PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasz. Płyty gk połaczenie części poziomej ze skosem



przemmko
23-08-2006, 09:30
Cześć
Od dłuższego czasu czytuje forum, ale narazie nie mialem potrzeby o nic pytac, albo znalazłem rozwiązanie, teraz niestety nie obędzie sie bez waszej pomocy,ale do tematu.

Otóż pare tygodni temu skonczono u mnie ocieplanie poddasza i przykręcanie płyt gipsowych do profili stalowych + szpachlowanie połaczeń i wszystko bylo ok, dopóki nie pomalowałem tych pomieszczen. Po malowaniu wyszla nierówność na połączeniu płyt tzn połączeniu płyty która jest na skosie poddasza z płyta umieszczona poziomo. Moje pytanie jest jak wyprowadza sie takie połączenie zeby bylo równe i liniowe, czy stosować jakies narozniki, kątowniki, listwy. Jeszcze nie rozmawiałem z wykonawca o tym ale chciałbym widziec jak to sie robi porządnie, bo narazie jest to dla mnie ewidentna fuszerka wykonawcy.

Dzieki za odpowiedź
Pozdrawiam
Przemek

jabko
23-08-2006, 09:34
Ta nierówność to fale wynikające ze szpachlowania czy linia jest prosta tylko nie równoległa do podłogi ??

przemmko
23-08-2006, 10:28
Ta nierówność ta fale wynikle po szpachlowaniu i linia pojawiajaca sie na polaczeniu jest pofalowana.

jabko
23-08-2006, 11:10
No to masz to samo jak ktoś próbuje wyprowadzic róg zewnętrzny bez kątownika.
Pewnie są kształtowniki o różnym kącie (ustawiane)
A jak na siłe robili bez to wystarczyło przyłożyć jakąś listwę i od niej nakładać gładź. Wyszłoby równo

variuss
23-08-2006, 11:43
http://www.knauf.pl/cms_media/karty_systemowe/D61.pdf
Szczegolnie strona 15.
Lektura obowiązkowa, szkoda że już po fakcie ...

przemmko
23-08-2006, 11:58
Heh faktycznie szkoda ze juz po fakcie;). Myslałem ze juz przeczytałem wszystko na ten temat,no nic teraz czeka mnie rozprawa z "fachowcami"

Serdeczne dzieki
Pozdrawiam
Przemek