku wanny i jej gornej krawędzi, no i jescze jak brało sie reką to czuć było góry i doliny... :evil: :evil: :evil:

koszmar!!!!!!!

Teraz układane są przez P. Marka i wyglądają tak jak miały od samego początku czyli pięknie...

pozdrawiam

wasiek
19-01-2008, 21:34
No to dobrze, że tak się skończyło....... :D nie ma to jak dobre oko inwestora.... :wink:

Jacobina
21-01-2008, 13:39
Spieszę donieść, że przyjechała do mnie akacja i jest dokładnie taka jak na próbniku, wcale nie ciemniejsza i absolutnie nie czarna.

Poza tym podziwiam Cie nieziemsko. Ja mam małe mieszkanie, zaledwie 80 metrów a juz z nim walczę ponad pół roku. Nawet nie chcę myśleć co by było gdybyśmy się jednak z mężem zdecydowali na budowę domu.... Najwyraźniej jeszcze do tego nie dorośliśmy.

julienx
22-01-2008, 08:39
Spieszę donieść, że przyjechała do mnie akacja i jest dokładnie taka jak na próbniku, wcale nie ciemniejsza i absolutnie nie czarna.

Poza tym podziwiam Cie nieziemsko. Ja mam małe mieszkanie, zaledwie 80 metrów a juz z nim walczę ponad pół roku. Nawet nie chcę myśleć co by było gdybyśmy się jednak z mężem zdecydowali na budowę domu.... Najwyraźniej jeszcze do tego nie dorośliśmy.

Moja akacja jest w probie olejowo/lakierowej: ) W zaleznosci jak wyjdzie na to sie zdecydujemy...

Tez sie zastanawiam jak ja to robie (tak jak wiekszosc forumowiczów) a tak seri to kwestia samoorganizacji...

Nie idzie mi aż tak pieknie jak to moze w tym dzienniku wygląda... aż tak to nie..

mayland
22-01-2008, 08:55
julienx idzie Ci bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Jacobina
23-01-2008, 10:42
Spieszę donieść, że przyjechała do mnie akacja i jest dokładnie taka jak na próbniku, wcale nie ciemniejsza i absolutnie nie czarna.

Poza tym podziwiam Cie nieziemsko. Ja mam małe mieszkanie, zaledwie 80 metrów a juz z nim walczę ponad pół roku. Nawet nie chcę myśleć co by było gdybyśmy się jednak z mężem zdecydowali na budowę domu.... Najwyraźniej jeszcze do tego nie dorośliśmy.

Moja akacja jest w probie olejowo/lakierowej: ) W zaleznosci jak wyjdzie na to sie zdecydujemy...

Tez sie zastanawiam jak ja to robie (tak jak wiekszosc forumowiczów) a tak seri to kwestia samoorganizacji...

Nie idzie mi aż tak pieknie jak to moze w tym dzienniku wygląda... aż tak to nie..

Julienx,
Sprowadzę CIę na ziemię, chcesz? Ja robiłam równo 3 próby i żadna z nich nie była udana, każda była z innej bajki. A to mi deseczki dali nie te co trzeba a to niby tym co mieli pomazać pomazali ale jakoś tak dziwnie to zrobili, że podoga była zielona... Nia bałdzo im tam na miejscu te próbki wychodza niestety :(.
Dopiero jak parkieciarz w moim własnym domu zrobił próbkę to wyglądała tak jak wyglądać miała.

Najbardziej mi się podoba efekt po pomazaniu Exotengruntem plus wodnym lakierem 2KPU.

A... i jeszcze jedno - nie wiem czy się zorientowałaś - akacja parzona i akcja thermo to są dwa różne sposoby obróbki drewna (to samo w jesionie). I dają dwa rózne efekty kolorystyczne.

PS. Nie mogę się tych Twoich płytek do kuchni doczekać :)

mayland
23-01-2008, 13:21
Już sama końcówka, tak niewiele zostało. Trzymaj się! Teraz jest trudno. Wiem, bo sama jestem w identycznej sytuacji. Coraz bardziej się waham, więcej wątpliwości. Mało co cieszy. Tak wiele sie dzieje... Jak ochłoniemy to będziemy się cieszyć dokonanym dziełem :lol:
Dbaj o siebie żeby choroba nie położyła Cię do łóżka. Masz, mamy, tak wiele do zrobienia jeszcze i każdy szczególik trzeba dopieścić, przypilnować :roll:
Pozdrówka cieplutkie :lol:

Maja W.
23-01-2008, 15:32
Julienx mam pytanko: co to za płytki w łazience sypialnianej...co to za firma i seria? Są rzeczywiście przecudowne!!
Nie no cała bryła domu jest przepiękna.... zazdroszczę jak diabli, zapowiada się niezła rezydencja...
Czy mogłabyś wrzucić plany waszego domku (rzut parteru i poddasza)...ciekawa jestem jak to wszystko w środku jest "poukładane".
A o takich schodach jak macie zawsze marzyłam...zobaczymy co z tego wyjdzie....

julienx
23-01-2008, 17:22
Jacobina oczywiście mam świadomość różnic w procesach i wyglądzie miedzy drewnem parzonym i termo. I jest oczywiście zasadnicza. Ale jednak wybraliśmy termo.

Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało.

Co do płytek w kuchni.. miejsce pod płytki wykute, wszystko przygotowane, czeka, a płytek ni widu ni słychu... :(

julienx
23-01-2008, 17:24
Już sama końcówka, tak niewiele zostało. Trzymaj się! Teraz jest trudno. Wiem, bo sama jestem w identycznej sytuacji. Coraz bardziej się waham, więcej wątpliwości. Mało co cieszy. Tak wiele sie dzieje... Jak ochłoniemy to będziemy się cieszyć dokonanym dziełem :lol:
Dbaj o siebie żeby choroba nie położyła Cię do łóżka. Masz, mamy, tak wiele do zrobienia jeszcze i każdy szczególik trzeba dopieścić, przypilnować :roll:
Pozdrówka cieplutkie :lol:

Myland dzieki za ciepłe słowa, końcówka naprawdę nie jest łatwa - jestem juz bardzo zmęczona. Im blizej konca tym oni wiecej kują i prują... jestem przerażona :-? Mam wrażenie, ze to nigdy sie nie skończy i zawsze bedzie juz tam taki pierdzielnik i kurz po horyzont

Ale kazde miłe słowo oczywiście bardzo pomaga

julienx
23-01-2008, 17:28
Julienx mam pytanko: co to za płytki w łazience sypialnianej...co to za firma i seria? Są rzeczywiście przecudowne!!
Nie no cała bryła domu jest przepiękna.... zazdroszczę jak diabli, zapowiada się niezła rezydencja...
Czy mogłabyś wrzucić plany waszego domku (rzut parteru i poddasza)...ciekawa jestem jak to wszystko w środku jest "poukładane".
A o takich schodach jak macie zawsze marzyłam...zobaczymy co z tego wyjdzie....

Maju, płytki w łazience przy sypialni to płytki Naxos - kolekcja X-otic.

Plany domu jeszcze do niedawna były w watku, ale dostawaliśmy za duzo mejli zwiazanymi z prawami autorskimi do projektu i osobisty je usunął z wiadomych względów :)
Zawsze zapraszam do zobaczenia na żywo.

Schodów to sama jestem ciekawa. Narazie wypadł mi barierkowicz i szukam od nowa

Pozdrawiam

Amtla
23-01-2008, 17:39
Zobaczyłam kominek i....zabaczyłam swój kominek tzn. taki jak cały czas pragnę zrealizować w swoim domciu :D

Super, przepiękny i ach... i ech.....
Bardzo mi się podoba i poproszę tylko o zbliżenie kamienia.

pozdr

julienx
23-01-2008, 19:11
Zobaczyłam kominek i....zabaczyłam swój kominek tzn. taki jak cały czas pragnę zrealizować w swoim domciu :D

Super, przepiękny i ach... i ech.....
Bardzo mi się podoba i poproszę tylko o zbliżenie kamienia.

pozdr

Amtla zrobie jutro zdjęcia za dnia. Bo dzis to juz za ciemno było, a jak Panowie odjezdzali to juz trzeba bylo palic swiatlo wiec kamien zupełnie inaczej wyglada.

Ale jutro za dnia zrobie i wkleje dla Ciebie

mayland
23-01-2008, 19:29
Julienx Ty to mykaj spać bo coś Ci sie w głowie poprzewracało od tego zmeczenia :evil: :wink: Masz śliczny, klasyczny kominek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jest taki jak trzeba, nieprzesadzony, dostojny, elegancki! Pasuje do reszty i nie zawala pokoju do połowy. Jest idealny! :lol:

Amtla
23-01-2008, 20:11
mayland - złotousta jesteś, ślicznie to napisałaś, a ja tylko jeszcze raz mogę potwierdzić :D
Julienx - oczywiście, że poczekam :D i dziękuję

julienx
23-01-2008, 20:19
Zawala, zawala :( :cry: to kwestia zdjęcia jutro porobię dokładniejsze to zobaczycie jak od strony jadalni ta kolumbryna zjadła mi salon :cry: :cry: :cry: bede musiała postawic tam jakis duzy kwiat albo mebel

mayland
23-01-2008, 20:22
Proponuję zasłonkę z dżerseju 8) :evil: Będzie tak.... klimatycznie :P

A teraz poważnie, daj sobie troszkę czasu by zaakceptować nowe parametry. Przywykniesz i zapomnisz o poprzednim układzie. Też tak to odbierałam :lol:

julienx
23-01-2008, 20:41
Nawet nie zasłonkę - całą wielgachną kotarę !!! :D

Jacobina
24-01-2008, 10:38
Jesion thermo wybraliście? Pięęęęęęęękny jest, też chcieliśmy ale ceny nas powaliły na łopatki. W akcie rozpaczy zdecydowaliśmy się na jesion thermo w finishparkiecie, zapłaciliśmy nawet ale na szczęście w ostatniej chwili ochłoneliśmy, wybłagaliśmy zwrot kasy i kupiliśmy akację. Już lezy i wygląda... no prawie bo po lakierze jeszcze się zmieni na jasniejszą.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ph/pe/fgpe/LCQKMcR8KYr6NmkovB.jpg

Zakrzewianka
24-01-2008, 10:49
Julienex

bardzo ładnie wyszedł ten kominek... Ja też chcę taki :D

Dlaczego piszesz, że duży? One tak wychodzą... Co prawda, u mnie trochę w ścianę się schowa, ale też będzie taki duży

pozdrawiam serdecznie

julienx
24-01-2008, 13:31
O rany Jacobina - ja teeez tak chcę. Ale cudo - no pieknie to wyszło...

Naprawde rewelacyjnie wygląda.. no to juz sama nie wiem co robić ?! :roll:

julienx
24-01-2008, 13:33
Julienex

bardzo ładnie wyszedł ten kominek... Ja też chcę taki :D

Dlaczego piszesz, że duży? One tak wychodzą... Co prawda, u mnie trochę w ścianę się schowa, ale też będzie taki duży

pozdrawiam serdecznie

Zakrzewianka,

pisze ze duzy, bo wyobraź sobie prosty kominek na półokraglej scianie - pewnie juz widzisz o ile musza urosną boczki, zeby kominek mógł stanąc. Z jestej strony jest ok, ale z drugiej jest dwa razy taka odległosc

Jacobina
24-01-2008, 14:05
O rany Jacobina - ja teeez tak chcę. Ale cudo - no pieknie to wyszło...

Naprawde rewelacyjnie wygląda.. no to juz sama nie wiem co robić ?! :roll:

Hmmmmm... no to zależy od tego na co się nastawiłaś i jak to wygląda. Napisz co i jakiej firmy albo wrzuć zdjęcia jeśli masz to wtrącę swoje trzy grosze :D. Co nie znaczy że będzie mądrze i na temat ale zawsze spróbowac coś doradzić mogę :lol:

julienx
24-01-2008, 19:44
O rany Jacobina - ja teeez tak chcę. Ale cudo - no pieknie to wyszło...

Naprawde rewelacyjnie wygląda.. no to juz sama nie wiem co robić ?! :roll:

Hmmmmm... no to zależy od tego na co się nastawiłaś i jak to wygląda. Napisz co i jakiej firmy albo wrzuć zdjęcia jeśli masz to wtrącę swoje trzy grosze :D. Co nie znaczy że będzie mądrze i na temat ale zawsze spróbowac coś doradzić mogę :lol:

Myśmy wybrali klepke z jesionu termo 22 mm bo tak mamy wylane poziomy podłóg, chce to polakierować lakierem wodnym pół mat i to tyle co wiem...

Material zalatwia parkieciarz, ktory bedzie u nas robił parkiety i schody...
Mysle ze w połowie lutego zaczna układać

glowac
25-01-2008, 05:21
Julienx jak miło zajrzeć do Waszego dziennika - :P
Telefon zapisałam - zbieramy sprawdzone namiary :oops:

Pięknie, pięknie - naprawdę :P

Jacobina
25-01-2008, 08:37
O rany Jacobina - ja teeez tak chcę. Ale cudo - no pieknie to wyszło...

Naprawde rewelacyjnie wygląda.. no to juz sama nie wiem co robić ?! :roll:

Hmmmmm... no to zależy od tego na co się nastawiłaś i jak to wygląda. Napisz co i jakiej firmy albo wrzuć zdjęcia jeśli masz to wtrącę swoje trzy grosze :D. Co nie znaczy że będzie mądrze i na temat ale zawsze spróbowac coś doradzić mogę :lol:

Myśmy wybrali klepke z jesionu termo 22 mm bo tak mamy wylane poziomy podłóg, chce to polakierować lakierem wodnym pół mat i to tyle co wiem...

Material zalatwia parkieciarz, ktory bedzie u nas robił parkiety i schody...
Mysle ze w połowie lutego zaczna układać

No to wyluzuj :) Jesion thermo jest przepiękny - ani za ciemny, ani za jasny, taki akuracik. Na jesion parzony bym się nie zdecydowała bo kolor nie ten ale thermo jak najbardziej. Jak pokażesz zdjęcia to pewnie będę wzdychała do nich zazdrośnie ;-)

Płytki, płytki, płytki..... :lol:. Moze chociaż nazwę napisz to je sobie skoczę na żywo obejrzeć :)

julienx
25-01-2008, 09:31
Jacobina - jutro bede na Bartyckiej to wejde do Yeti sie o nie zapytać, kiedy w końcu raczą mi go dostarczyć.

Płytki - Figaro 30x90

Pozdrawiam,

p.s a mi własnie lepiej od początku podobał sie jesion parzony, ale nie robią go w parkiecie, a deska jest baaardzo droga. Kolor mi sie podoba i mam wrażenie że człowiek sie przy nim tak nie zasprząta jak przy terhmo.

ewe
25-01-2008, 09:46
julinex- jednym słowem zapowiadaja sie piękne wnetrza - kominek bardzo mi się podoba , delikatny , subtelny, widac styl.
Mam pytanie dotyczace gresu na dole - jaka to firma i jeszcze prosze o zdjecie po ułozeniu, napisz prosze czy zdecydowałaś sie na fugę czy też bezfugowo. Gnębi mnie jasna fuga czy ja dam rade to utrzymac w czystości.
Pozdrawiam i jak codzień czekam na nowinki z " motylkowego" domku :)

Jacobina
25-01-2008, 12:56
Jacobina - jutro bede na Bartyckiej to wejde do Yeti sie o nie zapytać, kiedy w końcu raczą mi go dostarczyć.

Płytki - Figaro 30x90

Pozdrawiam,

p.s a mi własnie lepiej od początku podobał sie jesion parzony, ale nie robią go w parkiecie, a deska jest baaardzo droga. Kolor mi sie podoba i mam wrażenie że człowiek sie przy nim tak nie zasprząta jak przy terhmo.

Ależ robią jesion parzony w parkiecie!!!!! No Dreweko go przynajmniej miało chociaż teraz to mi zasiałaś nutkę niepewności, może ja już niedowidzę albo niedosłyszę.... :roll:

julienx
25-01-2008, 13:18
julinex- jednym słowem zapowiadaja sie piękne wnetrza - kominek bardzo mi się podoba , delikatny , subtelny, widac styl.
Mam pytanie dotyczace gresu na dole - jaka to firma i jeszcze prosze o zdjecie po ułozeniu, napisz prosze czy zdecydowałaś sie na fugę czy też bezfugowo. Gnębi mnie jasna fuga czy ja dam rade to utrzymac w czystości.
Pozdrawiam i jak codzień czekam na nowinki z " motylkowego" domku :)

Dziekuje. Ewe gres na dole to Marbella Ivory. Fuga bedzie ale bardzo mala - żywiczna. Bezfugowo sie nie dało, bo gres okazał się dośc niewdzieczy, do 2-3 mm róznicy na plytce. Takze zeby go ułozyc to musieli sporo przebierać płytki. Ale słysze ze przy gresie zdarza sie to nagminnie.

Zdjęcia porobie, jak kurz opadanie :D bo teraz to nic nie widać oprocz siwego kurzu po horyzont.

a'propos czy macie takie wrazenie ze ten kurz nigdy sie nie skoczy i wiecznie trzeba bedzie go sprzatac, z wszelkich zakamarków bedzie wylaził jak widmo ??? :o :D drraaaamat!

julienx
25-01-2008, 13:20
Jacobina ja juz głupieje, tego wszystkiego jest za duzo na moj maly motylowy rozumek.

Kazdy klepie inne terorie, a szczegolnie fachowcy z danego tematu. Co sie trafi do jakiegos to inne teorie sprzedaje :o :wink: ehhh zyzn...

julienx
25-01-2008, 20:22
Jacobina dzwoniłam do Yeti mają poślizg. Płytki najprawdopodobniej bedą we czwartek

as24
27-01-2008, 13:37
Szukamy właśnie podobnego portalu, a Twój idealnie wpasował się w nasze wizję.

Czy mogłabyś podać z jekiego kamienia jest zrobiony (i jaki kolor) oraz podac jego wymiary zewnętrzne, wymiary otworu na wkład oraz głebokość portalu.

Dziekujemy...

julienx
27-01-2008, 19:43
Szukamy właśnie podobnego portalu, a Twój idealnie wpasował się w nasze wizję.

Czy mogłabyś podać z jekiego kamienia jest zrobiony (i jaki kolor) oraz podac jego wymiary zewnętrzne, wymiary otworu na wkład oraz głebokość portalu.

Dziekujemy...

as24 kamień to marmur

kolor - crema marfil

wymiary - musze obmierzyc bo nie wiem, kamień był przycinany na wymiar. W najszerszym miejscu chyba 150 cm ale jeszcze potwierdze..

as24
27-01-2008, 19:51
Bardzo dziekuje i czekam na wymiary. Nasz kominek jest usytuowany w srodku domu podobnie jak Wasz i musimy nieco poszerzyc sciane do ktorej bedzie przyklejony kominek, tak aby taki portal sie zmiescil...

Dlatgo te wymiary maja dla nas znaczenie, tym bardziej ze u Was proporcje sa baaardzo trafione.

semir
28-01-2008, 08:08
dawno mnie tu nie było
:o

widzę że idziecie ładnie do przodu
ładne płytki
no i super kominek wam wyszedł, bardzo ładny.

pozdrowienia

julienx
28-01-2008, 20:03
As24 pomierzyłam:

długośc samej zabudowy - 180cm
długość kominka - 150 cm
długość wkładu (samej szyby) -67 cm

julienx
28-01-2008, 20:06
dawno mnie tu nie było
:o

widzę że idziecie ładnie do przodu
ładne płytki
no i super kominek wam wyszedł, bardzo ładny.

pozdrowienia

No nie było, nie było... czekałam na nowe wpisy, ale widze ze w czasie przerwy od dziennika sporo i u Was sie zadziało.

Dzieki za miłe słowa, ciesze sie ze Ci sie podoba

wasiek
28-01-2008, 20:51
No nic tylko pogratulować kominka.... :D Jak widzę gust mamy baaardzo podobny, poniewaz mój kominek będzie wyglądał podobnie. Nie wiem jeszcze na jaki kolor kamienia sie zdecydujemy ale to dopiero jak pojedziemy go wybierać. Tak prawdę mówiąc to za duzego wyboru nie mamy, poniewaz podłoga będzie jasnobezowa - gres połaczony z drewnem merbau i kolorki kamienia też cos w tym stylu. Mój kominek jest usytuowany w rogu i sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało.

wasiek
28-01-2008, 20:52
AAAA jak tam łazienka skończona? Chciałabym zobaczyc jak wyglądają płytki w całosci juz ułożone....pokaż zdjęcie oki?

julienx
28-01-2008, 21:25
No nic tylko pogratulować kominka.... :D Jak widzę gust mamy baaardzo podobny, poniewaz mój kominek będzie wyglądał podobnie. Nie wiem jeszcze na jaki kolor kamienia sie zdecydujemy ale to dopiero jak pojedziemy go wybierać. Tak prawdę mówiąc to za duzego wyboru nie mamy, poniewaz podłoga będzie jasnobezowa - gres połaczony z drewnem merbau i kolorki kamienia też cos w tym stylu. Mój kominek jest usytuowany w rogu i sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało.

Wasiek kominek angielski w rogu mozna zobaczyc u mojej sąsiadki w dzienniku u Zuzzy... ten sam kamien i wzor choc odrobinę inaczej zaaranzowany - bardzo ładny

Muci
29-01-2008, 09:21
Czesc Julka,
kominek wyszedl super.Bardzo, bardzo mi sie podoba!! Widze ze tez idelanie dobralasz plytki na podlodze do koloru marmuru. U mnie tez bedzie angelski kominek. Mam pytanko, co to za gres?
Podziwiam cię s tej mozaiki. Ja mam troche mozajek teraz w mieszkaniu i ekipa glazurnikow, mnie przeklinala. Ulorzenie takie cacko..to nie zły wezwanie. To wyglada pieknie, jestem ich fanka, ale jest.. nie praktyczne na podlodze. Czyscenie, tych fug..;-((
Ale chciałam sobie zrobyc mozaika na szcianki w lazience i na obudowie wanny..Nawet na forum muratora ktos pokazywal piekny mozajki z marmuru, ktore sam zrobyl.
Mam pytanko, jaka to robis: na siatce okladas kawalecki mozaika, wedlug wlsanego wzoru. Potem każdy kawałek przyklejasz do tej siatki, ze smarujesz kawałkach kleju i na nich już z góry przyklejasz siatki? Jaki klej używasz?

julienx
30-01-2008, 19:47
Dzieki Muci.

Gres to marbella ivory,

przyklejam mozaike do siatki za pomoca pistoletu z klejem na goraco.

Muci
31-01-2008, 10:49
Julka,
nie moge sie doczekac i ze bym zobaczyla koncowe efekt. Mozaika planujesz w przedpokoju przy schodach? Bedzie super wygladalo, patrzac na nej , jak sie schodzi z gory. Jaka siatka urzywas, taka jak do tynkow, ze specjalna? Ten klej dobrez czyma?

samigom
31-01-2008, 12:26
Zapowiada sie super dekoracja, ;podziwiam za cierpliwość w przyklejaniu tej mozaiki :D

Jakieś nowe wieści z frontu robót?

julienx
31-01-2008, 18:57
Klej trzyma ze hoho:)

Siatka to taka zwykła Baumita ktora uzywalismy na styropian na zewnatrz.

Bede ja wklejac w holu przy schodach

julienx
31-01-2008, 18:58
Zapowiada sie super dekoracja, ;podziwiam za cierpliwość w przyklejaniu tej mozaiki :D

Jakieś nowe wieści z frontu robót?

Dziekuje, rzeczywiscie sporo trzeba mieć do tego cierpliwości - ale ja musze przyznac ze lubie taką dłubaninę, choc bolą mnie juz opuszki palców i mam mdłosci od wachania tego kleju o zawrotach i bolu głowy nie wspomne :)

Jutro pokleje troche jeszcze i troche przerwy bo padne

mikopiko
31-01-2008, 19:31
Hej :D :D
Fajnie wygląda twoja mozaica :D
A jak to potem będzie? Pytam z ciekawości, będziesz w całości naklejała na ścianę czy cieła :roll:

mikopiko
31-01-2008, 19:32
A i jeszcze jedno :D
dziedzic bardzo do ciebie podobny :D

Zakrzewianka
31-01-2008, 20:00
Ale świetna mozaika! A dziedzic rzeczywiście podobny :D

Pozdrawiam serdecznie i z zapartym tchem podglądam postępy :D

julienx
01-02-2008, 20:48
Hej :D :D
Fajnie wygląda twoja mozaica :D
A jak to potem będzie? Pytam z ciekawości, będziesz w całości naklejała na ścianę czy cieła :roll:

W całości wklejam w podłoge, do tego dotną mi gres i temat zamkniety :)

julienx
01-02-2008, 20:48
A i jeszcze jedno :D
dziedzic bardzo do ciebie podobny :D

a wszyscy mówią, ze to skóra zdarta z osobistego ;)

julienx
01-02-2008, 20:50
Ale świetna mozaika! A dziedzic rzeczywiście podobny :D

Pozdrawiam serdecznie i z zapartym tchem podglądam postępy :D

zapraszam, zapraszam, w miarę możliwości staram sie wklejac zdjęcia na bieżąco...

Za dwa tygodnie kończą glazuricy i będzie wtedy wiecej do pokazania

Pozdrawiam

glowac
02-02-2008, 07:15
Julienx dzielna z Ciebie kobieta - rozumiem, że na czas klejenia mozaiki, dziedzica "sprzdałaś" komuś pod opiekę :lol:
Już wyobrażam sobie Ciebie z pistoletem i małego pomocnika chcącego ułożyć własną mozaikę :wink:

Proszę powiedz mi czy będziecie mieli kocioł gazowy?
Macie może namiar na jakąś sprawdzoną firmę od kotłów?
Szukamy kogoś sprawdzonego do wyceny - a namiarów brak :cry:

julienx
03-02-2008, 20:52
Julienx dzielna z Ciebie kobieta - rozumiem, że na czas klejenia mozaiki, dziedzica "sprzdałaś" komuś pod opiekę :lol:
Już wyobrażam sobie Ciebie z pistoletem i małego pomocnika chcącego ułożyć własną mozaikę :wink:

Proszę powiedz mi czy będziecie mieli kocioł gazowy?
Macie może namiar na jakąś sprawdzoną firmę od kotłów?
Szukamy kogoś sprawdzonego do wyceny - a namiarów brak :cry:

Mam dwie chętne babcie i dziadka do pomocy - to znacznie ułatwia sprawę. Dziś na chwile wpadliśmy na budowe, rozpalić w kominku i co... jedna kostka z mozaiki natychmiast znalazła sie w dziobie u Dziedzica. Jak on by mi pomagał, musiałabym po 10 minutach pojechać do szpitala na płukanie żołądka :D :D :D

Kocioł będziemy mieli, jak będzie gaz :) a kiedy... hmm mowią ze w tym roku - narazie kominek jest wystarczający.

Piec sprzedał nam z usługami hydraulik - Bodzio o cudnym uśmiechu zwany również Badym :)

Narazie go nie kupujemy, bo nie chcemy zeby mijała nam gwarancja, jak juz bedzie gaz to kazemy go kupić i zamontować.

Pozdrawiam

glowac
12-02-2008, 21:24
zaglądam, podglądam a tu ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :cry:

siobhan1
13-02-2008, 20:22
---

semir
14-02-2008, 07:52
gratuluje wytrwałości przy mozaice :)

tak się zastanawiam co będzie na pierwszy obiad podane w teł ładnej kuchni ?
:)

pozdrowienia i życzymy dalszych postępów w pracach bez przeszkód
byle do przodu !!!

Muci
14-02-2008, 09:33
Julka,
jestem zachwycoba twojej mozaice. Jestem pod welkim wrazenie.Mam pytanko, jak bedes doczynala takie maly kawalecki? Te plytecki do kuchni sa super. Wszystko, przedpokoj, mozaika, kuchnia..zgralas rewelacjine.

julienx
14-02-2008, 14:07
Muci niestety na to pytanie dzis Ci nie odpowiem, bo sama nie wiem.

Temat jest do przejscia i kuzyn osobistego ma na to jakis magiczny sposób bo kilka mi juz przecial, ale nie chce zdradzic jaki - bez flaszki za info nie chce gadać :lol:

Napewno wiem ze nie tna tego maszynowo (flexem) bo mozaika rozpada sie w pył - za mały kamien, za goraca temperatura cięcia - to juz przerabialismy i nie idzie tego tym sposobem pociac.

On to chyba obcegami jakos łupie - ale musze od niego to wydobyc.
Zreszta zobowiazał sie ze mi pomoze jak skonczy swoja robotę, narazie czekam.

Pozdrawiam

mayland
14-02-2008, 16:31
Czyli na święta maieszkamy w nowych domach? 8) :lol: :lol: Odliczaj te dni bo ja nie liczę tylko sprawdzam Twój licznik :lol:
My tez nie zrobimy nic więcej na zewnątrz przed zamieszkaniem. Za jakis czas o tym pomyślę. Narazie to co pisałaś, rzeczy niezbedne by zamieszkać. Garderobę robimy sami w systemie Antonius z Ikea. Myślimy też nad szafami wnekowymi by zorbić samodzielnie. Najwyzej tylko wykonanie drzwi zlecimy. Ale środek i montaż to sami. Zawsze bedzie troszke taniej. :roll:
Daj znać co wymyślicie z tymi zabudowami. Może coś podpatrzymy :wink:

julienx
14-02-2008, 21:13
Myland definitywnie przeprowadzamy sie 15 marca niezależnie w jakim stanie będzie dom. Ale przeciez z kazdym dniem lepszym. Miesiac to calkiem sporo jeszcze. Mam nadzieje, ze uda mi sie jeszcze pomalowac: sypialnie, łazienki, Dziedzica pokoj, kuchnie (musze) i troche dołu... reszte w trakcie...

Wlasnie dostałam wycene wszystkich mebli do zabudowy pod wymiar: 29.800zł - czy to nie przesada? :o :o

Uwaga: pozycja 12 - lustro 170x 60 - 1650 zł - przepraszam za co??????
za kawałek lustra obitego 4 deskami????? no chyba ich powaliło!

Pozycja 3 - szafka na buty - 3080 zł - za lakierowany mdf????? :o :o :o

nieeee no panstwo moye myli - to juz przesada i to spora!

samigom
14-02-2008, 21:17
Nie... 1600 za lustro? Julienx, skąd ty ich wzięlas???

julienx
15-02-2008, 07:27
Nie... 1600 za lustro? Julienx, skąd ty ich wzięlas???
no wlasnie od kuchni bo jesli chodzi o ten temat to byli konkurencyjni
ale widze ze czas na zmiany

glowac
15-02-2008, 07:33
Julienx zadzwoń do tego gościa od zabudowy - naprawdę robi cudeńka i jest fajny cenowo :D

minkapinka
15-02-2008, 10:11
[
Wlasnie dostałam wycene wszystkich mebli do zabudowy pod wymiar: 29.800zł - czy to nie przesada? :o :o
łoooo rany :o a ile tych mebli? jak duze? i z czego?

minkapinka
15-02-2008, 10:18
Julienx zadzwoń do tego gościa od zabudowy - naprawdę robi cudeńka i jest fajny cenowo :D

poproszę namiary na fajnego gościa od cudeniek :D

mikopiko
15-02-2008, 10:45
Nie... 1600 za lustro? Julienx, skąd ty ich wzięlas???
no wlasnie od kuchni bo jesli chodzi o ten temat to byli konkurencyjni
ale widze ze czas na zmiany

:roll: ostatnio chciałam dowiedzieć się ile kosztuje łóżko, które w sklepie w Jankach kosztuje 3000, napisałam maila do jakiegoś producenta, który robi takie same łóżka (zaznaczę , że do małego producenta ) i jaką dostałam cenę :roll: ..ponad 5000 :o . Mąż powiedział, żebym im odpisała, że nie mamy zamiaru utrzymywać całej ich rodziny przez miesiąc :roll: ..no bo przy takiej cenie to chyba goście mają średnio 1 klienta na kilka mieś :roll: .
Jednym słowem wszystkim się w...chyba poprzewracalo :roll:

A co do postępów to...ech :D pięknie :D

glowac
16-02-2008, 20:22
Julienx zadzwoń do tego gościa od zabudowy - naprawdę robi cudeńka i jest fajny cenowo :D

poproszę namiary na fajnego gościa od cudeniek :D

dam za kawę z ciastkiem :wink: :lol: :lol:

podeślę wieczorem
całus

mikopiko
16-02-2008, 21:57
U nas też się tak brudzi ale nasze mokre i sosnowe :-? :wink: , ale można to odczyścić :D . Fajny środek w Castoramie kupiliśmy.

semir
21-02-2008, 08:01
jaki wybraliście centralny odkurzacz

my byliśmy tydzień temu w firmie z odkurzaczami, byliśmy nastawieni na hasky
ale nam odradzili, powiedzieli że pospuł się serwis i od jakiekoś roku zaczęły się więcej psuć jak kiedyś, chyba zdecydujemy sie na beam.

pozdrowionka

julienx
21-02-2008, 19:11
jaki wybraliście centralny odkurzacz

my byliśmy tydzień temu w firmie z odkurzaczami, byliśmy nastawieni na hasky
ale nam odradzili, powiedzieli że pospuł się serwis i od jakiekoś roku zaczęły się więcej psuć jak kiedyś, chyba zdecydujemy sie na beam.

pozdrowionka

My mamy husky

semir
22-02-2008, 07:25
powiadomili was jak kupowaliście odkurzacz żeby nie odkurzać tzw.budowlanych śmieci (kurz, pył,gips) bo traci sie gwarancję wtedy
( przy wszystkich rodzajach odkurzaczy)

pozdrowienia.

semir
22-02-2008, 07:29
pięknie wyszła ta magnolia super :)

ja nie mam cierpliwości do takich rzeczy :lol:

mikopiko
22-02-2008, 17:17
Mi też się magnolia bardzo, ale to bardzo, bardzo podoba :D .
Ja mam cierpliwość, tylko babć i dziadków brak w nadmiarze :-? a z dwoma ancymonami to bym mogła może listek ułożyć :roll: .
A przy okazji to gdzieś się zamawia taki projekt :roll:

julienx
22-02-2008, 20:26
Semir, odkurzacz nie zostanie zamontowany dopoki nie zamieszkamy. Nie ma mowy, zebym dała go w łapska tym psujom - no way.

Jak juz wysprzątamy sie z najgorszych brudów to dopiero zaczne go urzywac, tak jak normalny w domu - w cywilizowanych warunkach - bo narazie to jeden wielki plac boju... :o :o

julienx
22-02-2008, 20:28
Mi też się magnolia bardzo, ale to bardzo, bardzo podoba :D .
Ja mam cierpliwość, tylko babć i dziadków brak w nadmiarze :-? a z dwoma ancymonami to bym mogła może listek ułożyć :roll: .
A przy okazji to gdzieś się zamawia taki projekt :roll:

Dzieki bardzo...

Projekt sie rysuje samemu :)

BTW jesli ktos ma ochote na jakis wzor z mozaiki - to moge ulozyc

mikopiko
22-02-2008, 20:54
Mi też się magnolia bardzo, ale to bardzo, bardzo podoba :D .
Ja mam cierpliwość, tylko babć i dziadków brak w nadmiarze :-? a z dwoma ancymonami to bym mogła może listek ułożyć :roll: .
A przy okazji to gdzieś się zamawia taki projekt :roll:

Dzieki bardzo...

Projekt sie rysuje samemu :)

BTW jesli ktos ma ochote na jakis wzor z mozaiki - to moge ulozyc

No dobra :D rysujesz i co potem? :roll: dajesz do kogoś, żeby ci przerobił na kwadraciki? :roll: (mozaikę) Kurcze i gdzie tą mozaikę potem nabyłaś.
Możesz powiedzieć po kolei co i jak, pewnie i tak nie zrobię ale jestem bardzo ciekawa :D Lubię się uczyć :D
A co do cierpliwości to ja np. haftuje richelieu, krzyżyki, płaski, kiedyś roiłam na drutach, szydełkowałam :lol: :lol: :lol: więc i to bym zrobiła :lol:
Jeszcze raz : bardzo ładnie to wyszło :D

julienx
25-02-2008, 09:29
Ja zrobiłam to tak:

rysuje wzor w skali 1:1 nakładam na to siatke jakos przyszpilam zeby sie nie ruszała.

Material kupuje gotowy w plastrach 30x30 cm. - kostki 1,5 cm. (bodajze 144 kostki w calym plastrze) Namaczam cały dzien i skrobie. Wyschniety materiał zaczynam kleić na klej gorący z pistoletu i to cała zabawa.

Na taka mozaike jak moja poszło mi ok 15 plastrów.

Zycze powodzenia

Pozdrawiam

mikopiko
25-02-2008, 09:40
Dzięki :D
A jeszcze jedno ta mozaica jest gresowa czy kamienna i gdzie można ją kupić? W normalnych sklepach z glazurą? :roll:

semir
25-02-2008, 09:42
gratuluje cierpliwości i pomysła...super :)
no i żeby Wam się udało przeprowadzić tak jak chcecie :)

pozdrowionka

julienx
25-02-2008, 11:40
Dzięki :D
A jeszcze jedno ta mozaica jest gresowa czy kamienna i gdzie można ją kupić? W normalnych sklepach z glazurą? :roll:

to jest mozaika marmurowa. Ja ją kupowałam na Bartyckiej (jestem z Warszawy)

julienx
25-02-2008, 11:42
gratuluje cierpliwości i pomysła...super :)
no i żeby Wam się udało przeprowadzić tak jak chcecie :)

pozdrowionka

Dziekuje. No bardzo bysmy chcieli sie przeprowadzic w terminie i pewnie tak będzie, choc dom bedzie wymagał jeszcze bardzo duzo nakładów pracy i czasu

sciskam.

p.s. niby Wam sie tak nie spieszy a idziecie jak burza :)

semir
26-02-2008, 07:04
gratuluje cierpliwości i pomysła...super :)
no i żeby Wam się udało przeprowadzić tak jak chcecie :)

pozdrowionka

Dziekuje. No bardzo bysmy chcieli sie przeprowadzic w terminie i pewnie tak będzie, choc dom bedzie wymagał jeszcze bardzo duzo nakładów pracy i czasu

sciskam.

p.s. niby Wam sie tak nie spieszy a idziecie jak burza :)

my planujemy przeprowadzke ok czerwca lipca , a robotnicy przychodzą pokolei jak trzeba nawet w terminie :)
ale chcemy sie przeprowadzić jak wszystko bedzie cacy :)
elewacja, kostka brukowa na miejscu itp.

ps. dom i tak zawsze potrzebuje żeby mu duzo czasu poświęcic, a o nakładach niewspomne :)
pozdrowionka

Muci
26-02-2008, 10:43
Julka,
mozaika wyszla rewelacjnie, bardzo mi sie podoba. Mam tylko pytanko, dla czego moczyc mozajka w skrobie? Ona jes przeklejona na papierze (porcelanosa) lub na siadce (wloskie). Rozumiem ze jesli jest na sietce papierowy, a ja namoczyc, ta siatka ci sie nie porozrywala? Ja myslalam ze jak jest wiekszy kawalek, to mozna preklejc kawalek z originalnej sziatki i w tedy nie wklejasz kamiczek po kamicka.
Ze robyles, kawalecku po kawalecku. Ja hawtuje gobeliny i w niektorych czasopisma jak sie dobre poszuka, mozna sobie wziac prawie gotowy schemat i na postawie tym schematu ukladac mozajka..;-))

julienx
26-02-2008, 19:48
No niby papier ale tak polepiony, ze nie sposob tego oskrobac, a tak namaczam i problem z głowy :D

Muci
27-02-2008, 10:58
Julka,
a to nie wystarczylo namoczyc w zwyklej wody, a w skrobie?
Nie prejmuj si es tymi plytek. cziekawa jestem ile u nas beda takie pokniecia...
Juz i tak przerabialam mejsce grzejnika w lazience, bo dalam tak ze sie nie dalo drzwi otworzyc od kabiny..;-((

julienx
27-02-2008, 13:23
Nie w skrobi tylko w ciepłej wodzie. A potem oskrobać :D

Amtla
27-02-2008, 20:34
O jejciu, jak ślicznie się robi... :D

Aż mi się chce płakać, że to nie u mnie :cry:

mayland
27-02-2008, 20:36
A szopem Atlasa próbowaliscie? To srodek do czyszczenia płytek po fugach. :roll:

Mój glazurnik miał fugować beżowy gres polerowany. Zaimregnował go a potem zrobił próbę fugowania ciemną brązową fugą. Tragedia. Płytka wokół fugi się przebarwiła. Początkowo myślał, ze to wina impregnatu. Zrobił próbe na czystej płytce i to samo sie robiło. Zostawały sine plamy których nie można usunąć. Całe szczęście, ze tylko próbę zrobił w rogu. Kupiliśmy inną, jaśniejszą fugę. Jest ok.

glowac
27-02-2008, 21:49
no no - ładnie ładnie
Gratulacje za postępy
robi się coaz ładniej:)

Zakrzewianka
28-02-2008, 08:11
Ale pięknie :o. Jeszcze trochę :D . Szczerze zazdroszczę tego etapu. Ciekawa jestem, jak u nas to pójdzie.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na zdjęcia kuchni!

semir
28-02-2008, 09:01
pięknie finiszujecie, wynurza się coraz wiecej piękne wnętrze.

a co do tych fug to wiem że są specjalne czyściki do żywic epoksydowych.
zapytaj w sklepie z farbami , klejami itp.( tylko podobno są drogie)
jak dowiem się czegoś więcej to napisze.
pozdrawiam.

semir
28-02-2008, 09:08
dowiedziałem się że do czyszczenia z żywic epoxydowych jest
PCI RS-Reiniger taka nazwa
tylko w pojemnikach 5 l
i koszt niestety ok 400 zł


mam link do strony o tym preparacie
www.dytrych.pl/PCI/08_Produkty_dodatkowe_maszyny_i_urzadzenia_oraz_cz esci_zami.pdf

julienx
28-02-2008, 19:55
Dzisiaj kupiłam 1 literek specyfiku sopro za jedyne.... 320 zł :o :o :o

z gresu na wysoki połyski - zeszło... ale reszty nie rusza!!!!!!!

chce mi się płakać :( :( :(

minkapinka
29-02-2008, 07:54
Pytanie o sufit podwieszany - planuje taki sam :)
o ile obniża pomieszczenie?
jaka macie wysokość na parterze?

A fugą się nie martw, jestem przekonana, ze panowie sobie poradzą.

Muci
29-02-2008, 08:33
Julka spolczuje,
ja kiedys zie wyczyczylam dokladnie od razu zwykla fuge i mialam straszny problem.. a tej ziwycy to koszmar. Mam pytanko, dla czego panowe nie wyczyscili tego od razu, a zostawili? Tym dluzej tym gorzej..ale na pewno oni znaja sposob na czysczenie.

semir
29-02-2008, 09:20
współczuje również, dowiedziałem się że zywica epok. po 3 dniach jest praktycznie niedousunięcia,jedynie jakims skrobakiem, papier delikatny ścierny,
a potem wypolerować ,
mam pytanie , czy płytki w kuchni fugowali żywicą epoksydową?

pozdrowienia.

acca5
29-02-2008, 11:41
Ja sie wtrace a propo mozaiki fajna strone znalazlam może sie komus przyda http://www.mosaicmarble.com/affiliate_affiliate.php
Przykro mi z ta żywicą epoksydową :cry:

julienx
29-02-2008, 16:20
Pytanie o sufit podwieszany - planuje taki sam :)
o ile obniża pomieszczenie?
jaka macie wysokość na parterze?

A fugą się nie martw, jestem przekonana, ze panowie sobie poradzą.

Na parterze mamy 275 cm sufit jest obniżony o 18 cm. Wizualnie nie jest to cięzkie. Jakoś kuchnia zrobiła sie przytulniejsza. Dochodza jeszcze do tego listwy 8,5 cm wiec sama przerwa na światło zostaje 9.5 cm

Pozdrawiam

julienx
29-02-2008, 16:23
Julka spolczuje,
ja kiedys zie wyczyczylam dokladnie od razu zwykla fuge i mialam straszny problem.. a tej ziwycy to koszmar. Mam pytanko, dla czego panowe nie wyczyscili tego od razu, a zostawili? Tym dluzej tym gorzej..ale na pewno oni znaja sposob na czysczenie.

Jako tako poczyścili, ale jak wycierali te fugi to porozmazywali szmatami.

Wiec jak sie spojrzy na gres pod swiatło, albo sloneczko przyswieci to widac takie rozmazania...

brrr...

urwe im głowy

julienx
29-02-2008, 16:27
współczuje również, dowiedziałem się że zywica epok. po 3 dniach jest praktycznie niedousunięcia,jedynie jakims skrobakiem, papier delikatny ścierny,
a potem wypolerować ,
mam pytanie , czy płytki w kuchni fugowali żywicą epoksydową?

pozdrowienia.

Płytki w kuchni sa takie same jak w całym domu (na podłodze) i wszystkie zostały wyfugowane epoksydowymi spoinami...

marza sie tylko te na podłodze, reszta jest ok.

julienx
29-02-2008, 16:30
Ja sie wtrace a propo mozaiki fajna strone znalazlam może sie komus przyda http://www.mosaicmarble.com/affiliate_affiliate.php
Przykro mi z ta żywicą epoksydową :cry:


acca5 dzieki za linka. Bardzo fajna stronka. To juz jest naprawdę najwyższa szkoła jazdy...

Muci
01-03-2008, 11:21
Julka,
mam pytanko, Jakie swaiatlo zainstalowales w ten sufit podwieszany w kuchni. Ja planuje cos podoblego u siebie w salonu i mam dylemat. Wsztawic ledy, ze taki sznur swiatelek. Jesli chodzi o drzwi, takie samy widzialam na Bartickej u dwuch producentow. Bo chce takie, tylko ze u mnie jest problem ze musza byc zrobiony z drewno miranti. To sa drzwi na wymiar, robia miranti, dab. Cena okolo 2 tys za sztuka. Moze sprobuje wytumaczyc gdzie to jest. To jest jak jest pierwszy wijazd na Bartyckej po prawej stronie. Za pawiolionem gdzie jest Yeti, jest nastepny pawilion(rownolegle do Bartyckej). Wejscie jest ot stronie ulicy.

julienx
01-03-2008, 21:05
Muci to jest taki specjalny łancuch na lampki samochodowe. Daje fajne przytulne swiatło. Mozna go kupić w sklepie z listwami na Bartyckiej lub innym oświetleniowym

Specjalnie dla Ciebie wklejam zdjecia

http://img181.imageshack.us/img181/3705/acuchmd9.jpg (http://imageshack.us)

kasia w
01-03-2008, 21:44
Witaj julienx :D
Dawno tu nie zaglądałam...
a tu za niedługo przeprowadzka SUPER :lol: :lol: :lol:
ale to zleciało szybko :lol:
Strasznie jestem ciekawa Twojej kuchni :P

p.s. Ładna z ciebie kobitka :lol: :lol: :lol:

Pozdrówki kasia

Muci
02-03-2008, 07:43
Julka
dzieki za fotke. Ja widzoalm takie lanczuchy, ale najpier mnie przerazyl cena 150zl za 2m, a po drugiie mocy-150Wat.. Jak ja potzrbuke, polaczyc 10 takie 2-owych lancuchow, to ju z wychodzi duzo. Wiem ze cenowo porownywalne sa listwy LEd-owy, ale nie wiem jakije swiatlo daja. Jesli bys potrzebowala Led-y do oswietlenie schodow, mozna kupic oprawki halogenowe(jest naprawda dyzy wybor) i wstawic w nich zalerka ledowa. Tylko patrz na koncuwecki na byc US10. Wychodzi sporo tanej, niz kupic led-y s oprawka mi.

julienx
02-03-2008, 09:48
Witaj julienx :D
Dawno tu nie zaglądałam...
a tu za niedługo przeprowadzka SUPER :lol: :lol: :lol:
ale to zleciało szybko :lol:
Strasznie jestem ciekawa Twojej kuchni :P

p.s. Ładna z ciebie kobitka :lol: :lol: :lol:

Pozdrówki kasia

Czesć Kasiu fajnie ze do nas wpadłaś, tym bardziej mnie to cieszy, ze wiem jak bardzo jesteś zajęta, dwojka maluchów - w tym jedno naprawdę małe.. budowa.. jest w co ręce włozyc, a Ty masz jeszcze czas, zeby zajrzec do mojego wątku no fiu, fiu... jak to mówią szacun !:)

Oczywiscie zapraszamy czesciej (w miare mozliwosci), a zdjecie kuchni postaram sie wkleić w miare mozliwosci

julienx
02-03-2008, 09:50
Julka
Wiem ze cenowo porownywalne sa listwy LEd-owy, ale nie wiem jakije swiatlo daja. Jesli bys potrzebowala Led-y do oswietlenie schodow, mozna kupic oprawki halogenowe(jest naprawda dyzy wybor) i wstawic w nich zalerka ledowa. .

Ledy swiecą, ale nie dają swiatła (jesli wiesz o czym mowię) poza tym to światło jest zimne.

To juz wolałabym jarzeniowke z ciepłym żołtym światłem, mozna taka kupić Philipsa.

Renata27
02-03-2008, 22:15
Witaj julienx.
Jestem po lekturze Twojego dzienniczka i muszę powiedzieć, że SUPER to wszystko wygląda. Jednym słowem - robisz to ze "smaczkiem"!
Oby tak dalej :lol: :lol: :lol:
Mam jedno pytanko: napisz jaką listwę dawaliście na łączeniu płytek i gdzie ją można dostać.
Pozdrawiam gorąco, Rena

ewe
03-03-2008, 09:44
No , no ale domek pięknienie i nabiera smaczku.
Gratuluję pomysłów i ...cierpliwości.
Takie drzwi mi wpadły w oko z urzędowskiego- drewniane drzwi wewnętrzne z litego drewna klejonego- troche chyba podobne do tego co zamieściłaś:
http://images34.fotosik.pl/164/fcb5d2ba1a9e628e.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/169/9217e50617492a4c.jpg (www.fotosik.pl)
pozdrawiam
ewe

Jacobina
03-03-2008, 10:02
Motylku,
Dlaczego Ty wcześniej nie pisałaś o tej mozaice i dlaczego ja wcześniej nie znalazłam Twojego dziennika? Zgapiłabym jak nic i mozaikę i pewnie jeszcze kilka pomysłów..... A tak to juz za późno, nawet jakbym się zdecydowała gres zrywać i zmieniać to nici z tego bo mata grzewcza pod spodem....

Jakie te drzwi chcesz bo nie wiem? W stylu Klimka i Klusia Ci się podobają? Mam stolarza, który robi takie drzwi i szafę wnękową dla mnie, może i Tobie by podpasował.... Innych wzorów u niego nie widziałam, nie pytałam więc nie wiem nawet czy robi.

Jacobina
03-03-2008, 10:36
A powiesz mi co to jest za farba ta Ivory Lace? Jakiej firmy? Totalny problem mam z wyborem farb do mieszkania. Nawet tej bazowej, jasno kremowej o beżach nie wspominając...

julienx
04-03-2008, 18:25
Witaj julienx.
Jestem po lekturze Twojego dzienniczka i muszę powiedzieć, że SUPER to wszystko wygląda. Jednym słowem - robisz to ze "smaczkiem"!
Oby tak dalej :lol: :lol: :lol:
Mam jedno pytanko: napisz jaką listwę dawaliście na łączeniu płytek i gdzie ją można dostać.
Pozdrawiam gorąco, Rena

Fajnie, dzieki za miłe słowa. To bardzo motywuje do dalszego wysiłku, pomimo ogromnego zmęczenia.

Rozumiem ze chodzi o liste łączącą gres z "przyszłym parkietem"? Jesli tak, to jest listwa mosiężna i mozna ją dostać w sklepach budowlanych. Ja swoją jedną kupowałam na Bartyckiej (jestem z Warszawy) a reszte kupował mój majster tez gdzies w sklepach budowlanych.

julienx
04-03-2008, 18:27
ewe drzwi bardzo ładne, ale ten urzędowski ma straszne ceny i potwornie długie terminy realizacji ostatnio usłyszałam - 16 tygodni !!! o zgrozo. Drzwi na lato - załamka. Musielismy zrezygnować.

julienx
04-03-2008, 18:29
Motylku,
....

Jakie te drzwi chcesz bo nie wiem? W stylu Klimka i Klusia Ci się podobają? Mam stolarza, który robi takie drzwi i szafę wnękową dla mnie, może i Tobie by podpasował.... Innych wzorów u niego nie widziałam, nie pytałam więc nie wiem nawet czy robi.

Jacobina dawaj miguniem namiar na stolarze. Mam mase mebli na wymiar i nikogo kto by mi je zrobił.

Drzwi od Klusia to moje marzenie. 4 pary drzwi wycenili mi na 15 tys (a jak ja mam 12 par??? :o :o :o ) włos sie jezy ile by to kosztowało. Jedne do wiatrołapu chce zrobic w klimacie Klimka... przeszklone

julienx
04-03-2008, 18:31
A powiesz mi co to jest za farba ta Ivory Lace? Jakiej firmy? Totalny problem mam z wyborem farb do mieszkania. Nawet tej bazowej, jasno kremowej o beżach nie wspominając...

No własnie nieee pamietam :( tylko nazwe koloru. Ale jak popytasz w supermarketach to napewno Ci powiedzą...

Teraz jestem zafascynowana barwami farb Tikurilla. Ale musze jeszcze skonczyc kilka elementów wizualnych zeby dobrac kolory na reszte scian

dominka
04-03-2008, 21:11
Gratuluję,super domek Wam wyszedł Julienx. A ja dzisiaj odebrała PNB i cała zabawa przed nami + jeszcze w lipcu poród. O rety jak ja to wszystko pogodzę?? W każdym razie jeszcze raz - domek suuuper.

julienx
04-03-2008, 21:23
Dominka nie lada wyzwanie Wam sie szykuje. Ale napewno dacie rade. Trzymam kciuki, a satysfakcja po przeprowadzce będzie ogromna. I z maluchem do nowego domku fajnie będzie sie wprowadzić....

YreQ
05-03-2008, 08:08
Rewizyta. :D
Domek super. Pomysł z mozaiką jeszcze lepszy a najładniejszy jest Dziedzic.
A wracając do budowy, to barierki do schodów mnie powaliły - PIĘKNE, a dla drzwi Jagny ja już dawno umarłam.
Gratuluję trafnych wyborów w urządzaniu domu i trzymam kciuki za "przeprowadzkowe nerwy" - oby jak najmniej ich było.
Pozdrowionka z Dolnego Śląska

Jacobina
05-03-2008, 11:36
A powiesz mi co to jest za farba ta Ivory Lace? Jakiej firmy? Totalny problem mam z wyborem farb do mieszkania. Nawet tej bazowej, jasno kremowej o beżach nie wspominając...

No własnie nieee pamietam :( tylko nazwe koloru. Ale jak popytasz w supermarketach to napewno Ci powiedzą...

Teraz jestem zafascynowana barwami farb Tikurilla. Ale musze jeszcze skonczyc kilka elementów wizualnych zeby dobrac kolory na reszte scian

Tikkurilla ma piękne barwy tylko zdradliwa jest. Na scianie ciemniej baaardzo i trudno dobrać kolor, przynajmniej mi trudno, mam już całą skrzynkę różnych odcienie beżu, beżo-różu i innych około-beżów i nie potrafię się na konkretny zdecydować.

Namiary na stolarza odkopię i wrzucę :)

Acha - Ivory Lace jest z Duluxa :)

mayland
05-03-2008, 21:16
Ja w sprawie stołu. ZObacz ich stronkę. Te zestawy wyglądaja beznadziejnie które oni tam proponują. Ale mają niektóre stoły ciekawe i niedrogie. http://www.meble24.eu/shop/pokaz_podkat.php?idkat=18 Może coś się przyda. Ja chyba zamówię ten prosty przedłużony do 3m po rozłożeniu w ciemnym wybarwieniu.

ewe
06-03-2008, 14:54
julinex
faktycznie z tymi 16 tygodniami to "lekka przesada" ale wiesz nas też tak straszyli ale zamawialiśmy okna i pan mówil że sie wiele zmieniło w firmie i faktycznie wszystkie okna były po 6 tygodnaich , a teraz drzwi zewetrzne, robione na wymiar zamontowali nam po 4 tygodaich - aż była w szoku.
TYLKO TE ICH CENY - ehhh ..... :)

lelumpolelum
07-03-2008, 18:00
julinex, jestem nałogowym podglądaczem Twojego domku i muszę powiedzieć, że zapowiada się suuuuper:D ,
mam do Ciebie ogromną prośbę, pisałaś, że przy wyborze koloru frontów do kuchni korzystałaś ze wzornika kolorów ICA, powiedz mi proszę ,który kolor wybrałaś, zależy mi na znalezieniu takiego koloru kremowego i żeby nie wpadał w różowy , zielony, czy morelowy... bardzo proszę i z góry dziękuję

semir
10-03-2008, 10:52
Już sam finisz :) !!!, nerwówka, nie ma gdzie rąk włożyć... itp.
trzymam kciuki żeby wszystko było ok. :) odliczanie.....

pozdrowienia.

julienx
10-03-2008, 15:47
julinex, jestem nałogowym podglądaczem Twojego domku i muszę powiedzieć, że zapowiada się suuuuper:D ,
mam do Ciebie ogromną prośbę, pisałaś, że przy wyborze koloru frontów do kuchni korzystałaś ze wzornika kolorów ICA, powiedz mi proszę ,który kolor wybrałaś, zależy mi na znalezieniu takiego koloru kremowego i żeby nie wpadał w różowy , zielony, czy morelowy... bardzo proszę i z góry dziękuję

103 - wpada w brzoskwinie
102 - w cytryne
101- w bez

dlatego przy moich płytkach i oswietleniu wnetrza najlepiej zaprezentowała sie 100.

Pozdrawiam

Renata27
11-03-2008, 07:01
... gdzie ja moge znaleźć hokery, stołki barowe,krzesła lub taborety ktore miałyby wysokość siedziska 60 cm tak aby miesciły sie pod blat kuchenny, no i stylistycznie pasowałyby do wnetrza kuchni ???????????
Czyli ciut wyższe niż tradycyjne krzesło, a niższe od typowego stołka barowego

Julinex mam pytanko odnośnie tych stołeczków. Udało Ci się je znaleźć? Ja mam ten sam problem, będę potrzebowała 2 takie stołeczki do kuchni. Jeśli już coś znalazłaś albo jak tylko znajdziesz to bardzo się polecam. Czekam na każdą wiadomość.
Pozdrawiam, Rena

julienx
11-03-2008, 08:06
hokery zamowilam w cube.
Zamowilam wzor z katalogy, na podstawie orobek kolorow i wzornika obic tapicerskich,
pozdrawiam

mikopiko
13-03-2008, 05:48
Ale wam zazdroszczę :roll: tak pozytywnie :D
A gdzie zdjęcia? :roll:
U nas to się chyba nigdy nie skończy :cry: :cry:

mikopiko
13-03-2008, 05:50
odpowiedz :oops: :oops: :oops:
Bardzo proszę 8)

julienx
14-03-2008, 14:58
Mikopiko, wysłałam info na priva.

Pozdrawiam

mikopiko
14-03-2008, 19:02
Dzięki :D
A jak tam zdjęcia? :roll:
Tak lubię oglądać wasze postępy :roll:

julienx
14-03-2008, 21:32
poszło:)

mikopiko
14-03-2008, 21:48
poszło:)

lecę zobaczyć :D

mikopiko
14-03-2008, 21:51
Pięknie ten parkiet wygląda :D , kuchnia też bardzo ładna , taka ciepła i klimatyczna :P

Amtla
17-03-2008, 21:35
Czy ja mogłabym tylko o przypomnienie prosić: jaki to parkiet? Bardzo ładnie się prezentuje.
Reszta zapowiada się także ekstra :D
Czy można prosić o zbliżenie mebli kuchennych w celu dokładniejszego oblukania? Bo tak czuję wielki niedosyt :roll:

6slay
19-03-2008, 00:39
[quote="Jacobina"][quote=julienx]
Material zalatwia parkieciarz, ktory bedzie u nas robił parkiety i schody...
Mysle ze w połowie lutego zaczna układać

julienx - przepraszam jeśli pytam się o coś o czym już pisałaś...

1. Parkieciarz i parkiet - możesz go polecić i dać kontakt ? My też zdecydowaliśmy się na jesion thermo bursztynowy.

2. Kuchnie "wrzosowa" - czy możesz dać kontakt na producenta czy to studio w Warszawie ? My jesteśmy zdecydowani na Arino, ale ...

Pozdrawiam,
slay

6slay
19-03-2008, 00:42
Motylku,

Jakie te drzwi chcesz bo nie wiem? W stylu Klimka i Klusia Ci się podobają? Mam stolarza, który robi takie drzwi i szafę wnękową dla mnie, może i Tobie by podpasował.... Innych wzorów u niego nie widziałam, nie pytałam więc nie wiem nawet czy robi.

Jacobina.. my też "przychorowani" jesteśmy na drzwi i szafę od K&K ... tylko te ceny... i terminy...
podzielisz się stolarzem ? please.. :-)

Pzdr
--
slay

glowac
19-03-2008, 22:08
Motylku,

Jakie te drzwi chcesz bo nie wiem? W stylu Klimka i Klusia Ci się podobają? Mam stolarza, który robi takie drzwi i szafę wnękową dla mnie, może i Tobie by podpasował.... Innych wzorów u niego nie widziałam, nie pytałam więc nie wiem nawet czy robi.

Jacobina.. my też "przychorowani" jesteśmy na drzwi i szafę od K&K ... tylko te ceny... i terminy...
podzielisz się stolarzem ? please.. :-)

Pzdr
--
slay

skoro macie sprawdzonego stolarza - to i ja poproszę :)

julienx
20-03-2008, 08:56
Czy ja mogłabym tylko o przypomnienie prosić: jaki to parkiet? Bardzo ładnie się prezentuje.
Reszta zapowiada się także ekstra :D
Czy można prosić o zbliżenie mebli kuchennych w celu dokładniejszego obluokania? Bo tak czuję wielki niedosyt :roll:

Parkiet to jesion thermo

Zdjecia postaram sie wkleic

Pozdrawiam

julienx
20-03-2008, 08:59
[quote=Jacobina][quote=julienx]
Material zalatwia parkieciarz, ktory bedzie u nas robił parkiety i schody...
Mysle ze w połowie lutego zaczna układać

julienx - przepraszam jeśli pytam się o coś o czym już pisałaś...

1. Parkieciarz i parkiet - możesz go polecić i dać kontakt ? My też zdecydowaliśmy się na jesion thermo bursztynowy.

2. Kuchnie "wrzosowa" - czy możesz dać kontakt na producenta czy to studio w Warszawie ? My jesteśmy zdecydowani na Arino, ale ...

Pozdrawiam,
slay

Wysle na priva

Pozdrawiam

6slay
20-03-2008, 14:05
Wysle na priva

Pozdrawiam

Z góry dziekuję i czekam
Pozdrawiam,
slay

mmonikaa
20-03-2008, 14:16
Witaj Julko,
bardzo podoba mi się wasz domek, ale nigdzie nie mogę znaleźć rozkładu pomieszczeń. Jeśli możesz to pokaż jak rozplanowane są wnętrza.

pozdrawiam :D

AAJ2004
20-03-2008, 23:11
Witam :)

Bardzo ładnie zapowiadaja sie wnętrza Waszego domku. Bardzo podoba mi sie pomarańczowa łazienka. No i kuchnia...

My tez planujemy łazienkę w pomarańczu (intensywnym pomarańczu), mamy juz zakupione płytki. Toteż miałabym do Ciebie pytanie - jakiej fugi użyliście do tych płytek? Nie mogę znależć odpowiedniego koloru, mapei ani ceresit chyba nic odpowiedniego nie mają. Widzę, że u Was kolor fugi pasuje do płytek, czy możesz zdradzić co to za fuga?

I druga rzecz - chciałam zapytać o tę kanapę, którą zaprezentowałaś 16 stycznia (tę niebieska). Jaka firma jest producentem?
pozdrawiam
Aneta

Amtla
21-03-2008, 12:09
Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół

http://kartki.onet.pl/_i/d/zloty_d.jpg

mayland
21-03-2008, 14:50
http://images32.fotosik.pl/187/1b855ab2c9cc6169.jpg (www.fotosik.pl)

kasia w
21-03-2008, 20:59
Dużo miłości i uśmiechu w te Święta :)

http://www.przedszkole134.poznan.pl/ilustracje/wielkanoc33.gif

Maja W.
22-03-2008, 00:29
http://i216.photobucket.com/albums/cc232/maja_w/1kopia.jpg

julienx
24-03-2008, 20:11
Pomaranczowa fuga to pomaranczowa fuga sopro. Mapei nie ma takuch fug, dlatego musielismy wziac sopro.

Co do kanapy to jest brazowa. To pewnie kwestia zdjecia. Nie wiem kto ja produkuje, ale mozna ja zamowic w Jupiterze w warszawie.

Pozdrawiam



Witam :)

Bardzo ładnie zapowiadaja sie wnętrza Waszego domku. Bardzo podoba mi sie pomarańczowa łazienka. No i kuchnia...

My tez planujemy łazienkę w pomarańczu (intensywnym pomarańczu), mamy juz zakupione płytki. Toteż miałabym do Ciebie pytanie - jakiej fugi użyliście do tych płytek? Nie mogę znależć odpowiedniego koloru, mapei ani ceresit chyba nic odpowiedniego nie mają. Widzę, że u Was kolor fugi pasuje do płytek, czy możesz zdradzić co to za fuga?

I druga rzecz - chciałam zapytać o tę kanapę, którą zaprezentowałaś 16 stycznia (tę niebieska). Jaka firma jest producentem?
pozdrawiam
Aneta

julienx
24-03-2008, 20:12
wszystkim dziekuje za zyczenia
pozdrawiam

dominka
25-03-2008, 16:41
Mam pytanie i prośbę - czy mogłabyś polecić ekipę która budowała Twój domek do stanu surowego otwartego i ewentualnie podzielić się namiarami?

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

julienx
26-03-2008, 08:35
Mam pytanie i prośbę - czy mogłabyś polecić ekipę która budowała Twój domek do stanu surowego otwartego i ewentualnie podzielić się namiarami?

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

wysłałam na priva

pozdrawiam

semir
26-03-2008, 09:40
Superrr , finiszujecie ,
trzymam kciuki mocno ,ciekawe co Wam się przyśni na nowym miejscu :wink:

dominka
26-03-2008, 14:34
Julienx

Dzięki serdeczne. Rozmawiałam z Panem a nawet się z nim już widziałam. Jeśli wycena robocizny mnie nie zabije to ruszamy w czerwcu :D

julienx
26-03-2008, 19:57
Superrr , finiszujecie ,
trzymam kciuki mocno ,ciekawe co Wam się przyśni na nowym miejscu :wink:

mąż mówi, ze córeczka do pary ;)

a tak serio to do finiszu naprawdę daaaaleko... troche będziemy mieszkać z wielkim przymrozeniem oka...

ale zawsze na swoim :)

julienx
26-03-2008, 19:59
Julienx

Dzięki serdeczne. Rozmawiałam z Panem a nawet się z nim już widziałam. Jeśli wycena robocizny mnie nie zabije to ruszamy w czerwcu :D

o wow, ale jesteś szybka, no to trzymam kciuki.

a skąd jesteś i gdize sie budujesz jesli mozna zapytać?

Pozdrawiam

dominka
26-03-2008, 21:36
Muszę szybko działać, bo czas nagli. Początkowo zakładaliśmy, że ruszymy w kwietniu. Niestety przedłużyło się z papierologią, a wczoraj na dokładkę umówiony murarz do stanu surowego nagle się rozmyślił z nieznanych mi przyczyn i zostawił nas na lodzie.Jak wiadomo z ekipami teraz krucho, więc jak usłyszałam, że ekipa która u Ciebie budowała ma wolny termin na czerwiec to szybko w samochód i kuć żelazo póki gorące :) Teraz mieszkamy na Pradze Płd, budować będziemy w Józefowie.
Pozdrawiam Cię i powodzenia na finiszu. (Ach jak ja Wam zazzzzzdroszczę tej rychłej przeprowadzki :P )

mikopiko
28-03-2008, 09:52
Ale fajna tapeta, uwielbiam pasy :D

thinking
28-03-2008, 10:03
W związku z Waszym ślicznym sufitem kuchennym
(a właściwie w związku z oświetleniem w tym pomieszczeniu)
podpowiedz proszę :lol: jak się robi taki podświetlany
kwadrat - wiem, że to podwieszany sufit ale chodzi mi
o sam brzeg i oświetlenie - może jakiś szkic poglądowy :D :lol:
Chciałabym coś podobnego w salonie ale chcę aby widoczne
było tylko światło a nie żarówki, nie wiem jak je osłonić
a nie zasłonić.
Kuchnie macie piękną!!!!!!!

glowac
28-03-2008, 20:35
Przepraszam, że ostatnio mało zaglądałam troszkę mi się zdrowie posypało :(

Z tego wszystkiego wpisałam się do dziennika a nie do komentarzy :roll: - blondynka ;)
Już się poprawiłam
:oops:
Kochani trzymamy kciuki - pogoda zapowiada Wam się przepiękna więć musi być dobrze !
A z tym pierwszym snem na nowym miejscu - życzę córci w snach.

Amtla
28-03-2008, 21:15
TRZYMAM KCIUKI - BĘDZIE SUPER :D

TomKa
28-03-2008, 23:32
Gratulacje! U Ciebie wszystko zgodnie z planem. Trzymam kciuki za przeprowadzkę i koniecznie napisz jak pierwsza noc na SWOIM :D

glowac
29-03-2008, 16:17
:oops: :oops: :oops: pisałam coś o pięknej pogodzie ups :oops:
Chyba włączyłam zły kanał w TV :oops:
Mam nadzieję, że mimo tej pluchy jesteście szczęśliwi we własnym domku :P

glowac
31-03-2008, 21:24
no i jak jak jak to jest być już na swoim :P ?

Pewnie nie macie jeszcze INT w domku i dlatego taka cisza :wink:

julienx
01-04-2008, 14:13
no i jak jak jak to jest być już na swoim :P ?

Pewnie nie macie jeszcze INT w domku i dlatego taka cisza :wink:

Cudownie, zupełnie sobie miejsca nie moge znaleźć...
:-?

Jest trudno, szczegolnie bez blatu, zlewu i kuchenki w kuchni...

Do łazienki chodze na pietro, kurzu jest tyle, ze nie nadazam tego sprzatac, wszystko w kartonach, nigdzie niczego nie moge znalezc, dom wymaga kolejnego roku w nakładach pracy, nie wspominajac o kasie ktorej nie ma, nie ma netu!!!!!!!!!!!!!!!!! buuu

poza tym cudownie...

kiedy mnie odwiedzisz?

julienx
01-04-2008, 14:22
W związku z Waszym ślicznym sufitem kuchennym
(a właściwie w związku z oświetleniem w tym pomieszczeniu)
podpowiedz proszę :lol: jak się robi taki podświetlany
kwadrat - wiem, że to podwieszany sufit ale chodzi mi
o sam brzeg i oświetlenie - może jakiś szkic poglądowy :D :lol:
Chciałabym coś podobnego w salonie ale chcę aby widoczne
było tylko światło a nie żarówki, nie wiem jak je osłonić
a nie zasłonić.
Kuchnie macie piękną!!!!!!!

Sufit podwieszany to wiadomo - prosta sprawa...

a swiatełko zamkniemy listwami dekoracyjnymi takimi jak na sufit. U nas na podstawie tych listew frezowali listwy topowe na szafkach kuchennych...

Czyli sufit obnizony jest 20 cm, a listwa siega na 8,5 cm, czyli 11,5 cm przerwy zza ktorej wypływa swiatło... doklejonej do rantu sufitu...to cala tajemnica... Proste a efektowne, polecam

Pozdrawiam

AAJ2004
01-04-2008, 15:34
Pomaranczowa fuga to pomaranczowa fuga sopro. Mapei nie ma takuch fug, dlatego musielismy wziac sopro.

Co do kanapy to jest brazowa. To pewnie kwestia zdjecia. Nie wiem kto ja produkuje, ale mozna ja zamowic w Jupiterze w warszawie.

Pozdrawiam



Witam :)

Bardzo ładnie zapowiadaja sie wnętrza Waszego domku. Bardzo podoba mi sie pomarańczowa łazienka. No i kuchnia...

My tez planujemy łazienkę w pomarańczu (intensywnym pomarańczu), mamy juz zakupione płytki. Toteż miałabym do Ciebie pytanie - jakiej fugi użyliście do tych płytek? Nie mogę znależć odpowiedniego koloru, mapei ani ceresit chyba nic odpowiedniego nie mają. Widzę, że u Was kolor fugi pasuje do płytek, czy możesz zdradzić co to za fuga?

I druga rzecz - chciałam zapytać o tę kanapę, którą zaprezentowałaś 16 stycznia (tę niebieska). Jaka firma jest producentem?
pozdrawiam
Aneta

Dzięki za odpowiedź :)

Na fugę w końcu zdecydowalismy sie jasną, więc problem wyboru odpadł. I dobrze, bo do naszego odcienia pomarańczu tto chyba byłoby ciężko coś znaleźć.

A kanapa jak słowo daję - u mnie w komputerze niebieściuteńka, właściwie granatowa. :) Szkoda, że jednak nazwy firmy nie znamy, bo do Warszawy mam jakieś 130km... :roll:

pozdrawiam i życzę powodzenia! A przy okazji gratulacje z okazji przeprowadzki, mam nadzieję, że będzie się dobrze mieszkało :)

Muci
02-04-2008, 09:38
Julka,
moje gratulacje. Udalo wam sie zamiszkac, tak jak planowalis cie. Super!
Te trudnosci z blatem, potem bedes wspominala z usmiechem na twarzy. Czekam z nieczierpliwosci na twoje drzwi.

minkapinka
02-04-2008, 12:58
Gratuluję :) rok i dwa tygodnie to super tempo, mam nadzieje,ze nam tez sie uda wybudować dom tak szybko.

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia drzwi.

dominka
02-04-2008, 19:01
Gratuluję przeprowadzki - :D Też czekam z utęsknieniem na nowe zdjęcia.

Ps. Zakończyłam negocjacje cenowe z p. Markiem, z drugim p. Markiem tzn. od więźby to nawet nie musiałam negocjować bo dał b. dobrą cenę. No i mam nadzieję, że za 14 miechów też będę już pisać ze świeżutkiego domku.

Pozdrawiam

iwett27
02-04-2008, 20:29
Dziewczyno! Wczoraj zaczełam czytanie Twojego dziennika i oderwac sie nie mogłam do dnia dzisiejszego:) Własnie skonczyłam!!!!!!!!!!!! Bosko!!!!!! Jak ja Wam zazdroszcze....wszystko tak jak chcieliscie pomimo wielu perypetii:) Przepiekny dom ...a kuchnia...bozzzeeeszzz marzenie!!!!!!!!!!!! Gratuluje i bede sledzic dalsze urzadzanie:) Buzka!

kasia w
02-04-2008, 21:50
Gratuluję przeprowadzki.....i zazdroszczę trochę też :oops:
Na pewno będzie wam się dobrze mieszkało - swoją drogą ciekawa jestem jak długo moje ranne ptaszki będą spały w nowym miejscu.... :)
Czekam na zdjęcia drzwi...
Pozdrówki dla dzielnego dziedzica :wink:
kasia

julienx
06-04-2008, 15:53
Dziekuje za miłe słowa....

zobaczycie jak czas szybko leci. Dopiero co startowałalm z wykopem, a tu juz czas sprzatać we wlasnym domu...

Fakt ze jest to rok dosc intensywnej, moznolnej i stresujacej pracy... a potem i tak długa droga... ale i tak jest super....



pozdrawiam

glowac
06-04-2008, 17:06
o jacie :P

No kochana to już prawdziwy dom!!!

Jeśli nie masz nic przeciwko to ślicznie się uśmiechnę o namiar na stolarza od drzwi - są BOSKIE!!!
Obiecuje, że upiekę ciacho jak już uda mi się do Ciebie wprosić (jedno nawet mi wychodzi
:lol: ).