PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie domu & zamieszkanie w nim



Kryspin
23-08-2006, 10:19
Planuję takie rozwiązanie. Ponieważ mam taką sytuację a nie inną to chcę dom wykończyć częściowo kuchnia, jadalnia, łazienka + 2 sypialnie i się w prowadzić a resztę kończyć (łazienka, sypialnia, salon garaż i ogrodzenie, ogród) już mieszkając w domu. Jak to zrobić pod względem odbioru budynku??

Czy starać się najpiwrw o odbiór i dopiero wprowadzić czy może zrobić odbiór częściowy z możliwością mieszkania i wykańczania budynku??

Jak to pozałatwiać, co korzystniejsze, jakie są proceduty itd. Ktoś już przerabiał temat?

Talbot
23-08-2006, 10:59
Ja mieszkam w domu z użytkowym poddaszem. Ale wykończony jest tylko prater. Nie ma schodów, góra niocieplona, nie są pomontowane gniazdaka, brak podłóg. Tynki na prostych ścianach tylko. Zostało zgłoszone zakończenia budowy ze wszystkimi kominiarzami i innymi bzdetami, oraz wpisem o zakończeniu w dzienniku budowy. (W końcu przyczepianie wełny między krokwaimi czy układanie kafelków wewnątrz to nie budowa) Upłynął termin uprawomocnienia się, nikt z urzędu się nie pojawiał i zameldowaliśmy się, nie było żadnego problemu. Dom był budowany w 100% zgodnie z projektem i kierownik budowy sam móił żeby sobie dać spokój z odbiorem częściowym bo to nie ma sensu. Aha i dom z zewnątrz jest nieotynkowany, widać czerwoną cegłę K3. Na twoim miejscu pogadałbym z kierownikiem i zgłosił zakończenie budowy.

Kryspin
23-08-2006, 11:28
Narazie jestem na etapie surowym otwrtym ale w czerwcu chciałbym tam zamieszkać więc już zbieram info.
A co musi być do odbioru zrobione, wpisane w dziennik?

tczarek
23-08-2006, 13:19
Oczywiście odbioru dokonuje kierownik budowy.
Są dwa wyjścia :
1. odbiór całościowy budynku i po sprawie.
2. jeśli 1 nie wypali z różnych względów można dokonać tzw. odbioru częściowego i też można się zameldować.